استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

بهترین پوشش برای گرمایش از کف

بهترین پوشش برای گرمایش از کف
بهترین پوشش برای گرمایش از کف

انتخاب بهترین پوشش برای گرمایش از کف علاوه بر افزایش زیبایی طراحی داخلی ساختمان، منجر به افزایش کارایی و کاهش هزینه های گرمایشی نیز می گردد. گرمایش از کف یکی از شیوه های نوین و مطلوب برای تامین گرمای ساختمان است. این سیستم موجب افزایش راحتی و کیفیت زندگی ساکنان می شود. مزایای متعدد این سیستم، آن را تبدیل به یکی از پرتقاضاترین روش های گرمایشی نموده است. انتخاب بهترین پوشش برای گرمایش از کف بسیار مهم بوده و می تواند در بهره وری و مصرف انرژی ساختمان تاثیر به سزایی داشته باشد. در این مقاله برخی از انواع پوشش برای گرمایش از کف و خصوصیات آن ها، از جمله پارکت گرمایش از کف بررسی شده است.

خصوصیات بهترین پوشش برای گرمایش از کف

استفاده از بهترین پوشش برای گرمایش از کف در این سیستم گرمایشی بسیار حائز اهمیت است. به علت تفاوت هایی مانند متریال و مقاومت در برابر حرارت، تمام کفپوش ها نمی توانند انتخاب مناسبی برای این سیستم ها باشند. از این رو، برای جلوگیری از تخریب کفپوش ها و همچنین بهبود کارایی گرمایشی، وجود چند ویژگی مهم در این پوشش ها لازم است. این ویژگی ها عبارتند از:

 • ضخامت و چگالی کفپوش

با داشتن ضخامت و چگالی مناسب، یک کفپوش می تواند به بهترین پوشش برای گرمایش از کف تبدیل شود. به عنوان مثال، در وضعیتی که با ترکیب پارکت و گرمایش از کف مواجه باشیم، انتخاب یک پارکت با ضخامت کمتر و چگالی بیشتر، حرارت را به شکل موثرتری انتقال می دهد. یک کفپوش با ضخامت بیش از حد، به جای ایفای نقش گرمایشی، می تواند عملکرد عکس داشته و به عنوان عایق عمل کند. برای حفظ کارایی کفپوش و دستیابی به بهترین ترکیب گرمایش از کف و پارکت ، حداکثر ضخامت پیشنهادی ۱۸ میلی متر می باشد.

 • مقاومت گرمایی کفپوش

از دیگر فاکتورهای مهم در انتخاب بهترین پوشش برای گرمایش از کف ، توجه به مقاومت آن در برابر دما و تغییرات آن است. به این علت که حرارت سیستم گرمایش از کف می تواند باعث رطوبت گرفتن کفپوش شده و با گذر زمان، آن را تخریب نماید.

 • ساختار استاندارد کفپوش

وجود مواد سمی مانند فرمالدهید در ساختار کفپوش یک سیستم گرمایش از کف ، خطرناک است. ممکن است هنگام گرم شدن سیستم، این مواد آزاد شده و برای افراد به شکل مسمومیت و آلرژی تنفسی ظاهر شوند. به همین دلیل، در انتخاب بهترین پوشش برای گرمایش از کف ، باید اطمینان حاصل نمود که مواد سمی در ساختار کفپوش وجود ندارد.

انواع بهترین پوشش برای گرمایش از کف

در ادامه به معرفی چند کفپوش مناسب برای سیستم گرمایش از کف پرداخته شده است.

 • سنگ و سرامیک

پوشش های سنگی و سرامیکی به دلیل شباهت در بافت، تراکم و دوام با یکدیگر بررسی می شوند. از انواع سرامیک و سنگ های ساختمانی می توان به عنوان بهترین پوشش برای گرمایش از کف نام برد. این کفپوش ها حرارت را به خوبی به محیط اطراف منتقل می کنند. با این حال، ضخامت برخی از سنگ ها می تواند باعث کاهش انتقال گرمایش از کف به محیط شود. به همین علت، نصب سرامیک یا سنگ های خیلی ضخیم بر روی سیستم های گرمایش از کف توصیه نمی شود. این پوشش ها مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی و ضربه داشته و ضد آب هستند.

 • چوب و پارکت

چوب و پارکت نیز از نظر بافت تا حدودی به یکدیگر شباهت داشته و در یگ گروه بررسی می شوند. انواع چوب و پارکت گرمایش از کف به دلیل ظاهر زیبا و شیک خود انتخاب بسیاری از طراحان و مالکین ساختمان ها می باشند. علاوه بر زیبایی ظاهری، این پوشش ها در دسته بهترین پوشش برای گرمایش از کف قرار می گیرند. اما توجه داشته باشید که چوب و پارکت انواع مختلفی دارند و همه آن ها برای ساختمان هایی که از سیستم گرمایش از کف استفاده می کنند، مناسب نیستند. در ادامه به طور مفصل به بررسی این پوشش و خصوصیات پارکت گرمایش از کف می پردازیم.

پارکت گرمایش از کف
پارکت گرمایش از کف

پارکت گرمایش از کف

پارکت گرمایش از کف یکی از کفپوش های لوکس و زیباست که می‌تواند در دکوراسیون داخلی ساختمان‌های لوکس به کار رود. به دلیل محدودیت در منابع چوب طبیعی و همچنین گران بودن آن، معمولا پارکت لمینت چوبی به عنوان جایگزین استفاده می شود. در صورت نصب سیستم پارکت و گرمایش از کف ، باید از سیستم گرمایشی که در موقع روشن شدن بخار تولید می کند، خودداری کرد و از یک سیستم گرمایشی که با پارکت و  گرمایش از کف سازگاری دارد، استفاده نمود. علاوه بر این، باید سیستم گرمایش از کف و پارکت به خوبی عایق بندی شود و از یک لایه عایق سرتاسری در کف ساختمان استفاده گردد.

چوب و رطوبت با یکدیگر سازگار نیستند، اما پارکت چوبی هیچ مشکلی در نصب بر روی سیستم گرمایش از کف ندارد و می‌توان آن را بدون هیچ مشکلی نصب کرد. بنابراین، پارکت و گرمایش از کف با استفاده از پارکت لمینت، یک راه حل عالی برای داشتن یک کف زیبا با دوام بالا و همچنین احساس گرمای بسیار خوب در منازل است. اما حتما باید مطمئن شوید که سیستم گرمایشی کف به درستی نصب شده است و هیچ گونه بخار و رطوبتی تولید نمی کند. در غیر این صورت ممکن است به کفپوش آسیب برساند. همچنین، باید از پارکت لمینت با چگالی بالا و با کیفیت خوب استفاده کنید و سیستم گرمایش را حداکثر ۲۷ درجه نگه دارید تا از طول عمر طولانی پارکت گرمایش از کف مطمئن باشید.

پارکت و گرمایش از کف
اجرای پارکت روی گرمایش از کف

نکات نصب پارکت و گرمایش از کف

در صورت تمایل به خرید پارکت گرمایش از کف ، بهتر است به موارد زیر توجه کنید:

 • ناهمواری کف نباید بیشتر از ۳ میلی متر باشد.
 • در هنگام نصب پارکت، سیستم گرمایش از کف باید خاموش باشد.
 • باید از افزایش دمای بیش از حد در لایه های بالایی پارکت جلوگیری شود.
 • باید از احتباس دما از طریق پهن کردن فرش و موکت روی پارکت خودداری شود.
 • روزانه و به میزان ۵ درجه سانتی گراد دمای گرمایش از کف می تواند افزایش یابد.
 • برای سیستم پارکت و گرمایش از کف ، بهترین پوشش برای گرمایش از کف ، پارکت با چگالی بیشتر و ضخامت کمتر بهینه تر است.
 • در صورت بتن ریزی باید حداقل تا ۲۱ روز و تا زمان اطمینان از خشک شدن بتن صبر نمایید.
 • حداکر دمای قابل تحمل برای تایل های لمینت پارکت و گرمایش از کف ، ۲۷ درجه سانتی گراد است.
 • در هنگام نصب پارکت و تا ۲۴ ساعت پس از آن، نباید دمای گرمایش از کف از ۱۸ درجه سانتی گراد تجاوز کند.

نصب سیستم پارکت و گرمایش از کف نیازمند تخصص و تجربه می باشد. بهتر است این کار به کارشناسان و نصابان متخصص در این زمینه سپرده شود. در صورت نصب غیر اصولی، احتمال ایجاد مشکلاتی همچون جداسازی و ترکیدگی پارکت گرمایش از کف ، یا عدم تطابق و تنظیمات مناسب با سیستم گرمایشی وجود دارد. عمران مدرن یکی از شرکت های برتر در زمینه ی نصب و فروش پارکت گرمایش از کف می باشد. می توانید با کارشناسان عمران مدرن تماس حاصل فرموده و پس از دریافت مشاوره، در صورت تمایل، خدمات نصب بهترین پوشش برای گرمایش از کف را به همراه ضمانت کار دریافت کنید.

پارکت و گرمایش از کف
اجرای گرمایش از کف

مزایای بهترین پوشش برای گرمایش از کف

از جمله مزایای انتخاب بهترین پوشش برای گرمایش از کف می توان به بهبود عملکرد و راندمان گرمایشی و کاهش مصرف انرژی اشاره نمود. به عنوان مثال، استفاده از کفپوش هایی با مقاومت حرارتی بالا مانند سرامیک، سنگ، چوب و یا ترکیب گرمایش از کف و پارکت می تواند موجب افزایش راندمان سیستم گرمایش از کف شود. به علاوه، کفپوش هایی با ضخامت کمتر، گرمایش را به صورت موثرتری منتقل کرده و موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند. در انتخاب بهترین پوشش برای گرمایش از کف ، علاوه بر مصرف انرژی و راندمان گرمایشی، فاکتورهای دیگری مانند دوام، زیبایی و کارایی نیز باید مد نظر قرار بگیرند. برای مثال به کارگیری سیستم گرمایش از کف و پارکت جلوه ی ویژه ای به طراحی داخلی ساختمان می بخشد.

با توجه به مزایای مختلف هر یک از پوشش های فوق برای گرمایش از کف، انتخاب پوشش مناسب باید بر اساس نیازهای خاص شما صورت گیرد. برای مثال، اگر به دنبال یک پوشش با طول عمر بالا هستید، سیستم گرمایش از کف و پارکت یکی از بهترین گزینه ها می باشد. در مجموع، تمامی پوشش های معرفی شده انتخاب مناسبی برای گرمایش از کف می باشند، اما در برخی موارد مختلف با یکدیگر تفاوت دارند. به عنوان مثال، هزینه نصب، نگهداری و تعویض سیستم گرمایش از کف و پارکت با گرمایش از کف و سنگ متفاوت است.

آیا کفپوش پارکت برای گرمایش از کف مناسب است؟

بله. در صورت نصب و عایق بندی درست سیستم و عدم نفوذ بخار و رطوبت به پارکت، این کفپوش یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

خصوصیات بهترین پوشش برای گرمایش از کف چیست؟

از خصوصیات مهم می توان به ضخامت کمتر و چگالی بیشتر، مقاومت گرمایی بالا و ساختار استاندارد کفپوش اشاره نمود.

برای مطالعه بیشتر:

اجرای گرمایش از کف روی سرامیک

گرمایش از کف یا رادیاتور

بتن ریزی گرمایش از کف

اجرای گرمایش از کف

عیب یابی سیستم گرمایش از کف

راه اندازی گرمایش از کف

اجرای گرمایش از کف تهران

اجرای گرمایش از کف برقی مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.5 ( 6 نظر)