استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آجر سفید

آجر سفید
آجر سفید نما

استفاده از آجر سفید در دکور ساختمان علاوه بر زیبایی موجب القای حس تمیزی و نظم به بیننده می گردد. این نوع آجر هم در نمای خارجی و هم در طراحی داخلی قابل استفاده می باشد. آجر سفید دکوراتیو از تنوع بالایی از نظر شکل و طرح برخوردار می باشد.

غالبا آجرهای سفید استفاده شده در نمای بیرونی ساختمان به صورت آجر نسوز سفید می باشند. این نوع آجرها درصد جذب آب پایینی داشته و از مقاومت بالایی در برابر فرسایش، سرما و گرما برخوردار می باشند. با استفاده از اجر نما نسوز سفید می توان به خانه ها نمایی مدرن بخشید.

آجر سفید
آجر سفید

آجر آنتیک سفید که با نام اجر دکوراتیو نیز شناخته می شود، از جمله اجر نماهایی است که دارای خلل و سوراخ های ویژه بر روی سطح خود می باشد. این آجرها به صورت نسوز نیز قابل تولید و استفاده هستند. آجر آنتیک سفید با الگوبرداری از اجرهای قدیمی طراحی و ساخته می شود. این محصول در برابر رطوبت مقاوم بوده و استحکام بالایی دارد. اجر آنتیک در شوره نمی زند و از این رو علاوه بر نمای داخلی، در نمای خارجی ساختمان نیز قابل استفاده است.

آجر آنتیک سفید
آجر آنتیک سفید

ساخت آجر سفید

به منظور ساخت اجر سفید خشت های تهیه شده را درون قالب ریخته و فشرده می کنند. پس از آن خشت های قالب گیری شده را درون کوره می گذارند تا پخته شده و سفت گردند. در مرحله بعد خشت های پخته شده، ساییده شده و با آهک پوشانده می شوند که این امر رنگ سفید اجر را سبب می گردد.

آجر سفید دکوراتیو
آجر سفید دکوراتیو

مزایا

به کارگیری اجر سفید در دیوارهای داخلی موجب ایجاد یک پس زمینه بسیار عالی برای نصب وسایل دکوراتیو می باشد. همچنین ترکیب این رنگ با رنگ های دیگر اجر نمای بسیار زیبایی به فضای خانه خواهد داد. در واقع می توان با به کارگیری آجر نما سفید به همراه آجر قرمز، مشکی و … زیبایی آن را دو چندان نمود. علاوه بر این می توان از ترکیب رنگ سفید دیوار با رنگ های تیره برای ایجاد تضاد و عمق بخشیدن به فضا استفاده نمود. از دیگر مزایای استفاده از اجر سفید، بزرگ تر نشان دادن و روشن تر نمودن فضای خانه شما می باشد. امروزه استفاده از اجر سفید دکوراتیو یکی از پر طرفدارترین محصولات آجری به ویژه در اتاق خواب می باشد.

آجر سفید دکوراتیو
آجر سفید دکوراتیو در اتاق خواب

این نوع اجر دارای رنگ ثابتی بوده و از مقاومت مناسبی در برابر نور آفتاب، یخ زدگی، رطوبت و سایر عوامل محیطی برخوردار است. از آنجایی که در ساخت آجرنما سفید از خاک های نسوز استفاده می شود، در نتیجه این نوع آجرها در برابر آتش و حرارت نیز مقاوم می باشند. از آنجایی که آجرها در هنگام ساخت تحت فشار قرار می گیرند، از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردارند.

آجر نما نسوز سفید
آجر نما نسوز سفید

دیوارپوش های طرح آجر سفید

امروزه علاوه بر استفاده از خود اجر سفید در نمای بیرونی و داخلی ساختمان، از دیوارپوش هایی با این طرح نیز استفاده می نمایند. این دیوارپوش ها شامل کاغذ دیواری ، پنل دیواری ، برچسب و همین طور کاشی و سرامیک با طرح آجر سفید می باشد.

کاغذ دیواری

کاغذهای دیواری طرح اجر سفید و همین طور پنل دیواری غالبا در فضای داخلی خانه و بر روی دیوار اتاق های خواب و پذیرایی استفاده می شوند. نصب این نوع از دیوارپوش ها از آجرها ساده تر بوده و از سرعت اجرای بالاتری برخوردار است. همچنین برخی از انواع آن قابل شست و شو نیز بوده و به راحتی تمیز می شوند. علاوه بر این، طرح های سه بعدی این دیوارپوش ها حس تماشای یک دیوار آجری واقعی را به بیننده القا می نماید و از این رو به زیبایی محیط می افزاید.

قیمت آجر سفید
کاغذ دیواری طرح آجر سفید

پنل دیواری

شاید بتوان گفت نصب پنل های دیواری طرح اجر سفید حتی از کاغذ دیواری نیز آسان تر است. این پنل ها به صورت چسبی بوده و نصب آن حتی توسط خود فرد و بدون نیاز به نصاب حرفه ای امکان پذیر می باشد. از این پنل ها حتی می توان در مکان هایی مانند مهد کودک ها نیز استفاده نمود.

پنل طرح آجر سفید
پنل طرح آجر سفید

کاشی و سرامیک

از کاشی و سرامیک طرح آجر سفید غالبا در دیوار بین کابینت ها و همین طور سرویس بهداشتی استفاده می شود. رنگ سفید این نوع از کاشی و سرامیک موجب القای حس پاکیزگی به بیننده می گردد. علاوه بر این نوعی از برچسب ها با طرح اجر سفید نیز وجود دارد که از سایر متریال های با این طرح ارزان تر بوده و نصب آن نیز بسیار آسان می باشد. این برچسب ها غالبا در بین کابینت های آشپزخانه بر روی دیوار و یا حتی کاشی های قدیمی خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

کاشی و سرامیک طرح آجر سفید
کاشی و سرامیک طرح آجر سفید

نقاشی دیوار آجری

شایان ذکر است که گاهی برای بهره مندی از طرح آجر سفید دکوراتیو اقدام به رنگ کاری آجرهای به کار رفته در نمای ساختمان می نمایند. به طور مثال آجرهای قرمز استفاده شده در نمای داخلی ساختمان را با استفاده از رنگ سفید به شکل اجر سفید در می آورند. اگرچه ممکن است زیبایی آجرهای سفید رنگ شده و آجرهای سفید واقعی در نظر بیننده یکسان باشد، اما احتمال تغییر رنگ آجرهای رنگ شده وجود دارد و این امر پس از مدتی از زیبایی نما کاسته و همین طور هزینه های رنگ کاری دوباره را نیز موجب می شود.

دیوار آجری با رنگ سفید
دیوار آجری با رنگ سفید

قیمت آجر نما سفید

قیمت آجر نما سفید به عوامل مختلفی همچون کیفیت و نوع مواد اولیه وابسته است. اگر چه قیمت آجر سفید دکوراتیو از آجرهای معمولی بیشتر می باشد اما هزینه آن از بسیاری از مصالح دیگر مورد استفاده در نمای ساختمان همچون سنگ آنتیک، کمتر است.

برای مطالعه بیشتر:

آجر ماشینی

آجر سنتی

آجر گری

آجر دکوراتیو

آجر قرمز

آجر سه سانتی

آجر قزاقی

آجر شیشه ای

آجر سفال

دیوار پوش طرح آجر نما

قیمت آجر

آجر نسوز نما

آجرچینی نما

آجر در دکوراسیون داخلی

نمای آجری مدرن

انواع آجر نما – قیمت آجر نما

ابعاد آجر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۶ نظر

  1. اجر سفید در برابر رطوبت و گرما مقاومت داره یا رنگ عوض میکنه

  2. محمدعلی انصاریان

    سلام آجر سفید های مورداستفاده در تصاویر دوم و چهارم رو برای اجرا در دیوار اتاق یا نشیمن البته برای اجرا فقط در یک یا نهایتا دو تا دیوار که بخوام استفاده بشه امکان اجرا هست و حدودا چقدر طول میکشه که اجرا بشه؟

  3. از این نوع آجر میشه برای نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد در برابر تابش خورشید و بارندگی مقاومه

  4. سلام امکان رفتن رنگ یا کنده شدن رنگ سفید از روی آجر سفید وجود داره؟!

  5. اجر سفید برای دیوار حیاط قشنگه بنظرتون ؟

  6. سمت غرب نمایندگی فروش اجر سفید دارین ؟