استعلام قیمت
ثبت درخواست
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

وزن سپری ۶ متری

وزن سپری ۶
وزن سپری ۶

وزن سپری ۶ متری به عوامل زیادی بستگی دارد که از میان آنها ابتدا به استاندارد هایی که طبق آنها طراحی و تولید می شوند و سپس ابعاد و جنس و طول و کاربرد آن در صنعت ساختمان سازی بستگی دارد. سپری ۶ در طول ۶ متری و ۱۲ متری تولید می شود. جنس سپری بر وزن سپری نمره ۶ تاثیر زیادی دارد، سپری ها معمولا از جنس آهن ، آلومینیم ، مس ، برنج و استیل ساخته می شوند که از میان آنها وزن سپری آلومینیمی کم تر است و در طراحی داخلی و تزیینات با روکش های تیتانیوم و رادیوم در رنگ های مختلف کاربرد دارند. سپری ۶ تنها در نوع سپری آهنی لبه گرد تولید و عرضه می شود که در ادامه سپری آهنی ۵ لبه گرد مورد بررسی قرار می گیرد.

جدول وزن سپری ۶

علاوه بر تاثیر استاندارد سپری۶، سایز سپری شماره ۶، جنس سپری ۶ و لبه گرد یا لبه تیز بودن سپری ۶، نحوه تولید هم در محاسبه وزن سپری ۶ نقش دارد. در ادامه جدول وزن سپری ۶ که شامل وزن مخصوص سپری ۶ و وزن هر شاخه سپری ۶ است وزن واحد طول سپری ۶ را براساس دو نوع تولید سپری آهنی فابریک و سپری آهنی نوردی مقایسه کرده است. همانطور که از جدول وزن سپری شش مشخص است، وزن سپری ۶ فابریک نسبت به وزن سپری۶ نوردی بیشتر است که این مهم بر قیمت و بازار خرید این نوع سپری موثر است.

نوع سپری ۶وزن مخصوص سپری آهنی (واحد طول)وزن هر شاخه سپری ۶
فابریک۶.۲۳۳۷.۳۸
نوردی۴.۳۳۲۶.۰۰
جدول وزن انواع سپری ۶ فابریک و نوردی

وزن مخصوص سپری ۶

با توجه به تعریف وزن مخصوص که عبارت است از وزن سپری ۶ بر واحد حجم آن، وزن مخصوص سپری ۶ به نوع تولید و ابعاد آن بستگی دارد. وزن مخصوص سپری نمره ۶ در حالت فابریک عبارت است از ۶.۲۳ که نسبت به وزن مخصوص سپری شماره ۶ یعنی ۴.۳۳ مقدار بیشتری است. وزن مخصوص سپری ۶ کاربرد این سپری آهنی را در محیط های مختلف تعیین می کند و مصرف کننده طبق نیاز خود، سایز و نوع سپری را انتخاب می کند.

ابعاد و وزن سپری آهنی ۶

سپری آهنی ۶ که اندازه لبه آن ۶ سانتی­ متر، یا ۶۰ میلی­ متر است در متراژهای طولی ۶ تا ۱۲ متر تولید می­شود. بر اساس استاندارد ها سپری ۶ در طول های ۱ و ۶ و ۱۲ متری از فولاد st37 تولید شده که در جدول ابعاد و وزن سپری ۶ زیر، وزن واحد طول سپری ۶ براساس طول آن طبقه بندی شده است.

آنالیز سپری آهنیوزن هر شاخه سپری آهنی (کیلوگرم)طول سپری آهنی (متر)نوع و سایز سپری آهنی
st37۰.۶۲۵۱۶
st37۳.۷۵۶۶
st37۷.۵۱۲۶
جدول ابعاد و وزن سپری ۴

جدول اشتال سپری ۶

قبل از بررسی جدول وزن سپری ۶ ، باید به استاندارد هایی که سپری بر طبق آنها طراحی و تولید می شوند را بررسی کنیم.  ابتدایی­ترین و مفیدترین کار، بررسی جدول اشتال سپری۵ است که در ادامه قابل مشاهده است. بر اساس جدول اشتال سپری ۶ مانند سپری ۳ و سپری ۴ به صورت لبه تیز طراحی نمی شود و تیرآهن لب گرد دیواره بلند طبق استاندارد DIN10055 با طول استاندارد ۶ و ۱۲ متر در نظر گرفته شده است. در این جدول همه ابعاد از طول بال ها تا انحنای و محور خمش ذکر شده است.

جدول اشتال سپری ۶ لبه گرد
جدول اشتال سپری ۶ لبه گرد

محاسبه وزن سپری ۶

برای محاسبه وزن سپری ۶ در شکل زیر ابعاد و قیافه ظاهری سپری لبه گرد T60 قابل مشاهده است. این نوع سپری لبه گرد T60 با طول ۶ و ۱۲ متر و طبق استاندارد DIN10055 طراحی شده است.

سپری لبه گرد 6
سپری لبه گرد ۶

در ادامه جدول مشخصات سپری آهنی لبه گرد T60 دارای وزن سپری ۶ ، حجم، ابعاد و پارامتر هایی که بر قیمت و نوع آن تاثیرگذار است ذکر شده است.

مشخصات سپری لبه گرد 6
مشخصات سپری لبه گرد ۶

جدول وزن سپری بر اساس جنس

در ادامه جدول وزن سپری ۶ و سایر سپری ها بر اساس اطلاعات داده شده در شکل زیر طبق جنس سپری آورده شده است که می توان مقایسه کرد وزن سپری با جنس های مختلف چه تغییراتی میکنند. در این جدول، وزن سپری استیل ، سپری آهنی ، سپری آلومینیمی ، سپری برنجی ، سپری برنزی و سپری مسی آورده شده است که همانطور که واضح است سپری آلومینیومی وزنی حدود یک سوم انواع دیگر دارد که کاربرد آن را در مواقعی که سبک بودن مدنظر است زیاد می کند.

عکس سپری آهنی 6
عکس سپری آهنی ۶
وزن بر حسب کیلوگرموزن بر حسب پوند (Lbs)چگالی (کیلوگرم بر متر مکعب)طول (متر)جنس سپری
۲۳۴.۷۲۵۱۷.۵۶۷۸۵۰۱استیل
۲۳۵.۰۱۵۱۸.۲۲۷۸۶۰۱آهنی
۸۱.۶۳۱۷۹.۹۹۲۷۳۰۱آلومینیم
۲۵۵.۶۵۵۶۳.۷۲۸۵۵۰۱برنج
۲۶۵.۵۱۵۸۵.۴۷۸۸۸۰۱برنز
۲۶۷.۰۱۵۸۸.۷۷۸۹۳۰۱مس
جدول وزن سپری ۶ براساس جنس سپری

میلگرد ساده تبریز میلگرد ساده ارومیه میلگرد ساده اردبیل میلگرد ساده اصفهان میلگرد ساده کرج میلگرد ساده ایلام میلگرد ساده بوشهر میلگرد ساده شهرکرد میلگرد ساده بیرجند میلگرد ساده مشهد میلگرد ساده بجنورد میلگرد ساده اهواز میلگرد ساده زنجان میلگرد ساده سمنان میلگرد ساده زاهدان میلگرد ساده شیراز میلگرد ساده قزوین میلگرد ساده قم میلگرد ساده سنندج میلگرد ساده کرمان میلگرد ساده کرمانشاه میلگرد ساده یاسوج میلگرد ساده گرگان میلگرد ساده رشت میلگرد ساده خرم آباد میلگرد ساده ساری میلگرد ساده اراک میلگرد ساده بندرعباس میلگرد ساده همدان میلگرد ساده یزد میلگرد ساده کیش میلگرد ساده قشم

وزن میلگرد ۱۴ نیشابور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *