استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

خرید میلگرد از بورس

خرید میلگرد از بورس
خرید میلگرد از بورس

در این متن سعی داریم تا مروری جامع بر نحوه خرید میلگرد از بورس کالا داشته باشیم. در سال‌های اخیر بورس کالا میلگرد و مقاطع فولادی از پررونق‌ترین و پرسودترین بازارها در ایران بوده است و سهم عمده ای در نوسانات قیمت میلگرد بازی کرده است. عرضه میلگرد در بورس کالا توسط کارخانه های بزرگ ایران مانند ذوب آهن اصفهان و فولاد خراسان انجام می شود. تغییرات قیمت بورس میلگرد این دو کارخانه به طور کلی بر شرایط بازار موثر است. برای استعلام قیمت میلگرد ۱۶ و ۱۴ بازار بورس با شماره کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

قیمت میلگرد در بورس کالا امروزِ جهان به شدت از بحث واکسیناسیون تاثیر میگیرد. هر چه به پایان کرونا نزدیک می شویم، تقاضا، رشد چشم گیری پیدا میکند. قیمت میلگرد بورس کالا مانند هر بازار دیگری متاثر از بحث عرضه و تقاضاست. اما نوسانات قیمت بورس بازار آهن برای محصولاتی مانند از عوامل بسیار زیادی نشات می‌گیرد.

به طور مثال کافیست نگاهی به قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در بورس بیندازید. نوسانات قیمت‌‌ها محصولات فولادی (تیر آهن ، نبشی ، پروفیل ، ورق فولادی ، محصولات مفتولی ، میلگرد و سایر مقاطع فولادی) بیش‌تر متاثر از تصمیمات سیاسی است. با ما همراه باشید تا با روش خرید میلگرد از بورس و الزامات و نکات معامله آهن الات آشنا شوید.

روش خرید میلگرد از بورس
روش خرید میلگرد از بورس

نحوه خرید میلگرد از بورس کالا

حدود ۱۵ سالی می شود که بورس ایران کار خود را به صورت حرفه ای آغاز کرده است و اوراق بهادار برای خرید کالا عرضه می شود. همانطور که می دانید برای ورود به بورس نیاز است که کد بورس دریافت کنید. مدارکی باید تکمیل شود و مراحلی باید طی شود که زیاد هم فرایند زمانبری نیست.

خرید میلگرد از بورس با پروانه ساختمان

برای خرید میلگرد از بورس کالا ابتدا باید فرم درخواست خرید را پر کنید. تغییرات قیمت میلگرد در بورس کالا باعث می‌شود که پیش از خرید با افراد با تجربه در زمینه قیمت بورس آهن آلات مشورت کنید. برای خرید از بورس میلگرد شما باید بتوانید ثابت کنید که در کار ساخت و ساز هستید و نیاز است پروانه ساخت ارائه کنید، تا از ایجاد بازار سیاه یا احتکار جلوگیری شود.

چهارشنبه روز خرید میلگرد از بورس

هر معامله ای در روزهای مشخصی انجام می شود. در حال حاضر میلگرد را در روزهای چهارشنبه معامله می کنند. به عنوان شخص حقیقی، لازم است فتوکپی شناسنامه و کارت ملی همراه داشته باشید. بعلاوه فرم درخواست کد مشتریان حقوقی ارائه کنید. گام بعدی خرید میلگرد از بورس پس از دریافت کد مشتری، پر کردن فرم خرید میلگرد از بورس و تحویل به کارگزاری است.

شاخص خرید میلگرد از بورس
شاخص خرید میلگرد از بورس

روش خرید میلگرد از بورس

تا به اینجا روش خرید میلگرد از بورس پیش از ارائه به کارگزار بررسی شد. موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • درخواست که ثبت شد، کارگزار خرید شرایط و مدارک شما را بررسی می‎کند. کارگزار امکان رایزنی با تولیدکنندگان را نیز خواهد داشت.
 • شما می بایست ۱۰ درصد قیمت میلگرد را به حساب کارگزار واریز کنید که درواقع تضمین شماست به کارگزار مبنی بر اینکه پای تعهدات خود می مانید
 • در صورت تخلف این ۱۰ درصد بازگردانده نمی شود.
 • کارگزار سپس به دنبال نیاز شما بر اساس وزن، نوع میلگرد و تعداد و تطبیق قیمت میلگرد در بورس و قیمت ثبت شده توسط شما خواهد رفت.
 • در رقابت با سایر کارگزاران در نهایت بر اساس حداکثر قیمت میلگرد پیشنهادی خریدار، کالای مورد نیاز تهیه شده و طی اطلاعیه ای سهم کارگزاری و عوارض و سایر مخارج نیز به مبلغ اضافه شده و به شما اعلام خواهد شد.
شاخص خرید میلگرد از بورس
شاخص خرید میلگرد از بورس

قیمت بورس میلگرد

افرادی که قیمت بورس میلگرد را دنبال می کنند احتمالا با TME یا بورس فلزات تهران آشنایی دارند. بورس فلزات و محصولات فولادی ارتباط میان عرضه و تقاضا را نگه داشته و در نظام عرضه و تقاضا، ساختاری قانون‌مند و مشخص ایجاد می کند. ارتباط فروشندگان با بازار مصرف از طریق روش هایی که برای همه یکسان است انجام می شود. ارتباط گرفتن خریداران با فروشندگان به نحوی که سازوکاری ایمن وجود داشته باشد در نهایت به ثبات در قیمت خرید میلگرد از بورس منجر خواهد شد. این ساختار، امکان تحلیل داده‌های بازار را برای همگان و نه به صورت انحصاری فراهم می کند. به این ترتیب امکان شکل گیری رقابت سالم وجود دارد.

قیمت خرید میلگرد از بورس

خرید محصولات فولادی مانند نبشی ، تیرآهن ، میلگرد ، ورق فولادی و سیم مفتول، همواره سودآوری بالایی داشته است. به همین دلیل خریداران بسیاری را به خود جلب می‌کند. کارخانه ها با اسم های مخفف بازار بورس راه پیدا می کنند. به طور مثال میلگرد خراسان با نام “فخاس” در بازار بورس حضور دارد. به دلیل آنکه خرید میلگرد از بورس با پروانه ساختمان امکان پذیر است، معمولا قیمت میلگرد در بورس با نرخ دولتی برابری میکند. در ادامه برای نمونه، قیمت تیر و مرداد میلگردهای نیشابور را بررسی کردیم:

 • میلگرد خراسان از بورس ماه تیر ۱۴۰۰ حدود ۱۴,۴۶۶ تومان قیمت گذاری شد.
 • میلگرد نیشابور در سبد فخاس ماه مرداد ۱۴۰۰ با حدود قیمت ۱۵,۵۹۸ معامله شد.

راهنمای خرید میلگرد از بورس

به طور خلاصه برای خرید میلگرد از بورس ابتدا باید فرم درخواست خرید پر کنید: موارد زیر را در فرم مشخص کنید:

 • مشخصات دقیق کالا
 • مشخصات دقیق کارخانه
 • حجم دقیق سفارش
 • کف قیمت بورس میلگرد پیشنهادی شما

باید دقت داشته باشید که خرید میلگرد از بورس به پروانه ساختمان نیاز دارد. لازم است ثابت کنید که در حال ساختن ساختمان هستید.  فرم پر شده به کارگزار بورس میلگرد تحویل داده می شود. کارگزار با سایرین بر سر قیمت توافق خواهد کرد.

قیمت بورس آهن آلات
قیمت بورس آهن آلات

چگونه از بورس میلگرد بخریم؟

اگر برای خرید میلگرد و تیرآهن و نبشی ، ورق فولادی و محصولات مفتولی از بورس ابتدا باید به تالار محصولات صنعتی بروید. این تالار ۶ گروه کالایی دارد. مجموعا ۵۰ کالا در این تالار معامله می شود. در گروه فولاد نیز  4 زیر گروه خواهید داشت.

  برای خرید میلگرد از بورس باید به سراغ مقاطع طولی بروید. در مقاطع طولی علاوه بر میلگرد ، تیر آهن ، نبشی ، ناودانی ، سپری و سیم فولادی نیز عرضه می شود.

