اجرای سقف شینگل

اجرای سقف شینگل

دسته بندی
اجرای پوشش سقف شیب دار
تعداد ارائه دهنده ها
۱۴ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
اجرای سقف شینگل از جمله خدمات شرکت عمران مدرن است. قیمت سقف شینگل به نوع و کیفیت تایل های مورد استفاده، متراژ و شرایط کار، دستمزد نصاب، نوع عایق به کار برده شده و ... وابسته می باشد. عواملی همچون دوام و عمر مفید بالا، موجب مقرون به صرفه بودن قیمت تمام شده سقف شینگل شده است.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

اجرای سقف شینگل

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۳

location

کرج

******۰۹۱۲۱

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۳

location

کرج

******۰۹۱۲۵

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اجرای سقف شینگل

سقف شیب دار یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین انواع سقف به ویژه در مناطق پر بارش و شرجی است. برای پوشش این سقف از متریال های متنوعی استفاده می نمایند که یکی از آنها شینگل است. در واقع شینگل یکی از رایج ترین پوشش سقف های شیب دار به خصوص در آمریکا و کاناداست. اجرای سقف شینگل بسیار سریع بوده و مقاومت بالایی نیز دارد و می توان از آن در اجرای سقف آلاچیق ، سردر منازل ، ویلا و ... استفاده نمود. لایه اصلی تشکیل دهنده شینگل ، قیر فرآوری شده می باشد. این پوشش با لایه ای از فایبرگلاس مقاوم شده و رنگ آن به کمک گرانول های رنگی تامین می گردد.

 

اجرای سقف شینگل
نصب تایل های شینگل

 

قیمت سقف شینگل

قیمت تمام شده سقف شینگل وابسته به عواملی همچون نوع و کیفیت شینگل مورد استفاده ، قیمت OSB و عایق به کار رفته در اجرای شینگل ، اجرت نصب ، حجم و شرایط کار و ... می باشد. به طور مثال قیمت شینگل های سفالی به دلیل مشکلات آب بندی آن کمتر از نوع فایبرگلاس است. همچنین اجرت نصب بسته به طرح سقف ، مهارت نصاب و ارتفاع محل کار متغیر می باشد. قیمت شینگل با توجه به کشور سازنده نیز متفاوت می باشد. برای مثال بین شینگل های دولایه تولیدی کشورهای آمریکا ، کره و ترکیه ، نوع آمریکایی آن از قیمت بالاتری برخوردار است. اما به طور کلی به دلیل دوام و عمر مفید بالا ، اجرای سقف شینگل مقرون به صرفه می باشد.

 

انواع سقف شینگل

سقف شینگل دارای انواع مختلفی همچون لانه زنبوری ، دو لایه ، شینگل سفالی ، آسفالتی ، فایبرگلاس و ... می باشد. شینگل فایبرگلاس شامل کفی فایبرگلاس و لایه ضد آب در کف می باشد که با استفاده از رزین نصب شده است. این امر سبب گردیده که این نوع شینگل کاملا ضد آب شود. نوع آسفالتی از محبوب ترین انواع شینگل هاست که نصب آن بسیار آسان بوده و علاوه بر این از تنوع رنگی قابل قبولی نیز برخوردار است. اجرای شینگل های سفالی از نظر زیبایی و ظاهری بسیار جذاب می باشد. نوع لانه زنبوری در برابر باد بسیار مقاوم اند و از این رو اجرای سقف شینگل لانه زنبوری برای مناطق کوهستانی و ساحلی بسیار مناسب است. 

 

اجرای سقف شینگل
سقف شینگل لانه زنبوری

 

مراحل اجرای سقف شینگل

همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید اجرای شینگل بسیار سریع می باشد. بدین منظور در ابتدا باید زیرسازی سقف انجام گردد. صفحات چوبی مخصوص OSB بر روی زیرسازی سقف نصب می شوند. رزین و چسب استفاده شده در ساخت و تولید این ورق ها ، موجب عایق شدن آن در برابر رطوبت می گردد. در واقع این صفحات از چند لایه رشته های چوبی که با چسب مخصوص ضد آب به هم چسبانده شده اند تشکیل شده است. علاوه بر این، وزن ورق های چوبی OSB نیز سبک می باشد.

 

اجرای سقف شینگل
اجرای شینگل آلاچیق

 

پس از آن عایق بندی انجام می گردد که از مهم ترین بخش های اجرای سقف شینگل است. در واقع شینگل خود به تنهایی عایق رطوبت نیست. پس از عایق کاری نوبت به نصب شینگل می رسد. بدین منظور ابتدا یک شینگل به عنوان شینگل آغازین در گوشه سمت چپ پایین سقف قرار داده می شود. سپس شینگل بعدی به صورت اورلب با شینگل آغازین اجرا می گردد. تایل ها از پایین سقف به سمت بالا چیده می شوند. برای نصب تایل های شینگل از میخ های مخصوص ضد زنگ استفاده می گردد. در ادامه تیزه ها ، برآمدگی ها و آبروها اجرا می شوند.

 

اجرای سقف شینگل
اجرای سقف شینگل

 

مزایای اجرای سقف شینگل

از مهم ترین مزایای اجرای سقف شینگل تنوع در طرح و رنگ می باشد. این سقف ها وزن سبکی دارند که این امر به ویژه به هنگام وقوع زلزله بسیار مهم است. از این رو اجرای سقف شینگل در مناطق زلزله خیز انتخاب مناسبی محسوب می گردد. سقف های شینگل در برابر سرما و حرارت مقاوم می باشند. این سقف ها در برابر وزش بادهای تا حدود ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت مقاوم اند. سقف شینگل آب بندی فوق العاده ای دارد. دوام این سقف ها بالا بوده و به راحتی می توان بر روی آن تردد نمود.

سقف شینگل از نظر صوتی نیز عایق بوده و از انتقال سر و صدا به درون ساختمان جلوگیری می نماید. از نظر اقتصادی اجرای سقف شینگل یکی از مقرون به صرفه ترین روش های اجرای سقف می باشد. به دلیل استفاده از گرانول های سنگی خود رنگ در تولید شینگل ، در برابر تابش نور خورشید مقاوم بوده و از ثبات رنگی برخوردار است. دوام و طول عمر بالا از دیگر مزیت های اجرای سقف شینگل می باشد.

 

اجرای سقف شینگل
سقف شینگل

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

محمد رحمتی

میشه برای الاچیغ از سقف شینگیل استفاده کرد

پوریا ملایی

سلام اجرای سقف شینگل همانند سقف شیروانی با سفال است؟

امجدیان

اجرای سقف شینگل چه مزیت های دارد و درزگیری آن به چه صورت است؟

رنجبری

اجرای سقف شینگل به صورت سه بعدی است؟ قبل از اجرا سقف باید قیروگونی یا سیمان کاری شود؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما