استعلام قیمت
ثبت درخواست
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی
خرید سینک ظرفشویی

ضرورت استفاده از سینک ظرفشویی مناسب برای منزل، بر هیچکس پوشیده نیست. سینک ظرفشویی از جمله لوازمی است که افراد فعال در صنعت ساخت و ساز و پیمانکارهای ساختمانی، دقت بسیاری در تهیه آن به ویژه در پروژه های مسکونی به خرج می دهند؛ همین موضوع لزوم استفاده از سینک ظرفشویی مناسب را متذکر می شود.

وقتی از سینک مناسب صحبت می کنیم منظور ما در نظر گرفتن بسیاری از ویژگی هاست، ویژگی هایی مانند جنس، ابعاد و یا طرح سینک مورد نظر، گاهی جایگذاری سینک در آشپزخانه و وضعیت قرار گیری آن نسبت به سایر وسایل نیز بسیار مهم است تا بتوان مثلث کار (سینک، یخچال، گاز) را در آشپزخانه تشکیل داد.

با دانستن تمام این موارد به سراغ آشنایی بیشتر با سینک ظرفشویی می رویم.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی

انواع سینک ظرفشویی

همانطور که گفتیم از جمله ویژگی های مهم تاثیرگذار در انتخاب یک سینک ظرفشویی، متریال یا جنس آن است. سینک ها از این لحاظ  به سه دسته کلی سینک استیل، گرانیتی و یا شیشه ای تقسیم بندی می شوند. 

سینک استیل

این نوع سینک ظرفشویی به نسبت پر کاربرد و پر طرفدار است، چرا که این نوع از سینک ها علاوه بر تامین نیازهای عمده مقرون به صرفه نیز می باشند. یعنی هم کارایی لازم را تامین می کند و هم صرفه اقتصادی دارد. این نوع سینک به سینک استیل توکار ، روکار و زیرکار تقسیم می شود که هر یک با دیگری متفاوت است. در نصب سینک توکار، کابینت برش داده می شود و سینک مورد نظر روی سنگ و یا چوب نصب می شود. در واقع چهارچوبی از جنس سنگ یا چوب سینک را در بر می گیرد. برای جلوگیری از نفوذ آب نیز، اطراف سینک از زیر با چسب موم و یا نوار آب بندی عایق می شود. ولی سینک روکار خود دارای چهارچوب بوده و به کابینت متصل نیست، به نوعی به دیوار پشت خود متصل می شود.

سینک زیر کار نیز نوعی دیگر از سینک استیل است که در صورت استفاده از صفحه کورین در آشپزخانه، آن را برش می دهند و سینک را از زیر در محل مربوطه نصب می کنند.

در میان این سه نوع، نصب سینک توکار رایج تر بوده و طرفداران بیشتری دارد. 

سینک ظرفشویی استیل

 

سینک ظرفشویی استیل

 سینک شیشه ای

در سال های اخیر، استفاده از سینک ظرفشویی شیشه‌ ای رواج بسیاری یافته بود، که ریشه آن را می توان در ترجیح زیبایی به عملکرد جست و جو کرد. ولی طولی نکشید که استفاده از سینک ظرفشویی شیشه ای، روندی نزولی یافت تا حدی که دیگر کمتر کسی مایل به استفاده از نوع شیشه ای است.

از مهم ترین دلایل کم شدن محبوبیت این سینک ها  به جای ماندن رد لکه آب، احتمال آسیب و شکستن صفحه، احتمال جدا شدن از صفحه مربوطه و مواردی از این قبیل می باشد. همچنین به جای ماندن خط و خش بر روی آن که موجب تحت تاثیر قرار گرفتن کیفیت کلی سینک پس از گذشت زمان و کدر شدن سینک می گردد نیز از دیگر دلایل کم شدن محبوبیت و استفاده از آن می باشد. 

سینک ظرفشویی شیشه ای

 

سینک ظرفشویی شیشه ای

سینک گرانیتی

سینک های گرانیتی، اغلب شامل ۸۰ درصد گرانیت و ۲۰ درصد رزین هستند. این نوع سینک ظرفشویی مزایای عمده ای دارد که با در نظر گرفتن آن ها افراد بسیاری جذب استفاده از آن می شوند. اگر وجه زیبایی را در نظر بگیریم، تنوع در رنگ بندی این نوع سینک، وجهه مثبت و قابل توجه برای آن است. به دلیل   آنتی باکتریال بودن سینک گرانیتی ، آب و غبار کمتری نسبت به دیگر انواع جذب می کند و در واقع به عنوان چاره ای در برابر رسوب و نظافت بیش از حد می باشد. مقاومت نوع گرانیتی از نوع شیشه ای بسیار بیشتر است ولی مقاومت آن به اندازه نوع استیل نیست.

سینک ظرفشویی گرانیتی

 

سینک ظرفشویی گرانیتی

راهنمای خرید سینک ظرفشویی

واضح است که افراد انتظار کالایی مرغوب با قیمت و هزینه مناسب را دارند. اگر به دنبال سینک با قیمت مناسب هستید، باید این مورد را در نظر بگیرید که کیفیت را فدای قیمت نکنید.

فاکتورهایی در قیمت سینک ظرفشویی و مرغوبیت آن تاثیر به سزایی دارد. به طور کلی، مواردی مثل جنس، ابعاد، تعداد لگن و … در تعیین قیمت آن موثر هستند. 

در رابطه با ویژگی های کلی یک سینک ظرفشویی مناسب موارد زیر قابل ارائه می باشد:

عمق کاسه سینک: کیفیت سینک با عمق آن نسبت مستقیم دارد، یعنی هر قدر عمق بیشتر باشد مرغوبیت آن افزایش می یابد. الگوی استاندارد عمق سینک عبارتست از: ۱۴، ۱۸، ۲۰ و ۲۲ سانتی متر.

ضخامت ورق سینک: ضخامت بیشتر به معنای کیفیت بالاتر آن می باشد. ضخامت سینک های ظرفشویی یکی از موارد مقابل است:۰.۶، ۰.۸، ۱ یا ۱.۲ میلی متر.   

نوع ورق :آجدار بودن استیل سینک اگرچه باعث جلوگیری از خط و خش آن می شود ولی تمیز کردن سینک را سخت می کند، بنابراین بهتر است از نوع ساده و بدون آج سینک ظرفشویی استیل استفاده نمایید.

تعداد لگن: سینک های با تعداد لگن بیشتر که از عمق مناسب تری برخوردار  بوده و عموما برای استفاده در آشپزخانه مناسبتر هستند. برای مثال سینک های دبل از انعطاف بالاتری برخوردارند و امکان انجام دو کار همزمان را به ما می دهند. ولی بسیاری سینک های سه لگنه را مناسبتر می دانند چرا که از نظر دفع زباله و بهداشت آپشن های بیشتری در اختیارمان قرار می دهد.

چند نکته در مورد سینک ظرفشویی

اینکه شیب و مسیر عبور آب در سینک به چه سمتی است نیز گاهی اهمیت می یابد، چرا که ممکن است با شیب آشپزخانه در تضاد بوده و مشکلات عمده ای را به وجود آورد، برای مثال بر اثر باقی ماندن مقداری آب در سینک، رسوب آب را شاهد خواهید بود.

قیمت سینک ظرفشویی

 

سینک ظرفشویی گوشه

از جمله نکات جالب توجه در رابطه با سینک ظرفشویی، امکان تقلیل صداهای ناشی از برخورد ظروف با آن است. در این روش، از پدهای مخصوصی استفاده می شود که به نوعی به صورت عایق صدا عمل می کنند و زیر کاسه سینک با اسپری مقاوم می شود. 

در آخر این نکته را در نظر داشته باشید که برای تهیه سینک ظرفشویی مرغوب و مناسب به متخصصان و مشاوران مجرب این حوزه مراجعه نموده و از تجارب این افراد استفاده کنید تا از مرغوبیت کالای خود اطمینان حاصل نمایید.

قیمت سینک ظرفشویی

همان طور که پیش تر نیز بیان گردید عواملی همچون جنس، ابعاد و تعداد لگن بر روی قیمت تاثیر گذار می باشند. علاوه بر این، اتصالات و لوله ها نیز بر روی قیمت سینک ظرفشویی تاثیر گذار هستند. امروزه اغلب اتصالات از جنس پلاستیک هستند و مشکلات عمده نوع فلزی مثل زنگ زدگی را ندارند، از طرفی قیمت پایین تری نیز داشته و در کل مقرون به صرفه با عمر مفید بیشتری هستند. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر این موضوع می توان به مات و یا شفاف بودن سینک ظرفشویی اشاره نمود. برای مثال سینک های براق راحت تر تمیز می شوند و جلای خاصی به فضای آشپزخانه می بخشند. تمیز بودن سینک نقشی مهم در تمیزی آشپزخانه ایفا می کند.

سقف کاذب

سقف های کاذب به انواع مختلفی دسته بندی می شوند که با توجه به جنس، ویژگی و سلیقه در اماکن مختلف اجرا می گردند. از نظر محل اجرا به سقف کاذب آشپزخانه ، سقف کاذب پذیرایی ، سقف کاذب سرویس بهداشتی و سقف کاذب اتاق خواب تقسیم بندی می شود. از سایر انواع و روش های اجرای سقف کاذب می توان به کناف کاری سقف ، سقف کاذب مشبک ، انواع سقف کاذب چوبی ، سقف کاذب دامپا ، سقف کاذب لوکسالون ، سقف کاذب آکوستیک ، سقف کاذب گریلیوم ، سقف کاذب شیشه ای ، سقف کانتکس ، اجرای سقف کاذب پی وی سی ، سقف کاذب معرق ، سقف کاذب لوور ، سقف کاذب تایل گچی و سقف کاذب طلقی اشاره کرد. همچنین با اجرای تزئینات سقف به ویژه بر روی سقف های گچی زیبایی سقف افزایش می یابد.

برای مطالعه بیشتر:

فر توکار

اجاق گاز رومیزی

طراحی کابینت آشپزخانه مدرن

سقف آشپزخانه

دکور آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.42 ( 6 نظر)

۱۱ نظر

  1. من مشکلم با سینک ظرفشویی اینه که خیلی زود لکه میگیره و بعد از مدتی دیگه پاک نمیشه . نوعی سینک رو معرفی کنین که این مشکل رو نداشته باشه

  2. انقدر سینک ظرفشویی استیل دیدیم اصلا فکرشم نمی کردم سینک های ظرفشویی گرانیتی یا شیشه ای هم داشته باشیم خیلی قشنگ و البته متفاوتن ، سینا های شیشه ای رنگ بندی هم دارند؟؟

  3. سینک ظرفشویی گرانیتی ضد خش هست؟ و ضمانت و خدمات پس از فروش هم داره؟

  4. لازم بذکره سینک ظرفشویی در بهبود مصرف بهینه انرژی هم نقش دارند.

  5. سینک گرانیتی در اثر برخورد ضربه امکان شکستن داره؟ یا مقاومه؟

    • بستگی به شدت ضربه خواهد داشت اما سینک گرانیتی در مقایسه با انواع سینک ظرفشویی استیل یا شیشه ای تحمل بالاتری در برابر ضربه دارد. سینک استیل بر اثر ضربه از فُرم خود خارج شده و باید تعویض شود و سینک شیشه ای کاملا تخریب میشود اما سینک گرانیتی بهترین انتخاب در زمینه مقاومت در برابر ضربه است.

  6. سینک ظرفشویی گرانیتی واقعت قشنگه، اگه تو ایران پیدا بشه من میخرم

  7. سینک جز اون مواردیه که خیلی رو آشپزخانه اثر دارد، چرا راجع به سینک سنگی بیشتر نگفتید؟ قیمتش رو میخوام بدونم.