استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

چسب استخری

چسب استخری
چسب استخری

یکی از مصالح ساختمانی مدرن که امروزه در نصب کاشی و سرامیک و موزاییک در فضاهای مرطوب استفاده میشود، چسب استخری است. چسب استخری در کاشی کاری استخر و نصب موزاییک، سونا و جکوزی، حمام، بالکن، آشپزخانه، کارواش و سایر فضاها استفاده میشود. این چسب دارای جذب رطوبت صفر، چسبندگی زیاد و مقاومت بالا در برابر فشار است. هم چنین چسب کاشی استخری ضد باکتری و قارچ، مقاوم در برابر کلر و سایر مواد شیمیایی و دارای لغزش کم است.

در ترکیب چسب استخری از مواد پایه سیمانی، مواد معدنی، رزین ها و پلیمرهای آب گریز استفاده شده است. از این رو برای استفاده در محیط هایی که در ارتباط مستقیم با آب هستند مناسب می باشد. از چسب کاشی استخری غالبا به طور همزمان می توان برای درزگیری و آب بندی هم استفاده کرد. در ادامه مقاله به عوامل موثر بر قیمت چسب استخری ، ویژگی ها، کاربرد، معرفی برخی تولیدکنندگان و نحوه نصب کاشی استخری با چسب پرداخته شده است.

قیمت چسب استخری
کاشی کاری در دیواره استخر با چسب

قیمت چسب استخری

سازندگان محصولات شیمیایی ساختمان، غالبا چسب جداگانه ای برای مصرف در محیط های مرطوب تولید میکنند. این چسب های ساختمانی ویژه دارای جذب آب پایین و مقاومت در برابر حرارت و انجماد هستند. این چسبها تحت عنوان چسب کاشی استخری ، چسب کاشی ویژه و یا چسب کاشی پرسلان مخصوص محیط مرطوب شناخته میشوند. برند داخلی یا خارجی بر قیمت چسب استخری موثر است.

چسب کاشی استخری به صورت پودری قابل انحلال در آب تولید میشود. این چسب در بسته بندی کیسه ای و پاکتی با وزن های ۱۵ تا ۲۵ کیلوگرم و در رنگهای سفید و خاکستری در بازار عرضه میشود. مقدار مصرف چسب در هر مترمربع برای هر برند متفاوت است. بنابراین در برآورد قیمت چسب استخری باید به تعداد بسته هایی که برای اجرا مورد نیاز است، توجه نمود. معمولا قیمت چسب استخری سفید از طوسی بیشتر است. در هنگام خرید باید به استاندارد استفاده شده برای چسب توجه کرد.

چسب مخصوص استخر

 

چسب کاشی استخری

ویژگی های چسب استخری

به طور معمول برای استخر، سونا و جکوزی و فضاهایی که با رطوبت یا حرارت در ارتباط هستند، از انواع سرامیک و کاشی استخری با جذب آب صفر استفاده میشود. جهت نصب کاشی استخری باید از چسب استخری استفاده نمود تا بهترین کارایی را داشته باشد. چسب مخصوص استخر از نفوذ آب به زیرسازی استخر جلوگیری میکند. همچنین در برابر فشار ناشی از انبساط و انقباض (تغییرات دمایی) و فشار هیدرواستاتیک ناشی از آب، مقاوم و منعطف است. این چسب دارای خواص ضد باکتریایی است و در برابر مواد شیمیایی و اسیدها مقاومت می کند. از دیگر ویژگی های چسب استخری ، لغزش کاهش یافته آن است. بنابراین از این چسب در سطوح افقی و عمودی میتوان استفاده کرد.

یکی از مهمترین ویژگی های چسب استخری ، طول عمر طولانی آن است. اگر چسب استخری طول عمر زیاد نداشته باشد، هزینه های نگهداری و تعمیرات استخر را به شدت افزایش میدهد. در گذشته به جای چسب استخری از ملات استفاده میشد و پس از گذشت یک یا دو سال، استخر نیاز به تعمیر پیدا میکرد. اگر کاشیکاری با چسب به صورت اصولی و با آب بندی خوب انجام شود، زمان تعمیر به تعویق میفتد. از یک چسب استخری استاندارد انتظار میرود که در برابر ترک خوردن مقاوم باشد.

چسب استخری

 

کاشی کاری با چسب استخری

چسب استخری آب گریز

چسب استخری آب گریز همان چسب کاشی است که خواص ضد آب دارد. از این نوع چسب برای نصب کاشی، موزاییک شیشه ای، گرانیت، سنگ و سرامیک پرسلان استفاده میشود. از چسب استخری آب گریز در ساخت استخر، حمام و دستشویی و سونا و جکوزی می توان استفاده کرد. این چسب به عنوان عایق رطوبتی استخر عمل کرده و در برابر کلر موجود در آب و مواد شیمیایی و اسیدی و همچنین فشار آب مقاوم است. همچنین غیر سمی و غیر قابل اشتعال است.

کاربرد چسب استخری

  • استخرهای تفریحی روباز و سرپوشیده
  • ساخت سونا بخار و خشک و جکوزی
  • حمام و دستشویی و آشپزخانه
  • تراس
  • حوضچه های پرورش ماهی
  • کارواش
  • مسیرهای پرتردد
  • سیستم های گرمایش و سرمایش از کف
  • سنگ قرنیز
  • درزگیری و آب بندی

تولیدکنندگان چسب پودری استخری

برای اطلاع از قیمت چسب استخری ، مقایسه محصولات و اطلاع از سایر تولیدکنندگان میتوان به صورت حضوری از نمایندگان معتبر و یا آنلاین از فروشگاه های اینترنتی مصالح ساختمانی پرس و جو نمود.

تولیدکننده وزن رنگ میزان مصرف kg/1 m²
چسب سرزیت هنکل ۲۰ کیلوگرم سفید ۳-۴ کیلوگرم
چسب کاشی استخری ارژن ۲۵ کیلوگرم طوسی ۱.۵-۲.۵ کیلوگرم
چسب کاشی استخری نامیکاران ۱۵ کیلوگرم سفید ۳-۴ کیلوگرم
چسب استخری ویترا ۲۵ کیلوگرم سفید ۳-۴ کیلوگرم
چسب پودری استخری سهند شیمی ۲۰ کیلوگرم سفید ۴-۵ کیلوگرم
چسب پودری استخری غفاری ۲۰ کیلوگرم سفید ۴-۵ کیلوگرم
لیست تولیدکنندگان چسب استخری

نصب کاشی استخری با چسب

استخرهای کاشی کاری شده نه تنها زیبا هستند بلکه در مقایسه با استخرهای رنگی و سیمانی نیاز به نگهداری کمتری دارند. زیرسازی مناسب و نصب اصولی کاشی، کلید اصلی زیبایی ماندگار و کاهش هزینه های نگهداری است. نصب کاشی استخری با چسب روی سطوح بتنی و سیمانی امکان پذیر است. سه قدم کلی برای نصب، شامل آب بندی، نصب کاشی و درزگیری هستند.

چسب استخر

 

استخر کاشی شده با چسب

جهت استفاده از چسب در استخر ابتدا باید سطح را آب بندی کرد و از ترک خوردن بتن جلوگیری نمود. برای آب بندی کافی است از چسب های آب گریز مثل چسب کاشی یا بتن در ملات آب بندی استفاده کرد. برای استفاده از چسب نیازی به استفاده از رابیتس در زیرسازی نیست و سطح زیرین باید تراز و صاف باشد. البته برای استخر باید کروم بندی انجام گیرد تا زمان تخلیه آب، آب راکد نشود. پس از نصب کاشی با چسب استخری ، باید با استفاده از درزگیر و گروت، درزگیری انجام شود تا درزهای بین کاشی ها با سطح زیرین خود پیوسته شده و از نفوذ آب جلوگیری شود.

برای مطالعه بیشتر:

چسب کاشی و سرامیک

نصب آجر نما با چسب

چسب آجر

چسب پودری سرامیک

قیمت تاسیسات استخر

چسب کاشی هنکل

قیمت چسب کاشی ارژن

چسب مخصوص آجر نسوز

انواع چسب هبلکس

چسب هبلکس اردکان

چسب بلوک هبلکس

وزن چسب هبلکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.65 ( 6 نظر)