استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

سقف متحرک

سقف متحرک
سقف متحرک برقی

سقف متحرک (Retractable Roof) به سقفی گفته می شود که امکان باز و بسته شدن دارد. این نوع سقف قابلیت تنظیم نور و کنترل و جلوگیری از ورود باران و برف به فضای زیر خود را فراهم می نماید. سقف متحرک قابلیت باز شدن در یک جهت و یا از مرکز به هر سمت را دارا می باشد که با توجه به موقعیت پروژه تعیین می گردد.

به منظور اجرای سقف های متحرک ، پس از طراحی آن در ابعاد و اندازه های مشخص، محل قرارگیری ریل ها تراز و هموار شده و سپس اقدام به نصب آنها می نمایند. این ریل ها به همراه چرخ های مخصوص قابلیت حرکت و باز و بسته شدن سقف را فراهم می کنند. از این نوع سقف ها می توان به عنوان پوششی برای استخر ، حیاط خلوت و پاسیو ، پارکینگ و … استفاده نمود. سقف های متحرک علاوه بر فضاسازی بر زیبایی محیط نیز می افزایند. در ادامه با این سقف ها بیشتر آشنا خواهید شد.

سقف متحرک
سقف متحرک

قیمت سقف متحرک

قیمت سقف متحرک در بازار بسیار متفاوت بوده و به عوامل مختلفی وابسته است که یکی از آنها جنس متریال مورد استفاده در پوشش آن می باشد. به طور مثال قیمت سقف متحرک شیشه ای بیشتر از نوع پارچه ای آن است. از جمله عوامل موثر بر قیمت سقف متحرک پارچه ای می توان به جنس پارچه سقف اشاره نمود. جنس سازه سقف متحرک نیز بر روی قیمت آن موثر است.

همان طور که اشاره شد در اجرای سقف متحرک غالبا از موتورهای برقی استفاده می گردد. از این رو نوع موتور ، برند و کارایی آن از دیگر عوامل موثر بر قیمت سقف متحرک برقی محسوب می شود. گران ترین برند موتور سقف متحرک موجود در بازار، مربوط به شرکت سامفی فرانسه می باشد. شایان ذکر است که هرچه وزن سازه کمتر باشد هزینه های مربوط به تهیه موتور برقی و نگهداری آن کاهش یافته و در نتیجه قیمت تمام شده این نوع سقف نیز کاهش می یابد.

سقف متحرک
اجرای سقف متحرک در مکان های عمومی

یراق آلات و لوازم جانبی مورد استفاده در ساخت آن از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت سقف متحرک می باشند. متراژ پروژه نیز بر روی هزینه تمام شده اجرای این نوع سقف تاثیرگذار است. به طور کلی به دلیل پرتی بیشتر مصالح در پروژه های با حجم کمتر، قیمت تمام شده اجرای سقف متحرک افزایش می یابد. شایان ذکر است که قیمت سقف متحرک دستی ارزان تر و مقرون به صرفه تر از نوع اتوماتیک آن می باشد.

کاربرد

از مهم ترین کاربردهای این نوع سقف ، استفاده در مکان های عمومی همچون رستوران ها، هتل ها و کافی شاپ ها می باشد. این امر سبب می گردد که ضمن محوطه سازی و گسترش فضا، بر زیبایی محیط نیز افزوده شود. از این نوع سقف ها می توان به منظور سقف متحرک حیاط خلوت و بالکن نیز استفاده نمود. این نوع سقف این امکان را فراهم می نماید که در صورت نیاز به نور آفتاب اقدام به جمع کردن سقف نموده و در زمان های بارانی آن را باز نمود.

از سقف های متحرک می توان به منظور مسقف نمودن استخر نیز استفاده کرد. اجرای سقف متحرک استخر سبب می گردد که امکان استفاده از استخر در تمامی فصول سال و در هر شرایط آب و هوایی فراهم گردد. ضمن اینکه از امکان دید ساختمان های مجاور و همچنین ورود گرد و خاک و برگ درختان به درون استخر جلوگیری می نماید.

سقف متحرک استخری
سقف متحرک برقی استخر

برای مسقف نمودن پارکینگ نیز می توان از این نوع سقف ها استفاده کرد. استفاده از سقف متحرک پارکینگ از تغییر رنگ اتومبیل شما در اثر تابش آفتاب و یا کثیف شدن آن جلوگیری می نماید. همچنین در برخی از استادیوم ها نیز از این نوع سقف ها استفاده می گردد. به طور مثال ممکن است در اثر بارش های شدید باران یا برف برخی از رویدادهای ورزشی لغو گردد. اما اجرای این نوع سقف در استادیوم های ورزشی امکان برگزاری مسابقات در هر شرایط آب و هوایی را فراهم می نماید. سقف متحرک برای پوشش گلخانه ها و سایر فضاهای سرپوشیده کشاورزی نیز کاربرد دارد.

سقف متحرک
سقف متحرک رستوران

انواع سقف متحرک

سقف متحرک از نظر سیستم باز و بسته شدن به انواع سقف متحرک برقی یا اتوماتیک و سقف متحرک دستی تقسیم بندی می گردد. نوع دستی آن با دست باز و بسته می شود. در نوع برقی، از یک موتور برقی و ریموت به منظور باز و بسته نمودن سقف استفاده می گردد.

سقف متحرک از نظر جنس پوشش به کار برده شده در ساخت آن به انواع آلومینیومی ، شیشه ای ، پارچه ای و پلی کربناتی دسته بندی می گردد که با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و میزان رطوبت محیط، انتخاب و اجرا می شوند. سازه این نوع سقف ها غالبا از جنس آلومینیوم است و به دلیل اینکه دائما در معرض باد و باران و تابش آفتاب می باشند، برای پوشش آنها از رنگ های خاصی (رنگ پودری الکترواستاتیک) استفاده می گردد. آلومینیوم مقاومت بالایی در شرایط جوی مختلف داشته و زنگ نمی زند، در نتیجه مقاومت و عمر سقف نیز افزایش می یابد.

سقف جمع شونده
سقف متحرک استادیوم

سقفهای متحرک به عنوان سقف تاشو نیز شناخته می شوند. از جمله کاربردهای آن می توان به سقف تاشو حیاط ، سقف تاشو تراس ، سقف تاشو پارکینگ و سقف تاشو حیاط خلوت اشاره کرد.

سقف متحرک پارچه ای

این نوع سقف ها که متشکل از پارچه و آلومینیوم می باشند از قدیمی ترین انواع سقف های متحرک محسوب می گردند. امروزه برای باز و بسته نمودن این نوع سقف ها غالبا از یک موتور برقی استفاده می شود. پوشش مورد استفاده در ساخت این سقف ها بر اساس سفارش مشتری می تواند تولید کشورهای مختلفی همچون آلمان، کره، ترکیه و … باشد. همچنین این پوشش ها در طرح و رنگ های مختلفی موجود می باشند که پاسخگوی سلیقه های مختلف خواهد بود.

در ساخت این نوع از سقف ها می توان از پارچه های مات و یا شفاف استفاده نمود که با توجه به نوع کاربرد انتخاب می گردند. شایان ذکر است که میزان شفافیت پارچه های با قابلیت عبور نور، وابسته به ضخامت لایه PVC این پوشش ها می باشد.

سقف پارچه ای متحرک
سقف متحرک پارچه ای

سقف های متحرک پارچه ای قابلیت نورپردازی و به کارگیری سنسور باد، باران و نور را نیز دارا می باشند. سنسورهای باد بدین صورت عمل می نمایند که در صورت وزش باد با سرعت و شدت بیش از حد تعیین شده، فرمان تغییر وضعیت سقف به موتور منتقل می گردد. شیوه عملکرد سنسورهای نور و باران نیز به همین منوال می باشد.

از سقف متحرک پارچه ای می توان هم در محیط های کوچک و هم در محیط های بزرگ استفاده نمود. این نوع سقف متحرک مقاومت بالایی در برابر وزش بادهای شدید و نیز تابش خورشید دارد. در پروژه های با متراژ بالا معمولا قیمت سقف متحرک پارچه ای مقرون به صرفه تر از انواع دیگر می باشد. از این رو به منظور اجرا در رستوران ها و کافی شاپ ها انتخاب بسیار مناسبی است. این سیستم را می توان با اتکای بخشی از آن به دیوار و یا به صورت خود متکی اجرا نمود.

سقف متحرک
سقف متحرک لوور

قیمت سقف متحرک پارچه ای

قیمت سقف متحرک پارچه ای وابسته به جنس پارچه و طول و عرض بازشو می باشد. در صورتی که این نوع سقف متحرک به صورت برقی اجرا شود، برند و نوع موتور نیز در تعیین قیمت سقف متحرک پارچه ای تاثیرگذار خواهد بود. یراق آلات، لوازم جانبی و کیفیت آلومینیوم سازه نیز تعیین کننده است.

سقف متحرک آلومینیومی

این سقف ها نسبت به نوع پارچه ای مقاومت بالاتری در برابر بار ناشی از باران و برف دارند. سقف های متحرک فلزی با انواع فوم، عایق بندی شده و استقامت بالایی دارند. از این رو نسبت به سایر انواع سقف های متحرک ، عایق حرارتی و صوتی خوبی می باشند. همچنین مقاومت و دوام آن نیز در برابر ضربه، فشار و اجسام سنگین بالا است. غالبا قیمت سقف متحرک آلومینیومی بیشتر از انواع دیگر می باشد.

از سقف های متحرک آلومینیومی می توان به صورت نیمه باز نیز استفاده نمود. این امر موجب عبور هوا از میان پانل های آلومینیومی و در نتیجه تهویه هوای محیط می گردد. همچنین پانل های نیمه باز امکان ایجاد سایه ضمن عبور نور را نیز فراهم می نمایند.

سقف جمع شونده
سقف متحرک آلومینیومی

سقف متحرک شیشه ای

همان طور که از نام این سقف ها بر می آید، در ساخت آن از شیشه استفاده می گردد که این شیشه ها از نوع سکوریت می باشند. این سقف ظاهری زیبا برای محیط ایجاد کرده و قابلیت انتقال نور نیز دارند. از دیگر مزایای این نوع سقف ایجاد قابلیت دید به فضای بیرون می باشد. از آنجایی که در ساخت سقف شیشه ای متحرک غالبا از شیشه سکوریت دوجداره استفاده می گردد، در نتیجه در انواع شرایط آب و هوایی قابل اجرا می باشند.

سقف متحرک شیشه ای
سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک پلی کربنات

این نوع سقف ها گزینه مناسبی برای پوشش استخر می باشند، زیرا هم شفاف اند و هم اینکه مقاومت بالایی دارند. این سقف ها ارزان تر از انواع شیشه ای هستند. ورق های پلی کربنات دارای مزایایی همچون ضد UV بودن، وزن کم، نشکن بودن و قابلیت خمیدگی می باشند.

انواع سقف متحرک بر اساس محل اجرا

سقف های متحرک را بر اساس محل اجرا می توان به انواع سقف متحرک حیاط خلوت ، سقف متحرک پاسیو ، سقف متحرک رستوران ، سقف متحرک استخر و …دسته بندی کرد.

سقف تاشو

سقف متحرک حیاط خلوت

سقف متحرک حیاط خلوت امکان گذراندن اوقات فراغت در این مکان را فراهم می کند. این سقف معمولا در انواع پارچه ای، آلومینیومی و پلی کربنات اجرا می شود. حتی می توان از شیشه نیز برای اجرای آن استفاده کرد، اما بهتر است که از سقف متحرک شیشه ای استفاده نشود.

سقف حیاط خلوت می تواند بر روی سقف اولین طبقه و یا حتی آخرین طبقه ساختمان اجرا گردد. سقف متحرک حیاط خلوت معمولا به صورت اتوماتیک اجرا می شود. با توجه به موارد ذکر شده، قیمت سقف متحرک حیاط خلوت بر اساس جنس متریال مصرفی در ساخت آن و اتوماتیک یا دستی بودن آن متفاوت است.

سقف کاذب متحرک
سقف متحرک حیاط خلوت

سقف متحرک استخر

اجرای سقف متحرک استخر موجب جلوگیری از دید ساختمان های مجاور می گردد. همچنین از آلودگی و ورود برگ و گرد و خاک به درون استخر جلوگیری می کند. از دیگر مزایای اجرای این سقف امکان استفاده از استخر در شرایط آب و هوایی مختلف می باشد. علاوه بر این از تبخیر آب استخر و هدر رفتن آن جلوگیری می نماید. معمولا برای سقف متحرک استخر از پلی کربنات استفاده می شود.

سقف متحرک استخری
سقف متحرک استخر

سقف متحرک پارکینگ

این نوع از سقف متحرک از اتومبیل در برابر تابش نور خورشید حفاظت کرده و از آسیب دیدگی آن جلوگیری می نماید. همچنین از خودرو در برابر بارش برف و باران محافظت می نماید. در روزهای گرم تابستان سایبان خودرو از گرم شدن فضای داخل اتومبیل جلوگیری می کند. این سقف ها بیشتر در خانه های ویلایی اجرا می شوند. سقف متحرک پارکینگ در انواع دستی و برقی قابل اجرا است.

سقف متحرک پارکینگ
سقف متحرک پارکینگ

سقف متحرک تراس

سقف متحرک تراس امکان استفاده بهینه از فضا را فراهم می نماید. به ویژه در رستوران ها و کافی شاپ های دارای تراس، اجرای سقف متحرک هم باعث زیباتر شدن محیط و هم ایجاد فضای بیشتر برای پذیرایی مشتریان می گردد. در تراس خانه نیز اجرای سقف متحرک فضای مناسبی را برای پذیرایی از مهمانان و یا گذراندن اوقات فراغت ایجاد می کند.

سقف جمع شونده
سقف متحرک تراس

سقف متحرک برقی

سقف متحرک برقی با توجه به جنس متریال مصرفی در ساخت آن به انواع متفاوتی دسته بندی می شود. سقف متحرک برقی شیشه ای یکی از انواع آن است. این سقف ها را می توان با شیشه لمینت سکوریت دوجداره اجرا کرد. البته از انواع دیگر شیشه نیز می توان استفاده کرد. قیمت سقف متحرک برقی شیشه ای ، به نوع شیشه و متراژ اجرایی وابسته است.

سقف برقی متحرک پلی کربنات از دیگر انواع آن است که قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به نوع شیشه ای دارد. سقف متحرک برقی به صورت پارچه ای نیز قابل اجرا است. با توجه به تنوع متریال اولیه مصرفی و نیز متراژ، قیمت سقف متحرک برقی متفاوت خواهد بود.

سقف برقی متحرک
سقف برقی متحرک

مزایای سقف متحرک

 • جلوگیری از اشراف و دید مستقیم ساختمان های مجاور
 • ایجاد قابلیت تنظیم نور فضا
 • جلوگیری از وزش باد مستقیم و در نتیجه کاهش گرد و غبار
 • قابلیت اجرا در انواع ساختمان ها و اماکن همچون رستوران ، استخر ، حیاط ، بالکن و …
 • امکان بهره گیری از سنسورهای باد، نور و باران در اجرای آن
 • فراهم نمودن امکان استفاده از سیستم های سرمایشی و گرمایشی درون محیط
 • قابلیت جا به جایی و نصب مجدد در مکان های جدید با ویژگی ها و ابعاد مشابه با مکان قبلی
سقف متحرک برقی
سقف متحرک برقی

سقف کاذب

سقف کاذب به انواع مختلفی دسته بندی می شود که با توجه به جنس، ویژگی و سلیقه در اماکن مختلف اجرا می گردند. از نظر محل اجرا به سقف کاذب آشپزخانه ، سقف کاذب پذیرایی ، سقف کاذب سرویس بهداشتی و سقف کاذب اتاق خواب تقسیم بندی می شود. از سایر انواع و روش های اجرای سقف کاذب می توان به سقف کاذب مشبک ، انواع سقف کاذب چوبی ، سقف کاذب دامپا ، سقف کاذب لوکسالون ، سقف کاذب آکوستیک ، سقف کاذب گریلیوم ، سقف کاذب شیشه ای ، سقف کانتکس ، اجرای سقف کاذب پی وی سی ، سقف کاذب معرق ، سقف کاذب لوور ، اجرای سقف کشسان ، اجرای آسمان مجازی و سقف کاذب طلقی اشاره کرد. همچنین با اجرای تزئینات سقف به ویژه بر روی سقف های گچی زیبایی سقف افزایش می یابد.

برای مطالعه بیشتر:

آردواز درب حیاط

سقف کشسان

آسمان مجازی

سقف کاذب گچی

سقف سرویس بهداشتی

اجرای سقف سازه ای

سقف هال

سقف آشپزخانه

نصب سقف کاذب سرویس بهداشتی

شینگل سقف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.53 ( 8 نظر)

۳۷ نظر

 1. ممنون از مطالب جالبتون درباره سقف متحرک، خدا قوت

 2. سقف متحرک از نظر جنس آلومینیومی ، شیشه ای ، پارچه ای و پلی کربناتی کدام ماندگاری بیشتری دارد؟

 3. پارچه به کار رفته در سقف متحرک پارچه ای چقدر میتونه در برابر نور آفتاب در مناطق جنوبی ایران دوام بیاره و اگر مشکلی براش به وجود اومد از کجا باید این نوع پارچه رو تهیه کرد

 4. برای استخر خونه میخواستم از سقف متحرک استفاده کنم شما کدوم طرح از سقف های متحرک رو برای انجام این کار مناسب میدونید قیمتش هم مهم نیست چقدر باشه

 5. مناسب ترین قیمت سقف متحرک میخواستم برای حیاط خانه

 6. علیرضا همایون نژاد

  سلام ، من خیلی دوست دارم که برای سقف حیاط سقف متحرک اجرا کنم اما یه مشکلی هست و اون اینکه توی حیاط چن تا درخت داریم که اتفاقا بزرگ هم هستند و قدشون هم بلنده میشه بگید با وجود این درختا چطوری میتونم برای حیاط سقف متحرک نصب کنم؟

 7. هزینه اجرای سقف متحرک خیلی بالاست واقعا هم خود سقف متحرک و هم زیرساختی که لازمه قبل از اجرا و نصب سقف متحرک براش ساخته و اجرا بشه هزینه شون بالاست ، اگر واقعا بهش نیاز دارید توصیه میکنم حتما قبل از اقدام به خرید در موردش فکر کنید و ببینید امکانش هست کارتون با یه روش دیگه راه بیافته مثلا نصب سایبان ، اگرم که واقعا نشده و بهش احتیاج دارید از نمایندگی ها و نه شرکت ها خرید و کارهاش رو انجام بدید که صرفه جویی کنید در هزینه هاش !

 8. برای سقف استخر های خونگی از چ نوع سقف متحرکی بیشتر استفاده شده

 9. سقف متحرک آلومنیمی که هم میشه کامل جمعش کرد و هم میشه به صورت نیمه باز نگه داشت ویا کلا بسته باشه به نظرم از بقیه بهتر اومد ، این مدل سقف متحرک رنگ بندی داره؟ و امکان اجرا در هر مساحتی رو داره؟

 10. سقف متحرک پارچه ای رو میتونم به صورت دست دوم تهیه کنم ؟ دوستان اگه کسی قصد فروش داره لطفا به من اطلاع بده اگه قابل جابه جایی هست

 11. سلام وتشکر از سایت فوق‌العاده تون ، سقف متحرک پارچه از چه مدل پارچه ای ساخته میشه در شرایط آب و هوایی متفاوت دوام داره مثلا در برابر نور خورشید رنگ نمیبازه یا بافتش خراب نمیشه؟؟!

 12. سقف متحرک شیشه ای برای گلخانه های خانگی بنظرم میتونه مناسب باشه .

 13. برای سفارش سقف متحرک به کجا باید مراجعه کنم ؟

 14. سلام قیمت سقف متحرک شیشه ای برای ۲۵ مترمربع چقدره

 15. سلام قیمت سقف متحرک پارکینگ به چه پارامترهایی وابسته است؟

  • هزینه سقف متحرک برای پارکینگ به عوامل متعددی همچون متراژ اجرا، جنس و کیفیت متریال مصرفی، برند موتور مورد استفاده، یراق آلات و لوازم جانبی مصرفی در ساخت وابسته است.

 16. سقف متحرک در طرحهای مختلف موجود هست در بازار؟ مثلاً به شکل آسمان؟

 17. سقف متحرک بیشتر برای چه اماکنی اجرا میشه؟ میشه برای استخر اجرا کرد؟

  • کاربرد سقف متحرک در کافه ها، تراس، پاسیو، استخر ، ورزشگاه و … می باشد.
   بله، برای استخر نیز قابل اجرا است.

 18. شرکتی هست که سقف متحرک قوس دار ر اجرا کنه ؟

 19. هما سادات اشرفی

  با این سقف متحرک ها میشه استخر رو سر پوشیده کرد؟ تو شمال قابل اجرا هستن؟ منظورم از نظر مقاومت در برابر شرایط آب و هواییه.
  ممنون
  اشرفی هستم از چالوس

  • بله، یکی از بیشترین کاربردهای اجرای سقف متحرک برای پوشش استخر می باشد. این سقف ها در شمال نیز قابل اجرا است. سقف متحرک شیشه ای، آلومینیومی و پلی کربنات از مقاومت مناسبی در چنین شرایط آب و هوایی برخوردار می باشند.

 20. چقدر دنبال این مطالب بودمممم تشکر
  لطفا فروشگاه مرتبط هم معرفی کنید…

 21. سقف متحرک برای سالن ورزشی میخوام
  کسی میشناسید اجرا کنی؟

 22. سقف متحرک استخر هم اجرا میکنید؟

 23. سقف متحرک از چه برندی باید تهیه کنیم؟ آیا فروشنده مطمین میتونید معرفی کنید؟