بازسازی خانه

بازسازی خانه

تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
بازه قیمت
توضیحات قیمت
قیمت بازسازی خانه هایی قدیمی به دو عامل مهم قیمت مصالح و میزان تخریب بستگی دارد. انواع خدمات بازسازی منزل ، بازسازی خانه های کلنگی ، بازسازی خانه قدیمی کوچک ، بازسازی خانه دوبلکس قدیمی و ... با بهترین کیفیت در عمران مدرن ارائه می شود. برای دیدن نمونه کار، مشاوره و استعلام قیمت بازسازی خانه با کمترین هزینه با کارشناسان ما در عمران مدرن تماس بگیرید: ۵۴۴۰۶۰۱۲-۰۲۱
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

بازسازی خانه

فروشندهمحلشماره تماس

عمران مدرن

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲
ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بازسازی خانه

بازسازی خانه اولین گام در راستای نوسازی و اصلاح ساختمان و بنا است. هزینه بازسازی خانه با توجه به نوع تعمیرات و اصلاحات لازم تعیین شده و به علت جلوگیری از انجام هزینه های هنگفت در آینده کاملا صرفه اقتصادی دارد. بازسازی خانه های قدیمی کوچک حال و هوای بنا را عوض کرده و در بهبود روحیه ساکنین آن نیز بسیار تاثیر دارد. برای اطلاع از نحوه بازسازی خانه های قدیمی و هزینه بازسازی خانه در سال ۱۴۰۲ می توانید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

بازسازی خانه
بازسازی داخلی مسکونی

 

بازسازی خانه های فرسوده می تواند از بازسازی های جزئی مانند تعویض دیوارپوش ها شروع شده و تا تعویض تاسیسات و تقویت سازه ای ادامه داشته باشد. بازسازي خانه هاي قديمي امروزه بسیار محبوب شده است و حتما باید پیش از شروع آن با متخصصین و مشاورین طراحی و بازسازی خانه های قدیمی مشورت نمود. در ادامه به معرفی انواع خدمات بازسازی خانه و منازل مسکونی اشاره شده است.

 

هزینه بازسازی خانه

هزینه بازسازی خانه قدیمی به عوامل گوناگونی بستگی دارد. عواملی مانند میزان تخریب، شناسایی بخش های آسیب دیده، ترمیم آن ها با روش های مختلف و ... همگی بر قیمت بازسازی خانه موثر هستند. هزینه ی بازسازی منزل می تواند به سه دسته بازسازی وساخت خانه در بخش داخلی، بازسازی نما و بازسازی و ساخت خانه در بخش سازه ای تقسیم بندی شود. برای درک بهتر عوامل موثر بر هزینه بازسازی خانه های قدیمی در ادامه به معرفی و بررسی موارد تاثیر گذار بر قیمت بازسازی خانه اشاره می شود.

 

بازسازی خانه
بازسازی خانه ویلایی

 

متراژ بنا در تعیین هزینه بازسازی منزل

قیمت بازسازی خانه های ویلایی با آپارتمان های چند طبقه متفاوت خواهد بود. می توان تنها یک واحد را در پروسه بازسازي خانه هاي قديمي در نظر داشت اما هزینه های بازسازی ویلا به علت متراژ بالاتر کل بنا متفاوت خواهد بود. هم چنین سال ساخت بنا می تواند عامل مهمی در تعیین هزينه بازسازي منزل باشد. 

 

میزان تخریب در تعیین قیمت بازسازی خانه

تخریب یک بنا هم می تواند در حد تخریب کف و دیوارپوش ها باشد و یا در حد تعویض تاسیسات در بازسازی خانه قدیمی انجام بگیرد. در کل میزان خرابی ساختمان تعیین کننده حد تخریب بوده و هر چه مقدار تخریب بیشتر باشد، قیمت بازسازی منزل بیشتر خواهد بود.

 

هدف از بازسازی خانه

هدف از بازسازی خانه های فرسودهدر تعیین قیمت بازسازی خانه بسیار موثر است. زیرا گاهی هدف از بازسازی خانه های قدیمی تنها ترمیم و یا تعویض است، اما گاهی کلیت بنا نیز لازم است تغییر کند. هر چه فعالیت های بازسازی خانه های قدیمی بیشتر باشد و مصالح بیشتری مورد استفاده قرار بگیرد ، باز سازی خانه های قدیمی هزینه های بیشتری خواهد داشت. 

 

بازسازی خانه
بازسازی قبل و بعد آشپزخانه

 

هزینه بازسازی خانه در سال ۱۴۰۲

روش های محاسبه هزینه بازسازی خانه در سال ۱۴۰۲ بر حسب متر مربع است. معمولا متخصصان بازسازي خانه هاي قديمي ، صرف نظر از نوع خدمت، برای طراحی و بازسازی خانه های قدیمی در فضاهای کوچک‌ مانند سرویس‌های بهداشتی ، آشپزخانه قیمت نهایی را بعد از بازدید و به صورت مقطوع اعلام می‌کنند. اکثرا در این روش تعداد روزهای موردنیاز برای انجام کار و دستمزد ۱ روز کاری را در نظر می‌گیرند. تعداد واحد ها در صورت بازسازی منزل مسکونی ، در تعیین هزینه بازسازی خانه در سال ۱۴۰۲ نیز تاثیر می گذارد.

 

بازسازی خانه های کلنگی
بازسازی خانه کلنگی

 

به علت نوسانات قیمت در بازار مانند قیمت مصالح و تنوع دستمزد پیمانکاران و شرکت های بازسازی خانه مسکونی نمی توان بازه دقیق و قیمت مشخصی برای هزینه بازسازی خانه در سال ۱۴۰۲ در نظر گرفت اما می توان برای برآورد عوامل موثر بر هزینه را با کمک مشاوران بازسازی منزل قدیمی مورد بررسی قرار داده و سپس بودجه را با هزینه ها تطابق داد.

 

بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

در صورتی که به دنبال بازسازی خانه های قدیمی با کمترین هزینه هستید لازم است ابتدا نیاز خود برای بازسازی خانه را به خوبی درک کنید. گاهی تنها یک تغییر کوچک می تواند تمام ایرادات و مشکلات را در مسیر بازسازی مسکونی برطرف کند. اگر نیاز های خانه خود را برای بازسازی نشناسید ممکن است هزینه های اضافه و بیشتری به شما تحمیل شود. همچنین قیمت مصالح و متریال در برآورد هزینه بازسازي خانه تاثیر زیادی داردو بنابراین برای بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه می توان از مصالح ارزان قیمت تر و با کیفیت مناسب استفاده نمود.

 

بازسازی خانه های قدیمی
عملیات بازسازی و تخریب

 

همچنین شرکت های بازسازی منازل نیز رنج قیمت متفاوتی داشته و در برآورد هزینه ها بسیار موثر هستند. بهتر است پیش از شروع پروژه با شرکت های معتبر و با تجربه ای که در این زمینه فعالیت دارند، مشورت کنید و بهترین آن ها را برای بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه انتخاب کنید. هم چنین برای بازسازی خانه در تهران با هزینه کم می توانید با همکاران ما در عمران مدرن تماس بگیرید.

 

انواع بازسازی خانه 

پیش از شروع بررسی بخش های مختلف بازسازی خانه ، می خواهیم انواع بازسازی منزل قدیمی را بررسی کنیم. به این معنا که در کل بازسازی خانه قدیمی در چه دسته بندی هایی قرار می گیرند. مثلا بازسازی ویلا با بازسازی خانه کلنگی یا آپارتمانی چه تفاوت هایی دارد.

 

بازسازی خانه
انواع بازسازی خانه فرسوده

 

بازسازی خانه کلنگی

بازسازی خانه کلنگی یا بازسازی خانه های فرسوده با بازسازی خانه قدیمی معمولی متفاوت است. در بازسازی خانه های کلنگی معمولا بیشترین میزان تخریب نیاز است. زیرا همان طور که از نامش مشخص است، باید بخش هایی از سازه تقویت شده و دیوار ها و سقف نیز در اکثر موارد نوسازی شوند.

در بازسازی خانه کلنگی یا بازسازی خانه های فرسوده ، بافت خانه فرسوده است و از همین رو عملیات تخریب باید با دقت هرچه تمام تر صورت گیرد. هر اشتباهی در تخریب و بازسازی خانه کلنگی می تواند خطرات جانی و مالی در پی داشته باشد. هزینه بازسازی خانه کلنگی تا حدی از خانه های معمولی بیشتر می باشد.

 

بازسازی خانه های کلنگی
بازسازی خانه های کلنگی

 

تخریب دیوار ها، تعویض تاسیسات، بازسازی داخلی، تعویض کفسازی و ... همگی می توانند در بازسازی خانه های کلنگی مد نظر قرار داده شوند. بازسازی خانه کلنگی شامل یک سری مواردی است که در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند.

  • دریافت مجوز های لازم برای بازسازی مسکونی از شهرداری مربوطه
  • بازدید تیم طراحی و اجرا از محل
  • جلسات مشاوره با کارفرما
  • طراحی داخلی در بازسازی خانه کلنگی و تهیه نقشه های سه بعدی
  • تایید نقشه ها توسط کارفرما
  • برآورد تعرفه ها و لیست هزینه بازسازی خانه در سال 1402
  • زمانبندی پروژه بازسازی خانه کلنگی
  • شروع تخریب و بازسازی

در کل بازسازی خانه های کلنگی بیشتر دردسر بیشتری داشته و فاکتور های بیشتری نیز برای آن ها در نظر گرفته می شود. هزینه بازسازی خانه کلنگی بسته به میزان تخریب و قیمت مصالح تغییر می کند.

 

بازسازی خانه های کلنگی
ترمیم لایه رویی دیوار

 

بازسازی خانه کوچک

بازسازی خانه کوچک قلق ها و نکات منحصر به خود را دارد که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته ایم. یکی از اهداف بازسازی بازسازی خانه های کوچک جدای از بحث نوسازی، بزرگ تر و دلبازتر نشان دادن فضای داخلی خانه یا ساختمان است. به عنوان مثال بهتر است برای کفسازی از رنگ های روشن استفاده شود و یا مصالح براق و آینه ای مانند سنگ یا سرامیک به جای پارکت چوبی مورد استفاده قرار بگیرد. مصالح سنگین مانند بتن اکسپوز، چوب طبیعی و موارد این چنینی که فضا را خفه می کنند بهتر است در بازسازی خانه های کوچک مورد استفاده قرار نگیرند. به جای آن ها می توان از شیشه ، آینه، موزاییک های شفاف و ... استفاده نمود.

 

بازسازی خانه های کوچک
بازسازی خانه های کوچک

 

یکی دیگر از مواردی که در بازسازی خانه کوچک حائز اهمیت می باشد، بازسازی طراحی داخلی آن است. بازسازی مسکونی و طراحی داخلی به معنای طراحی دکوراسیون به گونه ای که فضا بزرگ تر به نظر آمده و هدف ما از بازسازی خانه های قدیمی کوچک به سرانجام رسیده باشد. برای طراحی نما در بازسازی خانه های کوچک محدودیت خاصی وجود ندارد. اگر نمای ساختمان نیز قرار است تغییر کند، بهتر است از مصالح سبک و روشن استفاده شود. اما اهمیت این موضوع به اندازه طراحی داخلی در بازسازی خانه های کوچک نمی باشد.

 

بازسازی خانه دوبلکس قدیمی

یکی دیگر از انواع باز سازی خانه های قدیمی ، بازسازی خانه دوبلکس قدیمی می باشد. در بازسازی خانه دوبلکس قدیمی باید نکات خاصی توجه نمود. یکی از این نکات متراژ خانه دوبلکس است. معمولا خانه های دوبلکس متراژ بالایی داشته و برای بازسازی آن ها به بودجه بیشتری نیاز است. در بازسازی خانه دوبلکس قدیمی طراحی داخلی در درجه اول قرار دارد. زیرا فضاهای داخلی خانه های دوبلکس معمولا یکسان بوده و اصولی کلی برای طراحی آن ها باید رعایت شود.

 

بازسازی خانه دوبلکس قدیمی
بازسازی خانه های دوبلکس قدیمی

 

به عنوان مثال در خانه های وبلکس فضاهای عمومی مانند آشپزخانه، پذیرایی و ... در طبقه پایین، فضاهای خصوصی تر مانند خواب ها، سرویس ها طبقه بالا قرار می گیرند. پس در طراحی و بازسازی خانه دوبلکس قدیمی باید به جای گذاری اولیه فضاها توجه داشت. نکته بعدی که در بازسازی خانه های قدیمی دوبلکس از اهمیت برخوردار است، راه پله ها و فضاهای ارتباطی می باشد. راه پله ها باید فضای پرت ایجاد نکنند و دسترسی آن ها به تمام فضاهای خانه به خصوص فضاهای عمومی یکسان باشد.

 

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی یکی از محبوب ترین روش های بازسازی منزل مسکونی می باشد. در این روش نوع طراحی داخلی و حتی طراحی نما، مبلمان منزل و مصالح مورد استفاده مهم هستند. معماری سنتی ایرانی یکی از منحصر به فرد ترین و زیباترین معماری ها در دنیا است و ارجاع معماری معاصر به عناصر معماری اصیل و سنتی یکی از بهترین اقداماتی است که به تازگی در زمینه بازسازی خانه های قدیمی انجام می شود. عناصر معماری سنتی ایرانی بی شمار هستند اما تعدادی از آن ها که در بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی انجام می شود در ادامه مورد بررسی قرار می گیرند.

 

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی
المان های معماری سنتی

 

  • بازشو ها در معماری سنتی : در بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی می توان از ارسی ها یا همان پنجره های مشبک چوبی استفاده کرد. ارسی ها بیشتر در مناطقی که در معرض تابش مستقیم نور آفتاب باشند استفاده می شوند.
  • ورودی ها در معماری سنتی : از دیگر مواردی که می تواند در بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی مورد استفاده قرار بگیرد، طراحی ورودی است. امروزه هیچ فضای پیش ورودی در طراحی های داخل دیده نمی شود و مخاطب بعد از ورود مستقیما به فضای زندگی پرت می شود. طراحی یک فضای ورودی مانند راهرو و در کل اختصاص یک فضا به عنوان رختکن که دید مستقیمی به فضاهای داخلی مانند پذیرایی و نشیمن نداشته باشد، از الزامات بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی است.

 

بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی
بازسازی خانه های قدیمی به سبک سنتی

 

مراحل بازسازی خانه های قدیمی

بعد از بررسی انواع بازسازی خانه و یا بازسازی منزل مسکونی نوبت به بررسی مراحل انجام آن است. دانستن این موارد در تصمیم گیری بهتر در مسیر بازسازی به شما کمک خواهد کرد.

 

اسکلت بندی در بازسازی خانه

اولین مرحله از مراحل باز سازی خانه ، بازسازی دیوار ها و اسکلت بندی منزل است. در صورتی که خانه بافتی فرسوده و قدیمی دارد، توجه به این مرحله بسیار مهم است و هرچه بافت فرسوده تر باشد هزینه بازسازی منزل نیز بیشتر خواهد بود. در تخریب و بازسازی منزل مسکونی اصولا دیوار های حمال تخریب نمی شوند. در مراحل بازسازی خانه قدیمی معمولا لایه رویی دیوار را تخریب می کنند. به طور مثال لایه ی گچ و رنگ روی دیوار را تخریب کرده و یک لایه ی جدید را بر روی آن طراحی می کنند. این مرحله از مراحل بازسازی خانه های قدیمی ، به استحکام سازی بافت قدیمی کمک شایانی خواهد کرد. 

 

بازسازی خانه قدیمی
بازسازی اسکلت

 

سقف و ستون در بازسازی خانه های فرسوده

سقف و ستون دو قسمت از مهم ترین بخش ها برای حفظ ایمنی و امنیت خانه است. از این رو در بازسازی خانه های فرسوده از اهمیت بالایی برخوردار هستند.. در سقف خانه موقعیت خانه و قرار گیری آن مهم است. در صورتی که سقف خانه بر اثر عوامل محیطی دچار ترک و یا نم شده است باید عایق کاری شود. در این مرحله از مراحل بازسازی خانه های قدیمی ، عایق کاری و ایزوگام را جدی بگیرید.

 

بازسازی خانه
بازسازی کابینت های سرویس های بهداشتی

 

سرویس ها در بازسازی منازل قدیمی

سومین مرحله از مراحل بازسازی خانه قدیمی ، بازسازی سرویس است. منظور از سرویس دستشویی و حمام می باشد. معمولا دیوار های نم دار یا رطوبت زده در این مرحله از بازسازی خانه قدیمی ، ترمیم می شود یا از عایق کردن دیوار ها شروع می کنند.

 

بازسازی خانه های قدیمی
بازسازی سرویس بهداشتی

 

آشپزخانه در بازسازی خانه قدیمی

مهم ترین قسمت یک خانه آشپزخانه ی منزل است. در این مرحله از مراحل بازسازی خانه های قدیمی مجددا دیوار ها نقش به سزایی داشته و می بایست تعمیر و بازسازی شوند. چرا که دیوار های آشپزخانه بیشتر از قسمت های دیگر دچار جذب باکتری و یا خرابی می شوند. سپس نوبت به ترمیم یا تعویض کابینت ها می رسد. برای بازسازی خانه می توان از کفپوش هایی با جنس های متنوع در آشپزخانه بهره برد. هم چنین تعویض شیرآلات از دیگر مراحل بازسازی خانه های قدیمی یا بازسازی منازل مسکونی می باشد.

 

بازسازی منزل مسکونی
بازسازی آشپزخانه

 

خدمات بازسازی منزل

خدمات بازسازی منزل شامل خدمات تخریب و خدمات طراحی و بازسازی خانه است. اگر قصد بازسازی منزل مسکونی خود را دارید می توانید به سراغ شرکت های خدمات بازسازی منزل رفته و از تعرفه ها و لیست هزینه های آن ها با خبر شوید و سپس با توجه به بودجه تصمیم گیری کنید. معمولا خدمات بازسازی منزل از صفر تا صد در شرکت ها ارائه می شود. اما در برخی موارد نیز خدمات بازسازی صرفا در یک زمینه خاص به مشتری ارائه می شود. به عنوان مثال طراحی و بازسازی خانه بیشتر در زمینه طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون است و ممکن است خدمات تعویض تاسیسات یا بازسازی و تقویت سازه را انجام ندهد. در کل باید با توجه به نیاز خود برای انتخاب شرکت های خدمات بازسازی منازل اقدام کنید.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۶ از ۵ - از مجموع ۷ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما