بتن آماده عیار ۳۵۰

بتن آماده عیار ۳۵۰

دسته بندی

بتن آماده

تعداد ارائه دهنده ها

۱۲۱ ارائه دهنده

بازه قیمت

از ۱,۴۲۰,۰۰۰ تومان تا ۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان

توضیحات قیمت

به روز ترین و کامل ترین قیمت بیش از ۱۰۰ کارخانه فروش بتن آماده عیار ۳۵۰ به ازای هر متر مکعب در لیست زیر نمایش داده شده است. قیمت بتن آماده ۳۵۰ از ۱,۴۲۰,۰۰۰ تومان تا ۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان متغیر است که هزینه پمپ در آن لحاظ شده است. البته قیمت های برخی از کارخانه ها بدون هزینه پمپ و میکسر می باشد که می توانید به منظور استعلام قیمت با این کارخانه ها تماس بگیرید.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

calender

۱۰

ثانیه

:
۴۶

دقیقه

:
۰۰

ساعت

قیمت بتن

۱,۴۲۰,۰۰۰ (تومان)

بتن آماده عیار ۳۵۰

فروشندهشماره تماستحویلواحد قیمت(تومان)بروزرسانی
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

phone۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲location

متر مکعب

تماس بگیرید

-

بتن سازان عدل ایرانیان

بتن سازان عدل ایرانیان

۵

******۰۲۱۵۶

location

تهران

متر مکعب

۱,۶۰۰,۰۰۰

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

توضیحات

شرکت ساختمانی طینا (بتن)

شرکت ساختمانی طینا (بتن)

۴

******۰۲۱۸۸

location

تهران

متر مکعب

۹۵۰,۰۰۰

۹ شهریور ۱۴۰۲

پیشتاز بتن روز

پیشتاز بتن روز

۴

******۰۲۱۴۴

location

تهران

متر مکعب

۱,۷۶۰,۰۰۰

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

سدید بتن

سدید بتن

۳

******۰۹۱۲۸

location

تهران منطقه ۵

متر مکعب

۱,۶۰۰,۰۰۰

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

عامر بتن

عامر بتن

۳

******۰۹۱۵۳

location

مشهد

متر مکعب

۸۱۰,۰۰۰

۹ شهریور ۱۴۰۲

بتن پارس ۳۲۱

بتن پارس ۳۲۱

۴

******۰۲۱۲۲

location

تهران

متر مکعب

۱,۰۵۰,۰۰۰

۹ شهریور ۱۴۰۲

ساوانا بتن

ساوانا بتن

۲

******۰۷۱۳۶

location

شیراز

متر مکعب

۸۰۰,۰۰۰

۹ شهریور ۱۴۰۲

پارس لانه

پارس لانه

۴

******۰۲۶۳۳

location

کرج منطقه ۱

متر مکعب

۱,۷۵۰,۰۰۰

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

ایران فریمکو

ایران فریمکو

۴

******۰۲۶۴۴

location

کرج

متر مکعب

۱,۶۱۳,۰۰۰

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

ثمین بتن سپاهان

ثمین بتن سپاهان

۳

******۰۹۱۳۷

location

اصفهان

تن

۵۸۰,۰۰۰

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

بنیاد بتن خراسان

بنیاد بتن خراسان

۳

******۰۵۱۳۵

location

مشهد

متر مکعب

۷۱۸,۰۰۰

۹ شهریور ۱۴۰۲

برج بتن آران و بیدگل

برج بتن آران و بیدگل

۱

******۰۹۱۳۰

location

کاشان

متر مکعب

۹۰۰,۰۰۰

۹ شهریور ۱۴۰۲

گچ ماشینی فارس

گچ ماشینی فارس

۳

******۰۷۱۳۸

location

شیراز

متر مکعب

۹۰۰,۰۰۰

۱۴ شهریور ۱۴۰۱

پایهان بتن

پایهان بتن

۳

******۰۹۳۵۶

location

مشهد

متر مکعب

۱,۱۰۰,۰۰۰

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

ابتدا
۱
۲
۳
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

قیمت بتن آماده عیار 350

بتن آماده عیار ۳۵۰ به معنی استفاده از ۳۵۰ کیلوگرم سیمان در ۱ مترمکعب بتن است. در واقع عیار بتن نشان دهنده میزان مصرف سیمان در طرح اختلاط بتن است. این نوع بتن بیشترین کاربرد را در صنعت ساخت و ساز دارد و از این رو خریداران همواره به دنبال قیمت بتن آماده ۳۵۰ هستند. از بتن عیار ۳۵۰ می توان در ساخت و سازهای کوچک و معمولی، اجرای پی، ساخت دیوار پیش ساخته بتنی ، ساخت جاده و ... استفاده کرد.

بتن آماده در عیارهای مختلف تولید و عرضه می شود. معمول ترین آن بتن عیار ۳۵۰ است. بتن آماده در مکانی خارج از محل پروژه آماده شده و به محل اجرا انتقال می یابد. از مهم ترین مزایای استفاده از بتن آماده عیار ۳۵۰ ، بالا بودن کیفیت آن به دلیل ساخت در فضای کارخانه و بچینگ است. همچنین سرعت اجرای پروژه نیز افزایش می یابد. کیفیت بتن از نظر مقدار سیمان مصرفی، نسبت آب به سیمان، مقدار مواد مخلوط شده و ... در کارخانه و مطابق با استانداردها کنترل می شود.

ارزانترین قیمت میلگرد                                                                                  قیمت هر شاخه میلگرد ۱۴                                                                                               قیمت هر شاخه میلگرد ۱۶

 

بتن آماده عیار350
بتن آماده عیار ۳۵۰

 

قیمت بتن ۳۵۰

قیمت بتن آماده عیار ۳۵۰ توسط صنف تولیدکنندگان بتن آماده تعیین می گردد. به طور کلی با افزایش عیار بتن ، نرخ بتن آماده نیز افزایش می یابد. دلیل این امر نیاز به سیمان بیشتر در تولید بتن با عیار بالاتر است. در حال حاضر با توجه به نوسانات بازار و قیمت سیمان، قیمت بتن آماده عیار ۳۵۰ نیز متغیر است. همچنین قیمت بتن عیار ۳۵۰ در شهرهای مختلف و نقاط مختلف کشور با یکدیگر متفاوت است. در جدول زیر حداقل و حداکثر قیمت بتن ۳۵۰ در شهر تهران در نیمه اول ۱۴۰۳ ارائه شده است.

 

عیار بتنحداقل قیمت (تومان)حداکثر قیمت (تومان)
۳۵۰۱,۴۲۰,۰۰۰۱,۶۰۰,۰۰۰

 

خرید بتن آماده عیار ۳۵۰ باید از نزدیک ترین کارخانه های تولید کننده بتن آماده انجام شود تا بتن در حین حمل و نقل و جابجایی دچار افت کیفیت نشود. همچنین مسافت کمتر حمل، کاهش هزینه های تامین بتن را در پی دارد.

 

بتن آماده عیار ۳۵۰
استفاده از بتن آماده در بتن ریزی حجیم

 

قیمت بتن آماده ۱۴۰۳

برآورد هزینه ها در یک پروژه از تعیین قیمت هر متر مکعب بتن آماده ۳۵۰ گرفته تا هزینه های تمام شده پس از بتن ریزی، از بخش هایی است که به شدت وابسته به میزان تجربه افراد خواهد بود. در حین اجرای پروژه جزئیاتی وجود دارد که در نظر گرفتن آن برای افراد تازه کار بسیار سخت است. جز آنکه چک لیست هایی دقیق در اختیار داشته باشید که نه فقط مسائل فنی را پوشش دهد بلکه وضعیت جغرافیایی و مناسبات کاری منطقه را نیز در نظر بگیرد. بتن در ساختمان سازی به دو صورت آماده و کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. بر این اساس، قیمت بتن آماده با بتن کارگاهی متفاوت خواهد بود.

تعیین قیمت بتن آماده تنها محدود به قیمت خرید خام آن نخواهد بود. از شیوه پرداخت و دستگاه میکسر گرفته تا عیار بتن انتخابی و تراکم آن بر روی قیمت تاثیر دارد و این تمام ماجرا نیست. جالب است بدانید، قیمت نفت، مستقیما بر روی قیمت متر مکعب بتن آماده تاثیر دارد و حتی قیمت فولاد ، تاثیرش بر قیمت هر تن بتن آماده ، نمایان خواهد شد. دلیل هم ساده است. جنس میکسرها فولاد است و همین امر بر روی قیمت هر متر مکعب بتن تاثیر دارد. تمام این موارد فنی و اقتصاد کلان در کنار مسائل جزئی مانند شرایط آب و هوایی، برنامه ریزی برای انتقال مصالح که حتی نیم ساعت معطلی کامیون می تواند هزینه بردار باشد و شیوه انتخاب نیروی کار همگی در نهایت بر قیمت بتن آماده تاثیر خواهد داشت.

در حال حاضر، در نیمه اول سال ۱۴۰۳ قیمت بتن آماده ۳۵۰ از ۱,۴۲۰,۰۰۰ تا ۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان متغیر می باشد. این قیمت شامل هزینه پمپ هم می باشد. در صورت نیاز به ویبراتور هزینه آن باید به صورت جداگانه پرداخت شود. به ازای افزایش عیار بتن به اندازه ۵۰ کیلوگرم بر مترمکعب در حدود ۷۰ هزار تومان به قیمت هر مترمکعب بتن افزوده می شود.

 

کاربرد بتن آماده

 

خرید بتن آماده ۳۵۰

پیش از خرید بتن آماده ۳۵۰ باید حد مقاومت مورد نیاز بتن توسط طراح تعیین شود. میزان اسلامپ بتن باید مشخص گردد. برای تهیه بتن آماده ، باید اقدام به خرید از نزدیک ترین کارخانه نمود. زیرا مسافت بیشتر هم موجب افت کیفیت بتن شده و هم افزایش هزینه های مربوط به حمل و نقل را در پی دارد.

 

خرید بتن آماده ۳۵۰ به صورت حجمی (مترمکعب) انجام می شود. در واقع حجم مورد نیاز بتن از ضرب طول، عرض و ارتفاع مکان مورد نظر برای بتن ریزی، بدست می آید. پیش از ثبت سفارش خرید بتن آماده استاندارد ، از تولید کننده بخواهید که درصد کمی هوا به بتن اضافه کند. غالبا درصد هوای بتن چیزی حدود ۴ تا ۶ درصد حجم بتن آماده استاندارد می باشد. همچنین در برگ سفارش خرید بتن آماده باید حداکثر اندازه یا حد بالای ابعاد سنگدانه های درشت اعلام گردد.

در نقشه های سازه ای نوع بتن هر عضو باید توسط مهندس مشاور مشخص شده باشد. گاهی ممکن است در این بخش مهندسین مشاور سهل انگاری کرده باشند و یا در خواندن نقشه ها اشتباهی رخ داده باشد. در نتیجه خالی از لطف نیست که هنگام خريد بتن آماده به قسمتی از ساختمان که قرار است بتن ریزی انجام شود نیز اشاره کنید و از نظرات آن ها بهره مند شده و تصمیم نهایی را با نظر مشاور و ناظر اتخاذ کنید.

در برخی از قسمت های ساختمان، بتن ریزی بسیار سخت است و به تجهیزات و مواد افزودنی ویژه‌ای نیاز دارد. این در حالی است که برخی دیگر از قسمت‌های ساختمان در دسترس هستند و انجام بتن ریزی آنها سختی چندانی ندارد و با تجهیزات ساده می‌توان کار را به پایان رساند.

 

بتن ریزی

 

حال اگر در جریان خرید بتن آماده ۳۵۰ مشخص شود که بتن ریزی برای چه قسمتی در نظر گرفته شده است، علاوه بر اینکه مواد افزودنی و تجهیزات مورد نیاز آن تأمین می‌شود، باید کارخانه تولید بتن آماده را نسبت به میزان اختلاط آن آگاه کرد و از آنها خواست که بتن را با توجه به نیاز شما آماده کنند. اگر قصد دارید از مواد روان کننده در بتن خود استفاده کنید، از تولید کننده بخواهید که میزان اختلاط آن را بیشتر کند و شرایطی را فراهم آورد که بتن از لحاظ کیفیت و روانی در حد بسیار خوبی باشد. بهتر است این موارد را با کارخانه بتن مطرح کنید.

 

قیمت بتن ریزی با بتن 350

یکی از عوامل موثر بر قیمت بتن ریزی ، محل اجرای آن می باشد. قیمت بتن ریزی فونداسیون با سقف یا دیوار متفاوت می باشد. ضخامت بتون ریزی نیز بر روی هزینه آن موثر است، به طوری که با افزایش ضخامت، هزینه بتن ریزی نیز افزایش می یابد. غالبا با افزایش مساحت بتون ریزی از قیمت بتن ریزی کاسته می شود. وسایل و دستگاه بتون ریزی و همچنین فاصله حمل بتون تا محل پروژه از دیگر عوامل موثر بر قیمت تمام شده بتون ریزی می باشد. افزایش فاصله حمل موجب افزایش هزینه می گردد. علاوه بر موارد ذکر شده عیار بتون یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه بتن ریزی می باشد. با تغییر عیار بتون قیمت هر متر مکعب بتن ریزی نیز تغییر می یابد.

 

بتن ریزی سقف با بتن ۳۵۰

مطابق بند ۹-۷-۴-۹ مبحث نهم مقررات ملی ، مراحل بتن ریزی سقف باید در یک جهت و به طور متوالی انجام شود. محموله های بتون نباید در نقاط مختلف سطح و به صورت پراکنده ریخته و سپس پخش و تسطیح شوند. همچنین بتن نباید در یک محل و در حجم زیاد تخلیه و سپس به صورت افقی در طول قالب حرکت داده شود. با توجه به حجم بتن و روش های حمل و تخلیه ، عملیات باید به صورتی انجام شود که تا حد امکان از به وجود آمدن درز سرد دال ها جلوگیری گردد.

 

بتن ریزی سقف

 

در پروژه های با حجم بالا ، باید محل قطع بتن ریزی از پیش تعیین و در نقشه های اجرایی مشخص گردد. عملیات بتون ریزی باید تا محل درزهای اجرایی ادامه یابد. در صورتی که به دلیل بروز مشکلی، بتون ریزی متوقف گردد، به منظور از سر گیری عملیات، باید محل قطع بتون ریزی آماده شود. قیمت بتن ریزی سقف با قیمت بتن ریزی سایر قسمت های ساختمان متفاوت است. هزینه بتن ریزی سقف وابسته به عواملی همچون عیار بتن مصرفی، حجم بتن مورد نیاز، دستگاه بتن ریزی، حجم پروژه و … می باشد.

 

قیمت بتن ریزی سقف با بتن آماده ۳۵۰

 • در مورد بررسی قیمت بتن ریزی سقف لازم است آرماتوربندی تیرچه بلوک ها به پایان رسیده باشد. هزینه های آرماتور بندی جداگانه محاسبه می شود.
 • بین تیرچه بلوک ها معمولا با یونولیت پر می شود یا از بتن متخلخل سبک کمک گرفته می شود.
 • در سقف اطراف تیرچه و پل ها به آرماتور نیاز است.
 • قالب گذاری و شمع گذاری در مرحله بعدی انجام می شود. شمع‌گذاری باعث می شود تا سقف زیر وزن بتن فرو نریزد.
 • مرحله پیش از شروع به بتن ریزی ، بررسی طرح اختلاط بتن است.
 • لازم است شرایط جوی به دقت بررسی شود تا روی اسلامپ بتن تاثیر منفی نداشته باشد.
 • در برخی موارد بتن آماده ۳۵۰ خریداری می شود که باید با دستگاه های مناسبی به محل پروژه منتقل شود.
 • بتن پوششی از اجزای مهم سقف است که بخش اصلی تحمل بار فشاری را بر عهده دارد.
 • دست کم ضخامت ۵ سانتی متری برای این بتن در نظر گرفته می شود.
 • باید توجه داشته باشید که بتن پوششی سقف دست کم ۴ روز پس از اجرا باید مرطوب نگه داشته شود.
 • یک هفته تا دو هفته بسته به بزرگی دهانه و دمای هوا زمان می برد تا تخته ها و پایه های چوبی برداشته شود.
 • برای سقف نیز مانند کف در صورت نیاز به وسیله ماله پروانه ای یا تخته ماله اقدام به صاف کردن سطح بتن می کنند.

تا این مرحله قیمت بتن ریزی سقف به قیمت بتن و متراژ وابسته است. لازم است متراژ را بدانید و ضخامت را در نظر بگیرید. ضخامت بتن ریزی باید بیش از ۵ سانت باشد و از یک سوم ضخامت سقف کمتر باشد. میزان فشاری که بتن پاشنه سقف تحمل می کند ۵۰ کیلوگرم در هر سانتی متر مربع است.

برای برآورد دقیق هزینه بتن ریزی سقف سوله یا محوطه نیاز است تا نگاهی به مراحل انجام کار بیندازیم. نکته اینجاست که بروز اختلال و اشتباه حین کار به معنای افزایش هزینه بتن ریزی سقف است. بنابراین تیم حرفه ای با ضریب خطای کم می تواند تا حد زیادی از هزینه بتن ریزی سقف بکاهد.

 1. تا این مرحله هزینه های خرید بتن بر اساس متراژ و ضخامت مورد نظر، هزینه های افزودنی مورد نیاز برای بتن و دستگاه بتن ساز ، عمده هزینه های اجرای بتن سقف بود. در مراحل بعدی نیاز است تا به وسیله پمپ ، بتن را به محل پروژه منتقل کنید. هزینه های خرید و اجاره پمپ و هزینه تاور کرین ، بخش دوم هزینه هاست که باید در نظر گرفته شود.
 2. پمپ ابزاری است که بتن آماده شده را به محل پروژه می رساند.
 3. اگر ساختمان خیلی بلند باشد برای این کار نیاز است تاورکرین در اختیار داشته باشید.
 4. پس از بتن ریزی نیاز است تا کار صاف کردن و تراز کردن انجام شود. این کار به وسیله ماله دستی یا ماله پروانه ای صورت می پذیرد. قیمت اجرای بتن ماله پروانه ای یا نیروی کار را باید در نهایت به قیمت بتن ریزی سقف اضافه کرد.
 5. در نهایت برای آنکه بتن به کیفیت مورد نیاز برسد دستگاه ویبراتور لازم است. با این کار هوای اضافی داخل بتن خارج شده و کیفیت بتن به شرایط مطلوب می رسد.
 6. نکته مهم در مرحله بتن ریزی سقف ، کنترل مداوم تراز است.
 7. در صورتی که در حین بتن ریزی عملیات تراز کردن انجام نشود، در آینده عملیات صاف و تراز کردن دشوار خواهد شد.
 8. زمان اجرای تخته ماله باید دقت داشت که سطح بتن آسیب نبیند.

 

بتن ریزی فونداسیون

پیش از اجرا باید سطح کاملا صاف و مسطح شود. هر نخاله ای در فضا پاکسازی شود. مرحله بعدی اجرای بتن نظافت یا بتن ریزی رگلاژ است. ضخامت اجرای بتن نظافت به این منظور حدود ۱۰ سانتی متر می باشد.  این کار پیش از بتن ریزی اصلی الزامی است. بتن رگلاژ نوعی بتن پوششی است که انتظار تحمل مقاومت فشاری خاصی از آن نمی رود و تنها برای آماده سازی بستر برای آرماتور بندی استفاده می شود.

عیار سیمان آن کم و چیزی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوگرم در هر مترمکعب است. معمولا ضخامت اجرای آن چیزی در حدود ۵ تا ۱۰ سانت است و بیش از آن توجیهی ندارد. پس از آرماتوربندی و قالب بندی ، عملیات بتن ریزی فونداسیون انجام می شود. در صورت عدم نیاز به قالب بندی باید با کمک پوشش پلاستیکی و سایر روش های مشابه از جذب آب بتن توسط زمین اطراف شالوده جلوگیری به عمل آید.

 

قیمت بتن آماده عیار 350
بتون ریزی فونداسیون

 

قیمت بتن ریزی کف

کفسازی به انواعی همچون ساخت کف سوله، محوطه،‌ حیاط، فرودگاه و … دسته بندی می گردد. بر این اساس، قیمت بتن ریزی هر یک از آنها نیز متفاوت خواهد بود. به طور مثال قیمت بتن ریزی کف سوله با قیمت بتن ریزی کف محوطه متفاوت است. برای برآورد قیمت بتن ریزی کف سوله و محوطه نیاز است تا اطلاعات دقیق از شرایط پروژه وجود داشته باشد. در این زمینه، در اختیار داشتن دستگاه‌های پیشرفته تر و کارآمد تا حد زیادی از هزینه بتن ریزی کف و سقف می کاهد و کیفیت کار را افزایش می دهد. قیمت کف سازی بتنی به متراژ پروژه، قیمت بتن نظافت، ۲۵۰ و ۳۵۰، قیمت اجرای بتن ماله پروانه ای، دستگاه پمپاژ بتن و ... همچنین دستمزد بتن ریزی کف مربوط به نیروی کار و قیمت افزودنی های بتن بستگی دارد. پیمانکاران با تجربه و خبره می توانند قیمت بتن ریزی سقف و کف را تا حد زیادی کاهش دهند.

قیمت کف سازی بتنی و هزینه بتن ریزی کف وابسته به ضخامت آن است. روش پرداخت، کیورینگ و به تبع آن قیمت کیورینگ بتن از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه بتن ریزی کف می باشد. نوع کاربری و به دنبال آن میزان مقاومت مورد نیاز، تعیین کننده نوع بتن و هزینه ها می باشد. برای مثال، قیمت هر متر مکعب بتن ۳۵۰ برای کفسازی با قیمت متر مکعب بتن آماده ۴۰۰ برای همین منظور متفاوت است. یا اینکه قیمت بتن ریزی کف سوله با حیاط متفاوت است. زیرا سوله ها کاربرد صنعتی داشته و کف آن نیاز به مقاومت بالا و سخت کننده دارد، برای همین اجرای آن قیمت بالاتری نیز دارد. روش های بتن ریزی متفاوت است. کف پارکینگ، کف محوطه، کف سوله، زیر بناها و ستون‎ ها و ... هر کدام شیوه و ابزارهای خاص خود را برای اجرای بتن ریزی کف نیاز دارند. فرآیند بتن ریزی اگر به درستی انجام شود و دقت و کیفیت لازم مد نظر قرار گیرد، سازه به استحکام بالایی می رسد.

 

قیمت روز بتن آماده
محوطه سازی با بتن آماده

 

استفاده از ماله پروانه ای به دلایل زیر می تواند موجب کاهش هزینه های بتن ریزی کف شود:

 • آگاهی درباره قیمت اجرای بتن ماله پروانه ای می تواند تا حد زیادی از هزینه بتن ریزی کف سوله بکاهد. این دستگاه بهترین ابزار برای تراز کردن و صاف کردن سطح بتن است.
 • در بعضی موارد استفاده از بتن ماله پروانه ای در مقایسه با نوع دستی هزینه ها را به نصف کاهش می دهد. علاوه بر کاهش هزینه ها، زمان پروژه نیز تا حد زیادی کاهش می یابد. همین امر نیز به نوبه خود می تواند بخشی از هزینه های مربوط به اجاره دستگاه ها و دستمزد بتن ریزی کف مربوط به کارگران را کاهش دهد.
 • یکی دیگر از دلایل کاهش هزینه ها با ماله پروانه ای کاهش مخاطرات برای کارگران است. متاسفانه پروژه های ساختمانی که در ایران انجام می شود، با حوادث بسیار زیادی همراه است. این حوادث علاوه بر آسیب های تلخ و جبران ناپذیری که به کارگران می زند بعضا ضررهای بسیاری را نیز به کارفرما تحمیل می کند. بالا بردن ایمنی کار همیشه از هزینه های پیش بینی نشده می کاهد. به همین دلایل است که استفاده از ماله پروانه ای برای بتن ریزی هزینه ها را تا حد زیادی کاهش می دهد.

مهم ترین فاکتورهای موثر بر هزینه بتن ریزی کف به شرح زیر می باشد:

 • بدون شک فاکتور اول مساحت است. هر چه مساحت بیشتر باشد، هزینه نهایی بالا خواهد رفت. البته توجه داشته باشید که پروژه های بزرگ در واحد سطح قیمت کمتری دارند. در واقع بالا رفتن مساحت پروژه برای هر متر مربع هزینه کمتری روی دست کارفرما می گذارد.
 • پس از مساحت کار باید به دنبال ضخامت رفت. هر دو عامل در نهایت حجم بتن و مواد افزودنی را مشخص می کند که باید تهیه شود. حداقل ضخامت را ۱۰ سانتی متر در نظر می گیرند. هر چه ضخامت کار بیشتر باشد، هزینه بتن افزایش می یابد. علاوه بر این ویبراسیون ضخامت های بالا نیز اهمیت بیشتری دارد.
 • اگر در نهایت اجرای کفپوش نیز به عهده پیمانکار است، کفپوش هایی مانند اپوکسی یا پلی یورتان، بخش دیگری از هزینه است که باید پرداخت شود. استفاده از پودر بتن رنگی نیز راهکاری است که حین بتن ریزی باعث ایجاد کفپوش دلخواه می شود.

 

قیمت بتن ریزی کف سوله

میزان بتن و عیار بتنی که قرار است خریداری شود باید محاسبه گردد. هزینه باید بر اساس قیمت روز بتن تخمین زده شود. هزینه های میکسر و حمل و نقل نیز باید مدنظر قرار گیرد. باید دقت داشت که در صورت نیاز ، آرماتوربندی نیز بخش جدایی ناپذیر کار است که باید هزینه های آن محاسبه شود.

 

قیمت بتن ریزی کف محوطه

کف ساختمان ها و سوله ها و پارکینگ ها حین ساخت نیاز به بتن ریزی خواهد داشت. قیمت بتن ریزی کف محوطه ها خصوصا برای متراژ های بالا به شدت به ابزارهایی وابسته است که در اختیار پیمانکار قرار دارد. داشتن میکسر قدرتمند، ماله پروانه ای و در صورت نیاز برای ساختمان های بلند داشتن تاورکرین ، دستگاه های ویبراسیون و بسیار موارد دیگر که قیمت تمام شده را تا حد زیادی کاهش می دهد. به همین دلیل است که پیمانکاران بزرگ با قیمت های پایین تری می توانند کار بتن ریزی کف را به پایان برسانند.

کار بتن ریزی کف محوطه با تسطیح و پاکسازی کف آغاز می شود. سطح خاک تراز می شود. برای ایجاد پوشش مناسب از بتن رگلاژ استفاده می شود. آرماتوربندی و در نهایت بتن ریزی و ماله کشی و تراز کردن و ویبراسیون انجام می شود. پیش از شروع به اجرای پروژه لازم است استعلام قیمت بتن پوششی گرفته شود و بر اساس مساحت بتن ریزی کف سوله یا محوطه، مقدار بتن رگلاژ مورد نیاز تهیه شود.

 

بتن ریزی کف سوله و محوطه و لزوم آرماتور بندی

اگر مرحله آرماتور بندی نیاز باشد، باید الزامات متعددی رعایت شود. آرماتور بندی کف سوله مرحله ای حساس است. بازرسی های دقیقی روی آرماتورهای خریداری شده باید انجام شود. آرماتورها نباید به روغن آغشته باشند و هیچ آلودگی یا زنگ زدگی نباید روی آن ها دیده شود.

برای آرماتور بندی عملیات بتن ریزی کف لازم است که هر خاموت با خاموت بعدی، ۲۰ سانتی متر فاصله داشته باشد. در واقع فاصله باید کمتر از یک وجب باشد. آرماتورها با مفتول ۱ میلیمتری بافته می شود. فاصله آرماتورها نیز باید دست کم ۲/۵ سانت باشد.

جوشکاری آرماتورها ممنوع است. دستگاه های مکانیکی برای برش استفاده می شود. فواصل باید به نحوی تنظیم شود که بزرگترین سنگ دانه بتن بین آن به راحتی جابجا شود. حین آرماتوربندی لازم است میلگردها خم شود. اگر قطر میلگردها بر اساس محاسبات طرح ۱۲ میلیمتر یا زیر این مقدار است، بهترین روش برای خم کردن آن، با دست است. در غیر این صورت لازم است با دستگاه های مکانیکی خم شود. پس از پایان عملیات آرماتور بندی ، نوبت به بتن ریزی می رسد.

 

نازک کاری بتن ریزی کف

در این بخش باید به نکاتی در مورد بحث نازک کاری بتن ریزی محوطه اشاره کرد:

 • کیفیت مواد مورد استفاده در این مرحله اهمیت بالایی دارد. بتن و افزودنی بی کیفیت، به سرعت منجر به ترک خوردگی بتن می شود.
 • بتن ریزی کف محوطه باید به صورت سینی کش انجام شود.
 • برای بتن ریزی سوله باید از روش لیسه بهره برد.
 • درزهای انبساطی و انقباضی در کف سازی اجرا شود.

 

جدول و لیست قیمت بتن ریزی کف

در این بخش قصد داریم تا بر اساس مطالب گفته شده، حدودی از قیمت بتن ریزی کف سوله یا محوطه را تخمین بزنیم. در این بررسی ، هزینه های آرماتور بندی در نظر گرفته نشده است. در ادامه لیست مواردی که به هزینه بتن ریزی کف مربوط است مرور شده و جدولی از هزینه ها مربوط به سال ۱۴۰۳ ارائه شده است:

 • بتن پوششی برای سقف و کف با عیار ۲۵۰ تا ۳۵۰
 • بتن نظافت با عیار ۱۰۰ تا ۱۵۰
 • خرید دستگاه ماله پروانه ای
 • اجاره دستگاه ماله پروانه ای
 • خرید دستگاه ویبراتور بتن
 • اجاره دستگاه ویبراتور بتن
 • افزودنی های بتن (روان کننده)
 • بتن الیافی
 • میکسر
 • پمپ بتن

 

جدول قیمت بتن ریزی کف و سقف

برآورد قیمت بتن ریزی کف محوطه و سولهاستعلام قیمت مربوط به ۱۴۰۳ (تومان)
بتن پوششی برای سقف و کف با عیار ۲۵۰ تا ۳۵۰تماس بگیرید
بتن نظافت با عیار ۱۰۰ تا ۱۵۰تماس بگیرید
خرید دستگاه ماله پروانه ای۱۴,۰۰۰,۰۰۰-۵۵,۰۰۰,۰۰۰
اجاره دستگاه ماله پروانه ای۲۰۰,۰۰۰
خرید دستگاه ویبراتور بتن۲,۵۸۰,۰۰۰-۸,۸۰۰,۰۰۰
اجاره دستگاه ویبراتور بتن۱۰۰,۰۰۰
افزودنی های بتن (روان کننده) – ۲۰ لیتری۱,۷۷۶,۰۰۰
الیاف بتن کیلویی۲۵۰,۰۰۰
خرید بتونیر (میکسر)۶,۲۰۰,۰۰۰-۶۸,۰۰۰,۰۰۰
اجاره میکسر بتن۲۰۰,۰۰۰-۲,۴۰۰,۰۰۰
پمپ بتن دکل ( برای بتن ریزی در ارتفاعات)۵,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ – ۲,۲۰۰,۰۰۰,۰۰۰

 

بتن آماده استاندارد

بتن آماده استاندارد (Standard Ready-Mix Concrete) به بتنی گفته می شود که مطابق با استانداردهای مشخصات بتن آماده ، مخلوط و تهیه می شود. امروزه به دلیل افزایش جمعیت و درنتیجه افزایش نیاز به ساخت و ساز، سرعت اجرا اهمیت بالایی یافته است. یکی از روش های دستیابی به این هدف، استفاده از بتن آماده استاندارد می باشد.

بتن آماده استاندارد نوعی از بتن است که در فضای کارخانه (یا کارگاه) تولید شده و با استفاده از ماشین آلات مخصوص حمل به محل اجرای پروژه انتقال می یابد. بتن آماده از ترکیب شن، ماسه، سیمان و آب با نسبت های مختلف، تولید می شود.

 

بتن آماده استاندارد
بتن آماده استاندارد

 

مقاومت بتن با عیار ۳۵۰

رده مقاومت بتن با عیار ۳۵۰ ، معمولا C۲۵ می باشد. به طور کلی هر چه نسبت آب به سیمان در طرح اختلاط بتن کمتر باشد، مقاومت آن بیشتر خواهد بود. رده بندی بتن بر اساس مقاومت فشاری مشخصه آن به ترتیب زیر است:

C۶, C۸, C۱۰, C۱۲, C۱۶, C۲۰, C۲۵, C۳۰, C۳۵, C۴۰, C۴۵, C۵۰, C۵۵, C۶۰, C۶۵, C۷۰, C۷۵, C۸۰, C۸۵, C۹۰, C۹۵, C۱۰۰, C۱۱۰, C۱۲۰

اعداد بعد از C نشان دهنده مقاومت فشاری بتن بر حسب مگاپاسکال هستند. برای بتن های رده C۲۰ و بالاتر، تعیین نسبت های بهینه اختلاط باید از طریق مطالعات آزمایشگاهی و با در نظر گرفتن ضوابط طراحی بر اساس دوام صورت گیرد.

 

قیمت بتن آماده عیار 350
 استفاده از بتن آماده در ساخت و ساز

 

اسلامپ بتن ۳۵۰

اسلامپ بتن به معنی میزان کارایی و روانی بتن تازه پیش از گیرش است. در صورتی که اسلامپ بتن آماده عیار ۳۵۰ در موقع تحویل برای مصرف کمتر از میزان مقرر باشد، باید از مصرف آن خودداری نمود. اسلامپ بتن ۳۵۰ با آزمایشی با عنوان آزمایش اسلامپ بتن ، تعیین می شود. اسلامپ به نوعی نشان دهنده مقدار آب به سیمان می باشد.

برای انجام آزمایش اسلامپ بتن ۳۵۰ از یک قالب به شکل مخروط ناقص با قطر قاعده ۲۰ سانتی متر و ارتفاع ۳۰ سانتی متر استفاده می گردد. قالب را از طرف قاعده بزرگتر بر روی صفحه فولادی گذاشته و بتن را درون آن می ریزند (تا حدود یک چهارم ارتفاع). پس از آن با میله فولادی ۲۵ ضربه به قالب می زنند. در مرحله بعد تا حدود سه چهارم ارتفاع قالب بتن ریخته و مجدد ۲۵ ضربه به قالب می زنند.

سپس قالب را از بتن پر کرده و با میله ۲۵ ضربه به قالب می زنند. مخروط را بالا کشیده و به صورت وارونه در کنار بتن قرار می دهند. اختلاف ارتفاع بین قالب و بتن مخروط بتنی نشان دهنده اسلامپ بتن عیار ۳۵۰ می باشد.

 

قیمت بتن آماده عیار 350
 مراحل آزمایش اسلامپ

 

در صورت بالا بودن اسلامپ بتن آماده عیار ۳۵۰ ، پس از تبخیر آب های مازاد، بتن منقبض شده و ترک های مویی و گاهی نیز ترک های بزرگ بر می دارد.

 

عوامل موثر بر قیمت بتن آماده ۱۴۰۳

این روزها قیمت هر متر مکعب بتن آماده نوسان مداوم را تجربه می کند. قیمت بتن امروز متاثر از عوامل متعددی است. از عوامل کلان اقتصادی تا شرایط خاص و ویژه‌ می تواند بر روی قیمت ها تاثیرگذار باشد. کافیست مدتی تولید به هر دلیلی متوقف شود. توقف تولید به معنای کاهش میزان بتن در بازار است. قیمت ها همواره متاثر از عرضه و تقاضاست. کمبود بتن در بازار باعث افزایش قیمت بتن امروز شده است. یکی از عوامل توقف تولید در روزهای گذشته کمبود برق است. حجم تولیدی کاهش چشم گیری داشته و قیمت متر مکعب بتن آماده افزایش پیدا کرده است. بررسی قیمت بتن امروز و مقایسه آن با روزهای گذشته نشان می دهد شیب افزایش قیمت ها کند شده است. پیش بینی می‌شود با تامین بتن کافی برای نیاز بازار، قیمت‌ هر متر مکعب بتن ۳۵۰ و همین طور سایر بتن های آماده تعادل نسبی پیدا کند. بتن آماده قیمت متفاوتی دارد. در این بخش به معرفی عواملی که در هنگام خرید بر قیمت هر متر مکعب بتن آماده تاثیرگذار است، پرداخته می شود. عواملی که از ساختار بتن نشئت می گیرد. بتن چیزی نیست به جز سنگدانه ریز یا همان ماسه، سنگ دانه درشت یا همان شن، سیمان و آب. تغییر در این ۴ جزء بعلاوه شیوه پرداخت بر قیمت بتن آماده تاثیر خواهد داشت.

 

تاثیر عیار بر قیمت متر مکعب بتن آماده

اگر واحد حجم را متر مکعب در نظر بگیریم که البته در برخی منابع فوت مکعب در نظر گرفته شده است، هر کیلوگرم سیمان که برای ساخت بتن در متر مکعب استفاده می شود، عیار بتن را مشخص می کند. عیار بتن از ۱۵۰ کیلوگرم بر متر مکعب که مربوط به بتن نظافت برای آماده سازی کف است شروع می شود و تا بتن های مستحکم تری مانند ۴۵۰ کیلوگرم سیمان در هر مترمکعب که معمولا برای مصالح مورد نیاز نصب کاشی استفاده می شود، تغییر خواهد کرد.

 

استفاده از بتن آماده

 

بازه قیمت بتن آماده ۱۴۰۳ (در شهر تهران) بر اساس عیار متغیر است. قیمت ها، در شهر تهران از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت خواهد بود. در حال حاضر با توجه به تورم و تغییر قیمت مصالح اولیه (همچون سیمان) ، قیمت روز بتن آماده نیز تغییر می یابد. لازم به ذکر است که نرخ بتن آماده در شهرهای مختلف نیز با یکدیگر متفاوت است.

رده بتن

رده بتن، المانی است که بر اساس مقاومت فشاری تعیین می شود. بتن های ضعیف کلاس پایین تری دارند، پس از عمل آوری بر اساس مقاومت فشار این رده بندی انجام می شود و هر چه رده یا همان کلاس بالاتر باشد، قیمت بتن آماده نیز افزایش خواهد داشت. به طور مثال برای بتن های معمولی، کلاس c۷.۵ بتن های ضعیف که نقش پر کننده بستر را ایفا می کنند قیمتی کمتر از بتن کلاس c۴۰ دارد که بتن قوی محسوب می شود و به عنوان بتن باربر کاربرد دارد.

 

تاثیر مقاومت فشاری بر قیمت بتون آماده

یکی از اساسی ترین فاکتورهای تعیین قیمت بتن آماده ، مقاومت فشاری آن است. بسته به میزان اختلاط سیمان و آب، این میزان بر اساس کیلوگرم بر سانتی متر مکعب تعیین می شود. مقدار آن را با مگاپاسکال نیز نشان می دهند. برای مثال یک بتن کلاس C۴۵ که بتن قوی محسوب می شود دارای مقاومت فشاری ۴۵ کیلوگرم در هر سانتی متر مکعب است.

 

بتن ریزی با ماشین آلات

 

نوع سیمان و قیمت بتن آماده ۳۵۰

از دیگر عوامل موثر بر قیمت هر متر مکعب بتن آماده ، نوع سیمان مصرفی در ساخت آن است. سیمان دارای انواع مختلفی است که نقش بسیار مهمی در استحکام و مقاومت بتن دارد. قیمت سیمان تاثیر مستقیم بر قیمت روز بتن آماده دارد. در حال حاضر به دلیل عدم ثبات بازار، قیمت هر متر مکعب بتن آماده ۳۵۰ نیز دائما در حال تغییر است.

 

تاثیر نوع بتن بر قیمت بتن آماده ۱۴۰۳

نوع بتن، مستقیما با هدف استفاده آن در پروژه مرتبط است و بر قیمت بتن آماده نیز تاثیر خواهد داشت. اگر بتن نظافت برای کارهای زیرسازی نیاز داشته باشید قیمتی متفاوت با بتن سنگین دارد یا حتی مواردی که "بتن خود متراکم شونده" یا "اسفنجی" در پروژه استفاده می شود، قیمت نهایی بتن آماده را تغییر خواهد داد.

کمیت و حجم

کمیت بتن ۳۵۰ در هر پروژه نیاز به برآورد مهندسی دارد. در واقع تعیین حجم بتن مورد نیاز، بر اساس محاسبات انجام شده و همچنین در نظر گرفتن میزان هدررفت انجام می شود. بنابراین مهندسان برآورد در پروژه های عمرانی علاوه بر سواد مهندسی، نیاز به تجربه کاری دارند. تجربه ای که از مناسبات کاری در منطقه گرفته تا اشکالات خاصه هر پروژه را شامل می شود. تا برآورد انجام شده هم ضریب اطمینان را رعایت کند و هم هزینه اضافی نداشته باشد. یک مهندس کاربلد در زمینه برآورد می تواند تا مقدار زیادی از هزینه های شما بکاهد.

 

اثر نوع ساخت بتن بر قیمت بتن

 

عوامل موثر بر هزینه بتن ریزی

عمده هزینه هایی که پیمانکار در نهایت برای بتن ریزی انجام می دهد با هزینه خرید بتن آماده 350 قابل قیاس نیست. برای پرداخت بتن از دستگاه هایی استفاده می شود که خود این دستگاه ها هزینه بر است. حمل و جابجایی دستگاه، جابجایی مصالح، هزینه های پمپاژ آب و لوله کشی و حتی دمای هوا می تواند هزینه را برای پیمانکار تغییر دهد. در ادامه سعی شده است که لیست کاملی از عوامل موثر بر تعیین قیمت بتن ریزی ارائه شود:

۱- نوع پرداخت و قیمت بتون اماده

برای پرداخت بتن، پیمانکار دستگاه خاصی را در نظر می گیرد. باید بدانید که بازه قیمت بتن آماده ۳۵۰ در این بخش بسیار متفاوت است. به نحوی که شاید پرداخت اتومات بتن هزینه هایی چندین برابری بر روی دست پیمانکار بگذارد. درجه اتوماسیون میکسرها برای پروژه های محدود می تواند پایین باشد و در عوض شما هزینه نیروی کار را بالا ببرید اما اگر پروژه های کلان دارید و قوانین کار، دستمزدهای بالا را به پیمانکار تحمیل می کند، سرمایه گذاری برای اتوماسیون میکسرها کار عاقلانه ای است. البته پیش از هر تصمیم باید برآوردهای دقیق اقتصادی انجام شود.

 

قیمت بتن آماده
اثر نوع پرداخت بر قیمت بتن آماده

 

۲- ملزومات پرداخت و قیمت بتن اماده 350

میکسر بعلاوه نیروی انسانی، همچنین آب رسانی به بتن که اغلب در محل اجرای پروژه با نصب و پمپ و لوله کشی انجام می شود همگی نیاز به یک چک لیست کامل و حرفه ای از هزینه ها دارد. همانطور که گفته شد، میکسر دستگاهی است که از فولاد ساخته شده، بنابراین عجیب نیست که نوسان قیمت فولاد بر دستگاه قیمت میکسر و در نهایت قیمت بتن آماده تاثیر داشته باشد. علاوه بر این، شرایط بازار و میزان تقاضا بر قیمت موثر است و اگر شرایط خاصی به وجود آید که کمبود دستگاه در بازار داشته باشیم، باید حساب هزینه های اضافی را کرده باشید. زمانی که قصد خرید میکسر دارید به تعداد دفعاتی که قرار است مورد استفاده باشد توجه کنید. یک میکسر با کیفیت حتی اگر گران باشد در حفظ سرمایه شما موثر است.

۳- برنامه ریزی برای بتن ریزی

برنامه ریزی غلط می تواند هزینه بتن ریزی را تا دو برابر افزایش دهد. از هر دقیقه که کامیون معطل می شود گرفته تا هر روز که پروژه طولانی تر می شود به معنای هزینه های هدر رفته است. حتی هزینه های جزئی حمل و نقل شاید به نظر نیاید اما در محاسبات کلان رقم قابل ملاحظه ای خواهد بود. زمانبندی درست، انتخاب موقعیت جغرافیایی مناسب برای تامین مصالح، در اختیار گرفتن وسایل ارزان و بهینه برای حمل بار و مدیریت نیروی کار انسانی در کاهش قیمت بتن ریزی تاثیر دارد. باید نقطه بهینه توسط پیمانکار و مشاور تعیین شود تا حتی یک دقیقه و یک ریال هدر نرود. البته برنامه ریزی درست زمانی انجام می شود که شما پیش بینی شرایط خاص را نیز کرده باشید.

۴- شرایط آب و هوایی

شاید به نظر کم اهمیت بیاید اما افرادی که در زمینه ساخت و ساز کار می کنند می دانند که در شرایط هوای سرد زمستان دستیابی به آب گرم برای پرداخت بتن تا چه اندازه دشوار و زمانبر و هزینه بر است. علاوه بر این شرایط نامساعد آب و هوایی، بارندگی های شدید یا گرمای طاقت فرسا، بر نیروی کار انسانی و برنامه ریزی تاثیر خواهد داشت. شما در شرایط نامساعد آب و هوایی، حتی برای یک ساعت قرار دادن مصالح در سایت کار، با مشکل مواجه خواهید بود. این موارد می تواند بر قیمت بتن ریزی تا پایان کار پروژه تاثیر داشته باشد.

 

اثر شرایط جغرافیایی بر قیمت بتن

 

۵- اثر شرایط جغرافیایی بر قیمت بتن آماده 1402

خاک نامساعد و دشواری در انتقال مصالح تا سایت مورد نظر، وجود تالاب و یا وجود آلودگی های زیست محیطی و نبود آب و برق در منطقه، همچنین در مناطق شهری، ترافیک سنگین و شلوغی مسیرها، مجوزهای متعدد برای تردد ماشین آلات سنگین و مواردی از این دست می تواند بر هزینه تمام شده بتن ریزی تاثیر داشته باشد. هنگام برآورد هزینه ها باید شرایط جغرافیایی منطقه را در نظر گرفت و نه فقط به تهدیدهایی که وجود دارد بلکه به فرصت هایی که یک منطقه جغرافیایی خاص در اختیار شما می گذارد نیز توجه کرد تا بتوان برای کاهش هزینه بتن ریزی اقدام کرد.

۶- میزان دستمزد کارگران

بر اساس قوانین کار در هر کشور می توان برآورد دقیقی از میزان دستمزد نیروی کار بدست آورد. پیمانکاران معمولا بر همین اساس، میزان استفاده از دستگاه های اتومات در مقایسه با نیروی کار انسانی را می سنجند و به نقطه بهینه می رسند. علاوه بر دستمزد، نیروی کار انسانی به بیمه و سایر مزایا نیز احتیاج خواهد داشت و تامین همه آن ها بعلاوه ایمنی کارکنان به عهده پیمانکار است.

 

 

اثر هزینه حمل بر قیمت بتن آماده

۷- هزینه حمل بتن آماده ۳۵۰

زمانی که قصد انتخاب کامیون حمل بتن را دارید، این کامیون ۶ متر مکعب بتن را در خود جای می دهد. اگر نیاز شما کمتر از این میزان باشد، قسمت خالی کامیون همان هزینه هدر رفت شماست. استفاده از وسایل حمل بار مطابق با نیاز شما می تواند هزینه را کاهش دهد به شرط آنکه در دسترس باشد. کرایه میکسر را نیز به مجموع هزینه های حمل اضافه کنید. در صورتی که قصد کاهش قیمت بتن ریزی را تا پایان پروژه دارید سعی کنید تعداد دفعات بارگیری و انتقال بار را کاهش دهید و زمان تلف شده رانندگان را نیز کم کنید تا کمترین زمان معطلی وجود داشته باشد. هر ۱۰ دقیقه معطلی به معنای هزینه اضافی بر روی دست پیمانکار است.  

۸- اضافه شدن تزئینات

برای بتن ریزی در بسیاری از پروژه ها جنبه ظاهری مد نظر نیست اما هستند پروژه هایی که بحث زیباسازی و ظاهر اهمیت پیدا می کند. برای برخی ساختمان های تجاری و مسکونی، بحث رنگ آمیزی و بحث استنسیلینگ یا مهره زنی و سایر تزیینات مهم خواهد بود. تمامی هزینه هایی که برای رسیدن به ظاهر دلخواه کارفرما تا انتهای پروژه صرف خواهد شد را نیز باید به برآورد هزینه بتن ریزی در نهایت اضافه کرد.

 

بتن آماده استاندارد
اثر دستمزد کارگران بر قیمت بتن آماده

 

۹- تاثیر عوامل اقتصادی بر قیمت بتن آماده سال ۱۴۰۳

واضح است که هر تغییر در شرایط اقتصادی بر قیمت بتن آماده ۳۵۰ تاثیر خواهد داشت. در گام اول لازم است که تاثیراتی که تغییر قیمت سیمان بر قیمت بتن اماده 350 می گذارد را با ضرایب دقیق مشخص کنیم. به یاد داشته باشید قیمت جهانی متاثر از شرایط اقتصادی کلان است و این شرایط ممکن است دستخوش تغییرات پیش بینی نشده ای باشد که مهندسان می بایست تا حدود زیادی برای شرایط خاص تمهیدات لازم را در نظر داشته باشند. به غیر از مواد پایه بتن، تغییرات قیمت بنزین و تجهیزات وارداتی مستقیما بر قیمت بتن ریزی تاثیر خواهد داشت.   

 

قیمت روز بتن آماده
ساختمان سازی با بتن آماده

 

مدیریت هدر رفت هزینه

اولین نکته در مدیریت هزینه های اضافی و هدر رفته در بتن ریزی، اجرای دقیق زمانبندی است. میان آنچه روی کاغذ نوشته می شود تا آنچه عمل می شود نباید فاصله چندانی وجود داشته باشد. بتن پس از آماده سازی یک ساعت و نیم و در شرایطی که هوا گرم باشد یک ساعت زمان خواهد داشت که استفاده شود. کافیست زمانبندی غلط باشد که بتن تولید شده هدر رود و این یعنی تحمیل هزینه اضافی بر قیمت بتن ریزی نهایی. یک پیمانکار حرفه ای معمولا ۱۰% را برای هزینه های پیش بینی نشده کنار می گذارد. این مقدار مربوط به هزینه هایی است که به هیچ عنوان پیش از شروع پروژه امکان ردیابی آن نبوده است. عوامل دیگری مانند کاهش زمان اجرای پروژه بر کاهش دستمزد نیرو انسانی تاثیر دارد. باید توجه داشت که مصالح اضافی و غیرقابل استفاده را نیز تا حد لزوم کاهش دهید.

 

مقایسه قیمت بتن آماده ۳۵۰ و بتن دستی

اگرچه ممکن است قیمت بتن آماده 350 نسبت به بتن دستی یا کارگاهی بیشتر باشد، اما خريد آن در اکثر موارد توجیه اقتصادی دارد. بتون اماده در شرایط کنترل شده ای تولید شده و از کیفیت بالاتری نسبت به بتن کارگاهی برخوردار است. برای اختلاط درست و کامل مصالح تشکیل دهنده بتن کارگاهی و دستیابی به کیفیت مورد نظر، نیاز به زمان بیشتری است که توجیه اقتصادی ندارد.

تهیه بتن در فضای کارگاهی نیازمند چند نیروی انسانی است، در صورتی که بتون اماده به چنین تعداد نیروی انسانی نیاز ندارد. از آنجایی که حجم بتن آماده مورد نیاز برای انجام کار ساختمانی از قبل مشخص شده و به همان اندازه بتن تهیه می گردد، قیمت بتن آماده ۳۵۰ به صرفه تر از بتن کارگاهی می باشد. زیرا تهیه بتن کارگاهی موجب هدر رفت مصالح می گردد. از مهم ترین مزایای استفاده از بتن آماده صرفه جویی در زمان است. این امر به ویژه برای پروژه های بزرگ از دلایل توجیه اقتصادی خريد و قیمت بتن آماده می باشد.

 

بتن ریزی با پمپ بتن هوایی

 

خرید بتن آماده ۳۵۰ در تهران

خرید مصالح ساختمانی یکی از مهمترین بخش های مدیریت هزینه ساخت و ساز است. در بعضی پروژه ها بخش جداگانه ای برای مدیریت خرید و زیرمجموعه های آن تشکیل می شود که اهمیت موضوع را آشکار می کند. چه پروژه بزرگ باشد و چه کوچک، هزینه مهمترین و یا حداقل یکی از مهترین جنبه های آن است. در نتیجه باید دقت فراوانی در قیمت مصالح و آنچه خریداری می شود داشت. خرید بتن آماده ۳۵۰ در ساختمان های بتن آرمه و یا اسکلت فلزی بخش زیادی از سرمایه را به خود اختصاص می دهد. ضمن اینکه کیفیت ساخت مستلزم بتن با کیفیت است.

 

راهنمای خرید بتن آماده تهران

اگر یک پیمانکار هستید که بر روی پروژه‌های سنگین و بزرگ کار می‌کنید، طبیعتاً سرعت انجام پروژه و کیفیت بتن برای شما اهمیت ویژه‌ای دارد. شما باید بتوانید پروژه خود را در سریع‌ترین زمان ممکن تحویل دهید. زمان برای شما پول است. گاهی پروژه آنقدر بزرگ است که در مقایسه خرید بتن آماده ارزان و تحویل سریع، تحویل سریع یا به موقع سود بالاتری خواهد داشت. گاهی برعکس، بزرگ بودن پروژه و حجم زیاد خرید مصالح باعث می شود که حتی تفاوت اندکی در قیمت خرید بتن آماده ، سود زیادی به بار آورد.

اینجاست که بحث مدیریت خرید بتن آماده در تهران ، اهمیت آن را نشان می دهد. باید تصمیم بگیرید که به سراغ شرکت‌هایی بروید که بتن مورد نیاز شما را با کیفیت بالا و در سریعترین زمان ممکن به شما برساند و وقفه در کار پروژه ایجاد نشود. یا سراغ کارخانه ای بروید که قیمت تمام شده بتن آماده و حمل و نقل آن پایین تر است.

 

قیمت هر متر بتن آماده
خرید بتن آماده

 

گاهی هدف از خريد بتن آماده ترمیم بخشی از ساختمان و یا ساختمان سازی کوچک و شخصی است. در این صورت به حجم نسبتاً کمی از بتون اماده نیاز خواهید داشت که سفارش شما را به شکل کلی تحت تأثیر قرار می‌دهد. معمولا ساختمان سازی های کوچک برای مصارف شخصی می باشد. در این حالت افراد کیفیت مناسب را به قیمت ارزانتر ترجیح می دهند. اما در انتخاب کارخانه با کیفیت ممکن است دچار سردرگمی شوند.

امروزه استفاده از سایت های اینترنتی که کیفیت بندی مصالح ساختمانی و کارخانه های بتن را انجام می دهند می تواند راهگشای مناسبی برای خرید بتن آماده باشد. به عنوان مثال در وبسایت عمران مدرن می توانید کالاهای کیفیت بندی شده را با قیمت تمام شده و حمل و نقل پیدا کنید. استعلام قیمت بتن آماده به صورت قیمت هر متر بتن آماده ، قیمت هر متر مربع بتن آماده ، قیمت هر تن بتن آماده ، قیمت هر متر مربع بتن و قیمت هر متر مربع بتن ریزی صورت می پذیرد. در حالیکه این واحدها، درست نبوده و برای استعلام قیمت باید از اصطلاحاتی همچون قیمت متر مکعب بتن آماده ، قیمت هر متر مکعب بتن آماده ، قیمت یک متر مکعب بتن آماده ، قیمت متر مکعب بتن آماده ، قیمت روز بتن آماده و قیمت هر متر مکعب بتن ریزی استفاده کرد. زیرا بتن به صورت حجمی خرید و فروش می گردد نه به صورت وزنی و … .

 

محاسبه حجم بتن آماده 350 برای خرید

به منظور خرید بتن آماده تهران ، قبل از هرکاری میزان بتن مورد نیاز خودتان را دقیق محاسبه کنید. اگر حجم بتن را کمتر از میزان مورد نیاز سفارش دهید، سازه مورد نظر با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. چرا که ریختن مجدد بتن روی بتن خشک شده چسبندگی لازم را نخواهد داشت.

اکثر ساختمان های ساخته شده در سطح کشور به شکل مکعب مستطیل بوده و محاسبه حجم بتن ریزی بسیار ساده است. اما ممکن است در برخی ساختمان ها طرح های خاص و بتن ریزی در شکل های منحنی مدنظر باشد. این حالت محاسبه حجم بتن ریزی را دشوارتر می کند. دقت شود که سفارش بیش از مقدار مورد نیاز بتون اماده باعث تحمیل هزینه اضافه به پروژه خواهد شد. سفارش بتن به صورت مترمکعب انجام می گیرد.

 

قیمت روز بتن آماده
محاسبه حجم دقیق بتن ریزی

 

نکته مهم: بعضا به دلیل وجود رسوب در میکسر یا عدم تکمیل ظرفیت میکسر ، حجم بتن ارائه شده کمتر از ظرفیت اسمی میکسر می باشد. این موضوع می تواند ناشی از تخلف کارخانه بتن یا سهل انگاری باشد، حتما به این مورد توجه کنید.

 

تعیین نوع بتن مورد نیاز

نوع بتن آماده به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. با تغییر کوچکی در مواد اولیه ممکن است ویژگی‌های آن به شکل کلی تغییر کند. در جریان تولید بتن از ماسه سنگ، آب، سیمان، و مواد افزودنی مختلفی استفاده می‌شود. تغییر در هر کدام از این موارد منجر به تغییر خصوصیات کلی آن می‌شود. به عنوان مثال، زمانی که اندازه ماسه سنگ تغییر کند، علاوه بر اینکه باید میزان سیمان مورد استفاده را تغییر داد، به احتمال زیاد مواد افزودنی استفاده شده و محل کاربرد بتن نیز تغییر می‌کند. به همین دلیل به هنگام خرید بتن آماده انتخاب نوع بتن اهمیت بسیاری دارد.

از طرف دیگر شرایط آب و هوایی مختلف، نوع کاربرد، نوع طراحی و اجرا ممکن است نوع خاصی از بتن را طلب کند. ممکن است بتن هوادار یا بتن خیلی روان نیاز باشد. ممکن است نیاز به خرید بتن آماده با سختی زیاد و یا دانه بندی خاصی باشد. در تمام این مراحل باید رعایت مفاد موجود در مباحث مقررات ملی ساختمان خصوصا مبحث نهم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

 

هزینه حمل و نقل بتون آماده 350

یکی دیگر از فاکتورهایی که خرید بتن آماده ۳۵۰ را تحت تأثیر قرار می‌دهد و حتی ممکن است گزینه‌ی انتخابی شما را تغییر دهد، این است که فاصله کارخانه تولید بتن آماده تا محل انجام پروژه در چه اندازه‌ای باشد. اگرچه بتن آماده برای مدت زمان طولانی‌تری خصوصیات اولیه خود را حفظ می‌کند اما باید در نظر داشت که نگه داشتن آن در فاصله زمانی طولانی مدت باعث افت کیفیت بتن و از دست رفتن خصوصیات اولیه می‌شود.

در اینجاست که خرید اینترنتی از وبسایت عمران مدرن ارزش خود را نشان می دهد. به نحوی که در این وبسایت تمامی کارخانه های بتنی که قادر به ارائه خدمات به منطقه پروژه شما می باشند همراه با قیمت بتن آماده و قیمت حمل بتن به شما نشان داده می شود. ضمن اینکه تمامی کارخانه ها کیفیت بندی شده اند. عمران مدرن از بهترین سایت های خرید و فروش بتن آماده با بهترین قیمت است.

 

بتن آماده عیار350
حمل بتن آماده

 

تعیین زمان بتن ریزی برای خرید بتن آماده ۳۵۰

کارخانه های بتن بسیاری وجود دارند که هر روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته خدمات ارائه می دهند. اما برخی کارخانه ها ممکن است در روزهای خاصی امکان ارائه خدمات و فروش بتن آماده را نداشته باشند. سعی کنید بتن ریزی به روزهای آخر هفته و یا تعطیلات برخورد نکند تا زمان رسیدن میکسر به تعویق نیافتد. مخصوصا در شهر تهران در نظر گرفتن ترافیک هرگز نباید فراموش شود. علی الخصوص اگر پروژه مد نظر نزدیک به مراکز پرجمعیت و یا تفریحی باشد، در نظر گرفتن این مسئله در خرید بتن آماده اهمیت دوچندان دارد.

اگر محل مورد نظر برای بتن ریزی آماده نیست، بتن ۳۵۰ را سفارش ندهید. این کار باعث می‌شود که به بتن آماده 350 تازه دسترسی داشته باشید و نگران افت کیفیت بتن و افزایش قیمت بتن آماده به دلیل افزایش کرایه میکسر نباشید.

 

معیارهای انتخاب کارخانه خرید بتن آماده در تهران

 • وضعیت دستگاه‌های استفاده شده و تکنولوژی بهره برده شده در هر کدام از آنها؛
 • حجم تولید بتن در کارخانه و حجم عرضه روزانه آن به مشتریان؛
 • بررسی وضعیت مشتریان قبلی و توانایی شرکت در پاسخ دهی به نیازهای آنها؛
 • اطلاع از وضعیت تجهیزات استفاده شده در هر کدام از بخش‌های آن با توجه به بخش اطلاعات وب سایت شرکت؛
 • اطلاع از محصولات مختلف کارخانه و توانایی شرکت در تولید محصولات استاندارد؛
 • برخورداری از تجهیزات مختلف آزمایشگاهی برای کنترل کیفیت محصول؛
 • ارائه انواع بتن آماده با توجه به انواع مواد افزودنی شیمیایی؛
 • امکان تولید بتن با استفاده از انواع سیمان‌های مختلف برای کاربردهای مختلف؛
 • قیمت بتن آماده

 

بتن ریزی سقف با بتن آماده

 

خرید بتن آماده ارزان

از مواردی که در جریان خرید بتن آماده ۳۵۰ باید مد نظر قرار داد، قیمت محصولات شرکت‌های مختلف است. معمولاً کارخانه‌های تولید بتن آماده با توجه به فاکتورهای مختلفی که لحاظ می‌کنند، قیمت‌های متنوعی نیز برای آنها در نظر می گیرند. به همین دلیل می‌توان از طریق تماس تلفنی و یا سایت‌های اینترنتی از قیمت محصولات آنها مطلع شد و با توجه به بودجه پروژه خود برای خريد بتن آماده اقدام کرد. نکاتی که باید در قیمت فروش بتن آماده لحاظ گردد این است که مقاومت نهایی و کارایی تعیین کننده قیمت بتن است.

طرح اختلاط خاص یا افزایش میزان سیمان نیز قیمت بتن آماده را افزایش خواهد داد. نوع تخلیه بتن نیز بر قیمت بتن اثرگذار می باشد. به طوری که پمپ هوایی بتن گرانترین و تخلیه شوتی بتن ارزانترین می باشد. قیمت مصالح اولیه مانند سیمان، ماسه سنگ، آب، برق و مواد افزودنی شیمیایی تقریباً برای همه ثابت است. اما برخی از شرکت‌ها با توجه به شرایط خود تغییراتی در قیمت بتن آماده به وجود می‌آورند تا بتوانند مشتری بیشتری جذب کنند.

پس از تعیین قیمت بتن آماده 350 ، باید به سراغ قیمت حمل و نقل بتن بروید که در حجم های زیاد هزینه بالایی خواهد داشت. در نتیجه برای محاسبه مجموع قیمت های کارخانه های مختلف از بخش خرید بتن آماده استفاده کنید.

 

کارایی بتن

 

موارد ضروری در سفارش و خرید بتن آماده 350

در برگه سفارش خرید بتن آماده باید موارد زیر از سوی خریدار مشخص شده باشد که شامل موارد زیر است:

 • حداکثر ابعاد سنگدانه های درشت معین شود.
 • میزان روانی بتن آماده یا اسلامپ در خواستی در محل تحویل بتن تعیین گردد.
 • در صورتی که بتن با حجم و درصد معینی از حباب هوا سفارش داده شده باشد، باید در محل و قبل از تخلیه بتن در قالب بتن، نمونه برداری شده و مقدار حباب موجود در بتن اندازه گیری شود.
 • در صورت درخواست بتن سبک، باید جرم یا وزن مخصوص این نوع بتن آماده، در دو حالت سخت شده در هوای آزاد و سخت شده در گرمخانه تعیین شده باشد.
 • در نهایت خریدار باید تعداد دوران مخزن کامیون مخلوط کن حمل بتن از زمان شروع تخلیه را معین کند. در غیر این صورت تولید کننده بتن آماده موظف به تعیین تعداد دوران مخزن کامیون است. همچنین باید پیش از تحویل بتن به خریدار، تعداد دوران مخزن را به وی اعلام کند.

 

خرید اینترنتی بتن آماده ۳۵۰

سفارش آنلاین بتن آماده 350 تنها برای سهولت در کار یا سرعت بیشتر نیست. شاید فکر کنید که با یک تلفن به شماره ای که از کارخانه بتن ذخیره کرده اید، نیازتان سریعتر رفع می شود. جستجوی اینترنتی برای انجام یک خرید خوب است. یعنی شما با جستجو در منابعی که به آنها اعتماد دارید، بهترین کارخانه را برای خرید بتن آماده طبق شرایط خاص پروژه تان انتخاب می کنید. در این حالت به جای مراجعه حضوری به چندین کارخانه و یا از قلم انداختن چندین گزینه بهتر، می توانید همه را با هم مقایسه کنید. وبسایت عمران مدرن این مهم را برای شما فراهم آورده است.

بعد از نهایی شدن انتخاب شما، با توجه به اینکه قطعا فاصله شما تا کارخانه بتن مورد نظرتان خیلی هم زیاد نیست، می توانید برای اطمینان خاطر به صورت حضوری نیز برای خرید بتن آماده ۳۵۰ مراجعه و عقد قرارداد کنید. یکی از نکاتی که تا حد زیادی صدق می کند این است که معمولا شرکت ها و کارخانه های بزرگ هستند که به دنبال بازاریابی اینترنتی می باشند.

 

قیمت بتن آماده امروز
پخش کردن بتن آماده

 

بتن ریزی

بتن ریزی به معنای ریختن بتون در محل اجرای سقف ، کف ، فونداسیون و ... می باشد. به منظور شکل دهی بتون از قالب بتن ریزی استفاده می گردد که در انواع چوبی و فلزی موجود می باشد. پس از گیرش بتون و رسیدن آن به مقاومت مورد نظر، قالب بتن ریزی برداشته می شود.

 

مراحل بتن ریزی

پیش از آغاز بتون ریزی رعایت چند نکته ضروری است. یکی از این موارد شرایط به کارگیری نیروهای انسانی است. بتون ریزی باید به نیروهای صاحب صلاحیت و دارای تجربه و دانش کافی واگذار گردد. تمامی وسایل و تجهیزاتی که به منظور اختلاط بتون مورد استفاده قرار می گیرند باید کاملا تمیز باشند. حتی الامکان پیمانه کردن مصالح تشکیل دهنده بتون باید به طریق وزنی انجام شود. شایان ذکر است که رواداری توزین هر یک از این اجزا ۳%± می باشد.

 

بتن ریزی

 

از دیگر نکاتی که پیش از بتون ریزی باید به آن توجه نمود، آماده سازی محل بتون ریزی است. تمامی مواد زاید باید از محل بتون ریزی زدوده شده و قالب بتن ریزی نیز کاملا تمیز و روغن اندود گردد. آرماتورها باید پیش از بتون ریزی مطابق با نقشه های اجرایی در جای خود قرار داده شوند. تمامی میلگردهای قطعه بتون آرمه باید تمیز و عاری از هر گونه آلاینده گردند. پس از آن، آرماتوربندی انجام شده از نظر قطر میلگردها ، تعداد و فاصله مورد بررسی قرار می گیرند. شایان ذکر است که مصالح بنایی که در تماس با بتون قرار دارند باید به خوبی خیس شوند.

پس از بررسی های انجام شده، عملیات بتون ریزي با دستگاه بتن ريز انجام می شود. استفاده از ویبراتور در حین بتون ریزی به منظور متراکم کردن بتون ضروری است. تنها زمانی می توان از ویبراتور استفاده نکرد که بتون از نوع خود تراکم باشد. یکی از مواردی که در عملیات بتون ریزی باید بدان توجه داشت، رعایت حداقل پوشش روی میلگردها می باشد. به طور کلی مراحل بتن ريزي شامل آماده سازی بتون ، آرماتوربندی و قالب بندی ، بتون ریزي و متراکم کردن بتون با ویبراتور است.

 

ویبراتور بتن

 

بعد از بتون ریزي نیز نیاز به اقداماتی برای نگهداری بتون می باشد. از مهم ترین نکات پس از بتون ریزی زمان مناسب قالب برداری می باشد. قالب بتن ریزی نباید پیش از رسیدن بتون به مقاومت مورد نیاز برداشته شود. پس از برداشتن قالب ها به منظور جلوگیری از ترک خوردن بتون عمل آوری انجام می شود که به دو صورت عایقی و آب دادن به بتن بعد از بتن ریزي قابل انجام است.

 

بتن ریزی ستون ، دیوار و تیرهای اصلی

مطابق بند ۹-۷-۴-۱۰ مبحث نهم مقررات ملی ، بتون ریزی دیوارها باید در لایه های افقی و با ضخامت یکنواخت انجام شده و هر لایه پیش از ریختن لایه بعدی کاملا متراکم گردد. به منظور جلوگیری از ایجاد درز و در پی آن عدم یکپارچگی بتن ، لایه جدید باید زمانی ریخته شود که لایه قبلی همچنان در حالت خمیری است.

بتون ریزی باید از گوشه های عضو شروع شده و تا قسمت مرکزی ادامه یابد. بتون ریزی باید به صورتی انجام شود که از جمع شدن آب در انتها و گوشه ها جلوگیری به عمل آید. از دیگر مواردی که در بتون ریزي ستون و دیوار باید به آن توجه نمود، ارتفاع سقوط آزاد بتن 350 می باشد. به منظور جلوگیری از جدا شدن اجزا، حداکثر ارتفاع بتن ریزی باید به ۱/۲ متر محدود گردد.

 

بتن ریزی ستون

 

تجهیزات مورد نیاز برای بتون ریزی

پمپ، ویبراتور و میکسر از جمله تجهیزات مورد استفاده در عملیات بتن ریزی می باشند. پمپ بتن به کمک یک لوله، بتون را به محل بتون ریزي انتقال می دهد. از این دستگاه بتن ریز برای بتون ريزي هاي متوسط تا حجیم و یا با مسیر پیچیده استفاده می گردد. پمپ بتون دارای انواع هوایی و زمینی می باشد. از پمپ هوایی می توان برای بتون ریزی فضاهای محدود و باریک استفاده کرد.

 

عکس بتن ریزی

 

ویبراتور بتن برای خارج کردن حباب هوا و متراکم کردن بتن مورد استفاده قرار می گیرد. این عملیات توسط شلنگ ویبراتور انجام می شود. موتور این دستگاه در انواع برقی، دیزلی و بنزینی می باشد. این دسته بندی بر اساس سوخت مورد نیاز برای روشن کردن دستگاه انجام می شود.

میکسر بتن برای بتن ریزی در حجم های کم تا متوسط، استفاده می شود. این دستگاه با نام هایی همچون بتونیر و خلاطه نیز شناخته می شود. میکسر بتن در انواع دنده زیر و دنده کمر و در احجام مختلف تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. بتونیر با توجه به سوخت مصرفی به انواع برقی، دیزلی و بنزینی تقسیم بندی می گردد.

 

بتن یزی کف حیاط

 

قیمت ویبراتور مناسب بتن ریزی

پیش تر در مورد قیمت بتن ریزی سقف گفته شد که در مراحل پایانی از دستگاه ویبراتور برای رسیدن به کیفیت مطلوب استفاده می شود. ویبراتور مناسب کمک می کند تا هوای اضافی داخل بتن خارج شود. در واقع هرچه میزان پیوستگی بتن بیشتر باشد، استحکام آن نیز بیشتر است. بتنی که به خوبی ویبراسیون روی آن انجام شده، دوام بالایی خواهد داشت. هر یک درصدی که از هوا داخل بتن باقی بماند تا ۶ درصد از استحکام بتن کم می کند.

نکته: برای ضخامت بتن زیر ۱۵ سانت، ویبراسیون نیاز نیست. ماله کشی مناسب کار ویبراسیون را انجام می دهد.

بتن بیش از ۱۵ سانت، قطعا نیاز به دستگاه ویبراتور بتن دارد. ویبراتورها از نوع لرزشی یا فشاری یا به صورت ترکیبی هستند که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند.

 

بتن ریزی در هوای سرد و گرم

ضوابط بتن ریزی در هوای سرد

در حالتی که بتن ریزی در هوای سرد انجام شود به منظور اطمینان از عدم یخ زدگی بتون و همچنین دارا بودن کیفیت لازم ، باید دقت لازم در انتخاب مصالح مصرفی ، طرح اختلاط بتون ، شرایط اختلاط ، حمل ، ریختن و عمل آوری اعمال گردد. دمای بتون در طول مدت بتون ریزی و عمل آوردن بتون باید ثبت گردد تا اطمینان حاصل شود که محدوده توصیه شده در مبحث نهم مقررات ملی حفظ شده باشد.

استفاده از سیمان های آمیخته به ویژه سیمان پوزولانی در بتن ریزی در هوای سرد توصیه نمی شود. استفاده از مواد حباب زا و ساخت بتن با حباب هوا برای بتن هایی که در معرض یخ زدن و آب شدن های متوالی قرار می گیرند الزامی است.

بتن ریزی در هوای سرد

 

شرایط بتن ریزی در هوای گرم

در هوای گرم شرایط سرعت بالای وزش باد ، دمای بالای محیط و نیز رطوبت نسبی کم حاکم می باشد که موجب کاهش کارایی و زمان گیرش ، مقاومت فشاری و دوام بتون می گردد. از این رو بهتر است که در چنین محیط هایی بتون ریزی زمانی از شبانه روز انجام شود که شرایط هوای گرم وجود نداشته و یا از شدت آن کاسته شود. همچنین در صورت تجاوز دمای بتن ۳۵۰ از حد تعیین شده در مقررات ملی ، باید پیش از آغاز بتون ریزی اقدام به کاهش دمای مخلوط به کمک سرد کردن مصالح مصرفی نمود.

 

قیمت بتن آماده عیار 350
بتن ریزی در هوای گرم و خشک

 

نکات بتن ریزی

به منظور جلوگیری از کاهش کارایی بتون باید حتی الامکان محل ساخت مخلوط و بتون ریزی نزدیک به هم انتخاب گردد. در هنگام بتون ریزی ، بتون باید حالت خمیری داشته باشد تا به راحتی به فضای بین میلگردها نفوذ کرده و آنها را بپوشاند. در بتون ریزی قطعات سازه ای باید از مصرف بتون نیمه سخت و یا آلوده به مواد زیان آور خودداری گردد.

همچنین باید از مصرف بتن با اسلامپ کمتر از میزان مقرر نیز خودداری شود. با این وجود افزودن اسلامپ بتن تا هنگامی که هنوز از مخلوط کن تخلیه نشده، فقط با اجازه دستگاه نظارت و با افزودن دوغاب سیمان با یا بدون مواد افزودنی روان کننده میسر می باشد. مشروط بر اینکه نسبت آب به سیمان از حداکثر مقدار مجاز طرح فراتر نرود.

 

عملیات بتن ریزی

 

مطابق بند ۷-۴-۵ مبحث نهم مقررات ملی ، در محدوده درزها یا درزهای از پیش تعیین شده قطعات ، بتون ریزی باید از آغاز تا پایان به صورت عملیاتی سریع و پیوسته ادامه یابد. همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید دمای بتن ریزی و عمل آوری باید ثبت گردد. حداقل دمای مجاز بتن ریزی و نگهداری آن به شرح زیر می باشد:

 

حداقل دمای بتن هنگام ریختن و نگهداری

 

دمای محیط (درجه سلسیوس)

ابعاد اعضا و قطعات (به میلی متر)

کمتر از ۳۰۰

۳۰۰ تا ۹۰۰

۹۰۰ تا ۱۸۰۰

بیش از ۱۸۰۰

حداقل دمای بتن هنگام ریختن و نگهداری

به هر میزان

۱۳

۱۰

۷

۵

  

رده بتن آماده بر اساس مقاومت فشاری مشخصه

بر اساس بند ۹-۵-۱-۵ مبحث نهم مقررات ملی ساختمان ، مقاومت فشاری مشخصه بتن مقاومتی است که حداکثر ۵ درصد تمامی مقاومت های اندازه گیری شده در نمونه های استوانه ای استاندارد بر اساس آزمایش های ۲۸ روزه کمتر از آن باشد. هر چه میزان آب نسبت به سیمان کمتر باشد، مقاومت بتن آماده استاندارد بیشتر می شود.

بر اساس مقاومت فشاری مشخصه، رده بندی بتن آماده شامل C۲۰، C۲۵، C۳۰، C۳۵، C۴۰، C۴۵، C۵۰ و ... می باشد. اعداد بعد از C، نشان دهنده مقاومت فشاری مشخصه نمونه استوانه ای استاندارد در سن ۲۸ روزه بتن بر حسب مگاپاسکال است.

 

اجرای کفپوش با بتن آماده

 

کاربرد بتن آماده

بتن آماده استاندارد به دلیل انعطاف پذیری در طراحی، کاربرد مختلفی در بخش های مختلف عمرانی دارد. از مهم ترین کاربردهای آن در اجرای فونداسیون سازه می باشد. از بتن آماده می توان در ساخت راه های با روسازی بتنی استفاده کرد. برای اجرای کفپوش بتنی نیز می توان از بتن آماده استاندارد استفاده کرد. از دیگر کاربردهای این نوع بتن، در مکان های پرتردد و پر ترافیک می باشد. همچنین می توان در ساخت قطعات پیش ساخته، همچون پله پیش ساخته بتنی از این نوع بتن استفاده کرد.

 

استفاده از بتن آماده در اجرای فونداسیون

روش های تولید بتن آماده استاندارد

بتن آماده استاندارد به سه روش کلی زیر تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد:

بتن آماده به طور کامل مخلوط شده در ایستگاه مرکزی

این نوع بتن آماده، طبق فرآیند استاندارد و با تجهیزات مخلوط کن ثابت ایستگاه مرکزی، به طور کامل مخلوط و تولید می شود.

بتن آماده نیمه مخلوط

بتن آماده نیمه مخلوط یا بتن آماده با اختلاط ناتمام در ایستگاه مرکزی، به بتنی گفته می شود که قسمتی از اختلاط آن در تجهیزات مخلوط کن ثابت ایستگاه مرکزی انجام می شود و ادامه اختلاط در کامیون مخلوط کن صورت می پذیرد. در واقع ادامه اختلاط بتن آماده استاندارد در کامیون مخلوط کن حمل بتن و با سرعت دوران جام ۱۲ تا ۱۸ دور در دقیقه و در حین حمل بتن انجام می شود. سپس در محل کارگاه های ساختمانی، عمرانی و یا روسازی بتنی راه ها به خریدار تحویل داده می شود.

 

کارخانه بتن آماده

 

بتن آماده مخلوط شده در مخزن کامیون مخلوط کن

به بتن آماده ای گفته می شود که به طور کامل در مخزن کامیون مخلوط کن و با سرعت دوران جام ۱۲ تا ۱۸ دور در دقیقه و حداکثر حجم ۶۳ درصد حجم مخزن کامیون، مخلوط ، حمل و به خریدار تحویل داده می شود.

 

مزایای استفاده از بتن آماده ۳۵۰

از مهم ترین مزیت های استفاده از بتن آماده ۳۵۰ استاندارد افزایش سرعت ساخت و ساز و صرفه جویی در زمان است. این نوع بتن در فضای کارخانه بتن آماده و با رعایت استانداردهای تعیین شده ساخته می شود و از این رو از کیفیت بالایی برخوردار است.

این نوع بتن با مقاومت های مختلف قابل تولید بوده و می توان با توجه به نیاز پروژه اقدام به خرید بتن آماده نمود. کاهش میزان مواد مصرفی در ساخت بتن آماده استاندارد، صرفه جویی در مصرف انرژی را در پی دارد. استفاده از کامیون های مخلوط کن سبب جلوگیری از جدایی دانه ها و کاهش کارایی بتن در طول حمل می شود.

 

ماشین حمل بتن آماده

 

قیمت بتن آماده سال ۱۴۰۳

عیار بتن آماده از اولین عوامل موثر بر قیمت آن است. با کاهش عیار، قیمت بتن آماده استاندارد نیز کاهش می یابد. قیمت مصالح اولیه به ویژه سیمان ، تاثیر مستقیم بر قیمت بتن آماده استاندارد دارد. همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید، مسافت کارخانه بتن آماده 350 تا محل اجرای پروژه، بر روی هزینه های تمام شده تاثیرگذار است. در برآورد هزینه ها باید نوع تخلیه بتن را نیز مدنظر قرار داد. به طور مثال استفاده از پمپ هوایی بتن از گرانترین روش های تخلیه بتن و تخلیه شوتی بتن از ارزان ترین روش های بتن ریزی محسوب می شود.

استفاده از پمپ هوایی در بتن ریزی

 

در حال حاضر با توجه به عدم ثبات بازار و نوسان قیمت سیمان ، قیمت بتن آماده ۳۵۰ نیز متغیر است. با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت بتن آماده سال ۱۴۰۳ نسبت به سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است. شایان ذکر است که قیمت بتن آماده از شهری به شهر دیگر با یکدیگر متفاوت است.

به طور کلی می توان گفت که اگرچه نرخ بتن آماده استاندارد بیشتر از بتن معمولی است، اما با صرفه جویی که در سازماندهی کارگاه در بتن ریزی ، هزینه ناظر بتن و مقدار سیمان انجام می شود، این افزایش هزینه جبران می گردد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۵ از ۵ - از مجموع ۱۳ رای

نظرات کاربران

سارا ایمانی

قیمتا به روزه، ممنون، دیگه هر روز از سایت شما چک میکنم.

مراد رنگرز

سلام ، قیمت بتن آماده عیار ۳۵۰ تابع چه فاکتورهایی هستش؟ منظورم اینکه در کل اگه بخواییم تمام موارد رو در نظر بگیریم چه چیزایی تعیین کننده قیمت بتن آماده عیار ۳۵۰ هستش ؟!

حسین احمدزاده

قیمت بتن آماده استاندارد ۳۵۰ عیار تولید شده در شهرها و تولیدی های مختلف با هم تفاوت داره ، ممنون میشم قیمت چند تولیدی رو قرار بدید که یه مقایسه ای ازشون داشته باشم ؟

فرهاد ناصری

سلام ، لطفا در مورد استانداردهای مدنظر بتن آماده استاندارد هم توضیح بدید این استانداردهایی که برای ساخت بتن آماده استاندارد بر اساس اون ها عمل می‌کنند مربوط به درصد و میزان مواد استفاده شده در بتن است یا شرایط تولید بتن؟!

امین پهلوان

سلام اینکه اختلاط بتن آماده استاندارد در کامیون مخلوط کن حمل بتن و در حین حمل بتن انجام می شه و در خود تولیدی یا شرکت تولید کننده بتن آماده استاندارد انجام نمیشه مشکلی برای بتن ایجاد نمیکنه؟

هدیکا طباطبایی

سلام اجرای آسمان مجازی هم زیباست هم مدرنه اما بعد از مدتی جذابیت اولیه رو دیگه براتون نداره و از اون طرح تکراری خسته می‌شید، شاید اجرای آسمان مجازی برای رستوران ها و تالارها مناسب باشه ولی اصلا برای اجرا در دکور خونه پیشنهادش نمیکنم واقعا بعد از مدتی ازش خسته می‌شید و از اجرای اون پشیمون می‌شید سقف کاذب کناف برای خونه و آپارتمان خیلی مناسبه و خیلی هم شیکه و آسمان مجازی برای سرویس بهداشتی هم میتونه ایده جالبی باشه. ممنون از سایت جالبتون!!

بابک لشکری

با سلام و درود مجدد لطفا یک شماره واتساپ عمومی معرفی نمایید تا فعالین جامعه ساختمانی و ابنیه سازی مغبون شده از خرید بتن های نا مرغوب بتوانند تصویر برگ گزارش ازمایشگاه از بتن های نا مرغوب و غیر استاندارد تحویل شده به ایشان را به نمایش گذارده تا از این طریق نام و مشخصات بتن سازهای ضعیف و یا متقلب از بتن سازهای حرفه ای و سالم قابل تفکیک باشد . با تشکر مجدد .

شادمانی

باسلام خیلی ممنون از مطلب بتن آماده عیار ۳۵۰ تون عالی بود خسته نباشید.

امیررضا الوندی الوندی

من از مطالب شما برای پروژه پایانی دانشجویی خودم استفاده کردم خیلی ممنونم حلالم کنید

امیررضا الوندی الوندی

من از مطالب شما برای پروژه پایانی دانشگاهم در ترم آخر استفاده کردم خیلی ممنونم از لطف و محبت شما حلالم کنید

منصوره حجاری زاده

مطالب بسیارمفیدوعالی

رحیم محسنی

با سلام و احترام بهترین توضیحات بهترین آگاهی کارتون واقعا عالی ❤️❤️❤️❤️❤️

مهدی الوندی

چرا قیمتی که شما اعلام میکنید با قیمت خود کارخانه ۵۰۰ تفاوت داره من بزنگ زدم میگن قیمت اشتباه زده

عمران مدرن

قیمت بتن آماده به عوامل بسیار زیادی منجمله شهر محل پروژه - مسافت حمل - نوع پمپاژ - حتی معابری که باید طی شود بستگی دارد.

علیرضا الیکایی

قیمت بتن ۳۶۰ را نزده اید؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما