اسکافلد

اسکافلد

تعداد ارائه دهنده ها

۱۱ ارائه دهنده

بازه قیمت

از ۱۹٬۰۰۰ تومان تا ۲۲٬۰۰۰ تومان

توضیحات قیمت

قیمت اسکافلد به صورت کیلویی محاسبه می شود و این قیمت برای اسکافلد مثلثی به طول یک متر است.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

اسکافلد

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

قالب علیخانی

قالب علیخانی

۳

اصفهان

phone

******۰۹۱۳۱

قالب اوجی

قالب اوجی

۳

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

صنایع چوبی فلزی پایدار

صنایع چوبی فلزی پایدار

۳

تهران

phone

******۰۹۹۹۱

گرید مدولار

گرید مدولار

۳

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

قالب رضایی تبار

قالب رضایی تبار

۳

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

مدرن سازان

مدرن سازان

۴

تهران

phone

******۰۲۱۲۸

فدک سازه

فدک سازه

۳

قم

phone

******۰۲۵۶۵

آرتا آریا بتن

آرتا آریا بتن

۳

بیرجند

phone

******۰۹۱۵۰

تجهیزات بتنی آزادگان

تجهیزات بتنی آزادگان

۵

تهران

phone

******۰۹۱۲۰

خانم فراهانی

خانم فراهانی

۳

قم

phone

******۰۹۱۰۲

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

اسکافلد

اسکافلد (Scaffold) که به آن داربست مثلثی یا اسکافلد مثلثی نیز گفته می شود از جدیدترین انواع داربست می باشد. از داربست به منظور انجام کار در نقاطی که دسترسی به آنها دشوار است، استفاده می گردد. اسکافلد مثلثی ضمن آسان نمودن این امر ، موجب تامین ایمنی کارگران نیز می شود. از اسکافلد مثلثی می توان به منظور کفراژبندی دال های بتنی ، زیرسازی پل ها و اجرای سقف های با وزن زیاد، استفاده نمود.

 

اسکافلد مثلثی
مدولار بودن اسکافلد مثلثی

 

اسکافلد مثلثی

همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید ، به داربست های مثلثی اصطلاحا اسکافلد گفته می شود. داربست های مثلثی از جوش دادن لوله های داربستی ، به گونه ای که هیچ درز و شکافی در آنها دیده نشود، ساخته می شوند. این امر موجب افزایش مقاومت لوله اسکافلد در برابر فشار و افزایش قدرت باربری داربست می گردد.

اسکافلد مثلثی نوعی داربست مدولار محسوب می شود که از فریم های مثلثی تشکیل می گردد. به منظور ساخت آن می توان از قاب های مثلثی با ارتفاع ۱۲۰ ، ۱۰۰ ، ۷۵ و ۵۰ سانتی متری استفاده نمود. شایان ذکر است که میزان باربری هر باکس اسکافولد در هر متر مربع به نحوه آرایش باکس ها بستگی دارد. در اسکافلد بندی از اعضای مهاری با اندازه های ۱۲۰ و ۱۷۰ سانتی متری استفاده می گردد.

 

اجزای اسکافولد مثلثی

به طور کلی داربست مثلثی شامل اجزایی همچون میل مهار ضلعی و قطری ، کفشک ، سرجک سقفی قابل رگلاژ و پین می باشد. مهار ضلعی به صورت مورب بین دو عضو قائم داربست نصب می شود. مهار قطری نیز به صورت مورب بین دو المان افقی قرار داده می شود. در اسکافولد مثلثی از سرجک سقفی قابل رگلاژ به منظور تنظیم ارتفاع اسکفولد استفاده می گردد. کفشک ها بین پایه های داربست و زمین قرار داده می شوند.

 

نصب اسکافلد مثلثی

اولین مرحله در اجرای اسکافلد مثلثی ، بررسی استحکام زمین است. به طوری که اگر زمین زیر اسکافلد مثلثی سفت نباشد باید از تخته های زیرپایی استفاده نمود. زیرا در غیر این صورت ، احتمال فرو رفتن پایه های داربست مثلثی در زمین و به هم خوردن تعادل آن وجود دارد.

مرحله بعدی بررسی تراز بودن زمین است. در صورت تراز نبودن زمین ، بار و فشار حاصله به طور یکسان به تمامی پایه ها وارد نمی گردد. این امر موجب تقلیل ایمنی و تعادل داربست می شود.

لوله های اسکافلد باید به کمک بست به یکدیگر متصل گردند. بدین منظور ابتدا چهار عدد پاشنه به شکل مربعی قرار داده می شود. پس از آن چهار عدد میل مهار به صورت مربع روی پاشنه ها نصب می گردد. در مرحله بعد میل مهار اریب را اجرا می نمایند. سپس پایه های داربست داخل پاشنه ها نصب شده و برای تثبیت آن از پیچ تنظیم استفاده می شود.

در اسکافلد بندی باید دقت داشت که هیچ یک از لوله ها دارای درز و شکاف نبوده و بست های مورد استفاده نیز دارای خمیدگی و یا شکستگی نباشند.

