استعلام قیمت
ثبت درخواست
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

فر توکار

فر توکار
قیمت فر توکار

با توجه به استفاده روزافزون از گازهای رومیزی، که مبله نبوده و همراه با فر نیستند، اهمیت استفاده از فر آشپزخانه به صورت جدا، به دلیل کارآیی متفاوت این دو وسیله، بیشتر احساس می شود. لذا بسیاری از افراد در کنار تهیه گاز رومیزی به دنبال تهیه برندی معتبر و کارآمد از فر برای آشپزخانه خود هستند. از این میان فر توکار به دلیل نحوه طراحی و کارایی خاص خود بسیار پر طرفدار است.

در واقع یک اجاق گاز به تنهایی هرگز نمی تواند کمبود فر را جبران نماید زیرا نحوه حرارت دهی این دو وسیله کاملا متفاوت است و همین مسئله نیاز به یک فر که می تواند فر تو کار باشد را توجیه می کند.

فر توکار
فر توکار

فرهای آشپزخانه انواع مختلفی دارند، که بر اساس نحوه حرارت دهی و یا نحوه نصب و کارکرد کلی دسته بندی می شوند. در ادامه با انواع فرهای آشپزخانه آشنا خواهید شد.

انواع فر آشپزخانه

بسته به مساحت کلی آشپزخانه، سیستم مبلمان و دکوراسیون داخلی و خواسته ها و انتظارات افراد، ممکن است هر کس نیاز به فر آشپزخانه ای متفاوت داشته باشد. پس قبل از خرید فر و انتخاب نوعی خاص از آن باید بدانید فرها انواع مختلفی دارند. پس بهتر است با آنها آشنا بوده سپس با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب نمایید. فرها از نظر نحوه قرارگیری و نصب به دسته های زیر تقسیم می شوند:

فر توکار

اگر به دنبال یک فر لوکس هستید، به سراغ انواع توکار فر بروید. فر تو کار، در دکوراسیون های امروزی بسیار مورد استقبال و استفاده قرار گرفته است. فر توکار به این دلیل این گونه نامیده می شود که محل قرار گیری آن در فضایی از پیش تعیین شده مثل دیوار است. از مزیت این نوع می توان به بهینه سازی فضای آشپزخانه و در نتیجه نظم و ترتیب به وجود آمده ناشی از بهینه سازی فضا اشاره نمود.

فر توکار گازی

 

فر توکار گازی

فر توکار از نظر نظافت نیز وضعیتی مناسب دارد و به دلیل نحوه نصب ( پنهان بودن) زیاد در معرض گرد و غبار نیست و به راحتی تمیز می شود. علاوه بر این، قیمت فر توکار مقرون به صرفه بوده و با توجه به کارآیی و نحوه عملکرد، جزء موارد مناسب از نظر قیمت فر محسوب می شود.

فر رومیزی یا روکار

تفاوت این نوع فر نسبت به نوع روکار تنها در نحوه نصب این دو است. فر رومیزی همان طور که از نام آن پیداست، جزئی از مبلمان آشپزخانه است و روی میز قرار می گیرد. این نوع پرتابل است، یعنی قابلیت جا به جایی دارد و به راحتی می توان در صورت نیاز آن را به جایی دیگر منتقل نمود.

فر رومیزی

 

فر رومیزی

فر گاز یا گاز مبله

فر گاز در واقع اجاق گازی است که به فر نیز مجهز است. این نوع فر از قدیمی ترین انواع فر آشپزخانه است که در دل اجاق گازهای مبله تعبیه شده است و افراد بنابر نیاز خود ممکن است این نوع فر را انتخاب کنند. سطح اشغالی این نوع اجاق گاز بیشتر است و برای آشپزخانه های کوچک چندان مناسب نیست.

انواع فر توکار از نظر نحوه مصرف انرژی

فر توکار را می توان از نظر نحوه مصرف انرژی به دسته های زیر تقسیم بندی نمود:

فر توکار گازی

فر توکار گازی نمونه به روز فرهای قدیمی است که با گاز کار می کردند. پخش حرارت این نوع فر مناسب و متعادل  است و قیمت فر توکار گازی نیز مناسب و کمتر از نوع برقی است. با تهیه نوع گازی فر تو کار، نگران قطعی برق نخواهید بود. تغییر دمای این نوع فر نیز سریع می باشد، اما در مقابل دقت کنترل حرارت آن از فر برقی کمتر است و مانند فر برقی برنامه پذیر نیست.

فر توکار گازی

 

فر توکار گازی

فر برقی

فر برقی که در طرح های متنوع ارائه می شود به دلیل سهولت استفاده و دارا بودن امکانات متنوع برای پخت و پز، طرفداران بسیاری دارد. در این نوع فر، پخت و پز از طریق گرم شدن المنت ها صورت می گیرد و امواج تولید شده در آن حرارت را به وجود می آورند. این حرارت با استفاده از فن در فر پخش شده و محیطی مناسب برای پخت و پز به وجود می آورد.

حساسیت بالای درجه حرارت فر برقی، قابلیت کنترل درجه حرارت بالا، قابلیت پخت و پز غذاهای خشک و تر، کار با برق شهری، تنوع در کارکرد، یخ زدایی، در دسترس بودن قطعات آن در صورت نیاز به تعمیر و … از عمده مزایای فر برقی هستند. اما قیمت فر توکار برقی از نوع گازی بیشتر است.

فر توکار برقی گازی

نحوه عملکرد این فر با اتصال همزمان برق و گاز است. در برخی از نمونه های فر توکار گازی برقی، گاز از پایین و برق از بالا، حرارت رسان هستند و گرمای مورد نظر را تامین می کنند. اما در انواع دیگر آن، از گاز برای پخت و پز است و از برق به منظور تامین نور پیلوت، لامپ و … استفاده می شود.تنوع مدل این نوع فر پایین است، ممکن است به دلیل مجاورت گاز و برق مطالبات ایمنی مربوطه برآورده نشود. بسیاری اتصال همزمان برق و گاز را حسن این فر نمی دانند. البته این فر قابلیت برنامه دهی نیز دارد. قیمت فر توکار برقی گازی در میانه دو نوع قبل قرار دارد. در حالت کلی فر توکار برقی یا فر برقی از بقیه انواع فر عملکرد مناسب تر و بهتری دارد.

فر توکار برقی

 

فر توکار برقی

نکات مهم در هنگام انتخاب فر توکار

داشتن دید مناسب به فضای داخلی فر و اشراف به پخت و پز، از نکاتی است که در انتخاب هر نوع فر اعم از فر توکار و یا فر رومیزی باید در نظر گرفت. سهل و آسان بودن نحوه تعویض لامپ نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. انتخاب فرهای با لامپ LED که طول عمری بیشتر از سایر لامپ ها دارند، گزینه  اقتصادی تری است.

یکی از آپشن های جدید فرهای توکار، امکان جدا شدن درب شیشه ای و داخلی آن می باشد. این امر سبب می گردد که نظافت شیشه داخل با سهولت بیشتری انجام شود.

اگر قیمت فر توکار، کمتر بود ولی طبقات بیشتری داشت، این به معنای بهتر بودن فر مورد نظر نیست. ممکن است قیمت یک فر تو کار بیشتر باشد ولی طبقات کمتر با کیفیت بیشتر داشته باشد.

در هر حال این مورد را در نظر داشته باشید که در انتخاب فر آشپزخانه چه فر توکار باشد چه از نوع فر رومیزی، به نمایندگان و مشاوران مجرب در زمینه ارائه خدمات در این زمینه مراجعه نمایید تا از نتیجه نهایی کار راضی بوده و از انتخاب خود نهایت لذت را ببرید.

قیمت فر توکار

قیمت فر توکار با توجه به نوع فر از نظر گازی ، برقی و یا گازی برقی بودن متفاوت می باشد. همچنین از عوامل موثر دیگر بر قیمت آن، ظرفیت فر و دارا بودن امکاناتی همچون قفل کودک، ریل تلسکوپی و … می باشد. اما به طور کلی همان طور که پیشتر نیز بیان گردید قیمت نوع گازی آن کمتر از انواع دیگر می باشد.

سقف کاذب

سقف های کاذب به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که با توجه به جنس، ویژگی و سلیقه در اماکن مختلف اجرا می گردند. از نظر محل اجرا به سقف کاذب آشپزخانه ، سقف کاذب پذیرایی ، سقف کاذب سرویس بهداشتی و سقف کاذب اتاق خواب تقسیم بندی می شود. از سایر انواع و روش های اجرای سقف کاذب می توان به کناف کاری سقف ، سقف کاذب مشبک ، انواع سقف کاذب چوبی ، سقف کاذب دامپا ، سقف کاذب لوکسالون ، سقف کاذب آکوستیک ، سقف کاذب گریلیوم ، سقف کاذب شیشه ای ، سقف کانتکس ، اجرای سقف کاذب پی وی سی ، سقف کاذب معرق ، سقف کاذب لوور ، سقف کاذب تایل گچی و سقف کاذب طلقی اشاره کرد. همچنین با اجرای تزئینات سقف به ویژه بر روی سقف های گچی زیبایی سقف افزایش می یابد.

برای مطالعه بیشتر:

اجاق گاز رومیزی

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

سینک ظرفشویی

سقف آشپزخانه

دکور آشپزخانه

جکوزی آماده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.64 ( 5 نظر)

۱۰ نظر

  1. فر توکار قابلیت جابە جایی دارە ؟

  2. سلام امکان نصب فر توکار گازی زیر اپن آشپزخانه وجود داره!
    انقدر برق رفته و کیک و شیرینی هایی که تو فر گذاشتم خراب شدن تصمیم گرفتم یه فر که با گاز کار کنه بخرم و اینکه توکار باشه خیلی به دردم میخوره چون یکی دیگه هم دارم اینطوری اصلا جایی برای نگهداریشون ندارم!

  3. فر توکار به جز مورد زیبایی چه ویژگی برتری نسبت به فر روکار داره؟

  4. فر تو کار با سولار فرق داره؟

    • فر توکار معمولا از طریق گاز یا برق کار میکنه اما سولار نوع پیشرفته دستگاه ماکرویو هستش که با لامپ هالوژنی اقدام به پخت غذا میکنه.

  5. فرتوکار واقعا ترکیبش با گاز رومیزی عالی میشه، خیلی اشپزخونه رو جمع و جور تر نشون میده