استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از فضاهای مرکزی و اصلی هر خانه است که بیشتر اوقات اعضای خانواده و تعاملات آنها در آشپزخانه انجام می شود. بنابراین کیفیت فضای آشپزخانه در زیبای خانه و ایجاد فضایی دنج و دلنشین موثر است. بازسازی اشپزخانه مراحل مختلفی دارد که بسته به نظر کارفرما می توان از راهکارهای گوناگونی استفاده کرد. از جمله این راهکارها در بازسازی آشپزخانه های کوچک می توان به تغییر در پلان ها بسته به متراژ آشپزخانه، تعویض با بازسازی کابینت قدیمی ، نورپردازی، تعویض دیوارپوش بین کابینتی، تعویض و بازسازی کفپوش، تعمیر سقف و در صورت نیاز، تعمیر و بازسازی تاسیسات آشپزخانه اشاره کرد که هر کدام بر برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه موثر هستند. قبل از شروع به بازسازی آشپزخانه های قدیمی باید طراحی آشپزخانه انجام شود.

بازسازی آشپرخانه
بازسازی آشپزخانه

هزینه بازسازی آشپزخانه

برای برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه باید موارد گوناگونی را در نظر داشت. نکته ای که در مورد بازسازی آشپزخانه های قدیمی وجود دارد، جزئیات بازسازی آن ها است. به این ترتیب که به عنوان مثال برای بازسازی آشپزخانه کوچک لازم است یک سری نکات مهم مانند نورپردازی، رنگ و فرم مورد بررسی قرار بگیرند. یا برای بازسازی آشپزخانه قدیمی با کمترین هزینه می توان بازسازی جزئیاتی مانند تعویض شیرآلات و کفپوش چشم پوشی کرد. برای هزینه بازسازی آشپزخانه قدیمی باید در نظر داشت، تعویض کفپوش ها، کاشی های دیوار، سینک و شیرآلات، کابینت ها، اپن و سنگ اوپن و … همگی بر برآورد نهایی تاثیرگذار هستند.

برآورد هزینه بازسازی آشپزخانه

یکی از موارد اصلی بازسازی آشپزخانه ، برآورد هزینه است. برای مشخص کردن هزینه بازسازی اشپزخانه ، باید یه آیتم های اصلی توجه کنید، و هزینه تمام شده را بدست آورید. از مهم ترین فاکتورها که در تعیین هزینه بازسازی آشپزخانه قدیمی باید مد نظر قرار گیرد به شرح زیر است:

  • مشخص کردن ابعاد و اندازه های آشپزخانه
  • نوع و کیفیت مصالح و مواد مورد استفاده در بازسازی اشپزخانه
  • برنامه ایجاد تغییرات در تاسیسات برقی یا لوله کشی ساختمان در بازسازی آشپزخانه
  • تعویض یا ترمیم کابینت ها
بازسازی اشپزخانه قدیمی
بازسازی اشپزخانه قدیمی

بازسازی آشپزخانه قدیمی با کمترین هزینه

برای بازسازی آشپزخانه قدیمی با کمترین هزینه لازم است، از انجام هزینه های غیر ضروری و اضافی پرهیز شود. اگر کابینت ها نیاز به ترمیم دارند اما تنها با تعویض درب آن ها می توان کارایی آن ها را برگرداند، لازم است تنها درب کابینت ها تعویض شده و جایگزین شوند. برای ترمیم و بازسازی کفپوش ها در بازسازی آشپزخانه قدیمی با کمترین هزینه نیز می توان قسمت های تخریب شده را ترمیم نمود و از تعویض کلی کف پرهیز کرد. برای اطلاع از روش ها و برآورد قیمت برای بازسازی آشپزخانه با کمترین هزینه می توانید با همکاران ما در عمران مدرن در تماس باشید.

انواع سبک بازسازی آشپزخانه های قدیمی

در بازسازی آشپزخانه های قدیمی می توان در محله طراحی از سبک های مختلفی چون مدرن، کلاسیک و ارگانیک بهره گرفت. مصالح مورد استفاده در انواع طرح ها بسته به مدرن و کلاسیک بودن طرح متفاوت است. در ادامه به بررسی انواع مراحل بازسازی آشپزخانه های قدیمی و نکاتی که برای هرکدام باید رعایت شود، اشاره شده است.

بازسازی آشپرخانه
انواع سبک های طراحی آشپزخانه: ۱- سبک کلاسیک، ۲- سبک مدرن، ۳- سبک ترنزیشنال
بازسازی اشپرخانه
انواع سبک های طراحی آشپزخانه: ۱- سبک ساحلی، ۲- سبک مونوکالر، ۳- سبک روستیک

انواع پلان در بازسازی اشپزخانه قدیمی

پلان آشپزخانه بسته به متراژ فضا و موقعیت آن در واحد مسکونی انواع مختلفی دارد که در ادامه به انواع آن ها اشاره شده است. برای بازسازی آشپزخانه تعویض پلان آن یکی از سبک های طراحی و بازسازی است که به شیوه های گوناگونی انجام می شود. در ادامه انواع روش های طراحی پلان آشپزخانه مورد بررسی قرار می گیرد.

بازسازی آشپزخانه جزیره ای

در این نوع پلان آشپزخانه که در آشپزخانه هایی با متراژ بالا رایج است، کانتر آشپزخانه در وسط آشپزخانه قرار دارد.

بازسازی آشپزخانه جزیره ای
  آشپزخانه جزیره ای مناسب آشپزخانه با متراژ بالا

بازسازی آشپزخانه U شکل

در بازسازی اشپزخانه U شکل نحوه چیدمان کابینت ها به صورت U شکل در کناره های دیوار است و در ضلع باز آشپزخانه کانتر و کابینت قرار داده نمی شود.

بازسازی آشپزخانه قدیمی
پلان U شکل مناسب آشپزخانه با متراژ متوسط به پایین

بازسازی آشپزخانه G شکل

این نوع پلان بازسازی آشپزخانه قدیمی تفاوت جزئی با پلان U شکل دارد و کانتر آشپزخانه در ضلع باز آشپزخانه قرار می گیرد.

هزینه بازسازی آشپزخانه
پلان G شکل مناسب آشپزخانه با متراژ متوسط

بازسازی آشپزخانه دیواری L شکل

این نوع پلان که آشپزخانه دیواری محسوب می شود، در واحدهای مسکونی کوچک و آشپزخانه هایی که فضا و عرض کمتری دارد، مناسب است. بدین صورت که چیدمان آشپزخانه و کابینت ها در به صورت L شکل در دیوار قرار می گیرند و فضای آشپزخانه با فضای نشیمن ترکیب می شود.

هزینه بازسازی آشپزخانه
 پلان L شکل مناسب آشپزخانه کوچک

بازسازی آشپزخانه دیواری خطی

در بازسازی آشپزخانه قدیمی خطی یک دیوار صاف که در آشپزخانه هایی با عرض کم اجرا می شود، در دو طرف دیوار فضای کافی برای کابینت ها وجود ندارد. بدین ترتیب در یک ضلع از اضلاع موازی آشپزخانه وسایل آشپزخانه و کابینت قرار داده می شود و ضلع دیگر آن آزاد است.

هزینه نوسازی آشپزخانه کوچک
آشپزخانه دیواری مناسب واحدهای مسکونی کوچک

بازسازی آشپزخانه بسته

آشپزخانه بسته که در گذشته بیشتر رواج داشت، امروزه به دلیل پایین بودن متراژ واحدها، امکان ایجاد آشپزخانه بسته وجود ندارد. در برخی واحدهای مسکونی که فضای کافی برای آشپزخانه وجود دارد، علاوه بر آشپزخانه باز که آشپزخانه سرد نیز گفته می شود، در قسمت پشت آن آشپزخانه بسته و یا گرم نیز طراحی می شود. در آشپزخانه گرم پخت و پز و … انجام می شود و در آشپزخانه سرد کابینت ها و میز قرار می گیرد.

روش های بازسازی آشپزخانه

بازسازی اشپزخانه به صورت کلی ، به معنی انجام تغییراتی اساسی، مثل تعویض کاشی، سرامیک، لوله کشی برق، لوله کشی آب سرد و گرم در آشپزخانه می باشد. حتی تغییر در اپن آشپزخانه ، با توجه به سبکی که مورد پسند واقع شده است، (مدرن یا کلاسیک و ..) جزئی از بازسازی آشپزخانه قدیمی محسوب می گردد.

