آجر شومینه

آجر شومینه

تعداد ارائه دهنده ها

۲ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

jaccuzi_banner

آجر شومینه

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

جمال مصالح

جمال مصالح

۳

اصفهان

phone

******۰۹۱۳۳

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

آجر شومینه

در شومینه ها نهایتا حرارت به ۵۰۰ درجه میرسد نتیجتا میتوان از هر آجر نسوزی استفاده کرد. در بخش های بالایی ذکر شد که ترجیحا از رنگهای تیره آجر برای این کار استفاده شود. آجر قرمز انگلیسی، آجر نسوز سیاه و آجرهای تیره رنگ اغلب برای ساخت شومینه در خانه ها به کار می رود. این امر به علت تیرگی این آجرها نسبت به آجرهایی مثل آجر نسوز سفید صدفی و آجرهای طوسی است. زیرا شومینه ها به مرور زمان با جمع شدن دوده، تیره خواهند شد. بنابراین توصیه می شود از آجرهای تیره رنگ برای این کار استفاده شود. لازم به ذکر است از آجرهای سفالی و آجرهای رسی نمیتوان برای ساخت شومینه استفاده کرد.

آجر نسوز شومینه

شومینه برای تولید گرما در ساختمان ساخته می‌شود و جهت طراحی و ساخت آن از آجرهای نسوز استفاده می‌شود. که با توجه به تنوع رنگ این نوع محصول، با کمی اعمال سلیقه می‌توان یک طراحی مدرن در این بخش از ساختمان انجام داد.شومینه با طراحی منحصر به فردش موجب شده تا زیبایی سوختن هیزم برای ایجاد حرارت کاملا مشهود باشد و یک تصویر زیبا از خود برای تماشا کننده به جا آورد. همچنین توجه داشته باشید که استفاده از متریالهای با کیفیت جهت ساخت شومینه، در افزایش ایمنی آن نقش بالایی دارد که در این بین استفاده از اجرهای نسوز به عنوان مهمترین پارامتر جهت استفاده می‌باشد.

قیمت آجر نسوز شومینه

 تمام کارخانه ها از یک معدن خاک میارند اما میاند با یکسری خاکهای متفرقه یا خاک رس مخلوط میکنند و قیمت مواد اولیه تغییر میکنه درنهایت قیمت پایین تر میاد

برای تولید آجر کوره سوز بایستی بسته به نوع آجر درجه حرارت را برای مدت مشخصی بالا ببرد و نگه دارد مثلا برای تولید آجر قرمز انگلیسی تیره حرارت را 1160 تا 1170 درجه به مدت 56 تا 57 ساعت افزایش میده تا آجر مغز پخت شود.

قیمت آجر شومینه

بعضی از کارخانه ها در مدت  35تا 36 ساعت حرارت را بالا میبرند و حرارت را به 1170 درجه میرسانند  بعد کوره را خاموش میکنند که باعث خام شدن مغز آجر میشود و کارخانه دار در قبال این کار گاز کمتری مصرف و در نهایت قیمت آجر شومینه  برایشان کمتر میشود . این نوع آجرها بعد از نما خودشان را نشان میدهند و رنگ و لعاب خوبی ندارند. نوع فرایند اماده سازی خاک که همان مواد اولیه و اصلی تولید میباشد  هر چه خاک بهتر مخلوط شود و هزینه بیشتری در این مورد پرداخت شود کیفیت آجر بهتر و درنهایت بر روی قیمت آجر شومینه  تاثیر گذار است .

نحوه چیدن آجر شومینه

ابتدا به ساخت چارچوب دهانه شومینه می پردازیم ، به این ترتیب که پس از خیس کردن آجرها روی یک سطح صاف اقدام به چیدن آجرها به صورت منظم و صاف می کنیم در هنگام چیدمان نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که در هنگام چیدمان آجرها فاصله بین آجرها رعایت شود پس از اتمام چیدمان دهانه شومینه نوبت به بند کشی به وسیله ملات سیمان و ماسه می باشد هر کدام به اندازه یکسان با هم مخلوط می شوند و روی آجرها می ریزیم سپس یک شی فلزی به طول آجر ها روی آن به گونه ای قرار می دهیم که درون ملات مخفی شود این امر سبب استحکام قابل توجه در چیدمان می شود .

می توانید برای چیدمان خود طرح های مختلفی را در نظر بگیرید به این ترتیب که دو طرف نمای آجر استفاده شود یا به صورت هلالی و ... که متناسب با طرح خود می توان آجر ها را بریده و چیدمان دلخواه خود را ترتیب دهید .

برای خشک شدن قالبها دو روز زمان نیاز است ، پس از اطمینان از خشک شدن قالبها نوبت به کف شومینه می رسد ، با ملات سیمانی و آجر نسوز شروع به کف چینی شومینه می نماییم .

در مرحله آخر پس از خشک شدن آجر ها و اتمام کار شومینه ، اشیایی که جهت تنظیم بندها استفاده کرده بودید را برداشته و از نلات رنگی سفت و نشوز استفاده کنید در صورتی که در هنگام بند کشی ملات آجر کثیف شد می توانید آن قسمت را بشویید .

قیمت آجر نسوز داخل شومینه

روش فروش آجر شومینه به شیوه های مختلفی انجام می شود که در هر روش با توجه به مستقیم یا غیر مستقیم بودن شیوه عرضه کالا، قیمت های متفاوتی برای آن در نظر می گیرند.  یکی از راه های منجر به کاهش قیمت آجر شومینه خواهد شد، حذف واسطه هاست. تیم عمران مدرن تلاش دارد تا ارزان ترین آجر نسوز موجود در بازار را به دست شما برساند و با حذف واسطه ها و ارتباط مستقیم با تولید کننده پایین ترین قیمت را به شما ارائه کنند.

نحوه براق كردن آجر نسوز شومینه

نحوه براق كردن آجر نسوز شومینه از روش های ساده مانند بخار آب و سمباده تا روش های پیچیده تر مانند استفاده از نانو پولیش را شامل می شود. نانو پوشش ها معمولا برای آجر، سنگ کاشی و سرامیک، چوب، شیشه، فلزات و … کاربرد دارد. محلول نانو به منظور آبگریزی، ضدآب سازی، کاهش نفوذ و حذف آسان گرد و غبار، خاک، چربی، نقاشی های دیواری، چسب و … استفاده می شود. این محصول با سه روش غلطک، اسپری و قلمو قابل استفاده بر روی سطح آجر می باشد.

نصب آجر نسوز شومینه

برای نصب آجر نسوز شومینه ابتدا باید به سراغ چهارچوب رفت. ساخت ابتدا  تعدادی آجر را با آب خیس نمایید  بعد در یک سطح هموار بصورت منظم و صاف بگذارید و در زمان چیدن آجرها  فاصله ای خاص را بین آجرها رعایت کنید تا پس ازتمام شدن شومینه آن را بند کشی نمایید. مقداری ملات ماسه و سیمان را آماده کنید و روی آجرها بریزید. البته فقط یک لایه بعد وسیله فلزی به طول آجرها پیدا کرده و روی آن قرار دهید و دوباره ملات را بریزید تا وسیله فلزی گذاشته شده پنهان شود این ترفند باعث استحکام عالی شومینه شما می شود.

 شما می توانید بر اساس طرح های خود این آجرها را چیدمان کنید یا به صورت خمیده و هلالی یا L  مانند طراحی کنید که این به سلیقه شما بستگی دارد.  مدت زمان 48 ساعت کامل لازم است تا قالبها خشک شوند بعد از خشک شدن به سراغ کف شومینه بروید .کف شومینه را مثل موازئیک کاری با ملات سیمانی و آجر نسوز بچینید.

دیواره های آتشدان را با همان آجر های نسوزی که خیس هستند، با قرار دادن بر روی هم بصورت مرتب و منظم چیدمان کنید. بعد از چیدن آجر نسوزها به صورت  عمودی  و مرتب باید پشت آنها دوغاب سیمانی که ترکیبی از ماسه و سیمان بصورت رقیق است را بریزید . دقت کنید که اگر اندازه دهانه شومینه شما به طول یک متر و ارتفاع نیم متر بود، به دلیل پائین بودن کف شومینه ارتفاع دیوار باید حدود 80 سانتی متر باشد و دیوار مقابل شما یا به سمت جلو خمیده باشد و یا دیواره کوره را عقب تر از دیواره آتش دان شروع کنید .

کوره شومینه گازی و هیزمی کاملاً با هم تفاوت های زیادی دارند . به زبان ساده تر اینکه حجم کوره شومینه گازی یک سوم آتشدان باشد کافی می باشد برعکس در شومینه هیزمی حجم کوره مخروطی یا قیفی شکل آن نباید از حجم آتش دان کمتر باشد .

فروشگاه آجر نسوز شومینه

جر نسوز از انواع مصالح ساختمانی است که با توجه به سبک جدید ساختمان سازی، از این محصول بیشتر برای نمای ساختمان ها استفاده می کنند‌. آجر نسوز را از خاک نسوز که یک نوع خاک رس بسیار با کیفیت است تولید می کنند. این آجرها توانایی تحمل گرمای بسیار زیادی دارند و به همین علت در کوره ها و شومینه ها از این نوع آجر ها استفاده می کنند. فروشگاه آجر نسوز شومینه طیف گسترده ای از طرح و مدل پیش روی شما خواهد گذاشت. برای استعلام قیمت و خرید آنلاین آجر شومینه کافیست با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

آجر شومینه اصفهان

تولید آجر نسوز شومینه ای در کارخانه های مختلف کشور انجام می شود‌‌. این کارخانه ها آجر های نسوز را در اندازه ها و کیفیت های مختلفی تولید می کنند و یکی از برترین محصولات در این زمینه آجر شومینه اصفهان است که طرفداران بسیاری دارد.  آجر های تولیدی در ایران از کیفیت و مرغوبیت خوبی برخوردار هستند و قیمت مناسبی هم دارند، این عوامل باعث شده که بیشتر مردم ایران از این محصولات استقبال کنند.

لیست قیمت آجر نسوز شومینه

عوامل موثر بر لیست قیمت آجر نسوز علاوه بر بحث عرضه و تقاضا و بازار مصرف و واسطه گری در بازار، به خود کیفیت ساخت آجر و خاکی که آجر از آن ساخته شه نیز وابسته است. در فرآیند تولید آجر شومینه خاک اماده شده خاک میبایست آسیاب شود. هر چه خاک بهتر  پودر شود  آجر نسوز با کیفیت تر تولید میشود نوع اسیاب که کارخانه ها تهیه میکنند و همچنین تعمیر و تعویض قطعات داخلی اسیاب توسط کادر فنی کارخانه بر کیفیت آن تاثیر گزار است .

خاک پودر شده جهت تولید وارد پرس میشود . میزان قدرت پرس و تعداد ضربات پرس برروی قالب تاثیر بر کیفیت آجر داره و تاثیر بر قیمت آجر شومینه  دارد.

در تولید آجر استهلاک قالب آجر هم داریم هر چه قالب تعمیر شود و یا قالب جدید تهیه شود برای کارخانه هزینه بر است این هم یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آجر شومینه  است.

مدت زمان پخت آجر و میزان مصرف گاز نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت آجر شومینه  است.

شومینه با آجر نسوز

شومینه با آجر نسوز  از جذاب‌ترین وسایل گرمایشی است که علاوه بر گرم کردن محیط زندگی موجب گرم شدن خانه دل نیز می‌شود. بله شومینه با طراحی منحصربه‌فردش زیبایی آتش و سوختن هیزم‌ها را به تصویر کشانده و ذهن هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. با شومینه می‌توان لحظه‌های شعله‌ور شدن آتش را با چشم خود دید و از آن لذت برد؛ اما همه ما می‌دانیم که ایمنی یک وسیله از فاکتورهای اصلی آن به شمار می‌رود که باید موردتوجه قرار گیرد. در یک شومینه نیز رعایت این نکته موجب آرامش بیشتر شما خواهد شد. استفاده از آجرهای مناسب و باکیفیت در آتشدان شومینه در ایمنی آن نقش بالایی دارد. آجر نسوز یکی از گزینه‌های پیشنهادی جهت استفاده در شومینه است.

ابعاد آجر نسوز شومینه

در ادامه برخی ابعاد آجر نسوز شومینه موجود در بازار را مرور میکنیم:

ابعاد آجر نما نسوز شامورتی شومینه ای ۱۵*۷٫۵

آجر نسوز شومینه رنگی 10*10

آجر شومینه سفید 7 سانتی متری

آجر شومینه رستیک 7*7 سانتی متری

آجر نسوز قرمز تایل 60*10

آجر صخره ای 7*20

آجر قزاقی زرد 25*25

آجر نسوز انگلیسی رندوم در ابعاد 7*31، 8*33، 33*7

انواع آجر نسوز شومینه

اگر انواع آجر نسوز شومینه را بر اساس شیوه ساخت دسته بندی کنیم، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

آجر نسوز شومینه قلیایی

آجر شومینه آلومینیومی

آجر نسوز شومینه سیلیسی

آجر شومینه نسوز ویژه

آجر شومینه صنعتی

آجر نسوز شومینه سنتی

آجرشومینه نسوز دستی

خاک نسوز شومینه

فروشگاه آجر نسوز شومینه

اجر نسوز دخل شومینه به این دلیل گزینه مناسبی است که امکان تحمل حرارت بسیار بالا را خواهد داشت.  به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که در ساخت کوره‌های صنعتی و شومینه‌ها از اجرهای نسوز استفاده گردد.از دیگر قابلیت‌های این نوع محصولات می‌توان به تنوع درجه حرارت قابل تحمل اشاره کرد که خود این موضوع به متغیر بودن درجه پخت آن‌ها بستگی دارد. برای ارتباط با فروشگاه آجر نسوز شومینه و برترین تولید کنندگان آجر نسوز شومینه و خرید آجر شومینه با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

فروش آجر داخل شومینه

شومینه‌ها از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شوند. فروش آجر داخل شومینه این روزها با استقبال بالایی روبرو است و این استقبال به دلیل کارایی مناسب آجر داخل شومینه است.

هر کدام از این بخش‌ها بر اساس خواسته و سلیقه و نیاز  مشتری طراحی می‌شود مثلاً میزان ارتفاع، قسمت آتشدان و طاقچه می‌تواند از جنس سنگ مرمر تراش خورده و قسمت بالایی از گچ و تزیینات و پوشش رنگی باشد و یا اینکه تمام قسمت‌ها از آجر نما ( آجر دکوراتیو، آجر هلندی، آجر نسوز، آجر آنتیک ، و… ) ساخته شده باشند.

هم چنین شما می‌توانید تضاد رنگی بین دیوار پشت شومینه و شومینه ایجاد کنید، این کار شومینه را برجسته نشان می‌دهد.

آجر شومینه ای

شومینه شما می تواند طوری  طراحی و تزئین شود تا به کانون اتاقی که در آن قرار دارد تبدیل شود. در حقیقت ، اگر برخی از ایده های این نوشته را پیاده سازی کنید ، شومینه می تواند به یک مکان اصلی در خانه تبدیل شود. صرف نظر از اینکه از این ایده ها  استفاده خواهید کرد یا نه ، از تمام خلاقیت خود استفاده کنید و آن را به طرز شگفت انگیزی تزئین کنید. آجر شومینه ای میتواند ظاهر شومینه را تا سال ها زیبا و جذاب نگه دارد.

طرح شومینه با آجر نسوز

شما به سادگی می توانید با استفاده از آجر نما از قبیل آجر دکوراتیو، آجر آنتیک، آجر هلندی، آجر قزاقی، آجر سنتی و آجر نسوز  به طرح شومینه با آجر نسوز خود زیبایی خاصی ببخشید. برای انتخاب مناسب ترین آجر نما های شومینه ، آنها را متناسب با سبک خانه و سلیقه خود انتخاب کنید.  یک شومینه آجری به اتاق نشیمن شما احساس گرما می بخشد . به دلیل اشکال و اندازه های استاندارد ، کار با آن راحت است. می تواند یک شومینه آجری را به شیوه سنتی بسازد و همچنین می تواند یک تکنیک خلاق و مدرن را در طراحی آن بکار ببرید . اگر می خواهید در طراحی داخلی خود از آجر نما استفاده کنید  ، این روش صحیحی برای انجام آن است. حال به تصاویر زیر نگاه کنید و مطمئنا ایده ها و پیشنهاد هایی را خواهید یافت که شما را در ساخت یک شومینه آجری جذاب در خانه خودتان راهنمایی خواهد کرد.

خرید آجر نسوز شومینه

در حالی که نوع آجری که خریداری می کنید روی قیمت تأثیر می گذارد، هزینه آجر با عرضه و تقاضا بسیار مرتبط است. به عنوان مثال، انگلستان با کمبود آجر روبرو شده است، در حالی که برخی از شرکت ها بیش از 12 ماه منتظر تحویل هستند. این نه تنها باعث کندی توسعه ملک می شود بلکه قیمت خرید آجر نسوز شومینه را به دلیل محدود بودن عرضه افزایش می دهد.

تولید آجر شومینه

از دیگر عوامل موثر بر هزینه ها روند تولید آجر شومینه می باشد. امروزه، آجرها در کارخانه ها با استفاده از ماشین آلات صنعتی برای اتوماسیون بیشتر فرآیند، از جمله مخلوط کردن / تشکیل خاک رس، خشک کردن آجرها و شلیک / خنک کردن در یک کوره تولید می شوند. این پیشرفت های فن آوری منجر به تکنیک های تولیدی کارآمدتر شده و قیمت آجر شومینه را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. تولید کنندگان بزرگ می توانند روزانه ده ها هزار آجر تولید کنند و آنها را در دسترس و به صرفه تر ارائه دهند.

با این حال، تقاضای فزاینده ای برای آجرهای دست ساز وجود دارد. آجرهای دستباف بسیار پر کار هستند و بنابراین ساخت آنها بسیار گران تر است (آنها به راحتی می توانند تا 4 برابر بیشتر از ماشین ساخته شده هزینه کنند). با استفاده از روش های سنتی، آجرهای دست ساز نیاز به صنعتگران ماهر دارند تا رس را به صورت دستی تهیه کنند، قالبهای جداگانه را پر کنند و آجرها را برای شلیک در کوره قرار دهند. دستباف ها ظاهری بی نظیر و شخصیتی غنی دارند. آنها هنگام تطبیق آجر با یک دوره خاص، انتخاب خوبی هستند.

نوع آجر شومینه

نوع آجر شومینه مورد نیاز شما نیز بر کل هزینه هایتان تأثیر خواهد گذاشت. آجرهای رایج معمولاً ارزانترین قیمت را دارند، در هر جایی بین 200/1000 پوند تا 400/1000 پوند. با این حال، آنها فقط برای سازه های داخلی مناسب هستند و برای دوره های تحمل وزن طراحی نشده اند. آجرهای مهندسی (کلاس A یا کلاس B) از مقاومت فشاری بالایی برخوردار بوده و در برابر آب / یخ زدگی محافظت می کنند. این آجرها برای فونداسیون و قسمت های مرطوب است که استفاده می شود، آنها به خاطر ظاهرشان مورد انتخاب نمی شوند و می توان انتظار داشت که حدود 400 پوند برای هر 1000 آجر پرداخت شود.

ساخت شومینه با آجر نسوز

ساخت شومینه با آجر نسوز در سه مرحله انجام می شود.

مرحله اول مربوط به چهارچوب دهانه شومینه است. بدین منظور تعدادی آجر ۲×۲۰×۵/۵ را با آب خیس کرده و در یک سطح صاف به‌صورت منظم و صاف چیدمان نمایید و هنگام چیدمان فاصله‌ای خاص را بین آجرها رعایت کنید. تا پس از اتمام شومینه آن را بندکشی نمایید.

مقداری ملاط سیمان و ماسه (۵۰ درصد سیمان و ۵۰ درصد ماسه) آماده نموده و روی این آجرها بریزید. یک‌لایه بریزید و سپس یک شئی فلزی به طول آجرها روی آن قرار دهید و سپس مجدداً ملاط را بریزید به‌گونه‌ای آن فلز درون ملاط مخفی گردد در این فرایند اجرایی قالب به‌دست‌آمده از استحکام عالی برخوردار خواهد بود.

بستگی به طرح شما دارد می‌توانید این چیدمان آجرها را به‌صورت (L) انجام دهید و از ۲ طرف نمای آجر بهره بگیرید. آجرها را به‌اندازه دلخواه بریده و به‌صورت دلخواه چیدمان نمایید یا به‌صورت هلال و خمیده و یا هر شکل دیگری که موردنظر شما باشد چیدمان نمایید.

شما می‌توانید ۴ قالب بدین شکل در اندازه دلخواهتان قالب‌ریزی نمایید.

ممکن است ۲ روز زمان برای خشک شدن قالب‌ها لازم باشد پس از خشک شدن قالب‌ها، کف شومینه را همانند موزاییک‌کاری و یا سرامیک کاری کف. با ملاط سیمانی و آجرنسوز کف چینی نمایید.

سپس قالب‌ها را مقابل دهانه شومینه مهار نمایید.

دیواره‌های آتشدان را با همان آجرنسوزها (درحالی‌که خیس است) با قرار دادن گام‌به‌گام روی یکدیگر و رعایت فاصله بین آجرها با قرار دادن شئی خاص همانند شیشه ۱Cm بین آجرها نظم را رعایت نمایید و همانند کاشی‌کاری، آجرنسوزها را عمودی چیدمان نموده و پشت آن‌ها دوغاب سیمانی که ترکیبی از ماسه و سیمان به‌صورت رقیق است را بریزید.

اگر اندازه دهانه شومینه شما به‌عنوان‌مثال با طول یک متر و ارتفاع نیم متر است در شومینه گازی ارتفاع دیواره‌های آتشدان۶۵cm  باشد. کافی است و در شومینه هیزمی با این ابعاد به دلیل پائین بودن کف شومینه ارتفاع دیوار حدود ۸۰cm باشد و دیوار مقابل شما یا به سمت جلو خمیده باشد و یا دیواره کوره را عقب‌تر از دیواره آتش دان شروع کنید.

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما