استعلام قیمت
۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۱
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

راهنمای ثبت‌نام و شرکت در دوره‌های الکترونیکی مرکز آموزش‌های آزاد و تخصصی دانشگاه علم و صنعت

گام اول: ایجاد حساب کاربری

در ابتدا، کاربران باید در سایت مرکز آموزش‌های آزاد پردیس علم و صنعت از طریق لینک  http://ocw.iust.ac.ir/login/index.php” عضو شوند. همانگونه که در شکل زیر نشان داده شده است بر روی قسمت قرمزرنگ “ایجاد حساب کاربری جدید” کلیک کرده تا وارد صفحه ساخت حساب کاربری شوید.

راهنمای ثبت نام در دوره های نظام مهندسی

  • در صفحه بعد در قسمت “نام کاربری” یک نام کاربری دلخواه با حروف انگلیسی وارد کنید.
  • در کادر “رمز عبور” یک رمز عبور وارد کنید و آن را به خاطر بسپارید. در دفعات بعدی مراجعه به سایت، با داشتن این نام کاربری و رمز عبور می‌توانید وارد پنل کاربری خود در سایت شوید.
  • در کادر “آدرس پست الکترونیک“، یک ایمیل شخصی معتبر وارد کنید. توجه کنید که به ایمیل وارد شده دسترسی داشته باشید، به این دلیل که برای فعال‌سازی حساب کاربری خود به آن نیاز پیدا خواهید کرد. (در صورتی که فاقد ایمیل میباشید به قسمت توجه۲ در ادامه رجوع کنید)
  • در کادر “پست الکترونیک (دوباره)” مجددا پست الکترونیک خود را وارد نمایید.
  • در قسمت “نام” نام خود و در قسمت “نام خانوادگی” نام خانوادگی خود را به فارسی و به طور کامل وارد کنید.
  • در انتها در کادر “تلفن همراه” شماره همراه خود را وارد کنید و سپس بر روی دکمه آبی رنگ “ایجاد حساب کاربری من” کلیک نمائید.

ثبت نام دوره نظام مهندسی

پس از آن که بر روی “ایجاد حساب کاربری من” کلیک کردید، در صفحه بعد پیغام ” باید نامه‌ای به ایمیل شما ارسال شده باشد” را دریافت خواهید کرد. در این گام، برای تائید حساب کاربری خود لازم است وارد ایمیل خود شوید و بر روی لینک آبی رنگ داخل ایمیل دریافتی (نشان داده شده در تصویر زیر) از مرکز آموز‌های آزاد پردیس دانشگاه علم و صنعت کلیک کنید. پس از انجام دادن این گام، حساب کاربری شما با موفقیت ایجاد خواهد شد.

ثبت نام دوره های نظام مهندسی

توجه۱: در برخی ایمیل ها لینک زیر به صورت آبی و فعال نمی‌باشد که می بایست لینک را کپی کنید و در قسمت بالای مرورگر خود وارد نمایید

 توجه۲: برای ثبت نام مجدد از ایمیل قبلی خود نمیتوانید استفاده کنید و با خطا مواجه خواهید شد
در صورتی که دارای ایمیل نمی‌باشید و یا ایمیل شما با مشکل مواجه شده است میتوانید با مراجعه به سایت https://tempail.com/ir برای خود یک ایمیل موقت ایجاد کنید و آدرس ایجاد شده در کادر قرمز رنگ را به عنوان آدرس پست الکترونیک در سایت مرکز آموزش های آزاد وارد نمایید ( صفحه ایمیل ایجاد شده را تا زمان ارسال ایمیل تاییدیه دانشگاه نبندید)

همچنین پس از ثبت نام اولیه در سایت با این ایمیل از طرف دانشگاه یک ایمیل تایید به ایمیل ساخته شده ارسال خواهد شد که از طریق کادر زرد رنگ در دسترس خواهد بود و با کپی کردن لینک ارسالی در قسمت بالای مرورگر خود ادامه مراحل را طی کنید

گام دوم: ثبت‌نام در درس

پس از کلیک بر روی لینک ارسالی به ایمیل شما به پنل کاربری خود در سایت آموزش‌های آزاد علم و صنعت به آدرس ” http://ocw.iust.ac.ir/” وارد می‌شود. در قسمت بالای سایت سمت چپ (نشان داده شده در تصویر زیر) باید نام و نام خانوادگی خود را مشاهده کنید، در غیر اینصورت باید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد سایت شوید.

ثبت نام دوره نظام مهندسی

از قسمت بالای سایت، از طریق برگه “دوره های تخصصی“، بر روی زیرمنوی “مهندسی عمران” کلیک نمائید.

ثبت نام دوره های نظام مهندسی

توجه: تمامی دوره های نظام مهندسی رشته های عمران، معماری، مکانیک و برق در زیر منوی مهندسی عمران قرار دارند.

توجه: در صورتی که از طریق گوشی همراه وارد شده اید مطابق تصویر زیر عمل کنید:

در صفحه بعد بر روی عنوان “سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران” کلیک کنید تا وارد صفحه دوره‌های مجازی شوید.

ثبت نام دوره های نظام مهندسی

در این صفحه، از بین دروس تعریف شده، عنوان درس مورد نظر خود را که پیشتر در پورتال سازمان ثبت‌نام کرده‌اید، پیدا کرده و بر روی عنوان درس مورد نظر کلیک کنید. (به تاریخ دوره نیز توجه داشته باشد)

توجه: با کلیک بر روی آیکون ! در رو به روی اسم دوره جزئیات بیشتر دوره قابل نمایش است همچنین با کلیک بر روی گزینه دریافت کاتالوگ دوره، می‌توانید از تاریخ و ساعت برگزاری جلسات دوره مطلع شوید.

ثبت نام دوره نظام مهندسی

در صفحه بعد، با وارد کردن کلید ثبت‌نام که از طریق پیامک در یک روز قبل از شروع دوره برای شما ارسال شده است، در دوره مورد نظر ثبت نام کنید. ( در صورت عدم ارسال پیامک در یک روز قبل از شروع دوره با شماره پشتیبانی که در انتهای راهنما آمده است تماس حاصل فرمایید)

ثبت نام دوره های نظام مهندسی

در گام بعد با ورود به محیط درس می‌توانید اطلاعات مربوط به درس را ببینید. جلسات دوره، فایل های دوره در صورت موجود بودن و کدهای حضور و غیاب جهت وارد کردن در پورتال سازمان نظام مهندسی و همچنین آزمون پایان دوره در این بخش قرار می‌گیرند. مشابه تصویر زیر برای ورود به کلاس الکترونیکی هر دوره بر روی عنوان دوره که با آیکون     نمایش داده شده است (کادر قرمز رنگ)، کلیک کنید.

ثبت نام دوره های نظام مهندسی

گام سوم: ورود به کلاس

برای ورود به کلاس مجازی ضروری است نرم افزار ادوب کانکتAdobe Connect” بر روی سیستم کامپیوتر و یا گوشی هوشمند شما نصب باشد. از طریق گوگل و سرچ می‌توانید این نرم افزار را متناسب با نسخه گوشی یا کامپیوتر خود دانلود کنید.

به عنوان نمونه با کلیک بر روی کلمه “دانلود” می‌توانید نسخه دلخواه نرم افزار را دانلود کنید.

https://adobeonline.ir/help/

پس از نصب نرم افزار ادوب کانکت بر روی گزینه ورود به کلاس ( کادر قرمز رنگ) کلیک کنید.

ثبت نام دوره نظام مهندسی

توجه: در این صفحه می‌توانید در قسمت “Recording” جلسات ضبط شده گذشته را  مشاهده کنید. (امکان دانلود وجود ندارد و فقط با کلیک بر روی عنوان جلسه در ستون اول امکان مشاهده هر قسمت امکان پذیر می‌باشد)

پس از کلیک بر روی ورود به کلاس، در صفحه بعد بر روی گزینه مشخص در کادر قرمز رنگ در تصویر زیر کلیک کنید.

ثبت نام دوره های نظام مهندسی

راهنمای محیط ادوب کانکت

ثبت نام دوره های نظام مهندسی

در قسمت نوار ابزار امکانات زیر موجود می باشد :

–  صوت (از طریق میکروفون): جهت صحبت کردن در کلاس

–  تصویر( وب کم): جهت اشتراک گذاری تصویر خود در کلاس

– اجازه گرفتن : برای کاربران، چنانچه میخواهند از میکروفون برای بیان مطالب استفاده نمایند

توجه: استفاده از صوت و تصویر دانشپذیران اختیاری بوده و فقط با اجازه استاد دوره امکان پذیر می‌باشد.

فرم ثبت نام دوره نظام مهندسی

کدهای حضور و غیاب

کد حضور غیاب هر جلسه فقط از یک ساعت پایانی جلسه و از صفحه اصلی دوره در پنل کاربری قابل دسترس می‌باشد

کدهای حضور و غیاب دانشپذیران از ستون سوم فایل‌های آپلود شده در صفحه اصلی قابل برداشت می‌باشد. این کد می‌بایست توسط دانشپذیران برای هر جلسه برداشت و در سایت نظام مهندسی و در پرتابل شخصی خود ثبت گردد. همچنین عدم ثبت هر یک از کدهای حضور و غیاب به منزله غیبت دانشپذیران تلقی شده و باعث عدم پذیرش دوره می‌گردد. لازم به ذکر است که ثبت تمامی کدهای حضور و غیاب الزامی می‌باشد.

کد حضور نظام مهندسی

آزمون پایان دوره

آزمون پایانی هر دوره در یک ساعت پایانی هر دوره برگزار می‌گردد. لینک ورود به جلسه آزمون از صفحه اصلی دوره در پنل کاربری در دسترس می‌باشد.

ثبت نام دوره نظام مهندسی

پس از کلیک بر روی آزمون در صفحه بعد ساعت برگزاری آزمون و توضیحات مربوط به آزمون را خواهید دید. بر روی شرکت در آزمون کلیک کنید تا آزمون را آغاز کنید.

آزمون نظام مهندسی

توجه: به زمان باز شدن و بسته شدن آزمون (زمان شناور شرکت در آزمون) و همچنین مدت زمان آزمون قبل از شروع آزمون توجه بفرمایید. زمان شناور کمی بیشتر از مدت زمان آزمون در نظر گرفته شده است تا اگر آزمون را با کمی تاخیر آغاز کردید، مدت زمان آزمون را از دست ندهید اما اگر آزمون را با تاخیر زیاد آغاز بفرمایید به علت بسته شدن آزمون به صورت خودکار در زمان مشخص شده ممکن است مقداری از زمان تعیین شده برای آزمون را از دست بدهید. لذا تا جای ممکن آزمون را به موقع شروع کنید.


برای پاسخ به سوالات فقط کافی است گزینه مورد نظر را انتخاب کنید (اشکال دایره ای شکل در سمت راست گزینه‌ها)

توجه کنید که حتما در انتهای آزمون بر روی دکمه اتمام آزمون که پس از سوال آخر در قسمت پایین سمت چپ سوالات قرار می‌گیرد (مشابه تصویر زیر) کلیک نمایید.

دوره های نظام مهندسی

پس از کلیک بر روی اتمام آزمون، به صفحه ‌ای وارد می‌شوید که می‌توانید در آن خلاصه ای از آزمون و پاسخ‌های داده شده خود را مشابه شکل زیر ببینید، در انتها ضروری است بر روی ثبت همه پاسخ ها و اتمام آزمون کلیک نمائید تا شرکت در آزمون توسط شما در سیستم ثبت شود. پس از این مرحله شما نمره کسب شده در آزمون را مشاهده خواهید کرد.

ثبت نام دوره های نظام مهندسی

پشتیبانی

شرکت‌کنندگان گرامی دوره‌های مجازی می‌توانند در صورت نیاز به پشتیبانی با شماره‌های ۰۹۹۰۵۹۹۵۲۹۴ و ۰۲۱۷۷۲۴۰۴۸۲ تماس حاصل فرمایند.