اما بازسازی آشپزخانه به صورت جزئی ، شامل مواردی همچون تغییر در رنگ درهای کابینت و یا نصب برچسب بر روی آنها می باشد. مسلما بازسازی آشپزخانه هزینه هایی دارد، که با توجه به میزان تغییرات آن، یعنی کلی و یا جزئی بودن بازسازی ، این هزینه ها افزایش و یا کاهش می یابد.

بازسازی آشپزخانه قدیمی
بازسازی آشپزخانه قدیمی

طراحی و تعویض کابینت در بازسازی آشپزخانه قدیمی

در بازسازی آشپزخانه ، تعویض کابینت و یا تعمیر آنها بسته هزینه ای که برای بازسازی مدنظر است، بستگی دارد. در صورتی که کابینت ها سالم هستند تعمیر و تعویض درب های آنها پیشنهاد می شود.

تعمیر و نوسازی آشپزخانه
بازسازی اشپزخانه با تعمیر و تعویض کابینت

مصالح مختلفی برای روکش درهای کابینت می توان استفاده کرد که بسته به سبک طراحی آشپزخانه ، مدرن یا کلاسیک بودن طرح و هزینه اجرا می توان هر کدام را انتخاب کرد. انواع مصالح درب کابینت عبارتند از: ام دی اف، پی وی سی، وکیوم یا ممبران و انزو، های گلاس، فلزی، چوبی و روکش چوب.

بازسازی آشپزخانه قدیمی
بازسازی آشپزخانه با تعویض کابینت ها و رنگ

تعمیر تاسیسات و عایق کاری در بازسازی اشپزخانه

آشپزخانه فضای خیس محسوب می شود و در صورتی که محل آشپزخانه تغییر کند و یا سینک ظرف شویی به جای دیگر منتقل شود، در بازسازی اشپزخانه ، نیاز به تغییر در تاسیسات آشپزخانه خواهد بود. در صورت تغییر در محل آشپزخانه باید عایق کاری کف و دیوارها انجام شود. علاوه بر این در مواقعی که عایق کاری آشپزخانه دچار مشکل شده و باعث نفوذ رطوبت به فضاهای دیگر می شود باید مجددا به عایق کاری کف و دیوارها پرداخت.

بازسازی کفپوش آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه احتمالا نیاز به تعویض و یا ترمیم کفپوش خواهد بود. انواع کفپوش هایی که در آشپزخانه می توان به کار برد، عبارتند از کفپوش سرامیک، سنگ، پارکت لمینت شده مقاوم در برابر حریق، کفپوش لینولئوم و کفپوش پی وی سی.

هزینه بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه با تعویض کفپوش و دیوارپوش

بازسازی دیوارپوش آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه با تعویض و یا تعمیر کابینت ها، بهتر است دیوارپوش بین کابینتی نیز متناسب با کابینت تعویض شود. انواع دیوارپوش بدین منظور در بازار وجود دارد. برخی از دیوار پوش ها لازم است، قبل از نصب کابینت به صورت تر و با ملات اجرا کرد. برخی دیگر از دیوارپوش بین کابینتی نیز وجود دارد که به صورت پشت برچسب دار است و در صورت وجود کابینت در دیوارها، نیز می توان بین کابینت ها به راحتی چسباند.

هزینه نوسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه با تعویض دیوارپوش

دیوارپوش های بین کابینتی که با چسب بر روی دیوار چسبانده می شود، می توان به دیوار پوش آلومینیومی و استیل، دیوار پوش پی وی سی و یا پنل های شیشه ای پشت برچسب دار اشاره کرد. در صورتی که از کاشی استفاده شود باید قبل از نصب کابینت ها دیوارپوش نصب شود.

طراحی و بازسازی آشپزخانه
بازسازی اشپزخانه با تغییر رنگ کابینت ها و تعویض دیوارپوش

بازسازی پوشش سقف آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه برای نورپردازیی مناسب و ایجاد نور مخفی از انواع سقف کاذب می توان استفاده کرد. انواع سقف کاذبی که در آشپزخانه کاربرد دارد، می توان به سقف کاذب کناف، سقف کاذب PVC ، سقف کاذب طلقی ، سقف کاذب آسمان مجازی ، سقف کاذب چوبی و سقف کاذب شیشه رنگی لاکوبل اشاره کرد.

انتخاب رنگ متناسب در بازسازی آشپزخانه های قدیمی

پس از انتخاب و تصمیم گیری در نوع پلان نوبت به انتخاب رنگ غالب آشپزخانه می رسد. میزان نورگیری آشپزخانه بسته به شمالی یا جنوبی بودن پنجره های آن در تعیین رنگ وسایل و مصالح آشپزخانه موثر است.

هزینه بازسازی آشپزخانه
بازسازی اشپزخانه با تغییر رنگ کابینت و دیوار

در بازسازی آشپزخانه هایی که متراژ نسبتا بالایی دارد و نور کافی به فضا می رسد، استفاده از رنگ های تیره و گرم مناسب است. همچنین در آشپزخانه هایی که کوچک هستند و نورگیری طبیعی مناسبی ندارند، استفاده از رنگ های روشن و سفید توصیه می شود.

طراحی و اجرای بازسازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه با تغییر رنگ آشپزخانه

نورپردازی در بازسازی آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه ، علاوه بر نورپردازی عمومی آشپزخانه می توان از انواع نورپردازی های موردی نیز استفاده کرد. در این نورپردازی ها می توان از انواع نورپردازی خطی و نقطه ای بهره گرفت. استفاده از دیمرها برای کنترل نور و صرفه جویی در مصرف انرژی پیشنهاد می شود.

هزینه نوپردازی آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه با تعویض کابینت و نورپردازی

از جمله نورپردازی عمومی می توان به نورپردازی داخل کابینت، نورپردازی کانتر آشپزخانه و جزیره، نورپردازی پایین تاب در زیر کابینت های دیواری بر سطح کار، نورپردازی خطی و نقطه ای سقف در سقف کاذب، نورپردازی سقف تاب در بالای کابینت ، نورپردازی عمومی آشپزخانه و نورپردازی بالای سینک ظرف شویی اشاره کرد.

هزینه تعمیر کابینت آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه با تغییر رنگ کابینت ها و نورپردازی
هزینه بازسازی کامل آشپزخانه
بازسازی آشپزخانه با تعویض کابینت ها ، دیوارپوش،کفپوش ، شیرآلات و نورپردازی سطح کار

در تعیین هزینه های بازسازی آشپزخانه ، انتخاب مصالح کابینت، کفپوش، دیوارپوش و سقف کاذب تاثیر دارد. علاوه بر مصالح، این مسئله که چه بخش هایی از آشپزخانه تعویض و چه بخش هایی تعمیر خواهند شد، در تعیین هزینه بازسازی آشپزخانه موثر است.

بازسازی ، به مجموعه فرآیندهایی گفته می شود که برای به وجود آمدن تغییرات کلی و یا جزئی در ساختمان انجام می گردد. بازسازی آشپزخانه یکی از اولین گام های مورد نیاز در بازسازی خانه می باشد. آشپزخانه که در واقع قلب خانه است، جایی است که هر خانم خانه داری بیشترین زمان خود را در آن صرف می کند. به همین علت نیاز به تغییر و تحولی در دکوراسیون و طراحی و همچنین بازسازی اشپزخانه می باشد.

اگر بازسازی آشپزخانه ، به صورت حرفه ای و با استانداردهای لازم انجام شود، هم خانه را دلبازتر می کند و هم ارزش ملک شما را بالاتر می برد. درنتیجه، این بازسازی به زمان، پول و تلاش زیاد و از همه مهم تر به گروه حرفه ای که این کار را به آن ها می سپارید، بستگی دارد. بازسازی آشپزخانه ، زیبایی چشمگیری را برای کل خانه به ارمغان می آورد.

ضرورت بازسازی آشپزخانه 

ایده پردازی در مورد تغییر دکور و بازسازی آشپزخانه ، مستلزم این است که، طراح و یا هر کسی که مسئولیت بازسازی آشپزخانه را به عهده دارد، در ابتدا فضاهای مورد نیاز مشتری را شناسایی کند و بر روی خلق آن تمرکز نماید. در آشپزخانه های قدیمی ، فضاهایی وجود دارد که قابل استفاده نیست. با توجه به رشد و افزایش تعداد افراد خانواده ، نیاز به ایجاد فضاهای جدید در آشپزخانه وجود خواهد داشت. این موارد از نکات مهمی است که باید در بازسازی آشپزخانه قدیمی مورد توجه قرار گیرد. 

بازسازی آشپزخانه قدیمی
بازسازی آشپزخانه قدیمی

بازسازی آشپزخانه کوچک

کار حرفه ای بازسازی آشپزخانه کوچک ، شامل بخش های مختلفی می باشد که در ادامه به معرفی آن پرداخته شده است.

تغییر درب کابینت آشپزخانه

بازسازی کابینت قدیمی آشپزخانه و انجام صحیح آن، نتیجه رضایت بخشی را به ارمغان می آورد. یکی از نکات کوچک در این مورد، استفاده از اکسسوری های مناسب مربوط به کابینت است، مثلا تغییر دستگیره های کابینت که زیبایی آن را دوچندان می کند و یکپارچگی کامل و زیبایی را به فضای آشپزخانه می دهد.

اگر در بازسازی آشپزخانه کوچک فقط قصد تعویض کردن رنگ کابینت را دارید، بهتر است با کسی که علم رنگ شناسی دارد و رنگ ها و ترکیب های آن را به خوبی می شناسد، مشورت کنید. یا از طراح خود بخواهید در مورد رنگ ها برای شما توضیح دهد تا با دکوراسیون خانه و بقیه لوازم آشپزخانه در هماهنگی کامل باشد.

بازسازی کابینت
بازسازی کابینت

تغییر کاشی در بازسازی آشپزخانه کوچک

یکی دیگر از آیتم های اساسی در بازسازی آشپزخانه های قدیمی و بازسازی آشپزخانه های کوچک ، تغییر کاشی است. کاشی های مختلف طرح ها و رنگ و لعاب های زیبایی دارند که با توجه به سبک بازسازی ، می توان از انواع مختلف آن استفاده نمود. کاشی های ساده و طرح دار هر کدام دارای خصوصیات منحصر به فردی هستند که با توجه به سلیقه افراد خانواده، انتخاب می شوند.

به عنوان مثال در بازسازی آشپزخانه های کوچک ، مالک خانه کاشی های ساده و براق و در ابعاد کوچک را می پسندد و در بعضی موارد دیگر، کاشی های طرح دار مورد استقبال مالک قرار می گیرد. گاهی این کاشی های طرح دار در پشت اجاق گاز و ظرفشویی و به طور کل، در فضای مابین کابینت استفاده می شود.

بازسازی کابینت ام دی اف
تغییر کاشی های فضای مابین کابینت ها

بازسازی اپن آشپزخانه کوچک

تغییر در اپن آشپزخانه از دیگر مراحل بازسازی آشپزخانه های قدیمی محسوب می گردد. فضای بسیاری از آشپزخانه های کوچک با استفاده از دیوار از فضای اتاق نشیمن جدا شده است. در بازسازی می توان با برداشتن دیوار جداکننده ظاهری زیبا و امروزی به فضای آشپزخانه بخشید. تغییر اپن های قدیمی آشپزخانه و جایگزینی آن با اپن های امروزی همچون اپن جزیره زیبایی فضای آشپزخانه دوچندان می گردد. اپن جزیره سبب می گردد که فضای داخلی خانه با آشپزخانه ، در کنار هم قرار گیرند.

بازسازی کابینت
برداشتن دیوار جداکننده و ایجاد اپن جزیره

بازسازی پوشش کف آشپزخانه کوچک

اگر بخواهیم بازسازی آشپزخانه کوچک را به صورت اساسی انجام دهیم، باید پوشش کف را عوض کنیم. پیدا کردن نوع مناسب مصالح برای کف سازی ، به طوری که ضمن ارتقای زیبایی آشپزخانه پاسخگوی نیازهای خانواده نیز باشد، فرآیندی چالش برانگیز است. برای انتخاب رنگ کف در بازسازی آشپزخانه کوچک لازم است از تم های روشن و خنثی استفاده شود تا کف به نظر وسیع تر بیاید و تمرکز را در نگاه اول به آشپزخانه ندزدد.

بازسازی کابینت فلزی قدیمی
بازسازی کامل کف و کابینت

نکاتی که باید در انتخاب مصالح کف در بازسازی آشپزخانه کوچک مدنظر داشته باشید، به شرح زیر است:

  • هزینه بازسازی آشپزخانه های کوچک : از آن جایی که مصالح کف متنوعی، برای آشپزخانه ها وجود دارد؛ شما می توانید با مقدار هزینه ای که در نظر گرفته اید، از کفپوش وینیل که جزو ارزان ترین و متداول ترین نمونه ها است و یا از کاشی های سرامیکی سفارشی که پرهزینه ترین آن می باشد، برای بازسازی آشپزخانه کوچک استفاده کنید.
  • نظافت راحت و آسان: آلودگی و ایجاد لکه در کف آشپزخانه، یک پدیده خیلی معمول و طبیعی است که معمولا در خانه هایی که کودکان و یا حیوانات خانگی زندگی می کنند، بیشتر به وجود می آید. به همین علت باید از مصالحی در هنگام بازسازی آشپزخانه استفاده کرد که راحت تمیز شوند. مخصوصا مصالحی مانند کاشی، که درزهای آن دوغاب می شود، بیشترین کثیفی را از خود نشان می دهد. ولی تمیز کردن مصالحی مثل کفپوش های وینیلی به راحتی (به کمک جارو و تی) امکان پذیر می باشد.
بازسازی آشپزخانه
استفاده از کفپوش وینیل در بازسازی آشپزخانه قدیمی
  •  سبک طراحی داخلی در بازسازی آشپزخانه کوچک : نکته پایه ای در بازسازی آشپزخانه ، مشخص کردن سبک طراحی است. در سبک های مدرن بهتر است برای کف ، از کاشی های سرامیکی با رنگ روشن استفاده نمود. اما برای ایجاد حس صمیمیت و گرمی در فضا، بهتر است از کفپوش های چوبی استفاده گردد.
  • میزان استفاده از آشپزخانه: اگر این مکان، محل پر رفت ‌و آمد برای اعضای خانواده می باشد، به صورتی که کارهای خانه، گفتگوها و تجمعات در این محل رخ می دهد، بهتر است به هنگام بازسازی آشپزخانه از مصالح با دوام برای کفسازی استفاده گردد. همچنین باید زمان تعویض و یا شیوه نگهداری آن هم مد نظر قرار گیرد. مصالحی مثل سرامیک و یا کاشی چینی ، گزینه های مناسبی برای این مورد می باشند.
بازسازی آشپزخانه قدیمی
ترکیب رنگ زیبا در بازسازی آشپزخانه قدیمی

نورپردازی در بازسازی آشپزخانه

مهمترین تاثیری که می توان در بازسازی آشپزخانه بر فضا گذاشت، نورپردازی صحیح است. نورپردازی بر دیگر عوامل مثل طراحی ، متریال و اصول زیبایی ارجحیت دارد. در واقع نور مناسب، چه به صورت گسترده و چه به صورت نقطه ای، هم هنگام پخت و پز و هم صرف غذا، در ایجاد فضای مثبت در حال و هوای خانه و خانواده نقش بسزایی دارد. به هنگام بازسازی آشپزخانه قدیمی ، برای بهره گیری از تکنیک صحیح نورپردازی در آشپزخانه و کابینت ها بهتر است که حتما با طراح مجرب مشورت گردد.

نورپردازی مناسب آشپزخانه
نورپردازی مناسب آشپزخانه

در بازسازی آشپزخانه باید حداقل از دو منبع نور استفاده کرد. یکی از بهترین آنها، لوسترهای آویز است که نور کلی و عمومی آشپزخانه را تامین می کند. دیگری نورهای نواری است که برای روشن کردن فضای کار بین کابینتی استفاده می شود تا سطح کار برای شما روشن شود و از خسته شدن چشمان شما جلوگیری کند.

از نکات مهمی که به هنگام انتخاب لوستر در بازسازی آشپزخانه ، حتما باید مورد توجه قرار داد، ارتفاع سقف می باشد. اگر آشپزخانه سقف کوتاهی داشته باشد، نمی توان از لوسترهای آویز استفاده کرد؛ زیرا در هنگام رفت و آمد باعث ایجاد مشکلاتی همچون برخورد سر با لوستر می گردد. برای این نوع سقف ها باید از لوستر سقفی استفاده شود، چون هم فضای کمی اشغال می کند و هم روشنایی لازم را برای محیط آشپزخانه فراهم می نماید. اما برای سقف های بلند و یا در بالای اپن جزیره آشپزخانه استفاده از لوسترهای آویز مانعی ندارد.

بازسازی کابینت ام دی اف
استفاده از لوسترهای آویز در بالای میز کار آشپزخانه

نکات بسیار مهم برای بازسازی آشپزخانه های قدیمی

از آنجایی که کابینت حجم بسیار زیادی از آشپزخانه را در بر گرفته و استخوان بندی آشپزخانه را نشان می دهد، بازسازی کابینت ام دی اف و یا بازسازی کابینت فلزی قدیمی از اهمیت بسیاری برخوردار است. طراحی مدرن و یا کلاسیک آن بستگی به سلیقه افراد خانواده دارد که چه سبکی را می پسندند.

در بازسازی آشپزخانه و تغییر دکوراسیون ، کارهای مختلفی انجام می شود، که با توجه به درخواست های مشتری می توان این موارد را کم و یا زیاد کرد.

زمانی که تصمیم به بازسازی اشپزخانه می گیرید، باید به دیزاین، رنگ ها، زیبایی شناسی، امکانات و دیگر عوامل توجه داشته باشید. باید بدانید که در این آشپزخانه، چه کارهایی می خواهید انجام دهید و چطور کار کنید. با طراحی دقیق آشپزخانه ، می توان زیبایی دکوراسیون داخلی را چندین برابر کرد.

بازسازی کابینت اشپزخانه
بازسازی کابینت اشپزخانه

بازسازی  حرفه ای آشپزخانه

برای بازسازی حرفه ای آشپزخانه لازم است تعدادی فاکتور و معیار مهم را در نظر داشته باشید که در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

نیازها و خواسته های مشتری

در این مرحله ناهنجاری هایی که در حال حاضر در آشپزخانه وجود دارد شناسایی می شود. با توجه به خواسته ها، لیستی تهیه کنید و با رتبه بندی که انجام می دهید، اقدام به بازسازی آشپزخانه نمایید.

هزینه بازسازی کامل آشپزخانه
هزینه بازسازی کامل  آشپزخانه

تهیه لیست کار های مورد نیاز برای بازسازی آشپزخانه

اگر جزئیات کار و هزینه ها را مشخص کنید، در هنگام بازسازی آشپزخانه از طولانی شدن پروسه و یا هزینه های جدید جلوگیری می کنید. همچنین مشورت با افراد باتجربه و یا گرفتن ایده از کارهای طراحان در زمینه بازسازی آشپزخانه و یا به طور کلی نوسازی ساختمان ، می‌تواند دید وسیعی برای شروع این کار به شما بدهد.

بازسازی کامل آشپزخانه های قدیمی
بازسازی کامل آشپزخانه های قدیمی

انتخاب نوع طرح

با انجام سه مرحله قبل، اکنون می توانید در مورد سبکی که قرار است در بازسازی آشپزخانه انجام دهید، فکر کنید. حال باید این پرسش را از خود داشته باشید که می خواهید فضای آشپزخانه به صورت مدرن باشد یا کلاسیک؟ آیا می خواهید کابینت ها به صورت امروزی و مدرن باشند یا سبک کلاسیک را می پسندید؟

بازسازی اشپزخانه
طرح مدرن بازسازی اشپزخانه

گرچه هر کدام از این سبک ها، به صورت دوره ای مد می شود، هنگام بازسازی آشپزخانه ، سبک های متفاوت را بررسی کنید و ببینید در حال حاضر چه سبک و مدلی ، مد شده است و اگر با روحیات شما سازگار بود، در بازسازی آشپزخانه استفاده کنید. در واقع این چرخه ادامه دارد، و هر گرایش جای خود را به گرایش بعدی می دهد. اما انتخاب آن به اعضای خانواده بستگی دارد که چه نوع سبکی را پسند می کنند و حضور در کدام فضا موجب القای حس آرامش به آن ها می گردد.

البته با یک جستجو در اینترنت، می توانید انبوهی از طراحی ها را ببینید که با سبک های مختلف بازسازی آشپزخانه را انجام داده اند. اما مهم آن است، طرحی را انتخاب کنید که با روحیات خانواده سازگار باشد و آن چیزی را که از یک آشپزخانه که محلی برای تجمع اعضای خانواده و محل گفتگو است، برای شما به ارمغان بیاورد.

برای مطالعه بیشتر:

بازسازی خانه های قدیمی قبل و بعد

بازسازی استخر

بازسازی خانه در مشهد

۱۱ نکته برای انتخاب کابینت آشپزخانه

۱۵ ایده برای طراحی آشپزخانه سفید که هیچوقت قدیمی نمی شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.34 ( 3 نظر)