در دسته سقف کاذب حمام

ثبت درخواست

سقف کاذب حمام

سقف کاذب حمام به زیباتر شدن فضا کمک شایانی می کند. از مهم ترین ویژگی های سقف کاذب برای حمام ، مقاوم بودن آن در برابر رطوبت است. در غیر این صورت سقف حمام در مدت کوتاهی دچار آسیب می گردد. از مهم ترین مزایای سقف كاذب حمام امکان پوشاندن تاسیسات عبوری از سقف می باشد. انواع سقف کاذب حمام با توجه به ابعاد فضا و سلیقه مشتری اجرا می گردند. برای ساخت این سقف می توان از سبک های مدرن، ساده و یا کلاسیک بهره جست.

 

سقف کاذب حمام
سقف کاذب حمام

 

قیمت سقف کاذب حمام

قیمت سقف کاذب حمام با توجه به جنس متریال مصرفی در ساخت آن متفاوت می باشد. با توجه به متفاوت بودن قیمت متریال اولیه طبیعی است که قیمت انواع سقف کاذب با یکدیگر متفاوت باشد. ابعاد سقف عامل دیگر تعیین کننده برآورد قیمت ها است. ارتفاع سقف نیز می تواند بر روی قیمت سقف کاذب حمام تاثیرگذار باشد. قیمت ها تا یک ارتفاع مشخص یکسان بوده و با بیشتر شدن ارتفاع، قیمت اجرای سقف کاذب حمام افزایش می یابد.

 

سقف كاذب حمام
طرح چوبی سقف کاذب برای حمام

 

نوع طرح و پیچیدگی آن هم بر روی قیمت سقف کاذب حمام تاثیرگذار است. با پیچیده تر شدن و دشوارتر شدن پیاده سازی طرح، قیمت سقف کاذب حمام افزایش می یابد. اجرت نصاب از دیگر عوامل تعیین کننده برآورد نهایی هزینه اجرایی است. هر چه استادکار تخصص بیشتری داشته و مهارت بالاتری داشته باشد، دستمزد بیشتری دریافت می نماید. غالبا قیمت سقف کاذب حمام به صورت متر مربع ارائه و اعلام می گردد.

 

سقف کاذب برای حمام
طرح سقف كاذب حمام

 

قیمت سقف كاذب حمام اجرایی با انواع تایل

سقف كاذب حمام با انواع تایل های طلقی، پی وی سی،‌ پلکسی گلس، مجازی و تایل ۶۰×۶۰ قابل اجرا می باشد. قیمت هر یک از انواع این تایل ها به ضخامت و کیفیت آنها وابسته است. غالبا با افزایش ضخامت، قیمت تایل و در نتیجه قیمت سقف کاذب حمام نیز افزایش می یابد. افزایش کیفیت تایل ها سبب افزایش قیمت سقف می گردد. به طور مثال تایل های مجازی در انواع برچسبی و چاپی عرضه می گردند. قیمت سقف کاذب حمام اجرایی با تایل طرح دار چاپی بیشتر از نوع دیگر خواهد بود. علاوه بر این، تایل های چاپی هم به صورت طرح های آماده و هم طرح های درخواستی قابل عرضه می باشند. استفاده از طرح های درخواستی، افزایش قیمت سقف کاذب حمام را در پی دارد. تایل های پی وی سی هم به صورت طولی و هم ابعاد ۶۰×۶۰ و در انواع مات، سفید براق، روکش دار و هات استمپ به فروش می رسند. قیمت هر کدام از آنها با یکدیگر متفاوت است.

 

قیمت سقف کاذب حمام
سقف کاذب تایلی

 

قیمت سقف كاذب حمام کناف

سقف كناف که از شناخته شده ترین انواع سقف کاذب بوده، در طرح های متنوعی قابل اجرا می باشد. پیچیدگی طرح یکی از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت سقف کاذب حمام است. کیفیت صفحات کناف مورد استفاده در اجرا، عامل دیگر تعیین کننده قیمت سقف کاذب می باشد.

 

سقف کاذب حمام
کناف سقف حمام

 

انواع سقف کاذب حمام از نظر جنس

انواع طلقی و پی وی سی از پرکاربردترین انواع سقف کاذب حمام در ایران می باشند. مزیت تایل های پی وی سی استحکام بالای آن در برابر رطوبت می باشد. ضمن اینکه به دلیل وزن کم بار مرده چندانی به سازه وارد نمی کند. یکی از متداول ترین رنگ های سقف كاذب حمام پی وی سی، رنگ سفید آن می باشد.

 

سقف کاذب حمام
سقف پی وی سی حمام

 

طلق از دیگر مصالح مقاوم در برابر رطوبت می باشد که در انواع شفاف، مات، ساده و طرح دار برای اجرای سقف كاذب حمام قابل استفاده می باشند. از مزایای این نوع از سقف کاذب نسبت به پی وی سی، امکان نورپردازی سقف از بالای آن است. سقف های طلقی که دارای طرح هایی همچون آسمان، درخت و پرنده و طرح های این چنینی می باشند، با عنوان آسمان مجازی شناخته می شوند. در اجرای سقف کاذب برای حمام می توان از این تایل ها هم استفاده کرد. از دیگر انواع جنس تایل ها، پلکسی گلس است که ظاهری شیشه مانند دارد. در عین حال مقاومت بالا و وزن کمی دارند.

چوب پلاست از سایر متریال مصرفی در اجرای سقف کاذب برای حمام می باشد. این مصالح نسبت به چوب مقاومت بالاتری در برابر رطوبت دارند. سقف كاذب چوبی حمام در ترکیب با سایر متریال از جمله کناف قابل اجرا می باشد. نورپردازی مناسب سقف چوبی جلوه بیشتری به آن می بخشد.

 

سقف کاذب برای حمام
سقف کاذب چوبی حمام

 

سقف کناف که از پرطرفدارترین انواع سقف کاذب می باشد، در فضای حمام نیز قابل اجرا است. پیاده سازی این سقف در طرح های مختلف امکان پذیر است. برای حمام های کوچک بهتر است از طرح های ساده سقف كاذب کناف استفاده کرد تا از کوچکتر دیده شدن فضا جلوگیری به عمل آید.

 

سقف کاذب برای حمام
سقف كاذب کناف حمام

 

انواع سقف كاذب حمام از نظر سبک

از نظر سبک اجرایی سقف کاذب برای حمام را می توان به انواع ساده، مدرن و کلاسیک دسته بندی کرد. در انتخاب هر یک از این سبک ها باید به ابعاد فضا توجه ویژه ای داشت. به طور مثال برای فضاهای کوچک سبک ساده نسب به سبک کلاسیک انتخاب بهتری می باشد.

 

قیمت سقف کاذب حمام
طرح ساده سقف كاذب حمام

 

از بین انواع سقف كاذب، سبک مدرن دارای تنوع طرح بیشتری می باشد. در واقع این سبک امکان پیاده سازی انواع طراحی ها را فراهم می نماید. تنوع نورپردازی آن نیز بیشتر می باشد. سبک های ساده سقف کاذب برای حمام دیرتر از مد افتاده و در عین حال زیبایی فضا را تامین می نمایند. در شرایط یکسان نیز هزینه پیاده سازی سبک ساده کمتر از سبک های مدرن پیچیده می باشد. طرح لوکس که طرفداران مختص به خود را دارد زرق و برق بیشتری داشته و تنوع نورپردازی آن کمتر است. لازمه اجرای این نوع از سقف کاذب حمام ، تناسب آن با سبک دکوراسیون سایر قسمت های خانه می باشد. برای تنوع و زیباتر شدن فضا می توان از سقف کاذب رنگی برای حمام بهره جست.

 

سقف كاذب حمام
سقف کاذب لوکس حمام

 

نورپردازی سقف کاذب برای حمام

از عوامل مهم در زیبا دیده شدن سقف كاذب حمام ،‌ نورپردازی آن است. نورپردازی سقف باید با توجه به سبک اجرایی آن انتخاب گردد. در غیر این صورت نه تنها موجب زیباتر شدن سقف نشده بلکه از زیبایی آن می کاهد. می توان از نورپردازی رنگی هم استفاده کرد. با این کار ضمن امکان تعویض رنگ ها در هر زمان، امکان ایجاد رنگ های متنوع با کلیدهای مختلف و یا خاموش و روشن کردن آن ها وجود خواهد داشت.

 

سقف كاذب حمام
نورپردازی سقف کاذب حمام

 

لامپ های هالوژن،‌ صفحه ای، ال ای دی، سقفی، لوستر و ... از انواع چراغ هایی هستند که به منظور نورپردازی سقف کاذب حمام مورد استفاده قرار می گیرند. نورپردازی نواری و نقطه ای در سبک های مدرن و ساده سقف کاذب برای حمام ، گزینه مناسبی خواهد بود. از نور مخفی می توان در تمامی سبک ها استفاده کرد. از لوسترهای آویز نیز برای سبک کلاسیک سقف کاذب حمام استفاده می گردد.