استعلام قیمت
۰۲۱-۶۵۰۲۳۱۵۷
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

قفل دیجیتال ارزان

قفل دیجیتال
قفل ديجيتال

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، قفل های معمولی و قدیمی جای خود را به قفل های جدید داده اند. قفل دیجیتال نوعی قفل الکترنیکی است که امکان استفاده از قابلیت های مختلف مانند تشخیص چهره، اثر انگشت، کارت و یا رمز را بدون نیاز به کلیدهای مکانیکی در ارزان ترین قیمت فراهم می کند. داشتن مقاومت بسیار بالا و همچنین قابلیت هماهنگی با سیستم های امنیتی هوشمند باعث شده تا حتی قفل های دیجیتال ارزان کمد نیز به یکی از امن ترین ابزارهای حفاظتی و نظارتی موجود در بازار، تبدیل شوند.

قفل دیجیتال ارزان قابلیت نصب بر روی انواع درب به ویژه درب های ضد سرقت را دارد. منبع تغذیه آن ها باتری قلمی و برق شهری بوده به طوری که جهت نصب در بعضی موارد به سیم کشی داخلی برق نیاز می باشد.

قفل دیجیتال
قفل دیحیتال رمزی نصب شده بر روی درب منزل

انواع قفل دیجیتال

قفل دیجیتال درب دردسرها و مشکلات قفل های قدیمی مانند گم شدن کلیدها، امنیت کم به دلیل قابلیت کپی کردن کلید ها و غیره را از میان برده است. انواع مختلف قفل های دیجیتال ارزان مانند قفل اثر انگشتی ، قفل کارتی و قفل رمزی با داشتن قابلیت های متنوع، نگرانی مصرف کننده ها را در حفظ امنیت مکان های مختلف کاهش داده اند.

 علاوه بر آن هک نمودن پنل دسترسی این نوع قفل ها بسیار دشوار بوده و دسترسی سارقان به آن ها را غیرممکن می سازد. در ادامه انواع قفل دیجتال با قابلیت های مختلف و موارد استفاده مورد بررسی قرار می گیرد.

قفل دیجیتال اثر انگشتی ارزان

اساس عملکرد قفل دیجیتال اثر انگشتی سیستم بیومتریک است. این تجهیز قابلیت نصب روی انواع درب (چوبی، فلزی، شیشه ای و غیره) را دارد. با قرار گرفتن انگشت فرد روی سنسور و اسکن اطلاعات مربوط به داده های عددی تبدیل شده و در سیستم ثبت می شود. پس از ثبت الگوی اثر انگشت، هر زمانی که فرد انگشت خود را روی سنسور قفل بگذارد، در صورت تطابق اطلاعات، درب برای او به راحتی باز خواهد شد. امکان ثبت اثر انگشت چند فرد مختلف در این سیستم وجود دارد. تعداد اثر انگشت قابل ثبت بر روی سیستم قفل اثر انگشتی وابسته به کاربرد آن در مکان مورد نظر است. به طوری که امکان تعریف بیش از ۱۰۰ کاربر بر روی این تجهیز وجود دارد.

قیمت قفل دیجیتال

 

قفل اثر انگشتی همراه با صفحه لمسی

توجه به سایر قابلیت های قفل اثر انگشتی هوشمند ارزان مانند امکان کنترل و نظارت از طریق گوشی، ارسال پیام هشدار به کاربر و غیره می تواند تا حد زیادی در انتخاب قفل دیجیتال کمد مناسب کمک کند.

قفل دیجیتال کارتی ارزان

قفل کارتی یک روش راحت و کارآمد برای مدیریت، نظارت و کنترل تردد فضاهای مختلف مسکونی، اداری و تجاری است. این قفل قابل نصب بر روی انواع درب های وروردی ساختمان است. قفل کارتی بیشترین کاربرد را در هتل ها و ادارات برای کنترل تردد پرسنل و افراد دارد. چرا که این کارت ها گزینه های مناسبی برای افزایش امنیت و رفاه مسافران و کارکنان هستند. علاوه بر آن کارکنان هتل با نصب این مدل قفل دیجیتال ارزان می توانند به راحتی زمان حضور مسافر در هتل را تحت کنترل داشته باشند و از پایان اعتبار و مدت رزرو در ساعت و تاریخ مشخص به راحتی مطلع شوند.

قفل دیجیتال کارتی

 

قفل کارتی ارزان

 این سیستم شامل یک کارت خوان بر روی درب و کارت شناسایی در ازای هر کاربر می باشد که با کشیدن کارت یا قرار دادن کارت روی کارتخوان، مجوز دسترسی صادر می شود. متناسب با انواع کارت های موجود این قفل دیجیتال انواع مختلفی دارد.

کارت ویگند (Wiegand Cards)

این نوع از کارت ها نسل اول کارت های مورد استفاده در مکانیزم امنیتی قفل های دیجیتال ارزان کمد هستند. در این نوع کارت، دو خط موازی سیم کوتاه برای ذخیره داده های باینری در فضای مغناطیسی استفاده می شود. به طوری که در زمان کشیدن کارت، سیم ها به عنوان یک و نقاط خالی به عنوان صفر ثبت می شوند. این مدل ماندگاری بالاتری نسبت به سایر کارت های کلیدی دارد. با این حال به دلیل پیشرفت تکنولوژی امروزه کم تر کاربرد دارد.

کارت مغناطیسی

این نوع از کارت ها دارای نوارهای مغناطیسی بوده که با کشیده شدن در فضای مغناطیسی عمل می کنند. هنگام کشیدن کارت در کارتخوان، آهن ربای قفل دیجیتال ارزان، ولتاژ متفاوتی را ایجاد کرده و آن را به محتوای دودویی تبدیل می کند. اساس کلی کار این نوع کارت مشابه مدل ویگند است با این تفاوت که امکان برنامه ریزی مجدد آهن ربای آن وجود دارد.

قفل دیجیتال درب ورودی

 

استفاده از کارت RFID برای کنترل تردد

کارت آر اف آی دی (RFID)

کارت RFID برای قرار دادن روی کارت خوان، بدون نیاز به کشیدن، کاربرد دارد. این کارت از فرکانس های رادیویی برای انتقال داده های ذخیره شده در میکروچیپ استفاده می کند. هنگام نزدیک شدن کارت به کارت خوان روی قفل دیجیتال کارتی ارزان انرژی کافی برای ارسال شناسه تامین می شود. سپس در صورت تأیید اعتبار اجازه دسترسی به داخل داده می شود. این کارت با استفاده از دستگاه های پیشرفته قابل کپی کردن است.

کارت NFC

این کارت برای انتقال اطلاعات در فرکانس های بالای رادیویی کاربرد دارد. کارت NFC در قفل دیجیتال کارتی تماسی کمد کاربرد داشته و دارای ظرفیت ذخیره سازی بالایی است. بنابراین این کارت ها به دلیل قابلیت رمزگذاری داده ها، امکان کپی شدن را ندارند و از امنیت بیشتری نسبت به کارت RFID برخوردارند.

قفل دیجیتال رمزی ارزان

قفل دیجیتال رمزی ارزان اجازه دسترسی برای چندین کاربر، بدون نیاز به کلید را فراهم می کند و به آن ها اجازه می دهد تا از طریق صفحه لمسی و وارد نمودن رمز عبور به محل مورد نظر دسترسی یابند. اکثر قفل‌های رمزی امکان دسترسی بی‌سیم را دارند؛ اما با توجه به مشخصات فنی، کیفیت ساخت و سطح قیمت، ویژگی‌های مختلفی را ارائه می‌دهند.

قفل دیجیتال

 

قفل دیجیتال ارزان کمد

رمز دهی قفل دیجیتال ارزان

با استفاده از این ویژگی می‌توان برای هر شخص متناسب با سطح امنیتی مورد نظر، رمز عبور مخصوصی بر روی قفل دیجیتال کمد تعریف شود. به‌عنوان مثال رمز مادر یا کد ادمین برای صاحبان خانه یا کسب و کارها، رمز اصلی برای اعضای خانواده و کارمندان دائمی و رمز عبور موقت برای ترددهای موقتی تعریف می شود.

صفحه لمسی هوشمند قفل دیجیتال

داشتن صفحه لمس منحصر به‌ فرد با نور پس زمینه کافی باعث می‌شود تا در تاریکی شب به راحتی بتوان رمز عبور را وارد کرد. در بعضی از انواع قفل دیجیتال ارزان به محض نزدیک شدن به درب، صفحه لمس روشن شده و کار را برای وارد نمودن رمز راحت می کند.

قفل دیجیتال

 

قفل رمزی با صفحه لمسی هوشمند

قابلیت های قفل دیجیتال ارزان

قفل های دیجیتال ارزان علاوه بر قابلیت های اصلی یعنی تشخیص اثر انگشت افراد مختلف، رمز و کارت امکان تنظیم روی حالت های مختلف خصوصی سازی، تایید دو مرحله ای، عبور آزاد، مدیریت سیستم، منبع تغذیه، کلید اضطراری، و مقاومت در برابر رطوبت را دارد. در ادامه جزیئات مربوط به هر یک از آن ها بررسی شده است.

کنترل از راه دور قفل دیجیتال ارزان

کنترل از راه دور قفل دیجیتال از جدیدترین تکنولوژی های مورد توجه کاربران است. در این حالت با استفاده از گوشی موبایل و یا ریموت کنترل امکان کنترل باز و بساه شدن قفل وجود دارد. علاوه بر آن این سیستم امکان کنترل سیستم امنیتی را زمان عدم حضور کاربر در مکان مورد نظر، با استفاده از گوشی فراهم می کند. استفاده از این قابلیت با استفاده از اینترنت و بلوتوث امکان پذیر خواهد بود. علاوه بر آن در یک سری از انواع قفل دیجیتال ارزان کمد در صورت تلاش های ناموفق زیاد افراد به کاربر پیام هایی مبنی بر هشدار امنیتی داده می شود.

قفل دیجیتال ارزان

 

کنترل از راه دور قفل دیجیتال با گوشی

خصوصی سازی (Private)

یکی از امکانات پرکاربرد قفل دیجیتال ، قابلیت فعال سازی حالت Private می باشد. این قابلیت از داخل واحد انجام می شود و سایر کاربران حتی با داشتن اثر انگشت، کارت و غیره ثبت شده در سیستم قادر به باز کردن قفل از بیرون نخواهند بود. در این حالت قفل با دادن هشدار Private کاربر را از فعال بودن این ویژگی مطلع می سازد.

تابع خیال در قفل دیجیتال

قابلیت تابع خیال به کاربران کمک می کند که در صورت حضور افراد ناشناس، در زمان زدن رمز قفل دیجیتال ارزان درب ، امکان شناسایی آن را کاهش دهند. عملکرد این ویژگی به این صورت است که کاربر قبل و یا بعد از رمز اصلی به تعداد نامحدود اعداد تصادفی وارد می کند.

تایید دو مرحله ای

قابلیت تایید دو مرحله ای برای کنترل تردد و تامین امنیت بیشتر مکان های مختلف در قفل دیجیتال ارزان کاربرد دارد. در این حالت قفل برای باز شدن نیاز به دو رمز و یا اطلاعات ورود، به صورت  رمز + کارت  و یا   اثرانگشت + کارت   اثرانگشت + رمز، می باشد.

عبور آزاد (Passage Mode)

قابلیت عبور آزاد این امکان را به کاربران می دهد تا در زمان مراسم های خاص بدون نیاز به اثرانگشت، رمز و یا کارت و … قفل را به راحتی باز کنند. پس از پایان مراسم امکان بازگرداندن قفل دیجیتال به حالت اولیه موجود دارد.  

قفل دیجیتال کمد

 

انواع قفل دیجیتال ارزان در کنترل تردد

مدیریت سیستم در قفل دیجیتال

در قفل دیجیتال ارزان نیز امکان تعریف یک تا چند نفر به عنوان ادمین سیستم وجود دارد. در این حالت این کاربر می تواند با رمز مورد نظر خود وارد منوی محصول شده و تنظیماتی از قبیل: حذف و اضافه کردن کاربران، فعال و غیر فعال کردن تائید دو مرحله ای، حذف فردی و یا گروهی کاربران و … را مدیریت کند.

منبع تغذیه قفل دیجیتال

منبع تغذیه انواع مختلف قفل دیجیتال کمد ، برق شهری و یا باتری ها می باشند. طول عمر باتری های استفاده شده متناسب با محصول مورد نظر و برند آن از چند ماه تا یک سال متفاوت خواهد بود. با این حال بعضی از انواع قفل های دیجیتال ارزان قیمت دارای منبع تغذیه اضطراری هستند که در شرایط بی برقی و یا کم بودن باتری امکان باز و بسته کردن درب را فراهم می کنند.

خرید قفل دیجیتال کمد

 

منبع تغذیه اضطراری قفل دیجیتال

اتصال به سیستم‌ امنیتی

امکان اتصال قفل دیجیتال ارزان به سیستم های هوشمند و امنیتی یکی از مهم ترین قابلیت ها در حفاظت ساختمان است. در این حالت امکان تعریف سناریو های مختلفی از قبیل مهمانی، مسافرت و غیره برای کاربر وجود داشته که بهره مندی از سیستم هوشمند امنیتی را راحت تر می کند.

کلید اضطراری

انواع مختلف قفل دیجیتال دارای کلید اضطراری هستند که در مواقع خاموش شدن آن پس از هشدارهای بسیار زیاد و عدم در دسترس بودن منبع تغذیه اضطراری و یا بروز آسیب مکانیکی به دستگیره، از آن استفاده شود.

قیمت قفل دیجیتال درب آپارتمان

 

کلید اضطراری و کنترل از راه دور قفل دیجیتال ارزان کمد

مقاومت در برابر رطوبت

قابلیت مقاوم بودن در برابر رطوبت پنل و برد اصلی، امکان استفاده از قفل دیجیتال درب را در  مناطق پر رطوبت و شرجی فراهم می کند.

خرید قفل دیجیتال ارزان

قفل دیجیتال از جدیدترین تکنولوژی های موجود در بازار است که کاربرد زیادی در کنترل هوشمند امنیت ساختمان دارد. این قفل ها در انواع مختلف قفل اثر انگشتی ، رمزی و کارتی قابل خریداری و تهیه هستند. علاوه بر آن با خرید یک قفل دیجیتال ارزان کمد می توان قابلیت های نظارتی و کنترلی هوشمند متناسب با نیاز کاربران در محل قابل فراهم شود. بنابراین قیمت قفل دیجیتال بر اساس قابلیت ها و ویژگی هایی که دارد مشخص می شود. علاوه بر آن از آن جا که معمولا نصب آن ها همراه با سیستم های کنترل تردد و امنیت هوشمند انجام می شود. لازم است تا این کار توسط افراد متخصص و مجرب انجام شود.

نصب آسانسور در ساختمان قدیمی تبریز نصب آسانسور در ساختمان قدیمی بجنورد نصب آسانسور در ساختمان قدیمی کرمانشاه نصب آسانسور در ساختمان قدیمی ارومیه نصب آسانسور در ساختمان قدیمی اهواز نصب آسانسور در ساختمان قدیمی یاسوج نصب آسانسور در ساختمان قدیمی اردبیل نصب آسانسور در ساختمان قدیمی زنجان نصب آسانسور در ساختمان قدیمی گرگان نصب آسانسور در ساختمان قدیمی اصفهان نصب آسانسور در ساختمان قدیمی سمنان نصب آسانسور در ساختمان قدیمی رشت نصب آسانسور در ساختمان قدیمی کرج نصب آسانسور در ساختمان قدیمی زاهدان نصب آسانسور در ساختمان قدیمی خرم آباد نصب آسانسور در ساختمان قدیمی ایلام نصب آسانسور در ساختمان قدیمی شیراز نصب آسانسور در ساختمان قدیمی ساری نصب آسانسور در ساختمان قدیمی بوشهر نصب آسانسور در ساختمان قدیمی قزوین نصب آسانسور در ساختمان قدیمی اراک نصب آسانسور در ساختمان قدیمی شهرکرد نصب آسانسور در ساختمان قدیمی قم نصب آسانسور در ساختمان قدیمی بندرعباس نصب آسانسور در ساختمان قدیمی بیرجند نصب آسانسور در ساختمان قدیمی سنندج نصب آسانسور در ساختمان قدیمی همدان نصب آسانسور در ساختمان قدیمی مشهد نصب آسانسور در ساختمان قدیمی کرمان نصب آسانسور در ساختمان قدیمی یزد نصب آسانسور در ساختمان قدیمی تهران

برای مطالعه بیشتر:

قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان

هوشمند سازی منازل مسکونی

سیستم برق هوشمند ساختمان

خانه هوشمند ارزان

قیمت درب ضد سرقت ۱۴۰۱

درب اتوماتیک

نصب آیفون تصویری

نصب درب و کرکره اتوماتیک

سیستم هوشمند ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ نظر

 1. سلام . لطفا لیست شرکت هایی که میشه قفل دیجیتال رو ازشون سفارش داد اضافه کنین

 2. سلام قفل دیجیتال در مقایسه با درب ضد سرقت بهتر نیست اگر قراره کسی امنیت واحد خودش رو بالا ببره از درب ضد سرقت استفاده کنه خیلی بهتر از قفل دیجیتاله چون امکان هک کردن یا از کار انداختن قفل دیجیتال با قطع برق به راحتی امکان پذیره ولی نمیشه که درب رو از کار انداخت یا از جا کند!

 3. قفل الکترونیکی، قفل رمزی، قفل کارتی، قفل اثرانگشتی همه جز قفل های دیجیتالی محسوب میشن؟ اونوقت همه این قفل های دیجیتالی با برق کار میکنند؟

 4. قفل دیجیتال بصورت مرکزی کار میکنه؟

 5. سلام نمیشه روی همه قفل های دیجیتال برق اضطراری گذاشت؟

 6. برای ۵ واحد در اصلی‌هاش رو بخوایم بذاریم چقد میشه هزینش؟

 7. چقدررر باکلاس بود قفل دیجیتال، تو ایرانم هس؟

 8. چه مطلب جالبی. ممنون از سایت خوبتون که همه چیز رو پوشش میده.

 9. ممنون از مطلب مفیدتون

 10. سلام
  مرسی که قشنگ کامل توضیح دادید مکانیزم کار قفل دیجیتال رو. فقط سوال من اینه که وقتی برق میره و کلید دستی هم در دسترس نیست، چجوری در رو باز کنیم. کلید دستی قفل دیجیتال بقیه واحدها به ما میخوره ازشون قرض بگیریم یا مثلاً سیستم مرکزی هست که همه قفلای دیجیتال واحدها رو از مدار خارج کنه بتونیم وارد شیم؟ این روزا مدام برقا میره آخه

 11. میشه لطفاً در ارتباط با منبع تغذیه قفل دیجیتال بیشتر توضیح بدید یا منبع معرفی کنید، ما میخوایم اگه بشه تمام درهای ساختمون رو قفل دیجیتال کنیم، منتها نمیدونیم این باتریاش چجوریه؟ قابل شارژه، اقتصادی هست یا اگه قراره قفل دیجیتال به برق شهر وصل شه، مصرف برق رو چقد بالا میبره؟

  • وابسته به نوع قفلی که خریداری می کنید منبع تغذیه هم متفاوته. اگر قفل شما از نوع باتری خور باشه معمولا بین شیش و در انواع خوبش تا ۳۰ ماه عمر باتریش هست. از طرفی مصرف قفل از برق شهری خیلی بالا نیست و جای نگرانی نداره.

 12. قفل دیجیتال کارتی واقعا عالیه

 13. جسارتا این قفل دیجیتال رو میشه روی درب های معمولی هم اجرا کرد؟