استعلام قیمت
ثبت درخواست
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

بررسی اهمیت نصب سپتیک تانک و سرویس و نگهداری مخازن دفع فاضلاب در کاهش خطرات زیست محیطی

به نقل از خبرگزاری ایسنا و به استناد از وبسایت رسمی شرکت آبراهه زلال یکی از تاسیسات زیربنایی مناسب برای تصفیه فاضلاب استفاده از سپتیک تانک­ها می­باشد. استفاده از سپتیک تانک بدلیل داشتن هزینه­ی کمتر از سایر سیستم­های تصفیه فاضلاب و راهبری و نگهداری آسان در ارتقای سطح بهداشت و حفاظت از محیط زیست امری ضروری محسوب می­شود. لذا در این مقاله به بررسی اهمیت وجود سپتیک تانک برای جلوگیری از آلودگی آبهای زیرزمینی، خاک و محیط زیست پرداخته شده است. نتایج حاصل از این بررسی­ها نشان می­دهد باتوجه به حذف میزان قابل توجهی از آلاینده­ها در سپتیک تانک­های تولیدی شرکت آبراهه زلال و قابلیت نصب سریع و آسان و راندمان مناسب در شرایط خاص و پروژه­های مسکونی دور افتاده و مناطق کمتر توسعه یافته میتواند در راستای حفاظت از محیط زیست طبق استانداردهای زیست محیطی و احتیاج به سیستم تصفیه مقدماتی مورد توجه قرار گیرد.

هنگامی که در منطقه­ای زندگی می کنید که خانه شما به تصفیه خانه­های فاضلاب شهری دسترسی ندارد، یک سپتیک تانک بخشی ضروری برای حذف پسآب بهداشتی خانه شما و خارج کردن باکتری های خطرناک و توزیع آن به یک میدان و نهایتا پس از تصفیه کامل جذب به زمین است.

اغلب اوقات، یک سیستم سپتیک بدون نیاز به سرویس و نگهداری ماهانه به خوبی کار می­کند، و این دقیقاً همان چیزی است که باید باشد. با این حال، هنگامی که سیستم سپتیک دچار مشکلاتی می­شود، باید فوراً قبل از اینکه وضعیت ناخوشایند برای خانه و دارایی شما و مهمتر از آن محیط زیست ایجاد شود، کاری در مورد آن انجام دهید. برای جلوگیری از مشکلات تعمیرات و معضلات سیستم سپتیک میبایست با مشاوره و نظر مجموعه هایی اقدام نمود که تجربه کافی در این خصوص را دارا باشند و معضلات زیست محیطی را بشناسند. شرکت آبراهه زلال بعنوان یکی از با سابقه ترین مجموعه­های تولید کننده سپتیک تانک، منهول و دریچه های آدم­رو، فیلتربیولژیکی، چربی­گیر استاتیکی و احداث انواع تصفیه خانه های بهداشتی و صنعتی و سیستم­های تصفیه آب یکی از نخستین شرکتهای این حوزه تخصصی می­باشد.

برای اینکه بدانید چرا یک تانک سپتیک باید سرویس و نگهداری شود، میبایست نحوه عملکرد مخزن و نقش آن در سیستم را بدانید. در مخزن جداسازی فاضلاب (سپتیک تانک) مواد زائد جامد به عنوان لجن به پایین مخزن می ریزند و فاضلاب سبک ساخته شده از روغن و گریس به عنوان یک لایه کف در قسمت بالایی آن باقی می مانند. آب در وسط عمدتاً عاری از مواد جامد است، اما حاوی نیتروژن و مواد شیمیایی فسفر است. لوله هایی که از خروجی سپتیک تانک عبور میکنند پساب تصفیه شده و بدون مواد جامد را خارج و آن را از طریق میدان سپتیک به داخل زمین هدایت و فیلتر می کنند. مواد جامد و چربی­ها از مخزن خارج نمی شوند. آنها باید دور از زمین نگه داشته شوند تا از بوهای وحشتناک و باکتری های مضر که خاک را آلوده میکنند جلوگیری بعمل آید. قسمتی از لجن ها در اثر عمل باکتری ها پوسیده می شوند، اما این نمی تواند همه آن را از بین ببرد. در نهایت – هر ۳ تا ۵ سال – مخزن سپتیک تانک باید این لجن را پمپاژ کرده و دفع کند و نسبت به سرویس و اورهال تجهیزات در زمانهای مقرر اقدام نمود و این به متخصصان سپتیک تانک و مهندسین آب و فاضلاب و عمران برای انجام نیاز دارد.

بدون تخلیه سپتیک، لجن در نهایت ایجاد می شود و باعث دو مشکل جدی خواهد شد، ابتدا، لجن می تواند شروع به مسدود کردن زهکشی از اطراف خانه کند همچنین باعث مسدود شدن سینک ها و مجاری فاضلاب می شود و بوی وحشتناکی را وارد خانه می کند. حتی ممکن است باعث سرازیر شدن فاضلاب به داخل خانه شود. دوم اینکه لجن شروع به ورود به لایه های زمین و خاک می کند که نه تنها زمین را آلوده و مسموم می کند بلکه به محیط زیست آسیب جدی می رساند.

اینکه هر چند وقت یکبار یک مخزن سپتیک تانک به پمپاژ و تخلیه نیاز دارد بستگی به کاربرد آن دارد، اما باید سالی یک بار تعمیر و نگهداری سپتیک را انجام دهید تا آن را بررسی کنید و ببینید آیا مشکل دیگری در حال ایجاد است یا خیر. اگر در برخی استانهای کشور به دلیل بالا بودن سطح آبهای زیر زمینی و یا دژ بودن منطقه و یا تراکم خاک با مشکلاتی از قبیل عدم جذب پسآب در خاک برخورد کردید و اهمیت ویژه نصب سپتیک تانک را برای حفظ محیط زیست کشور صلاح دانستید با ما در ارتباط باشید. نماینده فروش فعال در استان تهران – تهران، استان البرز – کرج، استان فارس – شیراز، استان گیلان – رشت، استان مازندران – نمک آبرود،چالوس،نوشهر، استان اصفهان – اصفهان، استان خراسان – مشهد مقدس جهت فروش انواع سپتیک تانکهای بتنی پیش ساخته و پلی اتیلن،فایبرگلاس و تامین تجهیزات تصفیه خانه های آب و فاضلاب.برای مشاوره و خرید سپتیک تانک با شماره های زیر در ارتباط باشید.

http://www.abraheh.com/
https://www.instagram.com/abrahehzolal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *