استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

کانکس ویلایی

قیمت کانکس
کانکس دست دوم

خانه‌ای که در یک چشم بر هم زدن ساخته می‌شود، در هر شرایط آب و هوایی و یا تکنیکی قابلیت اجرایی شدن دارد، از نظر هزینه بسیار ارزان تمام شود و در برابر زلزله مقاوم است و در عین حال زیبا و شیک است.  میتوان به عنوان سرپناه همیشگی روی آن حساب کرد. این سرپناه دیگر در حد حرف و رویا نیست. از زمانی که خانه‌های پیش ساخته و کانکس مسکونی ویلایی پا به میدان ساخت و ساز گذاشته است شما می‌توانید به سرعت به سرپناه ایده‌آل خود برسید.

کانکس
کانکس

ساخت کانکس ویلایی

واقعیت این است که از زمان یکجانشینی، بشر همواره به دنبال داشتن سرپناهی بوده که امن باشد و به سرعت ساخته شود. سرپناهی که شما و اعضای خانواده را از گزند باد و باران حفظ کند و آسایش را هدیه دهد. با پیشرفت تکنولوژی دیگر ساخت یک کانکس ویلایی پیش ساخته رویا نیست. حتی می‌توان یک کانکس دو طبقه را نیز طراحی و اجرا کرد. کانکس ویلایی نوعی سازه از جنس فولاد است. به دقت طراحی می‎‌شود و به محل نصب انتقال می‌یابد و مونتاژ می‌شود.

اولین خانه پیش‌ساخته یا همان کانکس ویلایی با نام یک نجار ثبت شده است. نجاری به اسم منینگ که ابتدا کانکس ویلایی را با نام خانه‌های منینگ می‌شناختند. منینگ در کارگاه خود اجزای خانه را می‌ساخته و به کمک مهاجران بریتانیایی به محل استقرار حمل و نصب می‌شده. به مرور جذابیت کار باعث شد که عکس‌ این خانه‌ها سر از روزنامه تایمز و مجلات تبلیغاتی خانه در استرالیا درآورد.

کانکس ویلایی آماده

به دلیل ماهیت ساخت این خانه‌ها، سرعت در اجرا باعث شده است که در شرایط اضطراری تنها انتخاب باشد. متاسفانه بشر این شرایط اضطراری را چه به صورت طبیعی چه که با بروز جنگ‌ زیاد تجربه کرده است. جنگ جهانی دوم که ویرانی قابل توجهی در پی داشت بیش از پیش توجه به ساخت کانکس ویلایی را در جهان گسترش داد. صنعتی که به سرعت سرپناه ویران شده مردم از بمباران را جایگزین می‌کرد تا رنج ویرانی جنگ کاهش یابد. در میانه‌ی جنگ جهانی دوم بود که کانکس ویلایی پیش‌ساخته در سراسر جهان شناخته شد.

تحول ساختاری این سازه‌های پیش‌ساخته با اضافه شدن سیستم فاضلاب و تهویه مطبوع و سرویس بهداشتی به اوج خود رسید. اوج طراحی کانکس ویلایی به طراحی اولین بلوک آپارتمانی پیش ساخته باز می‌گردد. کار یک طراح نابغه با نام جان الکساندر برودی، مخترع بریتانیایی که اولین بار با طراحی تور دروازه فوتبال به شهرت رسید. سپس به سراغ طراحی واگن‌های حمل بار حیوانات رفت و بلوک‌های آپارتمانی پیش ساخته را می‌توان شاهکاری از او دانست. این مخترع شهر لیورپول را به مرکز نصب کانکس ویلایی تبدیل کرد و نتیجه آن ایجاد کمینه برت و خانه سازی با نام ACT بود که در سال ۱۹۴۴ جنوب لیورپول را به بزرگ شهر سازه‌های پیش‌ساخت تبدیل کرد. در این منطقه بیش از ۱۱۰۰ کانکس ویلایی و خانه پیش ساخت در کنار هم قرار گرفتند تا مرهمی بر ویرانه جنگ جهانی دوم شود.

کانکس ویلایی

 

کانکس ویلایی

کانکس مسکونی

احتمالا بسیاری از شما در تصورتان کانکس را به عنوان سرپناه موقت و نا ایمن با استفاده محدود ثبت کرده‌اید. باید تمام کلیشه‌هایی که در ذهنتان درباره کانکس دارید را دور بریزید.  یک سالن بزرگ غذاخوری را تصور کنید و دو اتاق خواب و یک آشپزخانه، با سرویس بهداشتی شیک و زیبا و حتی پارکینگ مسقف، بله همه این‌ها با سفارش یک کانکس ویلایی قابل دستیابی است. در واقع شما با یک سازه مسکونی تمام عیار طرف هستید که صرفا برای ساخت آن از مصالح ساختمانی سنتی استفاده نشده و زمان اجرایی شدن ساخت آن کوتاه است. کانکس ویلایی نه تنها چیزی از ویلاهای سنتی کم ندارد بلکه در برخی موارد مزیت‌های قابل توجهی نیز خواهد داشت.

طراحی کانکس ویلایی

اگر قصد ساخت کانکس‌های موقت کارگاهی و یا اداری و نگهبانی باشد، طراحی روتین و همانند نقشه‌های سابق است و تکنیک خاصی برای آن مورد نیاز نیست. کافیست کار شما را تا پایان پروژه راه بیندازد. زمانی ظاهر کانکس ویلایی اهمیت پیدا می‌کند که قصد استفاده برای طولانی مدت و به عنوان خانه را داشته باشید. این روزها از طراحی دو بعدی و سه بعدی برای انجام کار استفاده می‌شود تا مشتری پیش از ارائه کانکس از شکل سازه اطمینان حاصل کند. در هنگام طراحی کانکس ویلایی باید به نکات زیر توجه کرد:

طراحی کانکس مسکونی

 

طراحی کانکس مسکونی
 1. طراحی دقیق و بهینه باعث کاهش قابل توجهی در دور ریز مصالح می‌شود بنابراین برای کاهش هزینه‌ها، از طراحان خبره بهره ببرید.
 2.  انجام طراحی دقیق، احتمال خطا را زمان ساخت کاهش میدهد و می‌توان برنامه ریزی دقیق برای ساخت آن انجام داد.
 3. یکی از پر اهمیت‌ترین مباحث در طراحی کانس مسکونی بحث نور است. طراح می‌بایست بیشترین استفاده را از نور طبیعی داشته باشد. تا می‌توانید از شیشه استفاده کنید حتی اگر لازم شد درب‌ها را نیز شیشه‌ای کار کنید. مطمئن باشید که خانه‌ای با درب‌ها و پنجره‌های زیاد نور را زیاد و آسایش را دو چندان خواهد کرد.
 4. با توجه به محدودیت فضا در ساخت کانکس ویلایی باید به دنبال ایده‌های خلاقانه بود. ایده‌هایی که از فضاهای بسیار کوچک، محیطی کاربردی و زیبا ایجاد کند تا زمان ورود افراد به کانکس احساس کوچک بودن فضا ایجاد نشود. قفسه بندی‌های خلاقانه و استفاده از تمامی فضاهای اضافی و طراحی شلف‌های متعدد و استفاده از فضای زیر تخت و چنین ایده‌هایی که می‌تواند فضای خانه را برای شما مدیریت کند.
 5. یکی از قسمت‌هایی که مهارت طراح را نشان می‌دهد قسمت رابط بین فضای بیرون و کانکس و ورودی است. این فضا باید کاملا حرفه‌ای طراحی شود. در طراحی ورودی می‌توان از ابزارهای دکوراتیو بهره برد یا از متریال موجود برای فرم دهی به فضا استفاده کرد. به طور کلی باید کار به نحوی انجام شود که فرد پس از ورود به محوطه کانکس ویلایی به سرعت فضاها را از هم تشخیص داده و احساس راحتی کند و سردرگم نشود.
کانکس دست دوم

 

کانکس دست دوم

انواع کانکس ویلایی

محبوبت این کانکس‌ها به چند دلیل است. اول سرعت اجرای پروژه است البته در نهایت به کاهش هزینه نیز منجر می‌شود. دوم قیمت کانکس ویلایی است. در واقع شما با هر بودجه‌ای که داشته باشید می‌توانید کانکس مورد نیازتان را تامین کنید. حتی اگر بودجه شما به آنچه نیاز دارید در کانکس‌های پیش‌ساخته نمی‌رسد به سراغ کانکس دست دوم بروید. قیمت کانکس دست دوم می‌تواند تا ۴۰ درصد کمتر از کانکس نو باشد.

اغلب مردم برای داشتن سرپناهی شیک و امن برای ییلاق کوهستانی و جنگلی و یا ساختمان‌های ساحلی به سراغ کانکس ویلایی می‌آیند. این انتخاب البته دلیل تکنیکی نیز دارد. به احتمال زیاد ساخت ویلا به شیوه سنتی در جنگل یا ساحل نیاز به اقدامات اولیه‌ای دارد که شرایط ساخت را ایجاد کند و هزینه این اقدامات در مقایسه با قیمتی که بابت خرید کانکس پرداخت می‌کنید بالاست.

هنگام سفارش کانکس می‌توانید درخواست کانکس ویلایی ساحلی داشته باشید یا جنگلی. هر کدام برای شرایط خاص ساحل یا جنگل طراحی شده است. از متریال ساخت گرفته تا شیوه طراحی جزئیات طرح. علاوه بر این می‌توان سفارش ویلای پیش ساخته دوبلکس یا چند طبقه را نیز داد. از نظر وسعت تقاضا، کانکس‌های چند طبقه به دلایل متعددی بسیار پر درخواست است. سه مدل برای سفارش وجود دارد که از نظر جنس متریال دسته بندی می‌شود. جنس بتنی، چوبی و فلزی که بر اساس درخواست مشتری و شرایط ساخت یکی از این موارد انتخاب می‎شود. در طراحی کانکس مسکونی از ستون استفاده نمی‌شود و این به معنای فضای بیشتر برای استفاده است.

قیمت کانکس ویلایی

 

طراحی زیبای کانکس مسکونی

قیمت کانکس مسکونی

هزینه‌های ساخت کانکس به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع سازه و متریال اصلی حرف اول را می‌زند. پس از آن مساحت کلی ویلا است و مدت زمانی که برای طراحی و اجرا صرف می‌شود. به این هزینه‌ها، هزینه نصب و اجرا را نیز اضافه کنید که به تغییرات دستمزد نیروی انسانی بستگی دارد. اگر از نظر بودجه و هزینه دچار مضیقه هستید به سراغ کانس‌ دست دوم بروید.

 کانکس دست دوم ارزان قیمت به راحتی پیدا می‌شود. البته هنگام خرید باید جزئیات بسیاری را بررسی کنید. در صورت نیاز به ترمیم مجدد هزینه‌های وجود خواهد داشت اما به طور کلی می‌توان با خرید کانس دست دوم با صرف هزینه بسیار کم به سرپناهی امن می‌رسید. به یاد داشته باشید که اگر کانکس خریداری شده بیش از حد مستهلک شده باشد عملا پول خود را دور ریختند. پیش از چنین خریدی حتما مشاوره دریافت کنید.

تاسیسات کانکس ویلایی

با توجه به استفاده از کانکس‌های ویلایی در مناطق کوهستانی و سردسیر، در زمینه سیم‌کشی و لوله کشی طراحان و سازندگان وسواس بسیاری به خرج داده‌اند. اغلب لوله‌کشی‌ها و سیم‌کشی‌ها توکار انجام شده و دارای عایق است. ۴ سانت پلی استایرن و یک سانت نیز لایه فوم به کار رفته که هم عایق صوتی است و هم عایق حرارتی. بنابراین داخل خانه کاملا عایق کاری شده و حتی در مقایسه با بسیاری از خانه‌های سنتی شرایط بهتری دارد.

پنجره‌ها از نوع دوجداره پی وی سی اجرا می‌شود و درب ضد سرقت نیز برای درب ورودی کاربرد دارد. تمامی کانال‌کشی‌های مورد نیاز برای کولر و تهویه انجام شده و فیوز برق نیز داخل کار گذاشته می‌شود. در واقع تمام جزئیات پیش از نصب و اجرا در نظر گرفته می‌شود. حدود ۳۵ روز طول می‌کشد تا کانکس شما آماده نصب شود. این زمان در مقایسه با سازه‌های سنتی بسیار کمتر است.

برای مطالعه بیشتر:

خرید جکوزی

قیمت وان برای حمامهای کوچک

وان کوچک مدرن

جکوزی کوچک خانگی

اندازه استاندارد وان یک نفره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.56 ( 8 نظر)

۲۸ نظر

 1. زمینی در بافت روستایی دارم. آیا مجوز آب برق و خصوصا گاز به کانکس ویلایی داده می شود؟

 2. کانکس ویلایی قابل جابه جای هستند مثلا درماه های بهار و تابستان از انها در مکانی استفاده کرد و برای پاییز و زمستان به مکان دیگری منتقل کرد؟

 3. عکس کانکس ویلایی واقعی هستند یا شبیه سازی شده می باشند؟

 4. زمینی که برای اجرای کانکس ویلایی مد نظر بنده هست دارا کمی پستی و بلندیه میخواستم بدونم رفع این ناهمواری ها به عهده کادر اجرا کننده کانکس هست یا خودم باید این کارو انجام بدم

 5. ایا برای ایجاد کانکس ویلایی در زمین و ملک شخصی هم احتیاج به مجوز از شهر داری هست یا شخص در این امر خود مختاره و میتونه هر طراحی رو در اون محدوده اجرا کنه

 6. سلام آیا برای خرید کانکس ویلایی باید مجوز داشت؟

 7. سلام لطفا چندتا تصویر از داخل کانکس های ویلایی هم به مطالبتون اضافه کنید که حداقل بشه دید که فضای داخلی کانکس ها چطوری و چه امکاناتی دارن این مدل کانکس ها!

 8. کانکس ویلایی راحت به اندازه یه خونه جا میگیره و از تصور ما در مورد یه کانکس خیلی بزرگترن خب اگه هر کس بیاد و این بهانه که فقط یه کانکس میخوام نصب کنم یه خونه نصب کنه نمیشه که ، هیچکس نیست که نظارت کنه

 9. تیمی برای اجرای هرچه بهتر کانکس ویلایی به صورت ۲ طبقه میخواستم لطفا یه کادر مجرب رو معرفی کنید

 10. سلام کانکس ویلایی چه امکانات و تجهیزاتی داره ! و تنها کار مونده کانکس های ویلایی پیش ساخته نصب اون هاست؟!

 11. کانکس ویلایی رو میشه بعد از نصب دوباره به جای دیگه انتقال داد یا ثابته

 12. برای گرفتن مجوز برای نصب کانکس ویلایی به کجا باید مراجعه کرد؟!

 13. حمل و نصب کانکس با خود شرکت؟

 14. کانکس ها داخلش راه میری صدای غژ غژ نمیده؟ ما یه کانکس ویلایی اماده داشتیم، چوبی بود، مدام صدا میداد راه میرفتی، ممنون

 15. آقا این کانکس ویلایی که نوشتید قابل اجرا تو سایز مورد دلخواه هست؟ شهرداری گیر نده بگه بزرگه کانکس ویلایی تون..

  • سلام کاربر گرامی
   برای طراحی و اجرای کانکس ویلایی و دریافت مجوز از شهرداری، شرکت باید اطلاعات کامل رو در اختیار شما قرار بده. برای مشاوره در این زمینه و هماهنگی با شرکت های سازنده کانکس با شماره زیر تماس بگیرید:

   ۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵‌‌‍

 16. چه سیستم جالبی، برای اجرا در گیلان معرفی میکنید؟

 17. کانکس ویلایی میتونه گزینه خوبی واسه ساخت و ساز ارزون و سریع باشه. ممنون