 

قیمت اسکافلد
استفاده از اسکافلد مثلثی

 

مزایای اسکافلد مثلثی

 • نصب و اجرای اسکافولد بسیار آسان است. به نحوی که حتی توسط کارگران ساده نیز قابل اجرا می باشد.
 • اسکافلد بندی موجب افزایش سرعت ساخت و ساز می گردد.
 • استحکام و مقاومت داربست مثلثی بسیار بالاست (در صورت اجرای صحیح).
 • اسکافلد مثلثی از قدرت باربری بالایی برخوردار است. با تغییر نحوه اتصال لوله های اسکافلد به یکدیگر، این میزان باربری به ۱۴ تن نیز افزایش می یابد.

 

قیمت اسکافلد مثلثی

قیمت اسکافلد وابسته به نوع و کیفیت اجزای مورد استفاده در ساخت آن می باشد. از دیگر عوامل موثر، می توان به قیمت لوله اسکافلد اشاره نمود. برای ساخت آن می توان از لوله های با ضخامت های مختلف استفاده کرد که بر این اساس قیمت لوله اسکافلد نیز متفاوت است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت آن، وزن اسکافلد می باشد.

قیمت اسکافلد با توجه به نو و یا دست دوم بودن آن متفاوت است. گاهی به منظور کاهش هزینه ها، اقدام به خرید اسکافلد دست دوم می نمایند. در واقع داربست مثلثی قابلیت استفاده مجدد داشته و استفاده از اسکافلد دست دوم بسیار رایج است.

 

نحوه بستن اسکافلد
اسکافلد مثلثی

 

اسکافلد چکشی

در اجرای اسکافلد چکشی از ضربات چکش به منظور اتصال اجزا به یکدیگر استفاده می گردد. به همین دلیل به آنها داربست یا اسکفولد چکشی گفته می شود. در واقع اتصال سیستم های نر و مادگی در این داربست ها به کمک فشار ناشی از چکش صورت می پذیرد.

اسکافولد چکشی همانند اسکافولد مثلثی ، نوعی داربست مدولار محسوب می گردد. عملکرد اسکفولد چکشی برای سازه های سنگین مانند پل ها ، بهتر از داربست مثلثی می باشد. دلیل این امر، اتصال یکپارچه اجزای داربست چکشی به یکدیگر می باشد. یکپارچگی اجزا سبب می گردد که مقاومت آنها در برابر فشار ناشی از بتن ریزی افزایش یابد. از اسکافلد چکشی می توان در داربست بندی نمای ساختمان نیز استفاده نمود.

 

اسکافلد چکشی
اسکافلد چکشی

 

اجزای اسکافلد چکشی

از اجزای تشکیل دهنده داربست چکشی می توان به پایه داربست ، کفشک ، سرجک ، مغزی ، پین ، مهار و پایه جک قابل تنظیم اشاره نمود. پایه های داربست چکشی در اندازه های ۱ ، ۱/۵ ، ۲ ، ۲/۵ و ۳ متر تولید می شوند. بر این اساس، وزن آنها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد.

مهارهای اسکفلد چکشی از سرجک ها و پایه جک های قابل تنظیم به منظور تنظیم ارتفاع و رفع اختلاف تراز داربست استفاده می گردد. از مغزی و پین نیز برای اتصال اجزای داربست به یکدیگر استفاده می شود. شایان ذکر است که مقدار بار فشاری قابل تحمل داربست و باربری آن به تعداد مهارها و فاصله پایه ها از یکدیگر وابسته است.

 

مزایای داربست چکشی

 • باز و بسته کردن داربست چکشی بسیار آسان و راحت بوده و بدون نیاز به آچار و ابزارهای مختلف امکان پذیر است.
 • نصب و مونتاژ اجزای داربست چکشی نیازمند نیروهای متخصص نبوده و توسط کارگران ساده نیز قابل انجام است.
 • از داربست چکشی هم می توان در پروژه های بزرگ و هم در پروژه های کوچک استفاده نمود.
 • قدرت باربری داربست چکشی بالاست.
 • استفاده از اسکافلد چکشی ، سرعت اجرای پروژه را تا حد زیادی افزایش می دهد.
 • به دلیل سبک بودن قطعات ، جابجایی و انتقال داربست چکشی آسان است.
 • داربست چکشی در کفراژبندی سقف های قوسی و غیر همسطح قابل استفاده می باشد.

 

قیمت اسکافلد
اتصالات اسکفولد چکشی

 

قیمت اسکافلد چکشی

قیمت اسکافلد چکشی به کیفیت و نوع لوله های به کار رفته در اجرای آن وابسته است. همچنین اندازه و ارتفاع ستون های عمودی و اجزای افقی نیز بر روی قیمت تمام شده آن موثر خواهند بود.

 

اسکافلد دست دوم

خرید و اجاره اسکافلد به دو صورت، دست دوم و نو امکان پذیر است. می توان با کمی دقت و جستجو اسکافلد دست دوم در حد نو هم پیدا کرد. از برتری های اسکافلد دست دوم نسبت به نو، ارزان تر بودن قیمت اسکافلد دست دوم است. اما در اجاره اسکافلد باید دقت نمود که لوله اسکافلد و سایر اجزای آن در حدی کهنه نباشند که فاقد استفاده باشند و یا استفاده از آنها با خطرات جانی و مالی همراه گردد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

جواد مجیدی

میخواستم تفاوت اسکافلد مثلثی و چکشی رو از لحاظ قیمت و آسانی نصب بدونم و اینکه کدوم یک از این ۲ نوع پاسخ گویی بهتری دارند

پورداد

اسکافلد چکشی تعداد لوله بیشتری میخواهد یا مثلثی؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما