استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۱
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

سیمان آبیک

سیمان آبیک
سیمان آبیک

تولید سبز ، محصول برتر و محیط زیست سالم

این شرکت با برخورداری از نیروهای کارآمد و باتوجه به توان تحقیقاتی و آموزشی خود، با اســـــتقرار سیستم های نــــوین مدیریت و کنترل کیفیت بر مبنای استانداردهای ISO 9001 ،ISO 14001 ،OHSAS 18001 و مدل سرآمدی EFQM گام های مهمی در جهت حفظ محیط زیست از جمله کاهش آلاینده های هوا از طریق بهینه سازی الکتروفیلترها و فیلترهای کیسه ای، بهینه سازی مصرف انرژی با طراحی و تولید سیمان های مخلوط، توسعه فضای سبز، کنترل نشتی ها و بازیافت تمامی ضایعات و جمع آوری و تصفیه فاضلاب در راستای رسالت توسعه پایدار برداشته است.
این مجموعه در سال ۱۳۴۸ تأسیس , واحد اول آن در سال ۱۳۵۲ با ظرفیت اسمی ۳۵۰۰ تن کلینکر در روز و واحد دوم با ظرفیت اسمی ۴۰۰۰ تن کلینکر در روز در سال ۱۳۵۸ به بهره برداری رسید. در نیمه دوم سال ۱۳۸۸ واحد اول با ظرفیت اسمی روزانه ۸۵۰۰ تن در روز بهینه سازی گردید. لذا این شرکت در حال حاضر با توان تحویل روزانه بیش از ۱۳۰۰۰ تن سیمان، در زمره بزرگترین کارخانجات سیمان کشور بشمار می آید.
شرکت سیمان آبیک به منظور برآورده نمودن نیاز بازار و نیز افزایش توان تولید سیمان در منطقه و کشور و صادرات به کشورهای مختلف اقدام به بهینه سازی و ارتقاء تکنولوژی خط ۱ و ۲ نموده است. طرح افزایش ظرفیت خط ۱ به عنوان بزرگترین طرح افزایش ظرفیت سیمان در ایران و جهان از ظرفیت پایه ۳۵۰۰ تن در روز به ظرفیت نهایی ۸۵۰۰ تن در روز در نیمه دوم سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسید. همچنین با اجرای فاز دوم بهینه سازی، این شرکت در آینده نزدیک با توان تولید ۱۶۵۰۰ تن در روز کلینکر و بیش از ۱۷۵۰۰ تن سیمان در روز، بزرگترین شرکت تولید سیمان در ایران و خاورمیانه خواهد بود.

سیمان آبیک
سیمان آبیک

افتخارات

  •  تنها شرکت سیمانی دارای تندیس برترین محصول R&D طی ۳ سال متوالی در کشور
  • طراحی و توسعه سیستم کنترل کیفی و اتوماسیون (QCX) با استفاده از روبات (Robolab) برای اولین بار در کشور
  • اولین تولید کننده سیمان پرتلند آهکی در ایران
  • اولین تولید کننده سیمان پرتلند مرکب در ایران
  • چاپ و نشر بیش از ۲۵ عنوان کتاب و مجله با موضوعات مختلف در صنعت سیمان
  • اولین دارنده گواهینامه ISO 9001 در صنعت سیمان کشور
  • بکار گیری سوخت جایگزین برای اولین بار در کشور
  • اجرای بزرگترین طرح افزایش ظرفیت در کشور ( از ۳۵۰۰ به ۸۵۰۰ در روز )

محصولات

سیمان پرتلند پوزولانی

وجود پوزولان در این نوع سیمان باعث کاهش گرمای هیدراتاسیون و افزایش دوام سیمان در محیط های خورنده بویژه سولفات ها و بعضاً کلر می گردد. با توجه به اینکه سیمان پوزولانی آبیک با استفاده از کلینکر با C3A کمتر از ۸ درصد تولید می گردد، افزایش دوام سیمان و بتن و کاهش گرمای هیدراسیون سیمان قابل توجه می باشد. بطور قابل توجهی فراهم می گردد. سایر مزایای سیمان پرتلند پوزولانی نسبت به سیمان پرتلند معمولی عبارتند از: سبک تر بودن وزن بتن، تحمل حرارت زیادتر، پلاستیسیته، نفوذپذیری کمتر، عایق بودن بیشتر.

سیمان پرتلند پوزولانی ویژه

این محصول به منظور استفاده در بتن ریزی های حجیم (سدها، فونداسیون ها، پل ها و …) و مناطقی که احتمال وقوع واکنش های سیلیکاتی – قلیایی وجود دارد، طراحی و تولید گردیده است. سابقه مصرف سیمان پرتلند پوزولانی ویژه آبیک در سد هایی نظیر خدا آفرین، شهریار، گلابر، تالوار، سیاه بیشه، کینه ورس، نمرود، ژاوه، آزاد کردستان، آغ چای و قلعه گیز وجود دارد. نتایج بسیار مطلوب استفاده از این نوع سیمان در جهت کاهش گرمای هیدراتاسیون، کنترل واکنش های سیلیکاتی – قلیایی و سایر آزمایشات بتنی کامل (مقاومت و دوام) در شرکت موجود و به متقاضیان ارائه می گردد. تنظیم نرمی و افزایش آن به مقادیر تقریبی Cm2/gr 4000، استفاده از آن را برای پرده های تزریق میسر ساخته است. محصول مذکور به عنوان برترین محصول R&D کشور انتخاب گردیده است.

سیمان پرتلند بلین زیاد (پرتلند ویژه)

مهمترین ویژگی این محصول نرمی بسیار زیاد می باشد. نرمی زیاد این محصول باعث می شود تا سیمان در زمان کوتاه تری سخت شده و مقاومت های اولیه آن افزایش یابد. کاربرد این نوع سیمان در مواردی که گیرش اولیه سریع و مقاومت اولیه زیاد مورد نظر باشد (نظیر سد، بتن پرمقاومت، تونل، قطعات پیش ساخته بتنی، بتن پاشیدنی یا شاتکریت، پرده تزریق و برخی از محصولات ساختمانی خاص)، توصیه می گردد. این نوع سیمان را می توان از هریک از سیمان های تولیدی آبیک نظیر سیمان تیپ ۲، پرتلند آهکی، پرتلند پوزولانی و پرتلند ویژه تولید نمود. در شرکت سیمان آبیک تولید این محصول تا نرمی Cm2/gr 5000 امکان پذیر می باشد.

سیمان پرتلند ۴۲۵-۱

با استفاده از این نوع سیمان می توان مقاومت بیشتری در بتن (با حفظ شرایط مشابه) بدست آورد. مصرف این نوع سیمان در مواردی که مقاومت زیاد مورد نظر باشد، نظیر فونداسیون، ستون، پل، تونل و … توصیه می شود. استفاده از این نوع سیمان در محیط های سولفاته و کلردار مجاز نمی باشد. با استفاده از سیمان ۴۲۵-۱ آبیک ضمن افزایش مقاومت اولیه و نهایی بتن، امکان قالب برداری و بارگذاری سریع تر در سازه ها و کاهش میزان مصرف برای دستیابی به یک عیار ثابت در بتن فراهم می گردد.

سیمان پرتلند تیپ ۲

مصرف ویژه آن به عنوان سیمان پرتلند اصلاح شده، در بتن هایی است که حرارت هیدراتاسیون متوسط برای آنها ضرورت داشته و حمله سولفات ها به آنها نیز در حد متوسط باشد. به عبارتی سیمان نوع ۲ حمله اندک سولفات ها را می تواند تحمل کند. در نتیجه برای ساختن کانال ها، فاضلاب ها و… مناسب است. حرارت هیدراتاسیون تولید شده این نوع سیمان نسبت به سیمان نوع ۱ کمتر است. در نتیجه برای بتن ریزی در هوای گرم مناسب می باشد. مصرف این گونه سیمان برای سازه هایی که مورد حمله شدید سولفات ها قرار دارند، مانند کارهای دریایی یا پایه پل مجاز نیست. در حال حاضر این نوع سیمان به علت نیاز شدید مشتریان به طور مستمر توسط این شرکت تولید می شود.

سیمان پرتلند مرکب

یکی از افتخارات سیمان آبیک، طراحی و تولید سیمان پرتلند مرکب برای اولین بار در ایران است. سیمان آبیک توانسته است با طراحی این محصول، خواص مهندسی کیفی جدیدی را بدست آورد. استفاده توام سنگ آهک ویژه و پوزولان مرغوب در تولید این نوع سیمان، منجر به بهبود مقاومت های اولیه و نهایی سیمان های مخلوط و قابلیت استفاده در هوای سرد یا گرم متناسب با تغییر در نسبت اجزاء، کاهش نفوذپذیری، بهبود دوام و کاهش گرمای هیدراسیون گردیده است. این محصول به عنوان برترین محصول R&D کشور انتخاب گردیده است.

سیمان پرتلند آهکی

استفاده از سنگ آهک ویژه و مرغوب در این نوع سیمان باعث شده تا مزایایی نظیر پمپاژ بهتر بتن، بهبود خواص کیفی قطعات پیش ساخته (جدول و ..)، مقاومت مناسب در دوره های یخ زدن و آب شدن، ایجاد سطح یکنواخت و کاهش ترک های مویین در بتن سخت شده، مقاومت اولیه بهتر نسبت به سیمان ۳۲۵–۱ و کاهش نفوذ پذیری فراهم شود. استفاده از این محصول در مناطق سردسیر کشور امکان پذیر است. سیمان پرتلند آهکی به عنوان برترین محصول R&D کشور انتخاب گردیده است.


 آدرس: کیلومتر ۸۰ اتوبان تهران، قزوین کارخانه سیمان آبیک 
 تلفن: ۴۵۳۸۳۲۸۹–۰۲۶ 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.