استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

بازسازی استخر

اگر شما در حیاط خلوت خانه‌ای که دارید، منظره غیرمنتظره‌‌ای مانند یک استخر شنای قدیمی که خراب شده است، ببینید، احتمالا خیلی نا امید خواهید شد. هزینه‌های سرسام آور نگهداری از استخرها و همچنین سرپوشیده نبودن، اغلب از دلایلی است که موجب می‌شود صاحبان منزل، استخرهای خانه خود را پس از مدتی بی‌استفاده رها کرده و آن را به منبعی از برگ‌های زرد پاییزی یا خس و خاشاک و یا یک مخرن آب بی‌مصرف، تبدیل کنند. شاید حتی شما یکی از همین افراد باشید که در خانه فعلی خود با چنین وضعیتی رو به رو شده است. اما به معنای این نیست که شما با یک بحران روبه رو هستید و قرار است برای همیشه، یک گودال کثیف و زشت و خالی، گوشه از حیات خلوت یا هر جای دیگری از خانه شما را اشغال کرده باشد!

شاید شما هم بپرسید پس با این استخر قدیمی و خراب چه کار می‌توان کرد؟ جواب این سوال به عوامل مختلفی بستگی دارد. در مواردی می‌توان یک استخر قدیمی را بازسازی کرده و آن را به یک حوضچه حیاط خلوت مدرن تبدیل کرد. امکان تبدیل آن به انواع مختلف استخر مدرن نیز وجود خواهد داشت. گاهی نیز لازم است آن را کاملا تخریب کرده و به یک استخر جدید تبدیل کرد.

برای اقدام به بازسازی، اول باید بررسی کرد استخر قدیمی شما در چه وضعیتی قرار دارد؟ زیرا این بزرگترین نکته در تصمیم گیری برای بازسازی استخر است. در بیشتر مواقع بازسازی استخری که برای چند ماه بدون استفاده مانده، نسبتا ساده است و می‌توانید به راحتی برای بازسازی استخر اقدام کنید. اگر استخر شما، یک استخر بتنی است، احتمالا لازم است سطح داخلی را با استفاده از اسید استخری تمیز کرد. گاهی امکان بازسازی استخر با گچ جدید نیز وجود دارد. طبیعی است که ماشین آلات و ابزارهای مورد استفاده در استخر، مانند پمپ ها، فیلترها یا کلرسازهای آب شور اگر کیفیت بالایی نداشته باشند به مرور زمان خراب شوند. این ابزار آلات، به دلیل کار مداوم در آب در معرض خطر بیشتری از خرابی قرار دارند.

بازسازی استخر
بازسازی استخر

نشانه‌های لزوم بازسازی استخر

 • مشاهده ترک در دیواره ها و کف
 • زبر و خشن شدن  کف استخر
 • افزایش مصرف انرژی استخر
 • مشکلات لوله کشی
 • قدیمی بودن استخر

مزایای بازسازی استخر

بازسازی استخر فرآیندی است که تعمیر یا ایجاد تغییراتی در استخر را باعث می شود. اگر استخر آسیب دیده باشد یا به روز رسانی نیاز داشته باشد، یا نیاز به قرار دادن تجهیزات جدید داشته باشد، می‌توان از بازسازی آن سخن گفت. بازسازی استخرهای قدیمی، دارای مزایایی می‌باشد که در ادامه به آن ها اشاره می‌کنیم:

 • افزایش ایمنی
 • بهبود شکل ظاهری
 • بهبود قابلیت قابل استفاده
 • حریم خصوصی پیشرفته
 • افزایش راحتی
 • افزایش زیبایی شناسی
 • صرفه جویی در زمان
 • ارزش افزوده
 • کاهش مصرف انرژی
 • سیستم فیلتراسیون پیشرفته (حذف پنل‌های خورشیدی)

تجهیزات مورد نیاز برای به روزرسانی و بازسازی استخر

کرتین استخری

کرتین استخری یا نازل کرتین ­استخری نیز یکی از تجهیزات جذابی است که در ساخت استخرها استفاده می‌شود و جلوه فوق‌العاده­ای را به استخر می‌دهد. نازل کرتین استخری، مانند نازل پرده آب از استیل براق یا استیل خش‌دار تولید می‌شود که انتخاب بین این دو به سلیقه شخص سفارش‌دهنده برمی‌گردد.

کاربرد نازل کرتین استخری جهت زیباسازی فضا است و نحوه عملکرد آن به گونه‌ای است که آب را به داخل استخر برمی‌گرداند. نوع استاندارد کرتین استخری نیز دارای ارتفاع ۶۵ سانتی‌متر و ۴۰ سانتی‌متر دهانه ریزش آب است. البته این بدان معنا نیست که ابعاد دیگری برای این محصول وجود ندارد. شما می‌توانید از جنس گرفته تا ارتفاع و اندازه دهانه را خودتان مشخص کنید و آبنمای خود را مطابق با سلیقه شخصی­تان بسازید.

چراغ استخری

چراغ‌های استخری از نظر محل نصب به دو نوع زیر تقسیم می‌شود:

 1. چراغ‌های استخری مورد استفاده در داخل آب که در کف و دیواره‌های استخر نصب می‌شوند
 2. چراغ‌های استخری که خارج از آب و روی سقف یا اطراف آن نصب می‌شوند.

این چراغ‌ها خود به سه دسته زیر تقسیم می‌‌شوند:

 • لامپ‌های حرارتی:

این نوع چراغ‌های استخری علیرغم ارزان بودن نسبت به دو نوع دیگر مصرف انرژی بالایی دارند که باعث می‌شود استفاده از آن‌ها به صرفه نباشد. علاوه بر این، لامپ‌های حرارتی طول عمر کمی دارند و اغلب بیشتر از یک سال عمر نمی‌کنند برای همین امروزه از این نوع لامپ‌‌ها کمتر استفاده می‌شود.

 • لامپ‌های هالوژنی:

این نوع از چراغ‌های استخری بعد از لامپ‌های حرارتی در بازار عرضه شدند ‌و نسبت به لامپ‌های حرارتی هم طول عمر بیشتری دارند هم انرژی کمتری مصرف می‌کنند. نقطه ضعف این سری از لامپ‌ها تولید گرمای بالای آن‌ها است. قیمت این لامپ‌ها نسبت به لامپ‌های  LED ارزان‌تر است.

 • لامپ‌های LED

این نوع از چراغ‌های استخری در مقایسه با مدل‌های قبلی مصرف کمتر و عمر طولانی‌تری دارند. علاوه بر این نور و روشنایی بیشتری دارند و شدت نور و رنگ نور در آن‌ها قابل تنظیم است و با اینکه از نظر قیمت از دو مدل دیگر گران‌تر هستند اما نسبت به کارایی بالایی که دارند بهترین انتخاب برای نورپردازی هستند. امروزه این لامپ‌ها بیشترین استفاده را برای نورپردازی دارند.

نردبان استخری

وقتی صحبت از انتخاب بین پله‌ها‌ی استخر یانردبان استخر می‌شود، در نهایت به ترجیح شخصی، نوع استخر و استفاده مورد نظر از استخر بستگی دارد. پله‌های استخر راهی آرام‌تر و راحت‌تر برای ورود و خروج از استخر است، برای سالمندان همچنین می‌تواند به عنوان محل نشیمن تبدیل شود، و آنها را به یک مکان عالی برای کسانی تبدیل می‌کند که از معاشرت در استخر خود لذت می‌برند.

پله‌ها‌ی استخر معمولاً برای استخرهای داخل زمین طراحی می‌شوند و ممکن است به فضای بیشتری نسبت به نردبان استخر نیاز داشته باشند. از طرف دیگر، نردبان‌های استخر معمولا فشرده‌تر هستند و برای استخرهای روی زمین یا استخرهای داخل زمین با فضای محدود عالی هستند. آنها همچنین معمولاً ارزانتر از پله‌های استخر هستند. با این حال، استفاده از نردبان استخر ممکن است به آسانی پله‌های استخر، به خصوص برای سنین پایین، سالمندان یا کسانی که مشکلات حرکتی دارند، نباشد. اگر استخر درون زمینی دارید و فضا مشکلی ندارد، پله‌های استخر ممکن است انتخاب راحت‌تر و کاربردی‌تری باشد. با این حال، اگر استخر بالای زمین دارید یا فضا محدود است، نردبان استخر ممکن است گزینه مناسب تری نسبت به پله استخر باشد.

مبدل حرارتی استخر

با این که امروزه روش‌های مختلفی برای گرم کردن آب استخر وجود دارد، استفاده از مبدل حرارتی یکی از رایج‌ترین این راه‌ها می‌باشد. جنس این مبدل حرارتی معمولا از چدن، تیتانیوم، مس و استیل می‌باشد. همچنین نوع این مبدل‌ها اکثرا از نوع شل اند تیوب یا لوله می‌باشند.

به دلیل اینکه آب استخرها از سختی بالایی برخوردار است، آب در مبدل‌های حرارتی شروع به رسوب گذاری کلسیم کربنات می‌کند. این دلیل یکی از معایب مبدل‌های حرارتی می‌باشد. این رسوب گذاری باعث کاهش انتقال حرارت می‌شود و در نتیجه دمای مطلوب برای آب استخر ایجاد نمی‌شود. بنابراین مبدل‌های حرارتی پس از مدتی استفاده نیاز به اسید شویی پیدا می‌کنند. البته می‌توان با نصب دستگاه‌های ضد رسوب مغناطیسی در مسیر آب سرد مبدل از رسوب گذاری تا حد بسیار زیادی جلوگیری کرد.

اگر شما قصد خرید تجهیزات جدید برای بازسازی استخر خود را دارید می‌توانید با مجموعه بزرگ آراکس در ارتباط باشید. محصولات این فروشگاه دارای ضمانت اصالت کالا است و شما با خرید از این فروشگاه از کیفیت هدیه خود مطمئن خواهید بود. پیشنهاد می‌کنیم به سایت آراکس سر بزنید و از محصولات متنوع آن‌ دیدن کنید. همچنین می‌توانید از طریق پیج اینستاگرام صفحه آراکس را دنبال کنید و از نمونه‌ آبنماهای بی نظیر تولید شده دیدن کنید.

برای مطالعه بیشتر:

جکوزی پیش ساخته

جکوزی کنار استخر

قیمت جکوزی ۴ نفره

قیمت جکوزی ۶ نفره

مشارکت در ساخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *