سیم کشی هوشمند ساختمان

سیم کشی هوشمند ساختمان

بازه قیمت

توضیحات قیمت

سیم کشی سیستم هوشمند برق ساختمان از مراحل مهم در فرایند اتوماسیون خانگی و منزل بوده که بسیار در تعیین قیمت و هزینه نهایی آن تأثیرگذار باشد. علاوه بر نقشه سیم کشی در این حالت تعداد و نوع تجهیزات سیم کشی knx خانه و ساختمان هوشمند منازل در تعیین قیمت نهایی برق کشی اهمیت دارد.

سیم کشی هوشمند ساختمان

دسته بندی
هوشمند سازی ساختمان
تعداد ارائه دهنده ها
۸ ارائه دهنده
بازه قیمت
توضیحات قیمت
سیم کشی سیستم هوشمند برق ساختمان از مراحل مهم در فرایند اتوماسیون خانگی و منزل بوده که بسیار در تعیین قیمت و هزینه نهایی آن تأثیرگذار باشد. علاوه بر نقشه سیم کشی در این حالت تعداد و نوع تجهیزات سیم کشی knx خانه و ساختمان هوشمند منازل در تعیین قیمت نهایی برق کشی اهمیت دارد.

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

سیم کشی هوشمند سازی ساختمان

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۵

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۶

۵

location

شیراز

phone

******۰۹۱۷۱

۳

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۶

۴

location

رشت

phone

******۰۱۳۳۳

۳

location

شیراز

phone

******۰۹۱۷۸

۳

location

رشت

phone

******۰۹۲۱۶

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

سیم کشی هوشمند ساختمان

سیم کشی هوشمند ساختمان (KNX) یکی از مراحل مهم در فرایند اتوماسیون سیستم برق ساختمان بوده که بسیار می تواند در تعیین قیمت آن تأثیرگذار باشد. علاوه بر نقشه سیم کشی در این حالت تعداد و نوع تجهیزات هوشمند سازی خانه و ساختمان در تعیین قیمت نهایی برق کشی اهمیت دارد.با برق کشی هوشمند ساختمان ، قابلیت های از قبیل کنترل شدت و رنگ نور، کنترل از راه دور تجهیزات و همچنین امنیت بیشتری در اختیار کاربران قرار می گیرد. با این حال همواره برای خریداران سوال های زیر مطرح است: سیم کشی خانه هوشمند KNX در چه ساختمان هایی قابل پیاده سازی است؟ اجرای برق کشی هوشمند سازی در چه مرحله ای از ساخت امکان پذیر است؟ قیمت هوشمند سازی ساختمان به چه عواملی وابسته است؟ چرا قیمت هوشمند سازی KNX بالاتر از نمونه های دیگر است؟ چه برند تجهیزاتی سیم کشی هوشمند KNX ساختمان کاربرد دارند؟ نمونه نقشه برق خانه هوشمند با نقشه سیم کشی چه تفاوت هایی دارد؟ در این مطلب راهنمایی لازم برای خرید و پیاده سازی سیم کشی هوشمند سیستم برق ساختمان مورد بررسی قرار گرفته است.

 

سیم کشی هوشمند ساختمان

 

قیمت سیم کشی هوشمند ساختمان در تهران

توجه به جزیئات در برق کشی هوشمند سازی ساختمان و منزل بسیار می تواند در بازدهی و همچنین امکان ارتقاء تجهیزات آن تأثیرگذار باشد. هوشمند سازی سیستم برق ساختمان یکی اقدامات پر هزینه بوده که انجام آن نیازمند بررسی های زیادی است. به ویژه در زمانی که کارفرما هوشمند سازی KNX را برای ساختمان خود انتخاب می کند. در چنین حالتی نه تنها برق کشی و نوع تجهیزات، بلکه طراحی نیز در قیمت نهایی هوشمند سازی ساختمان تأثیرگذار خواهد بود. علاوه بر آن با توجه به اهمیت سناریو نویسی و کنترل درست بخش های مختلف خانه هوشمند KNX ، لازم است تمامی مراحل از طراحی و نقشه کشی تا سیم کشی KNX هوشمند ساختمان توسط مهندس ها و نصاب های ماهر انجام شود که بیشترین بازدهی در حداقل قیمت حاصل شود. با این حال قیمت سیم کشی هوشمند ساختمان بر اساس تعداد سرخط ها، مقدار سیم و کابل های مورد استفاده و مزد دست برقکار مشخص می شود.

 

نحوه سیم کشی هوشمند ساختمان

پیش از هر چیزی بایستی به این موضوع اشاره شود که با وجود اینکه هوشمند سازی ساختمان یک آپشن اضافه و مورد توجه بوده، با این حال سیم کشی سیستم برق جزئی بنیادی و جدایی ناپذیر در این زمینه است. بنابراین آن چه که در نحوه سیم کشی برق هوشمند ساختمان و همچنین نوع آن تأثیرگذار بوده، نوع تجهیزات و پروتکل ارتباطی آن ها است. هوشمند سازی KNX یکی از رایج ترین روش های سیم کشی هوشمند ساختمان است که در بسیاری از کشورها و همچنین ایران پیاده سازی می شود.

سیم کشی هوشمند سازی ساختمان از موارد تعیین کننده نوع سیستم برق است. سیم کشی KNX رایج ترین راهکار برق کشی هوشمند بوده که در سال های اخیر بسیار در ساختمان های نوساز مورد توجه قرار گرفته است. بر خلاف خانه هوشمند بیسیم ، در این روش نمونه نقشه برق ساختمان ، نقش به سزایی در پیاده سازی صحیح آن دارد. چرا که در این حالت نه تنها سرخط های هر فضا بلکه نحوه سیم کشی KNX نیز مشخص می شود.

 

سیم کشی هوشمند در انواع ساختمان ها

 

خانه هوشمند KNX

پروتکل ارتباطی بسیاری از برندهای مطرح هوشمند سازی ساختمان در سطح بین الملل و داخلی، سیم کشی KNX می باشد. در این پروتکل ارتباط اجزای مختلف ساختمان با یکدیگر و با کاربر به واسطه سیم کشی هوشمند سازی برقرار می شود. بنابراین نحوه سیم کشی KNX برق هوشمند ساختمان در این حالت برای ارتباط هرچه بهتر و کاربردی تر تجهیزات بسیار اهمیت دارد. 

در خانه هوشمند KNX تجهیزات هوشمند سازی از طریق سیم کشی به یک کنترلر مرکزی خانگی متصل می شوند. کنترلر مرکزی خانه هوشمند می تواند در داخل تابلو برق و یا به صورت یک نمایشگر در فضای ساختمان منازل قرار گیرد. برای ارتباط بهتر و راحت تر کاربر، معمولاً کنترلرهای مرکزی به پروتکل های ارتباطی اینترنتی و امواج رادیویی مجهز هستند. به این واسطه کاربر می تواند به راحتی تجهیزات را از طریق نرم افزار گوشی موبایل و تبلت خود به صورت مستقیم و از راه دور کنترل کند. 

سیستم برق هوشمند ساختمان
سیستم برق هوشمند ساختمان

 

نحوه سیم کشی هوشمند سازی ساختمان KNX

همانطور که پیش تر اشاره شد، برق کشی هوشمند سازی ساختمان یکی مراحل بنیادی در اجرای خانه هوشمند KNX است. بنابراین اجرای اصولی آن باید بر اساس نقشه ها و پلان های خانه و ساختمان هوشمند انجام شود. آن چه که در این روش هوشمند سازی ساختمان غیر قابل انکار بوده، اجرای سیم کشی سیستم برق هوشمند خانگی و منزل در مرحله سفت کاری و لوله گذاری برق است. چرا که در این حالت متناسب با نقشه سیم کشی هوشمند سازی خانه و ساختمان محل عبور سیم ها و کابل های KNX مشخص می شود. پس بر همین اساس اجرای سیم کشی KNX هوشمند سازی در ساختمان های در حال ساخت و بازسازی امکان پذیر است.

تجهیزات مختلف و معتبر زیادی تحت پروتکل KNX عمل می کنند که از سطح اطمینان بالایی هم برخوردار هستند. با این حال هزینه سیم کشی هوشمند سازی ساختمان در این حالت و همچنین قیمت خود تجهیزات موجب شده تا انتخاب پروتکل KNX برای خانه هوشمند چندان راحت باشد.

 

نقشه سیم کشی برق هوشمند ساختمان
نقشه سیم کشی برق هوشمند ساختمان

 

نقشه سیم کشی ساختمان هوشمند

با وجود آن که نحوه سیم کشی برق هوشمند سازی نیز مشابه برق کشی ساختمان خانگی معمولی بوده و در داخل همان لوله های برق انجام می گیرد، نقشه متفاوتی دارد. چرا که در این حالت نیاز است تا ورودی های دیجیتال و آنالوگ کنترلر در سیم کشی هوشمند KNX برای اجرای سناریو ها مشخص شود. علاوه بر آن با وجود آن که تعداد سرخط ها موارد مشترکی بوده که در نقشه برق کشی و هوشمند سازی ساختمان مشترک هستند، با این حال کنترل سرخط ها توسط هر کدام از کنترلرها است که اهمیت می یابد.

نقشه سیم کشی ساختمان هوشمند

با وجود آن که نحوه سیم کشی برق هوشمند سازی نیز مشابه برق کشی ساختمان معمولی بوده و در داخل همان لوله های برق  منزل انجام می گیرد، نقشه متفاوتی دارد. چرا که در این حالت نیاز است تا ورودی های دیجیتال و آنالوگ کنترلر در سیم کشی هوشمند برای اجرای سناریو ها مشخص شود. علاوه بر آن با وجود آن که تعداد سرخط ها موارد مشترکی بوده که در نقشه برق کشی و هوشمند سازی ساختمان مشترک هستند، با این حال کنترل سرخط ها توسط هر کدام از کنترلرها است که اهمیت می یابد.

سیستم برق هوشمند ساختمان

با سیم کشی هوشمند برق ساختمان ، قابلیت های از قبیل کنترل شدت و رنگ نور، کنترل از راه دور تجهیزات منزل و همچنین امنیت بیشتری در اختیار کاربران قرار می گیرد. در ادامه هر یک از این قابلیت ها در سيستم برق هوشمند ساختمان مورد بررسی قرار می گیرد.

نقشه برق ساختمان هوشمند
سیستم هوشمند برق ساختمان

 

سیم کشی هوشمند روشنایی ساختمان

برق هوشمند کاربرد زیادی در سیستم هوشمند روشنایی ساختمان منازل دارد. چرا که در این حالت قابلیت کنترل و تنظیم شدت و رنگ نور نیز برای مصرف کنندگان فراهم می شود. انواع کلید لمسی هوشمند و فشاری در این زمینه قابل خریداری و نصب هستند. کنترل از راه دور روشنایی قابلیت دیگری است که با هوشمند سازی سیستم برق ساختمان و منازل فراهم می گردد. به طوری که می توان متناسب با سناریوهای مختلف، تجهیزات روشنایی را از راه دور خاموش و روشن کرد.

سيستم برق هوشمند منزل

در حال حاضر، هوشمند سازی سیستم برق ساختمان در منازل مسکونی با KNX بسیار مورد توجه قرار گرفته است. چرا که در این حالت تمامی قابلیت ها از قبیل روشنایی، سیستم صوتی و تهویه مطبوع قابل پیاده سازی بوده و راحتی و آسایش بالایی برای ساکنین منزل فراهم می شود. هزینه سیم کشی سیستم برق هوشمند منزل متناسب با امکانات و همچنین بودجه مورد نظر کارفرما، می تواند در بازه قیمتی 20 تا 300 میلیون متغیر باشد. به طور کلی سیستم برق هوشمند خانگی متناسب با قیمت ارز و همچنین نوع تجهیزات متغیر خواهد بود.

سیم کشی هوشمند سیستم گرمایش ساختمان

تهویه مطبوع و سیستم گرمایش هوشمند ساختمان دیگر امکاناتی هستند که به واسطه سیم کشی سیستم برق هوشمند خانگی فراهم می شوند. در این حالت کاربر می تواند از هر کجای ساختمان و یا حتی بیرون از آن دمای بخش های مختلف را متناسب با خلق و خوی ساکنین تنظیم کند. بنابراین با برق کشی هوشمند منازل توسط رله های کنترلی سیستم های گرمایش و سرمایش از راه دور قابل کنترل و بهره برداری هستند.

سیم کشی هوشمند سیستم امنیتی ساختمان

سیستم امنیتی ساختمان منازل از اجزای مختلف چون آیفون تصویری، دزدگیر و دوربین های مدار بسته تشکیل شده است. هماهنگی و عملکرد هر یک از این تجهیزات منزل می تواند با سیم کشی هوشمند سازی سیستم برق ساختمان KNX فراهم گردد. به طوری که با هماهنگی دوربین های مدار بسته، دزدگیر ها و همچنین درب بازکن ها، امنیت ساختمان چه در زمان حضور و چه در زمان عدم حضور فراهم می گردد.

 

کنترل هوشمند موتورخانه

سیستم صوتی هوشمند خانگی

کنترل از راه دور وسایل برقی

سیستم روشنایی هوشمند

سیستم آبیاری هوشمند

هوشمند سازی گلخانه

هوشمند سازی پارکینگ

هوشمند سازی بیمارستان

هوشمند سازی هتل

هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی بیسیم

هوشمند سازی آپارتمان

هوشمند سازی ویلا

طراحی خانه هوشمند

سیم کشی هوشمند ساختمان در تهران، سیم کشی هوشمند ساختمان در تهران - آفتاب، سیم کشی هوشمند ساختمان در تهران - بومهن، سیم کشی هوشمند ساختمان در تهران - پردیس، سیم کشی هوشمند ساختمان در تهران - کن، سیم کشی هوشمند ساختمان در اسلام شهر، سیم کشی هوشمند ساختمان در اسلام شهر - چهاردانگه، سیم کشی هوشمند ساختمان در پاکدشت، سیم کشی هوشمند ساختمان در پاکدشت - شریف آباد، سیم کشی هوشمند ساختمان در دماوند، سیم کشی هوشمند ساختمان در دماوند - رودهن، سیم کشی هوشمند ساختمان در رباط کریم، سیم کشی هوشمند ساختمان در رباط کریم - بوستان، سیم کشی هوشمند ساختمان در رباط کریم - پرند، سیم کشی هوشمند ساختمان در رباط کریم - صالح آباد، سیم کشی هوشمند ساختمان در رباط کریم - گلستان، سیم کشی هوشمند ساختمان در رباط کریم - نصیرآباد، سیم کشی هوشمند ساختمان در ری، سیم کشی هوشمند ساختمان در ری - حسن آباد، سیم کشی هوشمند ساختمان در ری - خاوران، سیم کشی هوشمند ساختمان در ری - کهریزک، سیم کشی هوشمند ساختمان در شهریار، سیم کشی هوشمند ساختمان در شهریار - اندیشه، سیم کشی هوشمند ساختمان در فيروزکوه، سیم کشی هوشمند ساختمان در فيروزکوه - ارجمند، سیم کشی هوشمند ساختمان در قدس، سیم کشی هوشمند ساختمان در لواسان، سیم کشی هوشمند ساختمان در لواسان - فشم، سیم کشی هوشمند ساختمان در ملارد، سیم کشی هوشمند ساختمان در ملارد - صفا دشت، سیم کشی هوشمند ساختمان در ورامین، سیم کشی هوشمند ساختمان در ورامین - پیشوا، سیم کشی هوشمند ساختمان در ورامین - جوادآباد، سیم کشی هوشمند ساختمان در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما