استعلام قیمت
۰۲۱-۶۵۰۲۳۱۵۷
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

پریز هوشمند

پریز هوشمند
پريز هوشمند

امروزه تنها با در اختیار داشتن یک ریموت کنترل یا از طریق تلفن همراه و پنل مرکزی می توان تمامی وسایل برقی ساختمان را کنترل نمود. تجهیزات مختلفی برای تحقق این قابلیت ها در یک محل قابل استفاده هستند که پریز هوشمند وای فای ( wifi ) و سیم کارتی لمسی نمونه هایی از آن می باشند. شیوه عملکرد این سیستم به طور معمول به این صورت است که پریز هوشمند به صورت یک مصرف‌ کننده به پریز دیواری متصل شده و سمت دیگر آن در اختیار کاربر قرار می‌ گیرد که خروجی آن کاملا قابل‌ کنترل است. به این ترتیب تجهیزات برقی از هر مسافتی کنترل و مدیریت می گردند.

پریز هوشمند
کنترل وسایل برقی با پریز هوشمند وای فای ( wifi )

انواع پریز هوشمند

شرکت های مختلف تولید کننده، مدل های متنوعی از انواع پریز هوشمند های لمسی را تولید می کنند. برخی از تولید کنندگان آن ها را به صورت یک گجت مستقل تولید نموده و برخی دیگر اقدام به تولید ماژول عملگر هوشمند کرده اند که در پشت پریز ها نصب گردیده و پریز سنتی را به لمسی تبدیل می نماید. اما نوع مستقل آن مانند یک رابط عمل نموده به طوری که از یک طرف به پریز سنتی و از طرف دیگر به مصرف کننده متصل می شود.

عموما جریان عملکردی در این سیستم بین ۵ تا ۱۰ آمپر است. البته جریان قابل تحمل ماژول عملگر هوشمند قابل افزایش است و در صورت نیاز به تغییر جریان خروجی ماژول عملگر هوشمند ، کافی است یک رله مکمل با جریان خروجی مورد نظر به پشت پریز اضافه گردد و ماژول به عنوان مدار فرمان رله مکمل ، مورد استفاده قرار گیرد. اما جریان قابل تحمل پریز هوشمند مستقل را نمی توان تغییر داد. با این حال، پریز های هوشمند از طریق دو پروتکل سیم کارت و وای فای ( wifi ) کنترل می شوند.

پریز هوشمند سیم کارتی

در پریز هوشمند سیم کارتی ، یک عدد سیم کارت در داخل پریز قرار می گیرد که از این طریق امکان ارتباط برقرار کردن از راه دور و با ارسال پیامک میسر می ‌شود. اما پریز برق هوشمند به صورت برنامه ریزی شده به پنل مرکزی متصل می گردد. به این ترتیب هم از راه دور و هم از طریق پنل مرکزی ، اطلاعات تجهیزات برقی قابل دریافت بوده و دستورات لازم اعمال می گردد.

پریز وای فای ( wifi )

 

پریز برق هوشمند

پریز هوشمند وای فای wifi

پریز های هوشمند وای فای ( wifi ) نمونه های بسیار رایجی هستند که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. برقراری ارتباط و کنترل از راه دور این پریزها از طریق وای فای صورت می گیرد. در مقایسه با نمونه های سیم کارتی قابلیت اتصال کاربران بیشتری به پریز های وای فای ( wifi ) است. علاوه بر آن با توجه به امکان اتصال اینترنت تنظیمات بیشتری در نرم افزار مربوط به آن قابل پیاده سازی هستند.

قابلیت های پریز هوشمند

پریز هوشمند از سری تجهیزات به روز در هوشمند سازی ساختمان است که متناسب با نیاز مشترک با قابلیت های متونع در بازار موجود است. این پریز با ظاهری مشابه پریزهای معمولی، قابلیت برنامه ریزی، کنترل از راه دور و غیره را بدون نیاز به تغییر در سیم کشی ساختمان فراهم می کند.

پریز هوشمند و برنامه ریزی

از مهم ترین قابلیت های پریز هوشمند وای فای ( wifi ) و سیم کارتی لمسی افزایش آسایش ساکنین با استفاده از برنامه ریزی و تعریف سناریوهای مختلف است. به طوری که می توان با استفاده از گوشی تلفن همراه و یا پنل مرکزی ، بسیاری از کارهای تکراری با صرف زمان کم تر انجام گیرد. ایجاد برنامه زمان بندی برای هر یک از تجهیزات ساختمان به ویژه در زمان عدم حضور ساکنین می تواند بسیار مفید باشد.

پریز وای فای

 

پریز هوشمند وای فای ( wifi ) و اتصال وسایل الکتریکی به آن

بسیاری از پریزهای هوشمند مجهز به حالت دور از خانه را هستند. با فعال بودن این حالت، در زمان مسافرت و یا عدم حضور در خانه، لامپ ها در فواصل زمانی مختلف روشن و خاموش می شوند تا حضور صاحب خانه را شبیه سازی کرده و سارقین را دور کنند.

پریز هوشمند و مدیریت مصرف

از قابلیت های دیگر پریزهای هوشمند ارائه اطلاعات مصرف انرژی هر یک از تجهیزات ساختمان به پنل مرکزی و یا گوشی تلفن همراه است که می توان بر اساس این اطلاعات، تغییرات لازم را اعمال نموده و میزان مصرف انرژی ساختمان را کاهش داد.

پریزهای هوشمند

 

پریز برق هوشمند قابل جا به جایی

امنیت ساکنین

یکی دیگر از مزایای استفاده از این سیستم، تامین ایمنی ساکنین به ویژه کودکان است به طوری که با استفاده از پریز هوشمند امکان تماس اتفاقی با برق بسیار محدود می گردد. چراکه در صورت عدم استفاده از پریز لمسی یک کلاهک مخصوص بر روی آن ها قرار می گیرد. همچنین با اتصال این سیستم به کنسول بازی و یا تلویزیون موجود در اتاق فرزندان، می ‌توان از راه دور مدت زمان روشن ماندن دستگاه را کنترل نمود.

علاوه بر آن پریز برق هوشمند لمسی دارای یک سنسور گرمایی بوده که از گرم شدن بیش از حد وسایل الکتریکی جلوگیری می کند. بنابراین در این حالت دیگر نیازی به نگرانی درباره خاموش کردن و یا از برق کشیدن وسایل برقی نمی باشد.

قابلیت جابه جایی

پریزهای هوشمند دارای قابلیت جابجایی هستند. به این ترتیب که در هر لحظه می توان جای پریز را عوض نموده و دستگاه دیگری را از طریق نرم افزار کاربردی کنترل نمود. قابلیت جابجایی برای ماژول عملگر هوشمند نیز وجود دارد اما جابجایی آن به نسبت جابجایی نوع مستقل، اندکی دشوار تر است. چرا که لازم است پریز باز شده و ماژول از پشت آن به پشت پریز مورد نظر منتقل گردد.

قیمت پریز هوشمند

 

پریز هوشمند قابل کنترل با گوشی

نصب پریز برق هوشمند

نصب پریز برق هوشمند لمسی به دو صورت توکار و روکار انجام می شود. پریز هوشمند روکار بر روی پریزهای ساختمان نصب می شود. این در حالی است که پریزهای توکار در پشت پریز برق ساختمان قرار می گیرند. در هر دو مدل با فشردن دکمه‌ پریز ارتباط بین پریز و مودم متصل به شبکه برقرار می‌ گردد. برای استفاده از آن کافی است تا اپلیکیشن کاربردی مربوط نصب شود و کنترل هوشمند وسایل برقی فعال شود.

قیمت پریز هوشمند

از آن جایی که پریز برق هوشمند لمسی نسبت به پریز های معمولی از مکانیزم متفاوتی برخوردار است، طبیعتا هزینه بیش تری برای خرید این پریز ها صرف می گردد. همچنین با افزایش تلاش ها برای رسیدن به سطح رفاه و آسایش بالاتر، شرکت های مختلفی تاسیسات هوشمندسازی نظیر پریز هوشمند را ارائه می دهند. به همین سبب قیمت پریز هوشمند وای فای ( wifi ) و سیم کارتی به برند محصول نیز وابسته است.

سیستم روشنایی هوشمند تبریز سیستم روشنایی هوشمند بجنورد سیستم روشنایی هوشمند کرمانشاه سیستم روشنایی هوشمند ارومیه سیستم روشنایی هوشمند اهواز سیستم روشنایی هوشمند یاسوج سیستم روشنایی هوشمند اردبیل سیستم روشنایی هوشمند زنجان سیستم روشنایی هوشمند گرگان سیستم روشنایی هوشمند اصفهان سیستم روشنایی هوشمند سمنان سیستم روشنایی هوشمند رشت سیستم روشنایی هوشمند کرج سیستم روشنایی هوشمند زاهدان سیستم روشنایی هوشمند خرم آباد سیستم روشنایی هوشمند ایلام سیستم روشنایی هوشمند شیراز سیستم روشنایی هوشمند ساری سیستم روشنایی هوشمند بوشهر سیستم روشنایی هوشمند قزوین سیستم روشنایی هوشمند اراک سیستم روشنایی هوشمند شهرکرد سیستم روشنایی هوشمند قم سیستم روشنایی هوشمند بندرعباس سیستم روشنایی هوشمند بیرجند سیستم روشنایی هوشمند سنندج سیستم روشنایی هوشمند همدان سیستم روشنایی هوشمند مشهد سیستم روشنایی هوشمند کرمان سیستم روشنایی هوشمند یزد سیستم روشنایی هوشمند تهران

برای مطالعه بیشتر:

کنترل هوشمند وسایل برقی

سیستم صوتی هوشمند

قیمت سیستم هوشمند سازی ساختمان

سیستم مدیریت هوشمند ساختمان BMS

سیستم برق هوشمند ساختمان

هوشمند سازی منازل مسکونی

خانه هوشمند ارزان

هوشمند سازی ساختمان در مشهد

نمایندگی شیشه های هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ نظر

  1. سلام برنامه ریزی پریزهای هوشمند چطوری انجام میشه ، آیا هر کسی میتونه انجامش بده یا لازمه برای تنظیمش به یه متخصص مراجعه کنیم؟؟

  2. برای مکان های تجاری هم میتونیم استفاده کنیم‌آیا کاربرد داره

  3. شما بیشتر استفاده از پریز هوشمند رو پیشنهاد میدین یا پریز سیمکارتی

  4. سلام میشه به پریز هوشمند سه راهی یا چهار راهی وصل کرد و وسایل مختلفی رو به اون چند راهی وصل کرد بعد با خاموش شدن سه راهی از طریق پریز هوشمند وسایلم خاموش میشن!

  5. پریز هوشمند به صورت مجزا برای هر پریز وصل میشه؟ یعنی منظورم اینکه برای هر پریز باید یه پریز هوشمند تهیه کرد؟!

  6. پریز هوشمند از کجا تهیه کنم؟

  7. پریز هوشمند چقدر جالب بود، خیلی ممنون از مطالب خوبتون