استعلام قیمت
۰۲۱-۶۲۹۹۹۶۷۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

اتاق آسانسور

اتاق آسانسور
اتاق آسانسور

اتاق یا کابین اسانسور قسمتی از آسانسور است که مسافر، بار و یا هر دو را در خود جای داده و جا به جا می کند. اتاق اسانسور در انواع گوناگونی اعم از مسافربر، باربر، بیمارستانی و … ساخته می شود. اتاق، ساختاری فلزی است که بین فضای ریل ها، توسط یک طناب فولادی در داخل مسیری عمودی آویزان می باشد و در ابعاد و مدل های گوناگونی طراحی و تولید می شود. طراحی داخلی اتاق با اجناس مختلف و طرح های متنوع صورت می گیرد. در ادامه به معرفی مشخصات اتاق اسانسور نظیر اجزا و ابعاد اتاق آسانسور و قیمت اتاق آسانسور پرداخته شده است.

قیمت اتاق آسانسور

قیمت اتاق اسانسور بر اساس عوامل متعددی تعیین می شود. جنس، ظرفیت، ابعاد اتاق آسانسور و دیگر ویژگی های کاربری و ظاهری در تعیین قیمت آن تاثیرگذار می باشد. برای مثال هر چه ابعاد اتاق آسانسور بزرگ تر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود، یا هر چه از لوازم جانبی و تزئینات بیشتری در طراحی داخلی استفاده شود، قیمت اتاق آسانسور افزایش پیدا خواهد کرد. برای تهیه اتاق آسانسور قیمت پایین، اتاق هایی با دیواره ام دی اف انتخاب مناسبی هستند. به کارگیری دیواره های استیل و شیشه ای در طراحی اتاق آسانسور قیمت آن را افزایش می دهد. برای مشاهده اتاق آسانسور قیمت مناسب به سایت عمران مدرن مراجعه نمایید. همچنین مدل های اتاق آسانسور قیمت بالا و لوکس، میان کالاهای موجود در سایت قابل مشاهده می باشند.

قیمت اتاق آسانسور
اتاق آسانسور شیک

ابعاد اتاق آسانسور

ابعاد اتاق آسانسور بر اساس عواملی مانند طراحی چاه آسانسور، ظرفیت و کاربری آن تعیین می شود. قبل از اقدام برای نصب آسانسور، توجه به ابعاد اتاق آسانسور ضروری است. طراحی صحیح ابعاد اتاق آسانسور برای تخمین تعداد مسافران قابل حمل، سرعت و قدرت آسانسور لازم است.

ابعاد اتاق آسانسور
اتاق آسانسور شیشه ای

محاسبه ابعاد اتاق آسانسور

برای دانستن ابعاد اتاق آسانسور باید مساحت و ارتفاع اتاق اسانسور را محاسبه نماییم. در واقع حاصلضرب ارتفاع اتاق آسانسور در مساحت مفید آن، برابر ابعاد اتاق آسانسور می باشد. تعیین مساحت و ارتفاع اتاق اسانسور با توجه به ظرفیت آن صورت می گیرد. اصولا ارتفاع استاندارد اتاق اسانسور ۲۲۰ سانتی متر است و مساحت اتاق اسانسور نیز از استانداردی که در ادامه معرفی می کنیم پیروی می کند.

جدول ابعاد اتاق آسانسور

مساحت اتاق اسانسور را می توان بر اساس دو معیار بار اسمی و تعداد مسافران محاسبه نمود. در جدول ابعاد اتاق آسانسور (جداول (۱-۱) و (۲-۱)) بر اساس استاندارد ملی ایران ۶۳۰۳،برای هر وزن و ظرفیت،به ترتیب مقادیر حداکثر و حداقل مساحت اتاق اسانسور ارائه شده است.

جدول (۱-۱) بر حسب بار اسمی و حداکثر مساحت اتاق اسانسور :

بار اسمی، جرم (kg)حداکثر مساحت اتاق اسانسور (m2)بار اسمی، جرم (kg)حداکثر مساحت اتاق اسانسور (m2)
۱۰۰۳۷/۰۹۰۰۲۰/۲
۱۸۰۵۸/۰۹۷۵۳۵/۲
۲۲۵۷۰/۰۱۰۰۰۴۰/۲
۳۰۰۹۰/۰۱۰۵۰۵۰/۲
۳۷۵۱۰/۱۱۱۲۵۶۵/۲
۴۰۰۱۷/۱۱۲۰۰۸۰/۲
۴۵۰۳۰/۱۱۲۵۰۹۰/۲
۵۲۵۴۵/۱۱۲۷۵۹۵/۲
۶۰۰۶۰/۱۱۳۵۰۱۰/۳
۶۳۰۶۶/۱۱۴۲۵۲۵/۳
۶۷۵۷۵/۱۱۵۰۰۴۰/۳
۷۵۰۹۰/۱۱۶۰۰۵۶/۳
۸۰۰۰۰/۲۲۰۰۰۲۰/۴
۸۲۵۰۵/۲۲۵۰۰۰۰/۵

جدول (۲-۱) بر حسب ظرفیت و حداقل مساحت اتاق اسانسور :

تعداد مسافرانحداقل مساحت اتاق اسانسور (m2)تعداد مسافرانحداقل مساحت اتاق اسانسور (m2)
۱۲۸/۰۱۱۸۷/۱
۲۴۹/۰۱۲۰۱/۲
۳۶۰/۰۱۳۱۵/۲
۴۷۹/۰۱۴۲۹/۲
۵۹۸/۰۱۵۴۳/۲
۶۱۷/۱۱۶۵۷/۲
۷۳۱/۱۱۷۷۱/۲
۸۴۵/۱۱۸۸۵/۲
۹۵۹/۱۱۹۹۹/۲
۱۰۷۳/۱۲۰۱۳/۳

جدول محدوده مساحت اتاق اسانسور :

تعداد مسافرانمحدوده مساحت اتاق اسانسور (m2)تعداد مسافرانمحدوده مساحت اتاق اسانسور (m2)
۱۳۷/۰>A≥۲۸/۰۱۱۰۵/۲>A≥۸۷/۱
۲۵۸/۰>A≥۴۹/۰۱۲۲۰/۲>A≥۰۱/۲
۳۷۰/۰>A≥۶۰/۰۱۳۴۰/۲>A≥۱۵/۲
۴۹۰/۰>A≥۷۹/۰۱۴۵۰/۲>A≥۲۹/۲
۵۱۷/۱>A≥۹۸/۰۱۵۶۵/۲>A≥۴۳/۲
۶۳۰/۱>A≥۱۷/۱۱۶۹۰/۲>A≥۵۷/۲
۷۴۵/۱>A≥۳۱/۱۱۷۹۵/۲>A≥۷۱/۲
۸۶۶/۱>A≥۴۵/۱۱۸۱۰/۳>A≥۸۵/۲
۹۷۵/۱>A≥۵۹/۱۱۹۲۵/۳>A≥۹۹/۲
۱۰۰۰/۲>A≥۷۳/۱۲۰۴۰/۳>A≥۱۳/۳

اجزای اتاق آسانسور

اتاق اسانسور از سه بخش اصلی یوک، سکوی حمل و دیواره ها تشکیل شده است. علاوه بر کلیات تشکیل دهنده اتاق آسانسور ، آپشن های تزئینی متنوعی جهت ارتقای کیفیت طراحی آن موجود می باشد. انتخاب مناسب هر یک از این اجزا منجر به طراحی بهترین اتاق اسانسور مورد نیاز فرد می شود. در ادامه به معرفی قسمت ها و اجزای تشکیل دهنده مختلف اتاق آسانسور پرداخته شده است.

چهارچوب اتاق اسانسور

به چهارچوب فلزی اتاق که تمام مجموعه را در بر می گیرد، چهارچوب یا یوک گفته می‌ شود. جنس چهارچوب اتاق اسانسور اغلب از فلزات مقاوم است و سایر تجهیزات به آن متصل شده اند.

درب اتاق اسانسور

وظیفه درب اتاق آسانسور حفاظت از مسافران و جلوگیری از برخورد آن ها با دیواره چاه در حین حرکت آسانسور می باشد. این قطعه در مدل ‌های دو لته یا سه لته طراحی شده و شامل دو نوع نیمه اتوماتیک یا تمام اتوماتیک است.

اتاق آسانسور قیمت
درب اتاق آسانسور

کفپوش اتاق اسانسور

کفپوش اتاق بیشتر حالت تزیینی داشته و در انواع مختلف اعم از پارکت، پی وی سی، لمینیت، سنگ معرق و سنگ ساده عرضه می شود. به کارگیری اجناس لوکس تر مانند سنگ برای کفپوش اتاق آسانسور قیمت آن را افزایش می دهد. انتخاب کفپوش مناسب می تواند منجر به افزایش زیبایی کابین و طراحی بهترین اتاق اسانسور شود و همچنین تحمل وزن مسافران نیز از نکات مهمی است که در طراحی کفپوش کابین و انتخاب مصالح ساخت آن باید مورد توجه قرار گیرد.

قیمت اتاق آسانسور
کفپوش اتاق آسانسور

دیواره اتاق آسانسور

از دیگر اجزای تزیینی در طراحی اتاق اسانسور، دیواره اتاق است که در جنس ‌های مختلف اعم از استیل، ام دی اف، شیشه و … ساخته می ‌شود. جنس دیواره از عوامل اصلی موثر بر قیمت اتاق اسانسور می باشد.

اتاق آسانسور قیمت
دیواره اتاق آسانسور

آینه اتاق اسانسور

با نصب آینه در اتاق آسانسور فضای کابین بزرگ‌ تر به نظر می ‌آید و همین امر موجب کاهش ترس و استرس افراد از محیط ‌های بسته می شود.

اتاق آسانسور قیمت
آینه اتاق آسانسور

سقف و نورپردازی اتاق اسانسور

سقف های کاذب با نورپردازی های متنوع منجر به افزایش زیبایی طراحی داخلی اتاق آسانسور می شوند. سقف اتاق اغلب از ورق های کامپوزیت، فرمیکا یا انواع طلق و استیل ساخته می شود. فضای داخلی با نور مناسب و سقف روشن‌ می تواند به مسافران احساس آرامش بیشتری داده و استرس آن ها را کاهش دهد.

اتاقک اسانسور
سقف و نورپردازی اتاق آسانسور

دستگیره اتاق آسانسور

نصب دستگیره در مقابل آینه، سبب ایجاد فضایی در مقابل آینه شده و از برخورد اجسام و آسیب به آن جلوگیری می نماید، و از طرفی یک ابزار کمکی برای ایستادن افراد سالمند و کم ‌توان در اتاق می باشد.

ابعاد اتاقک اسانسور
دستگیره اتاق آسانسور

پنل شستی اتاق اسانسور

شستی اتاق آسانسور ابزاری جهت کنترل اتاق می باشد. این قطعه علاوه بر نقش کاربردی اش، در افزایش زیبایی طراحی داخلی کابین هم موثر می باشد. از این رو شایسته است در انتخاب آن هم کیفیت و هم زیبایی در نظر گرفته شود.

ابعاد اتاقک اسانسور
پنل شستی اتاق آسانسور

فوتوسل درب اتاق اسانسور

یکی از قطعات تعبیه ‌شده در درب اتوماتیک آسانسور می باشد که در هنگام قرار گرفتن مانع بین درب، از بسته شدن آن جلوگیری می نماید.

هواکش اتاق آسانسور

به منظور تهویه هوای داخل اتاق لازم است که هواکش در قسمتی از اتاق نصب شود که گردش هوای داخل و بیرون اتاق به مطلوب ‌ترین شکل ممکن انجام پذیرد.

برای مطالعه بیشتر:

کابین آسانسور

کابین آسانسور استیل

کابین آسانسور ام دی اف

کابین آسانسور ام دی اف استیل

کابین آسانسور شیشه ای

عکس کابین آسانسور جدید

بهترین کابین اسانسور

ابعاد کابین آسانسور

نمونه کابین آسانسور

مدل کابین آسانسور

کابین سازی آسانسور

تولید کابین آسانسور

کابین آسانسور لاکچری

کابین اسانسور جدید

نصب آسانسور در راه پله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چه امتیازی ‌می‌دهید؟

امتیاز کاربران: 4.6 ( 7 نظر)