قیمت بورس میلگرد
قیمت بورس میلگرد

شناخت سبد کالا برای خرید میلگرد از بازار بورس

کارخانه های عرضه کننده مقاطع فولادی هر کدام دارای یک سبد میلگرد در بورس هستند. بر اساس محصولاتی که قرار است در بورس ارائه شود این سبک ها متفاوت است. برای خرید میلگرد از بورس باید با این سبدها آشنا باشید. بیشترین میلگرد ارائه شده در بورس از نوع آجدار A3 است. معمولا از هر قطر میلگردی که بخواهید در بورس میلگرد پیدا خواهید کرد. در ادامه چند مورد از سبدهای میلگرد بورس را مرور میکنیم:

 • سبد میلگرد ۱۴ تا ۳۲ A3
 • سبد میلگرد ۱۴ تا ۲۵ A3
 • سبد میلگرد ۱۴ تا ۲۸ A3
 • سبد میلگرد مخلوط
قیمت میلگرد بورس کالا
قیمت میلگرد بورس کالا

نحوه خرید میلگرد از بورس کالا

در این بخش نحوه خرید میلگرد از بورس کالا مرور می شود. موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • استعلام قیمت میلگرد در بورس کالا امروز برای هر تصمیمی واجب است. در زمان مناسب خرید کنید.
 • فرم مربوط به عرضه میلگرد در بورس کالا را با درج مشخصات کامل و دقیق کالا پر کنید.
 • دقت کنید پیش از این کار باید جزئیات خرید خود را بارها چک کرده باشید و بدانید که دقیقا به دنبال کدام محصول هستید.
 • سپس باید نام کارخانه ارائه دهنده سبد میلگرد بورس کالا و حداکثر قیمت خرید را نیز وارد کنید.
 • مدارکی مانند پروانه ساختمان و یا هر مدرکی که ساخت و ساز شما را تایید کند باید هنگام خرید میلگرد از بورس کالا ارائه کنید.
قیمت میلگرد در بورس
قیمت میلگرد در بورس

پیش پرداخت خرید میلگرد از بورس

در مورد پیش پرداخت خریدهای آهن آلات از بورس موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • بسته به توافق مقادیری بین ۵ تا ۵۰ درصد مبلغ خرید باید واریز شود. این مبلغ نشان دهنده تعهد شما نسبت به معامله پیش رو است.
 • برای کالاهایی مانند میلگرد که در دسته کالاهای صادراتی قرار دارد، واریز ۵ درصد ارزش کل معامله کفایت می کند.
 • پس از پرداخت پول بر اساس درخواست شما رقابت بر سر خرید میلگرد از بورس آغاز خواهد شد. قوانین اصلاحی بورس در سال های اخیر حجم خرید را محدود به بازه مشخصی کرده است.
 • اگر معامله انجام شود؛ تمامی جزئیات از جمله مبلغی که باید کارگزاری دریافت کند و عوارضی که باید به بورس پرداخت شود و مالیات و … از سوی کارگزار به خریدار اعلام می شود.
 • مهلت پرداخت پول از طرف مشتری ۳ روز کاری است.
 • اگر نتواند تا ۳ روز پول را پرداخت کند، تا ۱۰ روز با پرداخت جریمه فرصت وجود دارد و پس از آن معامله فسخ است.
قیمت میلگرد در بورس کالا
قیمت میلگرد در بورس کالا

کارمزد خرید میلگرد از بورس

معمولا کارمزدی که باید به کارگزار پرداخت شود در سه دسته قرار می گیرد:

 • ۰.۱۱۷ % کارمزد هر معامله برای کارگزار است.
 • ۰.۰۴۷۵ % مربوط به کارمزد شرکت بورس کالا است
 • ۰.۰۲ % مربوط به ارزش معامله کارمزد سازمان بورس و اوراق بهادار خواهد بود.

قیمت میلگرد در بورس کالا

به طور کلی طی چند دهه گذشته ، خرید میلگرد از بورس رونق بالایی داشته و همین امر باعث شده است که تولیدات فلزات افزایش یابد. افراد زیادی مشغول به کار شوند و در نوسانات قیمت میلگرد بورس کالا تعادل نسبی حاصل شود. نوسانات کاذب قیمت محصولات بازار آهن با وجود بازار بورس کاهش می یابد. البته در حالت استثنا مانند بیماری یا جنگ که کل جهان را تحت تاثیر قرار می دهد نوسانات قیمت آهنآلات در بورس کالا و همه مواد خام غیرقابل اجتناب است.

 البته وجود بازار بورس میلگرد ، امکان ایجاد شرایط اصلاحی را خواهد داد. به طور مثال در مورد همه گیری بیماری کرونا که اواخر اتفاق افتاد افت شدید قیمت فلزات بی سابقه بود. شوک شدید به بازار وارد شد . البته این شرایط پایدار نخواهد بود. اگر نگاهی به قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در بورس کالا به عنوان پر طرفدارترین کارخانه ارائه دهنده میلگرد بیندازید، نوسانات شدید را مشاهده خواهید کرد.

قیمت میلگرد در بورس کالا امروز
قیمت میلگرد در بورس کالا امروز

قیمت میلگرد در بورس ۱۴۰۰

قیمت میلگرد در بورس به طور کلی شاهد روند افزایشی بوده است. از خرداد ۹۹ تا خرداد ۱۴۰۰ روند افزایشی تقریبا بی وقفه ادامه داشته است. با توجه به تغییراتی که در بودجه عمرانی ۱۴۰۰ رخ داده و پیش بینی‌ها مبنی بر کاهش قیمت دلار که به کاهش قیمت مواد اولیه تولید فولاد و کاهش هزینه ای تولید منجر خواهد شد.

بیشتر تحلیل‌گران پیش بینی کردند که در ماه ها آینده این روند صعودی قیمت متوقف شده و باید شاهد توقف روند نزولی قیمت میلگرد در بورس کالا باشیم. اما شرایط اقتصادی و تولید در ایران بسیار متزلزل است. با توجه به اختلال در سیستم برق رسانی کشور، شرایط عرضه و تقاضا در بازار به هم خورده و مجدد افزایش روند صعودی مقطعی را شاهدیم.  

بورس کالا میلگرد

از دهه ۸۰ که پای میلگرد به بازار بورس باز شد تا به امروز پیش رفت چشم گیری در معاملات آهن آلات رخ داده است. امروز ۱۵ درصد بورس کالا میلگرد و آهن آلات و فلزات است. در واقع آهن آلات رتبه دوم بازار بورس است و پس از گروه های صنایع شیمیایی قرار دارد. خرید میلگرد از بورس یکی از پر سود ترین معاملات چند سال اخیر بوده است.

فولاد مبارکه اصفهان ارائه دهنده میلگرد بورس کالا

فولاد مبارکه اصفهان به تنهایی حدود ۵ درصد بازار بورس را در اختیار دارد. این شرکت را می توان غول بازار بورس میلگرد دانست. در رتبه های بعدی عرضه میلگرد در بورس کالا کارخانه فولاد خوزستان است. با ۱.۴ درصد و در رتبه بعدی شرکت فولاد خراسان قرار دارد با ۱.۳ درصد سهم بازار خرید میلگرد از بورس را در اختیار دارد.  

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در بورس
قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در بورس

حاشیه سود و قیمت میلگرد بورس کالا

آنچه بر قیمت میلگرد بورس کالا تاثیر دارد در درجه اول نوسانات ارزی است. شیوه های قیمت گذاری محصولات فولادی کارخانه‌ها و عملکرد تیم فروش نیز بر قیمت بورس میلگرد موثر است. باید توجه داشت که بازارهای جهانی در قیمت ها بی تاثیر نیست. تلاطم بازار آهن نیز قیمت بورس آهن آلات را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در بورس

در این بخش قصد داریم در مورد حاشیه سود کارخانه های ارائه دهنده میلگرد صحبت کنیم. ذوب آهن اصفهان در میان ۶ کارخانه برتر از نظر حاشیه سود خرید میلگرد از بورس است. قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان در بورس همواره برای خریداران مورد توجه بوده است. در ادامه ۶ کارخانه برتر سودآور در میلگرد بورس را مرور می کنیم:

 1. مجتمع فولاد مبارکه اصفهان
 2. مجتمع فولاد خراسان
 3. فولاد کاوه جنوب کیش
 4. مجتمع فولاد هرمزگان
 5. فولاد خوزستان
 6. مجتمع ذوب‌آهن اصفهان
میلگرد بورس
میلگرد بورس

تاثیر سیاست دولتی و نوسان قیمت میلگرد در بورس کالا

کمبود مواد اولیه و تحریم معاملات تجاری ، تولید را تحت فشار می گذارد و باعث بر هم خوردن تعادل بازار می شود. بودجه کلان ساخت و ساز و سیاست های دولتی نیز سالانه موجب تغییر در قیمت‌ خرید میلگرد از بورس خواهد شد. بودجه ساخت و ساز امسال کاهش چشم گیری داشته و به ۱۵ درصد رسیده است. این تخصیص بودجه بر قیمت میلگرد در بورس کالا ۱۴۰۰ موثر است.   

کارخانه‌های حاضر در بورس میلگرد

کارخانه‌هایی که محصولات فولادی خود را به بازار بورس عرضه می کنند معمولا برای تعیین نماد خود، حرف “ف” را به اول اسم کارخانه اضافه کرده‌اند. به طور مثال نماد کارخانه فولاد آلیاژی ایران در بورس میلگرد ” فولاژ” است. در ادامه کارخانه هایی را مرور میکنیم که در بازار بورس و فرابورس میلگرد می توان برای خرید میلگرد از بورس از طریق سبد های ارائه شده آن ها اقدام کرد.

میلگرد بورس کالا
میلگرد بورس کالا

کارخانه عرضه کننده میلگرد در بورس کالا

اولین گام برای اقدام به خرید میلگرد از بورس ، شناخت کارخانه های عرضه میلگرد در بورس کالا است. در این بخش کارخانه به ترتیب بر اساس حدود ارزش سهام بازار بورس میلگرد ارائه شده است:

 1. فولاد آلیاژی ایران
 2. مجتمع ذوب‌آهن اصفهان
 3. سرمایه‌گذاری توکا فولاد
 4. مجتمع فولاد مبارکه اصفهان
 5. شرکت آهن و فولاد ارفع
 6. مجتمع فولاد هرمزگان
 7. مجتمع فولاد خوزستان
 8. فولاد کاویان
 9. فولاد کاوه جنوب کیش
 10. تولیدی فولاد سپید فراب کویر
 11. مجتمع فولاد خراسان
 12. خدمات فنی فولاد یزد
 13. صنایع فولاد آلیاژی یزد
 14. فولاد افزا سپاهان
 15. فولاد امیرکبیر کاشان
 16. نورد و قطعات فولادی
 17. توکا رنگ فولاد سپاهان
نحوه خرید میلگرد از بورس کالا
نحوه خرید میلگرد از بورس کالا

نوسان قیمت بورس میلگرد

معمولا قیمت میلگرد در بورس به صورت کف و سقف اعلام می شود. این دو قیمت بر اساس میزان معاملات به هم نزدیک می شوند. در صورتی که سقف قیمت بورس میلگرد با کف قیمت تفاوت بالایی داشته باشند، مقاومت خریداران معمولا باعث می شود که قیمت خرید میلگرد از بورس شکسته شود. در بازار میلگرد تفاوت قیمت کف و سقف زیاد نیست. حجم معاملات قابل توجه است و حاشیه سود مطمئن و مناسبی نیز خواهد داشت.

قیمت میلگرد در بورس کالا امروز

قیمت میلگرد در بورس کالا امروز جهانی مستقیما از تزریق واکسن تاثیر گرفته است. داده های بلومبرگ نشان می دهد تقاضای جهانی حتی از شاخص PMI نیز پیشی گرفته است. این رشد قابل ملاحظه با گسترش تزریق واکسن ادامه پیدا می کند. برای اولین بار است که پس از مدت ها در سال ۲۰۲۱ مصرف فولاد به ۲ میلیون تن رسید. این تغییرات به معنای افزایش میزان تقاضا است. پیش بینی می شود سود آوری خرید میلگرد از بورس ۱۴۰۰ قابل قبول باشد.

پیش بینی بازار بورس شنبه 26 تیر ماه 1400
پیش بینی بازار بورس شنبه ۲۶ تیر ماه ۱۴۰۰

قرار داد خرید میلگرد از بورس کالا

پیش از معامله میلگرد در بورس، کالای مورد تقاضا، باید تاییدیه دریافت کند. کارگزار عرضه کننده باید فرم مربوط به سفارش فروش را ۱۲ ساعت قبل یعنی زودتر از روز سه شنبه به بورس عرضه کند. در اطلاعیه عرضه محدودیت نوسان قیمت پایه ذکر می شود. بعلاوه، محدودیت نوسنان قیمت مجاز نیز در صورتی که وجود داشته باشد ذکر می شود. حداقل و حداکثر خرید نیز مشخص خواهد شد. برای خرید میلگرد از بورس لازم است تا با قراردادهای رایج نیز آشنا شوید. به طور کلی ۶ قرارداد در این زمینه موجود است:

 1. قرارداد اختیار خرید
 2. قرارداد اختیار فروش
 3. قرارداد نقدی
 4. قرارداد نسیه
 5. قرارداد سلف
 6. قرارداد آتی
بورس
بورس میلگرد

قیمت بورس آهن آلات

تصمیمات اخیر دولت نشان می دهد که در بخش سیاست گذاری، تمایل به اصلاح زنجیره تولید فولاد در ایران وجود دارد. اما با توجه به کمبود مواد اولیه چشم انداز مناسبی در این خصوص دیده نمی شود. ناتوانی در واردات مواد اولیه تولید فولاد باعث شده است که ذوب آهن به سمت اکتشاف معادن داخلی برای تامین مواد اولیه پیش رود. در این میان با تزریق واکسن کرونا در سایر نقاط جهان، تحولات شاهد تحولات قیمت بورس آهن آلات امروز بودیم.

قیمت میلگرد در بورس کالا ۱۴۰۱

مشخص است که دو سال اخیر ویروس کرونا سایه سنگین بر بازار فولاد داشته است. تولیدات معادن سنگ آهن افت کرده و به تبع آن، تولیدات فولاد را کاهش داده. بسیاری از دولت ها با دخالت در بازار از طریق کاهش نرخ بهره به دنبال راهی برای زنده نگه داشتن معاملات بودند.

چین در این میان زودتر از سایر کشورها از بحران خارج شد و شروع به سرمایه گذاری در صنعت ساخت و ساز کرد. نکته‌ای که در مورد قیمت میلگرد در بورس کالا ۱۴۰۱ باید به آن اشاره شود نقش چین در بازارهای جهانی است.

چین  امسال تمایل بیشتری به واردات نشان داده است. کامودیتی ها در چین جهش داشته و تمایل به واردات نیز بیشتر شده است.

کامودیتی در واقع بازار کالاهای اساسی کشورها است که عموما مواد اولیه صنایع را تشکیل می دهد. بازارهای ایران می تواند بخشی از نیازهای بازار را تامین کند. در صورت استفاده از فرصت های صادراتی ، ثابت بیشتری برای خرید میلگرد از بورس وجود خواهد داشت.

تاثیر فولاد صادراتی بر قیمت خرید میلگرد از بورس کالا

بحث صادرات در مورد بازار بورس فولاد بسیار پر رنگ است. قیمت فولاد صادراتی بر قیمت میلگرد در بورس مستقیما تاثیر دارد. این قیمت معمولا بر اساس نرخ جهانی بلوم یا بلیت تعیین می شود. سودآوری کارخانه ها مستقیما به ارز نیمایی وابسته است. فولاد صادراتی در بازار داخلی بورس عرضه نمی شود اما قیمت های جهانی بر خرید میلگرد از بورس کالا موثر است.

برای مطالعه بیشتر:

میلگرد قیمت

خم و برش میلگرد

نرخ میلگرد در بازار ایران

کاشت میلگرد

قیمت میلگرد بافق یزد

قیمت میلگرد ۱۴

قیمت میلگرد ۱۶

خرید میلگرد از کارخانه ذوب آهن اصفهان

خرید میلگرد ارزان

قیمت روز میلگرد بناب

قیمت میلگرد نیشابور

فروش میلگرد نیشابور

قیمت میلگرد بناب

قیمت میلگرد میانه

قیمت میلگرد اصفهان

فروش میلگرد صادراتی

فروش میلگرد

خرید میلگرد از کارخانه

لیست قیمت میلگرد

میلگرد کامپوزیت

سایت فروش میلگرد

فروش میلگرد چکی

فروش میلگرد اقساطی

خرید میلگرد از بورس

خرید آنلاین میلگرد

قیمت آنلاین میلگرد

قیمت آرماتور

قیمت آهن قوطی

قیمت تیرآهن

وزن تیرآهن

تیرآهن هاش

تیرآهن-قیمت و انواع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.85 ( 2 نظر)

۲ نظر

 1. در خرید میلگرد از بورس میلگرد ها رو باید از کجا تحویل بگیریم؟

 2. تفاوت خرید میلگرد از بورس با خرید معمولی در چه عواملی هست و چه افرادی میتوانند از بورس میلگرد خریداری کرده همچنین ممنون میشم بگید برای نام نویسی یا مشمول شدن در این حوزه اطلاعاتی در اختیار قرار بدید