سقف شیروانی سفالی

سقف شیروانی سفالی

دسته بندی
اجرای پوشش سقف شیب دار
تعداد ارائه دهنده ها
۱۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت سقف شیروانی سفالی به طرح سقف، برند و طرح تایل سفالی، متراژ، اجرت نصب و ... وابسته است. با پیچیده تر شدن طرح اجرای سقف شیروانی سفالی ، قیمت شیروانی سفالی نیز افزایش می یابد. سقف سفالی ویلا و سقف آلاچیق سفالی از پرطرفدارترین انواع این سقف می باشد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

اجرای سقف شیروانی سفالی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۳

location

کرج

******۰۹۱۲۱

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۴

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۳

location

کرج

******۰۹۱۲۵

۳

location

مشهد

******۰۹۱۵۰

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۷

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

سقف شیروانی سفالی

سفال یکی از قدیمی ترین مصالحی است که برای پوشش سقف مورد استفاده قرار می گرفته است. اگرچه امروزه تایل سفالی نسبت به گذشته کاربرد کمتری دارد، اما همچنان سقف شیروانی سفالی ، طرفداران خاص خود را دارد. سقف هایی که در اجرای آنها از تایل سفالی استفاده می گردد باید دارای یک حداقل شیب باشند تا از نفوذ آب جلوگیری شود. به عبارت دیگر، این تایل ها برای سقف های بدون شیب مناسب نمی باشند. اجرای زیرسازی سقف سفالی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرسازی سقف باید به نحوی انجام شود که در شرایط مختلف آب و هوایی دارای استحکام بالایی باشد. سقف سفالی ویلا و سقف آلاچیق سفالی از دیگر انواع سقف های سفالی می باشند.

 

سقف شیروانی سفالی
سقف شیروانی سفالی

 

قیمت سقف شیروانی سفالی

قیمت سقف شیروانی سفالی به عواملی همچون متراژ و ابعاد سقف ، طرح سقف ، برند و طرح سفال و همین طور اجرت نصاب وابسته است. در برآورد قیمت شیروانی سفالی ، علاوه بر تایل سفالی باید کلیه متریال مورد نیاز برای اجرای سقف همچون تیزه سفالی ، کلاهک سفالی ،‌ پنجه ای و ... مدنظر قرار گیرد.

 

سقف آلاچیق سفالی
سقف آلاچیق سفالی

 

به طور کلی با افزایش متراژ، به متریال بیشتری برای اجرای سقف شیروانی سفالی نیاز بوده و هزینه های تامین مصالح افزایش می یابد. علاوه بر این، قیمت برندهای مختلف تایل های سفالی با یکدیگر متفاوت است. قیمت سقف شیروانی سفالی با طرح های مختلف نیز با هم متفاوت می باشد. هرچه طرح اجرایی سخت تر باشد، قیمت شیروانی سفالی نیز افزایش می یابد. به طور مثال نصب سفال در سقف های شیبدار تک شیب آسان تر بوده و از این رو هزینه اجرا نیز کمتر خواهد بود.

 

نحوه اجرای سقف شیروانی سفالی

در ابتدا باید طراحی خرپا با توجه به سقف و سازه انجام شود. پس از آن خرپا یا به صورت فلزی و یا به صورت چوبی اجرا می گردد. در صورت استفاده از چوب در ساخت خرپای سقف شیروانی سفالی ، بهتر است که از چوب روسی استفاده شود. مرحله بعدی اجرای سقف شیروانی سفالی ، زیرسازی سقف می باشد. زیرسازی باید به صورتی انجام شود که سفال به راحتی بر روی آن بنشیند.

 

خرپای سقف شیبدار
 اجرای خرپای سقف شیبدار

 

پس از زیرسازی ، پوشش سفالی سقف نصب می شود. تایل ها باید به خوبی بر روی هم چفت شوند تا به هنگام بارش باران و برف از نفوذ آب جلوگیری گردد. یکی از مهم ترین مراحل در اجرای سقف شیروانی سفالی ، آب بندی آن است. در آخرین مرحله، در صورت نیاز تیزه، کلاهک و پنجه ای نصب می شود. نصب تیزه موجب آب بندی کامل و عایق مضاعف سقف شیروانی سفالی می گردد. همچنین امکان گردش هوا بین تایل های سفالی و شبکه یا سقف اصلی زیرین فراهم می شود.

 

اجرای سقف شیروانی سفالی
 اجرای زیرسازی سقف شیروانی

 

سقف سفالی ویلا

یکی از مهم ترین پارامترها در زیبایی ویلا، سقف آن است. سقف سفالی ویلا یکی از گزینه های مناسب برای دستیابی به این هدف می باشد. سقف ویلا غالبا به صورت شیروانی اجرا شده و در ساخت آن می توان از تایل های سفالی استفاده کرد. سفال مقاومت و استحکام بالایی در شرایط آب و هوایی مختلف دارد و از این رو گزینه مناسبی برای سقف ویلا است. سقف سفالی ویلا از نفوذ نم و رطوبت جلوگیری می نماید.

 

سقف آلاچیق سفالی

آلاچیق سازه ای است که معمولا از چهار طرف باز بوده و دارای سقف است. مدل های مختلف و جذابی از تایل ها، برای اجرای سقف آلاچیق سفالی وجود دارد که گزینه های انتخابی زیادی به کارفرما می دهد. می توان برای سقف آلاچیق سفالی ، از تایل های سفالی لعاب کاری شده استفاده کرد.

 

مزایای سقف شیروانی سفالی

از مهم ترین مزایای اجرای سقف شیروانی سفالی ، عایق صوتی بودن آن می باشد. سفال از نفوذ آب به درون ساختمان جلوگیری می کند. همچنین سقف شیروانی سفالی ، نمای زیبایی به ساختمان می بخشد. این پوشش در اجرای سقف انواع سازه همچون آلاچیق و ویلا قابل استفاده است. تایل های سفالی دارای چندین طرح مختلف می باشند که می توان با توجه به سلیقه مشتری انتخاب و اجرا گردد. از دیگر مزایای اجرای سقف شیروانی سفالی عدم استفاده از آزبست و مواد سرطان زا در ساخت تایل های سفالی می باشد.

 

سقف شیروانی سفالی
 نصب تایل های سفالی

 

معایب اجرای سقف شیروانی سفالی

در مقابل مزایای ذکر شده، این سقف دارای معایبی نیز می باشد. یکی از این معایب وزن بیشتر تایل های سفالی نسبت به سایر پوشش های سقف شیبدار است. از دیگر معایب سقف شیروانی سفالی ، دشوارتر بودن اجرای آن در مقایسه با پوشش هایی همچون ورق طرح سفال می باشد. علاوه بر این، تایل های سفالی شکننده بوده و نیاز به نگهداری بیشتری دارند.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

ماعده یاوری

من اطلاعات کاملی در مورد اجرای سقف شیروانی سفالی ندارم ولی چیزی که از بقیه شنیدم اینکه این نوع سازه مقاومت چندانی در برابر طوفان های بزرگ رو نداره این گفته چقدر درسته؟

فریاد باقی

دراجرای سقف شیروانی سفالی شکستکی سفال ها چه باید کرد؟

مرادیان

اجرای سقف شیروانی سفالی نیاز به چه زیرساختی دارد؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما