بالابر ساختمانی تک فاز

بالابر ساختمانی تک فاز

دسته بندی
بالابر ساختمانی
تعداد ارائه دهنده ها
۵ ارائه دهنده
بازه قیمت
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

کالاهای مرتبط در عمران مدرن

related-0نصب تاور کرین، جرثقیل

قیمت:

۱۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان (هر دستگاه)

آخرین بروزرسانی:

۲۳ شهریور ۱۴۰۱

قیمت:

۱۰,۶۰۰,۰۰۰ تومان (هر دستگاه)

آخرین بروزرسانی:

۲۳ شهریور ۱۴۰۱

قیمت:

۱۲,۷۰۰,۰۰۰ تومان (هر دستگاه)

آخرین بروزرسانی:

۲۳ شهریور ۱۴۰۱

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بالابر ساختمانی تک فاز

بالابر ساختمانی تک فاز دارای موتورهای ۲ تا ۳ اسب بخار است و برای انتقال بار ۲۵۰ کیلوگرم استفاده می‌شود اما معمولا میتوان بار با وزن بیشتری را در جهت افقی با این بالابرها جابجا کرد. فروش بالابر ساختمانی تک فاز عموما برای انتقال بار زیر ۳۰۰ کیلوگرم انجام می‌شود. اغلب برندهای موتور تک فاز چینی یا ایرانی است. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز معمولا از سایر انواع بالابر کمتر است. این بالابرها با توانایی انتقال بار تا ۳۵۰ کیلوگرم ارزان ترین قیمت بالابر تکفاز موجود در بازار است. پایین بودن قیمت بالابر تک فاز به معنای کیفیت پایین دستگاه نیست. در مورد خرید بالابر ساختمانی تک فاز ایمنی حرف اول را می‌زند. کیفیت متریال ساخت و سیم بکسل و ایمنی شاسی و پایه و سیستم‌های حفاظتی موتور مستقیما به ایمنی دستگاه وابسته است. در ادامه تفاوت برندها و انواع موتور بالابر ساختمانی تک فاز بررسی شده است.  

بالابر تک فاز

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز

قیمت بالابر ساختمانی تک فاز در مقایسه با نمونه‌ی مشابه سه فاز تا حدی بالاتر است. ارزان بودن قیمت بالابر تک فاز بیشتر به دلیل ظرفیت پایین آن است که باعث می‌شود قطعات جانبی ارزان‌تر تمام شود. قیمت بالابر ساختمانی تک فاز بر اساس برند نیز متفاوت است. هر قطعه‌ای که به دستگاه اضافه شود مانند ریموت کنترل روی قیمت تاثیر دارد و اگر انواع بالابر تک فاز یوگوسلاوی یا اسلونی اصل پیدا شود معمولا قیمت بسیار بالایی دارد. نمونه‌های چینی و ایرانی معمولا در یک رنج قیمت قرار می‌گیرند. در صورتی که قیمت بالابر تک فاز کشورهای اروپایی رنج بالایی نداشت، در مورد اصالت یا کیفیت دستگاه شک وجود دارد. 

بالابر تکفاز ایرانی

دو برند ایرانی مطرح در بازار  بالابر تک فاز الکو و موتوژن است. با توجه قیمت بالای موتور یوگوسلاوی برند الکو آسیا تلاش کرده مشابه این الکتروموتورها را در ایران تولید کند. موتور الکوی آسیا کیفیت نسبتا خوبی دارد اما بزرگترین ضعف آن عدم یکپارچکی ساختار است. موتور بالابر تکفاز الکو به صورت دو تکه ساخته شده که در فشارهای بالا، نقطه ضعف این برند خواهد بود. 

بالابر ساختمانی تک فاز موتوژن 

بالابر ساختمانی تک فاز موتوژن طرفدار بسیاری دارد. کیفیت موتورهای این برند بسیار مناسب است. از نظر کیفیت پایه و بدنه باید به متریال ساخت توجه ویژه داشت. پوسته‌های آلومینیومی ممکن است شکننده باشد و دوام مناسبی نداشته باشد. موتور موتوژن ۲۲۰ ولت شهری است. سیم‌پیچ برند موتوژن برای بالابر های تک فاز بسیار عالی عمل می‌کند. 

گیربکس بالابر ساختمان معمولا از اصفهان تهیه می‌شود. جنس بدنه‌ی گیربکس‌های اصفهان آلومینیوم است و زنگ نمی‌زند و جنس بدنه از آلیاژ فسفر و برنز و بسیار مقاوم است. این گیربکس‌ها را با نام گیربکس برنزی و فسفری نیز می‌شناسند. 

این برند روتور مناسبی دارد و کلاچ و کلید گریز از مرکز آن نیز بسیار با کیفیت است. با توجه به اینکه آمپر عبوری در موتور پایین است، این بالابر های تک فاز در مکان‌های که سیستم برق‌رسانی ضعیفی دارد نیز به خوبی عمل می‌کند. بالابر تک فاز از جنس چدن معمولا گران‌تر است. 

اجزای بالابر ساختمانی تک فاز

علاوه بر موتور و گیربکس، یکی از قطعات اصلی بالابر، سیم بکسل است. بهتر است از سیم بکسل ساده استفاده شود. قطعه‌ای با نام کرپی یا پیچ کرپی بالابر ساختمانی نیز برای ایجاد اتصالات ایمن استفاده می‌شود. انواع نتاب معمولا شکنندگی بالایی دارد. سلامت سیم بکسل در عملکرد ایمن دستگاه نقش مهمی ایفا می‌کند. کیفیت پایه و ریل نیز بر عملکرد و ایمنی دستگاه تاثیرگذار است.  میتوان از ریموت برای دستگاه‌های بالابر ساختمانی تک فاز  استفاده کرد که امکان کنترل بالابر را از راه دور فراهم می‌کند. 

کلید بیسیم بالابر تکفاز

نصب کلید بیسیم روی بالابر ساختمانی بسیار ساده است. برای نصب روی بالابر تک فاز، کلید ثابت باز می‌شود و کلید جدید جایگزین می‌شود. در هنگام خرید بالابر ساختمانی تک فاز باید به ایمنی دستگاه توجه کرد. برای جابجایی ۳۵۰ کیلوگرم وزن بار تا ۴ طبقه بالابر تک فاز کفایت می‎کند. برای بار بالاتر از ۳۵۰ کیلوگرم موتور تک فاز پاسخ‌گو نیست و باید به سراغ موتورهای سه فاز بروید. موتورهای تک فاز معمولا از موتورهای ۳ فاز سبک‌تر است. 

بالابر ساختمانی تک فاز تا چه وزنی جابجا می‌کند ؟

توان اسمی دستگاه ۳۵۰ و توان مفید ۲۵۰ اعلام شده است. گاهی این بالابرها با نام بالابر ساختمانی تک فاز ۳۰۰  نیز در بازار شناخته می‌شود. برای ساختمان‌های کم ارتفاع و برای انتقال قائم می‌توان به حداکثر ظرفیت اسمی امید داشت اما پیشنهاد می‌شود بیش از ۳۰۰ کیلو با دستگاه حمل نشود. در واقع بیش از ۳۰ کیسه‌ی ۱۰ کیلویی مصالح نباید با دستگاه جابجا شود.  

سرعت انتقال مصالح با بالابر ساختمانی تکفاز

بالابر تکفاز معمولا با سرعت ۱۴ یا ۱۵ متر در دقیقه بار را حمل می‌کند. در واقع اگر هر طبقه را ۳.۵ متر فرض کنیم ساختمان ۴ طبقه ۱۴ متر ارتفاع دارد. یک دقیقه طول می‌کشد تا باکت به بالا فرستاده شود. سرعت انتقال بار مصالح در سرعت کار تاثیرگذار است اما بالا بردن سرعت بر ایمنی انتقال بار تاثیر منفی خواهد داشت. هر بار با سرعت بیشتری جابجای شود ممکن است دچار دوران شود که ایمنی کارگاه ساختمانی را به خطر می‌اندازد. سرعت استاندارد برای بالا بردن مصالح ۱۴ تا ۱۵ دقیقه است.

انتخاب گیربکس مناسب بالابر تک فاز

گیربکس های بهکار و روانکار و پویا صنعت غالب گیربکس‌های موجود در بازار را شامل می‌شود. جنس بدنه‌ی گیربکس آلومینیومی یا چدنی است. بدنه‎‌ی گیربکس باید در برابر الکتریسیته عایق باشد. نسبت انتقال گیربکس بالابر ساختمانی تک فاز ۱ به ۴۸ است. از گیربکس‌ حلزونی vf86 برای بالابرهای استفاده می‌کنند. آلیاژی که با آن دنده‌های گیربکس بالابر تک فاز ساخته می‌شود نیز نقش مهمی در پایداری و عملکرد آن ایفا می‌کند. آنچه در بازار با نام  گیربکس دنده برنجی شناخته می‌شود در واقع آلیاژ برنز است. 

باکت مورد استفاده در بالابر ساختمانی

در بالابرهای تک فاز از باکت‌های با ظرفیت یک فرغون استفاده می‌شود. گنجایش فرغون ۷۹ یا ۸۰ لیتر است. حداکثر مقدار استاندارد حمل بار فرغون ۳۰۰ کیلو است و همین میزان مصالح در باکت بالابر ساختمانی تک فاز جا می‌شود و باکت نیز توانایی انتقال این میزان از بار را خواهد داشت. هر فرغون حداکثر ۵۰ عدد آجر فشاری را جابجا می‌کند و فرغون با ۱۵ تا ۲۰ بار بیل زدن پر می‌شود. 

مقایسه بالابر ساختمانی تک فاز چینی و ایرانی

در جدول ویژگی دو برند الکتروموتور ایرانی مهرژن و الکو و برندهای چینی تاپ ایتال و آرام‌پی لیون و استریم و توان تک و بارلی مقایسه شده است. تنها تفاوتی در این موتورها به چشم می‌خورد به جریان ورودی باز می‌گردد. حداکثر جریان ورودی مدل‌های چینی تا حدی بیشتر از مدل‌های ایرانی است. باید در نظر داشت که آمپر ورودی نباید از حداکثر جریان مجاز فراتر رود. 

برند

تاپ ایتال TOP ITAL

برندهای آر ام پی لیون (RMP LION) ، استریم ، توان تک ، بارلی

مهر ژن

الکترو آسیا طرح الکو

توان

2.2 کیلو وات

2.2 کیلو وات

2.2 کیلو وات

2.2 کیلو وات

قدرت

3 اسب

3 اسب

3 اسب

3 اسب

حداکثر جریان مجاز ورودی

17.1 آمپر

19 آمپر

16 آمپر

15 آمپر

R.P.M

1400

1400

1400

1400

 

بالابر ساختمانی تک فاز چدنی 

بالابر ساختمانی تک فاز با بدنه موتور چدنی انتخاب اول بسیاری از خریداران آن. علت این انتخاب استحکام بالایی است که چدن در برابر فشار از خود نشان می‌دهد. چدن به سختی تغییر شکل پیدا می‌کند و در برابر ساییدگی به شدت مقاوم است. یکی از ویژگی‌های مهم چدن خاصیت عایق بودن آن است که باعث می‌شود بالابر تک فاز با موتور بدنه‌ی چدن در مناطق سردسیری عملکرد بهتری داشته باشد. خاصیت عایق خصوصا در مناطق سردسیری طول عمر موتور را افزایش می‌دهد. 

ضعف بالابر موتور چدنی مربوط به انتقال ضعیف گرما است. در مقایسه با الکتروموتورهای آلومینیومی انتقال حرارت ضعیف‌تری دارد و در مناطق گرمسیری این ويژگی ممکن است مشکل ساز باشد. وزن چدن بسیار زیاد است که و ممکن است زیاد بودن وزن در جابجایی مشکل‌ساز باشد اما همین ویژگی از لرزش بدنه‌ی موتور در فشارهای بالا جلوگیری می‌کند.

بالابر تک فاز آلومینیومی

بالابر ساختمانی تک فاز با بدنه‌ی موتور آلومینیوم وزن سبکی دارد و به راحتی جابجا می‌شود و در ابعاد کوچکتری نیز تولید می‌‌شود. آلومینیوم توانایی انتقال حرارت را دارد. ضریب حرارتی مناسبی این موتورها باعث می‌شود که موتور سریعتر خنک شود. سروصدای کار کردن موتور الومینیوم به نسبت کمتر است. یکی از معایب الکتروموتور آلومینیوم آسیب پذیری آن در برابر فشار و ضربه نسبت به الکتروموتور چدنی است. بلبرینگ موتور به مرور زمان فرسوده می‌شود. ممکن است بالابرهایی با بدنه‌ی آلومینیومی در شرایط آب و هوایی گرمتر، عملکرد بهتری در مقایسه با موتور چدنی داشته باشد.

 


بالابر ساختمانی تک فاز در تهران

بالابر ساختمانی تک فاز در تهران، بالابر ساختمانی تک فاز در تهران - آفتاب، بالابر ساختمانی تک فاز در تهران - بومهن، بالابر ساختمانی تک فاز در تهران - پردیس، بالابر ساختمانی تک فاز در تهران - کن، بالابر ساختمانی تک فاز در اسلام شهر، بالابر ساختمانی تک فاز در اسلام شهر - چهاردانگه، بالابر ساختمانی تک فاز در پاکدشت، بالابر ساختمانی تک فاز در پاکدشت - شریف آباد، بالابر ساختمانی تک فاز در دماوند، بالابر ساختمانی تک فاز در دماوند - رودهن، بالابر ساختمانی تک فاز در رباط کریم، بالابر ساختمانی تک فاز در رباط کریم - بوستان، بالابر ساختمانی تک فاز در رباط کریم - پرند، بالابر ساختمانی تک فاز در رباط کریم - صالح آباد، بالابر ساختمانی تک فاز در رباط کریم - گلستان، بالابر ساختمانی تک فاز در رباط کریم - نصیرآباد، بالابر ساختمانی تک فاز در ری، بالابر ساختمانی تک فاز در ری - حسن آباد، بالابر ساختمانی تک فاز در ری - خاوران، بالابر ساختمانی تک فاز در ری - کهریزک، بالابر ساختمانی تک فاز در شهریار، بالابر ساختمانی تک فاز در شهریار - اندیشه، بالابر ساختمانی تک فاز در فيروزکوه، بالابر ساختمانی تک فاز در فيروزکوه - ارجمند، بالابر ساختمانی تک فاز در قدس، بالابر ساختمانی تک فاز در لواسان، بالابر ساختمانی تک فاز در لواسان - فشم، بالابر ساختمانی تک فاز در ملارد، بالابر ساختمانی تک فاز در ملارد - صفا دشت، بالابر ساختمانی تک فاز در ورامین، بالابر ساختمانی تک فاز در ورامین - پیشوا، بالابر ساختمانی تک فاز در ورامین - جوادآباد، بالابر ساختمانی تک فاز در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

سوالات متداول:

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما