قیمت اجرای سقف شیبدار با ورق گالوانیزه ۱۴۰۱

قیمت اجرای سقف شیبدار با ورق گالوانیزه ۱۴۰۱

دسته بندی
اجرای پوشش سقف شیب دار
تعداد ارائه دهنده ها
۱۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت اجرای سقف ورق گالوانیزه به عواملی همچون متراژ سقف، دستمزد نصاب و هزینه خم و برش وابسته است. در برآورد هزینه های اجرای سقف با ورق گالوانیزه باید قیمت ورق گالوانیزه که متاثر از رنگ و شکل ورق می باشد، نیز مدنظر قرار گیرد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

اجرای سقف شیبدار با ورق گالوانیزه

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۴

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۵

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۳

location

کرج

******۰۲۶۳۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۲

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۴

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اجرای سقف با ورق گالوانیزه

اجرای سقف و پوشش آن از مهم ترین مراحل ساختمان سازی محسوب می گردد. اجرای سقف با ورق گالوانیزه ، یکی از روش های اجرای پوشش سقف شیبدار می باشد. علاوه بر این در اجرای سقف عرشه فولادی نیز از ورق گالوانیزه استفاده می گردد. ورق گالوانیزه از فولاد با روکش روی ساخته می شود و به همین دلیل مقاومت بسیار بالایی در برابر زنگ زدگی و خوردگی دارد. در واقع سطح این ورق ها پس از ساخت به روش نورد سرد روی اندود می گردد.

اجرای سقف با ورق گالوانیزه از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. ضمن اینکه در برابر سرما، گرما، رطوبت و بارندگی نیز از مقاومت بالایی برخوردار است. علاوه بر این اجرای سقف با ورق گالوانیزه موجب کاهش وزن سازه نیز می گردد.

 

اجرای سقف با ورق گالوانیزه
اجرای سقف با ورق گالوانیزه

 

قیمت اجرای سقف ورق گالوانیزه

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر هزینه اجرای سقف با ورق گالوانیزه قیمت ورق ها است. قیمت ورق گالوانیزه خود متاثر از عوامل مختلفی همچون شکل و رنگ ورق می باشد. از دیگر عوامل موثر بر قیمت اجرای سقف گالوانیزه می توان به اجرت خم و برش محصول و متراژ سقف اشاره نمود.

 

انواع ورق گالوانیزه از نظر شکل ظاهری

به طور کلی می توان از نظر شکل ظاهری ورق های گالوانیزه را به انواع ذوزنقه ای ، کرکره سینوسی ، شادولاین و طرح سفال اشاره نمود. برای اجرای سقف عرشه فولادی از ورق گالوانیزه ذوزنقه ای استفاده می شود. نوع کرکره سینوسی نیز معمولا به منظور پوشش سقف های شیروانی مورد استفاده قرار می گیرد. اجرای سقف با ورق گالوانیزه کرکره سینوسی ، به دلیل شکل و فرم آن برای مناطق پر بارش بسیار مناسب می باشد. ورق های گالوانیزه شادولاین ، ذوزنقه ای و سفال معمولا به صورت رنگی تولید می شوند. این ورق ها نیز از مقاومت و استحکام بالایی در برابر بارش باران و همین طور زنگ زدگی برخوردار می باشند. طرح های زیبا و رنگ های متنوع این ورق ها موجب افزایش زیبایی نمای ساختمان می گردد.

 

قیمت اجرای سقف ورق گالوانیزه
انواع ورق گالوانیزه

 

نحوه اجرای سقف با ورق گالوانیزه

همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید از ورق های گالوانیزه هم به منظور پوشش سقف ( سقف های شیروانی ) و هم در اجرای سقف ( از جمله سقف عرشه فولادی ) استفاده می گردد. در ادامه به معرفی نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه و نیز اجرای سقف عرشه فولادی با ورق گالوانیزه پرداخته شده است.

 

نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

برای اجرای سقف با ورق گالوانیزه ، ابتدا ورق ها در طول های مورد نیاز برش داده می شوند. بدین منظور از تجهیزات و دستگاه هایی همچون دستگاه فرز ، اره گردبر و قیچی مخصوص استفاده می گردد. پس از آن در صورتی که ورق های خریداری شده فاقد سوراخ باشند، با استفاده از دستگاه های مخصوص (مانند مته) سوراخ هایی در لبه ورق ها ایجاد می شود. در مرحله بعد ورق های گالوانیزه نصب می گردند. بدین منظور ورق ها بر روی قسمت افقی روی شاهتیرها یا ستون که به خرپای پشت بام وصل شده اند قرار داده می شوند. شایان ذکر است که ورق ها باید به صورت اورلپ در کنار هم قرار گیرند.

در مرحله بعد از اجرای سقف با ورق گالوانیزه ، ورق ها با استفاده از پیچ محکم می شوند. در صورتی که سقف از دو جهت شیبدار باشد، مراحل ذکر شده باید در طرف دیگر سقف نیز اجرا گردد. در پایان اجرای سقف با ورق گالوانیزه ، کلاهکی بر روی قسمت مشترک سقف (نقطه اتصال دو طرف سقف) نصب می شود.

 

نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه
نحوه اجرای سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

 

اجرای سقف عرشه فولادی با ورق گالوانیزه

سقف عرشه فولادی یا متال دک (Metal Deck) یکی از جدیدترین و به روز ترین روش های اجرای سقف است. در اجرای سقف عرشه فولادی از ورق گالوانیزه ذوزنقه ای شکل استفاده می گردد. شکل ذوزنقه ای این ورق ها امکان ایجاد شرایط مناسب برای حرکت افراد بر روی ورق های گالوانیزه را بدون ایجاد مشکلاتی همچون خمیدگی، تغییر شکل و همچنین افزایش اینرسی دال فراهم می نماید. ضخامت این ورق ها حدود ۰/۸ تا ۱/۲ میلی متر می باشد.

 

اجرای سقف با ورق گالوانیزه
ورق گالوانیزه ذوزنقه ای

 

ورق های گالوانیزه به در اجرای سقف عرشه فولادی با استفاده از بخش های نری و مادگی به یکدیگر متصل می شوند. این ورق ها می توانند به عنوان قالب بتن ریزی در سقف باقی مانده و به همراه بتن به صورت مرکب نقش سازه ای ایفا کنند. این امر موجب افزایش دهانه تیر ریزی تا ۴ متر و بیشتر از آن بدون شمع بندی می گردد.

برای اجرای سقف عرشه فولادی در ابتدا ورق های گالوانیزه با دقت کنار هم چیده شده و سپس به کمک دستگاه های میخکوب محکم می شوند. پس از آن از گل میخ به منظور تامین یکپارچگی عملکرد برشی در سقف های عرشه فولادی استفاده می گردد. در واقع گل میخ ها رابط میان ورق گالوانیزه و بتن می باشند. شایان ذکر است که عملیات جوش گل میخ ها با استفاده از دستگاه جوش قوس الکتریکی مخصوصی به نام Stud Welder انجام می گردد. پس از آن آرماتوربندی سقف انجام شده و در نهایت بتن ریزی انجام می شود.

 

قیمت اجرای سقف گالوانیزه
رنگ های متنوع ورق گالوانیزه

 

مزیت های اجرای سقف با ورق گالوانیزه

اجرای سقف با ورق گالوانیزه مزیت های بسیاری دارد که به شرح زیر می باشند:

  • ورق های گالوانیزه وزن کمی داشته که این امر در نهایت موجب کاهش بار سقف و در نتیجه استحکام بیشتر سازه می گردد.
  • اجرای سقف با ورق گالوانیزه موجب افزایش سرعت کار و صرفه جویی در زمان می گردد. 
  • نصب پوشش و اجرای سقف با ورق گالوانیزه آسان می باشد.
  • اجرای سقف با ورق گالوانیزه موجب کاهش هزینه های اجرایی می گردد.
  • یکی از مهم ترین مزیت های ورق گالوانیزه مقاومت بالای آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی می باشد. 
  • اجرای سقف با ورق گالوانیزه موجب افزایش عمر مفید سقف می گردد.
  • ورق گالوانیزه که به عنوان پوشش سقف مورد استفاده قرار می گیرد از تنوع رنگی برخوردار بوده که این امر موجب افزایش گزینه های انتخابی و زیبایی بیشتر ساختمان می گردد.

 

اجرای سقف با ورق گالوانیزه
سقف شیروانی با ورق گالوانیزه

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

امید زمانی

اجرای سقف شیبدار با ورق گالوانیزه همانند ایرانت ها می باشد و صدای باد و باران را دوبل میکنند یا متفاوت هستند؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما