ساخت اسکلت فلزی جوشی

ساخت اسکلت فلزی جوشی

دسته بندی
اجرای اسکلت فلزی (فولادی)
تعداد ارائه دهنده ها
۵۹ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
در ساخت اسکلت فلزی جوشی از جوشکاری به منظور اتصال قطعات فلزی سازه استفاده می شود. هزینه ساخت اسکلت فلزی جوشی به متراژ پروژه، نوع جوش و تجهیزات مورد استفاده و ... وابسته است. عمران مدرن مجری اسکلت فلزی جوشی با بالاترین کیفیت و بهینه ترین قیمت می باشد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

ساخت اسکلت فلزی جوشی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۴

۵

location

تهران

******۰۹۱۲۴

۵

location

تهران

******۰۲۱۴۷

۵

location

تهران

******۰۲۱۶۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۵

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۴

location

کرج

******۰۲۸۳۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
۲
۳
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

ساخت اسکلت فلزی جوشی

در حال حاضر اسکلت سازه ها به صورت بتن آرمه و یا فولادی اجرا می شود. ساختمان های فولادی نسبت به نوع بتنی دارای مزایایی همچون سرعت بالاتر اجرا و نصب می باشند. به منظور اجرای اتصالات سازه های فولادی غالبا از جوشکاری و یا پیچ و مهره استفاده می گردد. از این بین، جوشکاری رایج ترین روش اتصال قطعات فلزی به یکدیگر در پروژه های کوچک تر محسوب می شود. ساخت اسکلت فلزی جوشی باید با نهایت دقت انجام شود، زیرا اجرای نادرست اتصالات موجب وارد شدن آسیب های جدی به ساختمان و در نتیجه وقوع حوادث ناگوار می گردد. بنابراین برای ساخت اسکلت فلزی جوشی باید از نیروهای ماهر در جوشکاری بهره برد، زیرا در غیر این صورت، تحت بار ساختمان جوش ها از یکدیگر باز شده و امکان ریزش کل ساختمان وجود دارد.

 

ساخت اسکلت فلزی جوشی
ساخت اسکلت فلزی جوشی

 

الزامات و نحوه ساخت اسکلت فلزی جوشی

به منظور ساخت اسکلت فلزی جوشی ابتدا مقاومت زمین به منظور تحمل وزن ساختمان و عدم نشست کنترل می شود. پس از تعیین مقاومت فشاری خاک ، نوع و ابعاد فونداسیون را طراحی کرده و سپس اقدام به ساخت اسکلت فلزی جوشی می نمایند. مراحل ساخت اسکلت فلزی جوشی همچون سایر سازه ها شامل اجرای فونداسیون ، ستون ها، تیرها و بادبندها می باشد. اگر جهت کم کردن تنش های پسماند جوشکاری و جلوگیری از تابیدگی قطعات، به کارگیری فن آوری و ترتیب خاص و یا تعداد عبور جوشکاری معینی نیاز باشد، لازم است آن روش دقیقا در مدارک و نقشه ها توضیح داده شود.

متداول ترین جوش های مورد استفاده در ساخت اسکلت فلزی جوشی ، جوش ذوبی شامل جوش گازی و یا جوش قوس الکتریکی است. در اسکلت فلزی جوشی از انواع جوش شیاری ، انگشتانه ، گوشه و کام استفاده می گردد. که از این بین جوش گوشه پرکاربردترین نوع اجرای جوش در ساخت اسکلت فلزی جوشی می باشد.

 

اسکلت فلزی جوشی
اسکلت فلزی جوشی

 

از مهم ترین نکات در ساخت اسکلت فلزی جوشی ، بازرسی جوش در حین، قبل و پس از اجرا می باشد. بازرسی جوش به عملیاتی گفته می شود که به منظور کنترل کیفیت فرآیندهای جوشکاری و همچنین قطعات جوش داده شده ، انجام می گردد. یکی از اصلی ترین دلایل بازرسی و کنترل جوش ، تعیین کیفیت جوش و اتصالات جوشکاری شده برای کاربرد مورد نظر می باشد. این ارزیابی بر اساس آیین نامه ها و استانداردهایی انجام می شود که به این منظور تدوین شده اند. بر اساس موارد ذکر شده، بازرسی جوش به شرح زیر می باشد:

  • بازرسی پیش از شروع جوشکاری : شامل بررسی اعتبار گواهینامه های نیروهای انسانی ، آزمایش و کنترل کلیه وسایل مرتبط با عملیات جوشکاری ، فلز پایه و مواد مصرفی
  • بازرسی حین جوشکاری : شامل کنترل درجه حرارت فلز و عملیات پیش گرمایش ، کنترل ترتیب و توالی جوشکاری
  • بازرسی پس از جوشکاری : شامل بازرسی چشمی ، انجام آزمون های مخرب و غیر مخرب جوش ، مستند سازی و تهیه گزارش های بازرسی فنی ، صدور گواهی کیفیت جوش

 

مقایسه اسکلت فلزی جوشی و پیچ و مهره ای

اتصال برخی از قطعات در ساخت اسکلت فلزی جوشی راحت تر و ساده تر از اسکلت فلزی پیچ و مهره می باشد. غالبا از روش جوشی در پروژه های کوچک تر و احداث ساختمان های با نقشه های ساده تر استفاده می گردد و در پروژه های بزرگتر ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره گزینه مناسب تری است.

از آنجایی که ساخت اسکلت فلزی پیچ و مهره در کارخانه انجام می شود، از کیفیت بالاتری نسبت به اسکلت فلزی جوشی برخوردار است. عدم اجرای صحیح جوش در ساخت اسکلت فلزی جوشی و عدم بازرسی مناسب جوش ها ، خسارات جبران ناپذیری را در پی خواهد داشت.

 

ساخت اسکلت فلزی جوشی
جوشکاری اسکلت فلزی

 

از جمله مزیت های اسکلت فلزی پیچ و مهره امکان جا به جایی و انتقال سازه است، اما اسکلت فلزی جوشی از چنین مزیتی برخوردار نمی باشد. همچنین در صورت آسیب اسکلت فلزی جوشی ، تعمیر قسمت آسیب دیده تنها با برش قطعه و متصل کردن دوباره آن امکان پذیر می باشد، در صورتی که تعمیر اسکلت فلزی پیچ و مهره ای آسان تر و سریع تر است. همچنین مقاومت اسکلت فلزی جوشی در برابر حرارت و آتش سوزی کمتر از اسکلت فلزی پیچ و مهره بوده و زودتر دچار آسیب می گردد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

معین سادات

سلام در ساخت اسکلت فلزی جوشی از دستگاه جوش به خصوصی استفاده خواهد شد؟

مسعود

اسکلت فلزی جوشیتا چند طبقه و وزنی امکان دارد؟

بحری

ساخت اسکلت فلزی جوشی برای اطمینان از جوش چه ازمایش ها و تست های در محل میتوان انجام داد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما