استعلام قیمت
ثبت درخواست
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

وزن سپری ۴

وزن سپری ۴
وزن سپری ۴

وزن سپری ۴ به عوامل زیادی بستگی دارد که از میان آنها ابتدا به استاندارد هایی که طبق آنها طراحی و تولید می شوند و سپس ابعاد و جنس و طول و کاربرد آن در صنعت ساختمان سازی بستگی دارد. سپری ۴ را در اسکلت بندی گلخانه و خرپا ساختمان استفاده می کنند. جنس سپری بر وزن سپری ۴ تاثیر زیادی دارد، سپری ها معمولا از جنس آهن ، آلومینیم ، مس ، برنج و استیل ساخته می شوند که از میان آنها سپری آلومینیمی کم تر هست و در طراحی داخلی و تزیینات با روکش های تیتانیوم و رادیوم در رنگ های مختلف کاربرد دارند. سپری ۴ دو نوع سپری آهنی لبه گرد و سپری لبه تیز را شامل می شود که خواص فیزیکی این سپری ها نیز با هم متفاوتند.

جدول وزن سپری ۴

علاوه بر تاثیر استاندارد سپری۴ ، سایز سپری نمره ۴ ، جنس سپری شماره ۴ و لبه گرد یا لبه تیز بودن سپری ۴ ، نحوه تولید هم در محاسبه وزن سپری ۴ نقش دارد. در ادامه جدول وزن سپری ۴ که شامل وزن مخصوص سپری ۴ و وزن هر شاخه سپری ۴ است وزن واحد طول سپری ۴ را براساس دو نوع تولید سپری آهنی فابریک و سپری آهنی نوردی مقایسه کرده است. همانطور که از جدول وزن سپری چهار مشخص است، وزن سپری۴ فابریک نسبت به وزن سپری۴ نوردی بیشتر است که این مهم بر قیمت و بازار خرید این نوع سپری موثر است.

نوع سپری ۴وزن مخصوص سپری آهنی (واحد طول)وزن هر شاخه سپری ۴
فابریک۲.۹۶۱۷.۷۶
نوردی۲.۵۰۱۵.۰۰
جدول وزن انواع سپری ۴ فابریک و نوردی

وزن مخصوص سپری ۴

با توجه به تعریف وزن مخصوص که عبارت است از وزن سپری ۴۰ بر واحد حجم آن، وزن مخصوص سپری ۴ به نوع تولید و ابعاد آن بستگی دارد. وزن مخصوص سپری نمره ۴ در حالت فابریک عبارت است از ۲.۹۶ که نسبت به وزن مخصوص سپری شماره ۴ یعنی ۲.۵۰ مقدار بیشتری است. وزن مخصوص سپری ۴ کاربرد این سپری آهنی را در محیط های مختلف تعیین می کند و مصرف کننده طبق نیاز خود، سایز و نوع سپری را انتخاب می کند.

ابعاد و وزن سپری آهنی ۴

سپری آهنی ۴ که اندازه لبه آن ۴ سانتی­متر، یا ۴۰ میلی­متر است در متراژهای طولی ۶ تا ۱۲ متر تولید می­شود. بر اساس استاندارد ها سپری ۴ در طول سپری ۱ و ۶ و ۱۲ متری از فولاد st37 تولید شده که در جدول ابعاد و وزن سپری ۴ زیر، وزن واحد طول سپری ۴ براساس طول آن طبقه بندی شده است.

نوع و سایز سپری آهنیطول سپری آهنی (متر)وزن هر شاخه سپری آهنی (کیلوگرم)آنالیز سپری آهنی
۴۱۲.۹۱st37
۴.۵۱۳.۶۶st37
۴۶۱۷.۵st37
۴.۵۶۲۲st37
۴۱۲۳۵st37
۴.۵۱۲۴۴st37
جدول ابعاد و وزن سپری ۴

جدول اشتال سپری ۴

قبل از بررسی جدول وزن سپری ۴ ، باید به استاندارد هایی که سپری بر طبق آنها طراحی و تولید می شوند را بررسی کنیم.  ابتدایی­ترین و مفیدترین کار، بررسی جدول اشتال سپری۴ است که در ادامه قابل مشاهده است. در این جدول سپری ۴ به دو دسته تیرآهن لب گرد دیواره بلند طبق استاندارد DIN10055 و سپری۴ گوشه تیز با لبه و پهلوهای مساوی طبق استانداردDIN59051 تقسیم شده است و طول استاندارد هر دو ۶ تا ۱۲ متر در نظر گرفته شده است. شاید نکته مهمی بنظر نرسد اما برای سپری لبه گرد و لبه تیز تفاوت های زیادی در نظر گرفته شده است و برای هر یک استاندارد جداگانه ای تعریف شده که در جدول اشتال سپری ۴ به هر دوی آنها پرداخته شده است.

جدول اشتال سپری 4 لبه گرد
جدول اشتال سپری ۴ لبه گرد

در جدول زیر، مشخصات سپری ۴ گوشه تیز با لبه و پهلوهای مساوی طبق DIN59051 انتشار آگوست ۱۹۸۱ به اختصار آورده شده است.

Wz
cm3
Wx
cm3
G
Kg/m
A
Cm3
ts
mm
h=b
mm
علامت اختصاری
TPS
0.200.290.8711.1154040
جدول اشتال سپری ۴ لبه تیز

محاسبه وزن سپری ۴

برای محاسبه وزن سپری ۴ این مهم که سپری۴ دارای دو نوع لبه گرد و لبه تیز است باید در نظر گرفته شود. در شکل زیر ابعاد و قیافه ظاهری سپری لبه گرد T40 قابل مشاهده است. این نوع سپری لبه گرد T40 با طول ۶ و ۱۲ متر و طبق استاندارد DIN10055 طراحی شده است.

سپری لبه گرد ۴

در ادامه جدول مشخصات سپری آهنی لبه گرد T40 دارای وزن، حجم، ابعاد و پارامتر هایی که بر قیمت و نوع آن تاثیرگذار است ذکر شده است.

مشخصات سپری لبه گرد 4
مشخصات سپری لبه گرد ۴

در ادامه جدول مشخصات سپری ۴ لبه تیز با لبه ها و پهلو های مساوی که شامل اندازه و درصد خطاهای مجاز این نمونه می­باشد بر اساس استاندارد DIN59051 قابل مشاهده است.

مساحت در واحد طولوزنسطح مقطعدرصد خطاابعاددرصد خطاابعاددرصد خطاابعاددرصد خطاابعادعلامت اختصاری
U(m2/m)G(kg/m)F(kg/m)ttssbbhhTPS
0.1602.943.750.550.5514014040
جدول وزن سپری ۴ لبه تیز

جدول وزن سپری ۴ بر اساس جنس

در ادامه جدول وزن سپری ۴ و سایر سپری ها بر اساس اطلاعات داده شده در شکل زیر طبق جنس سپری آورده شده است که می توان مقایسه کرد وزن سپری با جنس های مختلف چه تغییراتی می کنند. در این جدول، وزن سپری استیل، سپری آهنی، سپری آلومینیمی، سپری برنجی، سپری برنزی و سپری مسی آورده شده است که همانطور که واضح است سپری آلومینیومی وزنی حدود یک سوم انواع دیگر دارد که کاربرد آن را در مواقعی که سبک بودن مدنظر است زیاد می کند.

عکس سپری آهنی 4
عکس سپری آهنی ۴
وزن بر حسب کیلوگرموزن بر حسب پوند (Lbs)چگالی (کیلوگرم بر متر مکعب)طول (متر)جنس سپری
۲۳۴.۷۲۵۱۷.۵۶۷۸۵۰۱استیل
۲۳۵.۰۱۵۱۸.۲۲۷۸۶۰۱آهنی
۸۱.۶۳۱۷۹.۹۹۲۷۳۰۱آلومینیم
۲۵۵.۶۵۵۶۳.۷۲۸۵۵۰۱برنج
۲۶۵.۵۱۵۸۵.۴۷۸۸۸۰۱برنز
۲۶۷.۰۱۵۸۸.۷۷۸۹۳۰۱مس
جدول وزن سپری ۴ براساس جنس سپری

بلوک سقفی تبریز بلوک سقفی ارومیه بلوک سقفی اردبیل بلوک سقفی اصفهان بلوک سقفی کرج بلوک سقفی ایلام بلوک سقفی بوشهر بلوک سقفی شهرکرد بلوک سقفی بیرجند بلوک سقفی مشهد بلوک سقفی بجنورد بلوک سقفی اهواز بلوک سقفی زنجان بلوک سقفی سمنان بلوک سقفی زاهدان بلوک سقفی شیراز بلوک سقفی قزوین بلوک سقفی قم بلوک سقفی سنندج بلوک سقفی کرمان بلوک سقفی کرمانشاه بلوک سقفی یاسوج بلوک سقفی گرگان بلوک سقفی رشت بلوک سقفی خرم آباد بلوک سقفی ساری بلوک سقفی اراک بلوک سقفی بندرعباس بلوک سقفی همدان بلوک سقفی یزد بلوک سقفی کیش بلوک سقفی قشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *