آجر شیل

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

آجر شیل

دسته بندی
آجر نما و دکوراتیو
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


آجر شیل


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

آجر شیل


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

آجرچی
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


آجر شیل

آجر شیل ترکیبی از مدرنیته و سنت است. هم حس آرامش بخش نمای آجری را ایجاد خواهد کرد و هم تنوع و جذابیت نماهای سنتی راخ واهد داشت. برخی از معماران معتقد هستند آجرنمای شیل بهترین گزینه برای جای گزینی بجای آجر قزاقی که سنتی ترین نمای در حال تولید در کشور‌‌ می‌باشد است.

آجر شیل نما ساختمان

آجر شیل نما با تنوع بینظیر در رنگ و طرح و اندازه پیشتاز تمام اجرنماهای تولید شده‌‌ می‌باشد. و به خاطر جلوه خاصی  که به نمای ساختمان میدهد بسیاری از سازندگان ساختمان را متقاعد کرده تا برای نمای ساختمان خود از این نوع اجرنما استفاده نمایند

اگر ساختمانی را که با آجر شیل نما ی ساختمان کار شده است را نگاه کنید به قدری زیبا است که گویی قسمتی از طبیعت زیبا را به نمای ساختمان چسبانده اید چون اجرنمای شیل دقیقا از دل طبیعت ساخته میشود همچین حسی به آدم دست میدهد.طبیعت زیباست و هیچ وقت از زیبایی ان کاسته نمیشود و کسی از نگاه کردن به ان خسته نمیشود به همین خاطر نمای سازه‌ای که با آجر نمای شیل کار شده همیشه زیباست و تازگی خود را حفظ میکند.

آجر نما شیل

آجر نما شیل عمر بسیار طولانی میباشد و تغییر رنگ نمیدهد چون در تولید اجرنمای شیل از هیچ گونه مواد رنگی استفاده نشده و رنگ کاملا طبیعی دارد و به دلیل وجود شیل مانع از نفوذ دوده و گرد و غبار به بطن اجر شده و با بارش اولین باران یا برف تمام کثیفی و الودگی را از روی اجر پاک‌‌ می‌کند. از دیگر مزایای اجرنمای شیل جلوه فوق العاده زیبا و چشم نوازی است که بعد از اتمام نماکاری به نمای ساختمان‌‌ می‌دهد که هر چشمی را دست کم برای دقایقی محو خود مینماید.

آجر شیل آنتیک

نوع دیگری از آجر شیل ، اجرنمای شیل ساب خورده است که بعداز اتمام اخرین مرحله از تولید و قبل از بسته بندی آجر نمای شیل را طبق روش سنگ ساب میزنند به دلیل استحکام بالا و مقاومت زیاد این عمل بدون کوچکترین مشکلی انجام میگیرد و آجر نمای شیل ساب خورده تولید میشود که همانند سنگ دارای جلای بسیار زیبایی است و در یران مخصوصا در کلانشهر‌ها که الودگی هوا زیاد است بسیار خواهان دارد چون دوده و کثیفی هیچ وقت در آن نفوذ نکرده و کهنه نمیشود و به دلیل تنوع بالا در رنگ بندی و طرح میتوان نماهایی خیره کننده طراحی کرد.

اجر شیل چیست؟

آجر شیل، ازترکیب خاک رس و سنگ شیل ساخته می‌شود. سنگ شیل سنگی است رسوبی که از کانی رس و کوارتز و کلسیت تشکیل شده است. مواد اصلی سنگ شیل کوارتز، مونت موریلونیت، کلسیت، دولومیت و آلبیت است. سنگ شیل با توجه به نحوه تشکیل آن و کانی‌های موجود در آن مقاومت بسیار زیادی را بعد از پخت به‌ دست می‌آورد و باعث می‌شود تا نفوذپذیری خیلی کمی هم داشته باشد. پس برای ساخت آجر بهترین گزینه به‌شمار می‌رود.

نمای شیک ساختمان با آجر شیل

اجر نما شیل بخاطر رنگ خاصی که دارد شباهت زیادی به آجر سنتی و نمای سنتی دارد .بخاطر همین موضوع در اکثر مکان ها بجای استفاده از آجر قزاقی از آجر شیل استفاده میشود و نمای بسیار زیبایی به ساختمان میدهد آجر کف پوش شیل یکی دیگر از تولیدات پر مصرف آجرشیل میباشد که در حال حاضر در کف حیاط و پیاده روها از آجر کف شیل استفاده میشود.قیمت مناسب اجرنما شیل یکی دیگر از علت پرمصرف بودن این اجر و جایگزین شدن ان بجای آجر قزاقی شده است .البته اجر شیل استاندارد نباید با خاک ترکیب شود بلکه کاملا از خاک سنگ بوده و آجر های که با خاک رس ترکیب میشوند دارای استقامت کمتری میباشند.

خاک منناسب تولید آجر شیل

در گذشته از خاکهای رس برای تولید آجر رس استفاده می شد. این خاک برای مصارف کشاورزی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. به مرور زمان و استفاده ی زیاد از خاک رس، قوانینی برای حفظ محیط زیست وضع شد که مانع از استفاده خاک رس برای مصارف ساخت آجر می شد. زیرا استفاده از خاک رس موجب گود شدن زمین و آسیب به منابع طبیعی می شد. در ایران نیز این قوانین تصویب شد. همچنین خاک رس بعلت دارا بودن آهک، موجب پایین آمدن کیفیت آجر تولید شده می گشت. همه ی این عوامل موجب کشف و استفاده از خاک شیل برای تولید آجر نمای شیل شد.

تفاوت آجر شیل و نسوز

این آجر نسبت به آجر نما نسوز قیمت پایین تر و مناسب تری دارد. اما نسبت به آجر رس گران تر است. این آجرها به خاطر درصد آب کمتر نسبت به آجر رس، آلودگی ها را کمتر به خود جذب می کنند. آجر نما شیل دارای مقاومت حرارتی مناسبی ست و عایق گرما می باشد. نسبت به آجر نما نسوز جذب آب بیشتری دارند. تنوع رنگی کمتری نسبت به آجر نسوز دارند. آجرهای نسوز شامل آجر نما طرح انگلیسی، آجر نسوز مشکی، آجر نسوز قهوه ای و رنگهای دیگر می باشد ولی آجرهای شیل نهایتا شامل 3 یا 4 رنگ می باشند که آجر شیل قرمز هم شامل آن می شود.

تفاوت آجر شیل نما قرمز و زرد

 آجر های نمای قرمز به غیر رنگ و ظاهر با آجر های رسی تفاوت های دیگری را دارا می باشند که در زیر می توان به آن موارد اشاره نمود:

آجر نمای زرد از خاک رس تهیه و تولید می شوند ولی آجر های نمای قرمز اصولا از معادن سنگ شیل استخراج و در کارخانه ها تولید می شود . سنگ شیل دارای اکسید آهن بالایی نیز می باشد.و همین سبب می شود که آجر نمای قرمز نیازی به افزودن موارد رنگی نداشته باشد و دوام و سازگاری بالاتری نسبت به آجر های رسی نشان دهد.

درصد نفوذ پذیری آب در آجر نما قرمز پایین تر از آجر رسی می باشد و همین مورد سبب دوام بیشتر در تمامی فصول شده و در برابر گرما و سرما و یخبندان مقاوم تر خواهد بود.و همچنین اینگونه آجر ها مناسب برای مناطق سردسیر و بارانی نیز به شمار می رود.

آجر شیل قرمز انتخاب اول کلان شهرها 

استفاده آجر نمای قرمز در شهر های بزرگ و آلوده و مناطق شرجی بیشتر پیشنهاد می شود چرا که این نمونه آجر ها در برابر آلودگی و رطوبت نفوذ پذیری کمتری نشان می دهد و همین امر سبب ماندگاری آن بوده و سالیان سال با همان کیفیت ماندگار می ماند. خاصيت ضد سايش آجرنماي قرمز باعث ميگردد كه در بسياري از كشورهاي جهان جهت استفاده در اماكن عمومي نظير پياده‌روها و ساختمان های ادارای و تجاری و ...

آجر شیل سفید

آجر شیل پلاک ساده سفید یکی از محبوب ترین انواع اجر شیل موجود در بازار است. همواره رنگ سفید برای نمای ساختمان مورد توجه بوده زیرا در شهرهایی که میانگین دما هوا بالاست رنگ سفید به خنک ماندن ساختمان کمک می‌کند. اجر نما شیل هم مزیت آجر را دارد و هم مزیت انواع نماهای مدرن پلیمری این روزها را که امکان استفاده گسترده را به شما خواهد داد. وزن هر آجر سفید 1 کیلوگرم و وزن در هر مترمربع آن 42 کیلوگرم است. ظرفیت حمل آجر شیل سفید با ابعاد 310x70x25mm با ماشین نیسان حدود 50  مترمربع و ظرفیت کامیون تک محور 240 مترمربع از این آجر است.

قیمت آجر شیل

شاید به نظر بیاید که آجر شیل قیمت بیشتری نسبت به آجر قفقازی دارد ولی خرید آن به دلیل طول عمر و زیبایی بیشتر، مقرون به‌صرفه است. قیمت آجر شیل بستگی به عوامل مختلفی مانند هزینه های تولید آجر شیل همچون هزینه انرژی، خرید مواد اولیه، دستمزد کارگر و همچنین هزینه های حمل آجر از محل کارخانه یا دپو تا محل پروژه دارد. واسطه‌ها و دلالان بازار تاثیر بسیار مخربی بر قیمت اجر شیل دارند. تیم عمران مدرن تلاش دارد تا با حذف واسطه‌های بازار قیمت واقعی آجر شيل را با حذف واسطه‌ها به مشتری ارائه کنند. با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید تا لیست قیمت مرغوب ترین اجر شیل موجود در بازار ارائه شود.

رنگ آجر شیل

 آجر شیل به‌علت استفاده از کانی شیل در ساخت آن دارای 7 طیف رنگی می‌باشد، هر طیف رنگی، خود دارای 6 درجه مختلف است، لذا این آجر زیبا دارای 42 رنگ متفاوت میباشد. رنگ‌بندی این آجرها کاملا بستگی به میزان پخت آجر در کوره دارد.

زیباترین رنگ آجر نما شیل

دو رنگ پرتقالی و گلبهی محبوب ترین رنگ های آجر شیل هستند. در مورد رنگ این آجر باید بدانید که رنگ آن از خاکی نشئت گرفته که ساختار اصلی آجر را تشکیل می‌دهد. طبیعی بودن رنگ این آجرها باعث می‌شود که در طولانی مدت تغییر رنگ نداشته باشد.

آجر نما شیل پرتقالی

این نوع آجر نما از قدیمی ترین نوع آجرهایی محسوب می شوند که صرفا جهت تزیینات نمای داخلی و خارجی تولید شدند و از ارزانترین نوع آجر ها بحساب می آیند. آجر نمای پرتقالی نمایی سنتی و نوستالژیک ایجاد خواهد کرد.

آجر نما شیل گلهبی

آجر نما شیل گلبهی روشن برای برای هماهنگی با نماهای مدرن گزینه بهترین است.آجر شیل گلبهی روشن پلاک در دسته آجرهای ساده قرار می‌گیرد و  و دست طراحان را برای ترکیب با سایر متریال های مورد استفاده در نمای ساختمان باز میگذارد. آجر شیل گلبهی مناسب برای نمای ساختمان های مسکونی و تجاری است.

قیمت ارزان آجر شیل

آجر شیل قیمت پایینی دارد و در مقابل دوام و کارایی منحصر به فردی خواهد داشت. به طور کلی آجر شیل ترکیبی را می‌توان به عنوان نمای ساختمانی ارزان قیمت تهیه کرد. اجر شیل ترکیبی مناسب نمای ساختمان های مسکونی و تجاری است و بخش مهمی از تولیدات اجر شیل ایران صادر می‌شود. . از این آجر نما بدلیل صرفه اقتصادی برای مصارف زیاد مثل انبوه سازی ها خانه های ارزان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع آجر شیل

آجر شیل ساده

آجر شیل آنتیک

آجر شیل رستیک

آجر شیل صخره ای

آجر شیل ال

آجر شیل طرح دار

آجر شیل و طرح نسوز کف

 

مزیت آجر شیل

ضدشوره: آجر پایه سنگ به علت عدم جذب آب و آلاینده ها به هیچ عنوان شوره نمی زند و باران اسیدی بر روی آن اثری نمی گذارد.

رنگ ثابت: در این آجر از رنگ های غیر طبیعی استفاده نشده است و همین امر موجب می شود در صورت بارندگی شدید و آفتاب خوردگی طولانی مدت رنگ آجر تغییر نکند.

مقاومت فشاری بالا: به دلیل وجود آهن در مواد اولیه آجر شیل مقاومت این آجر نسبت به آجر رسی دو برابر می باشد. مقاوم بودن در برابر فشار و ضربه ی فیزیکی استفاده از این آجر در نمای داخلی و خارجی ساختمان و همچنین در کف فرش خیابان ها و پیاده روها پیشنهاد می شود.

جذب پایین آب: جذب پایین آب و دفع سریع آن باعث می شود پس از بارندگی آب ناچیزی در آجر باقی بماند و در صورت سرمای شدید و انبساط آب آجر دچار ترکیدگی نشود.

خاصيت ضد سايش بودن (آجر كف فرش).

مقاومت در برابر يخ زدگی.

عدم جذب آلودگی محيط به سطح آجرنما.

زيبا سازی نمای ساختمان ها.

عدم آسیب به خاک کشاورزی

کاهش چشمگیر آلودگی هوا در هنگام تولید

 

تولید کنندگان برتر آجر شیل در ایران

آجر شیل اصفهان و آجر شیل کردستان درایران بسیار معروف هستند. از این دو شهر می‌توان برترین تولیدات در زمینه آجر شیل را تهیه کرد.

آجر شیل اصفهان

با تولید آجرهای نسوز، بازار آجر شیل کمی فروکش کرد. زیرا آجرهای نسوز دارای تنوع رنگی فوق العاده بالا و مزایای بسیار خوبی نسبت به شیل ها هستند. اما این آجرها به علت خواص مکانیکی خوب و قیمت مقرون به صرفه شان هنوز مورد پسند بسیاری از ساختمان سازان و پیمانکاران می باشند. آجر نمای شیل برای نمای ساختمان یک جلوه زیبا و طبیعی ایجاد می کند. این آجرها عاری از مواد مصنوعی و رنگی هستند و رنگ بندیشان تماما از خود سنگ شیل می باشد. در شهر اصفهان نیز بسیاری از ساختمان ها توسط این آجرها ساخته می شوند.

آجر شیل کردستان

استان کردستان و شهر سنندج از مهم‌ترین کننئدگان اجر شیل در ایران است. کارخانه آجر شیل کردستان در جاده کرمانشاه  سنندج واقع است. سرمایه‌گزاری این کارخانه مربوط به کارخانه "کارتیاس" ایتالیا است و تولیدات بسیار با کیفیتی را به بازارهای ایران و جهان ارائه می‌کند.

قیمت آجر شیل

قیمت آجر شیل نما تحت تاثیر عوامل متعددی است. کیفیت خاک تولیدی به همراه فرآیندی که طرح نهایی را شکل می‌دهد و استانداردهای مهندسی تاثیر بسیار زیادی در قیمت نهایی آجر شیل دارد. این روزها نوسانات قیمت بازار به قدری بالاست که برای استعلام قیمت نیاز است به صورت روزانه اقدام کنید. برای آگاهی از قیمت اجر شیل نما شیل با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

آجر شیل قیمت

آجر شیل قیمت ارزان تری نسبت به رقبای خود دارد. کیفیت و کارایی که از این آجر می‌توان انتظار داشت بالاست در عین حال قیمت آن کاملا مقرون به صرفه است. آجر نما شیل به علت عدم وجود مواد ارگانیک و همچنین وجود آهن در شیل ها مقاومت بعد از پخت انها تقریبا دو برابر آجر رسی است. با توجه به مقاومت بالای انواع محصولات شیلی  ضد سایش بوده و مناسب جهت کف فرش پیاده رو ها و خیابان ها میباشند. جذب آب محصولات شیلی نسبت به محصولات رسی تقریبا نصف میباشند که موجب جذب کمتر آلودگی و همچنین رطوبت میشود که مناسب مناطق شرجی ویا شهر های آلوده می باشد. با توجه به مقاومت بالا و جذب آب پایین آجر شیلی جذب رطوبت کمتر بوده و امکان  آسیب هنگام یخ زدگی خیلی کمتر است به همین جهت میتوان از آن در مناطق سردسیر استفاده نمود.

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران