نصب ایرانیت

نصب ایرانیت

دسته بندی
اجرای پوشش سقف شیب دار
تعداد ارائه دهنده ها
۷ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
در عمران مدرن امکان خرید و نصب ایرانیت با انواع ایرانیت های سیمانی ، پلاستیکی ، گالوانیزه و ... فراهم شده است. هزینه نصب ایرانیت به عواملی همچون نوع، متراژ، اجرت نصاب و ... بستگی دارد. عمران مدرن ارائه دهنده بهترین خدمات نصب ایرانیت با بهینه ترین قیمت می باشد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

اجرای سقف ایرانیت

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۵

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۵

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۳

location

تهران

******۰۹۱۹۹

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۳

location

مشهد

******۰۹۱۵۰

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۳

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

نصب ایرانیت

ایرانیت از جمله قدیمی ترین پوشش های مورد استفاده در ایران به منظور اجرای سقف های شیروانی محسوب می گردد. ایرانیت یک نوع ورق یا صفحه ای است که غالبا به صورت موج دار ساخته شده و از فایبرگلاس و پشم شیشه تشکیل می شود. به منظور نصب ایرانیت می توان از انواع ایرانیت های سیمانی ، فایبرگلاس ساده ، موج دار گالوانیزه و ... ، در ابعاد و رنگ های مختلف استفاده نمود. بیشترین کاربرد نصب ایرانیت در پوشش سقف کارخانه ها ، انبارها و همچنین سقف پارکینگ می باشد.

 

ایرانیت پلاستیکی
نصب ایرانیت پلاستیکی برای پوشش سقف

 

هزینه نصب ایرانیت

یکی از عوامل موثر بر هزینه اجرای این سقف ، نوع ایرانیت به کار برده شده در پوشش سقف می باشد. به طور مثال هزینه نصب ایرانیت سیمانی با قیمت نصب سقف ایرانیت پلاستیکی متفاوت می باشد. مواد اولیه برخی از این محصولات وارداتی بوده و از این رو نوسانات بازار و تغییر نرخ ارز موجب افزایش قیمت ایرانیت و در پی آن افزایش هزینه نصب ایرانیت گردیده است.

علاوه بر نوع ایرانیت ، برند و کیفیت ورق ها نیز بر روی قیمت نصب سقف ایرانیت موثر می باشد. از دیگر عوامل موثر بر هزینه نصب ایرانیت ، متراژ کار می باشد. همچنین اجرت نصب نیز بر روی هزینه اجرای آن تاثیرگذار خواهد بود. به طور مثال ممکن است اجرت نصاب ایرانیت پلاستیکی با فلزی و سیمانی متفاوت باشد.

 

انواع ایرانیت

همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید از مهم ترین انواع ایرانیت می توان به نوع سیمانی ، فایبرگلاس و گالوانیزه اشاره نمود. در ادامه توضیح مختصری راجع به هر یک از انواع ایرانیت ارائه شده است.

نصب ایرانیت سیمانی

شاید بتوان گفت که ایرانیت های سیمانی از شناخته شده ترین انواع ایرانیت ها محسوب می گردند. این پوشش ها نسبت به سایر انواع ، وزن بیشتری داشته و حمل و نقل آنها دشوارتر است. علاوه بر این، ایرانیت های سیمانی شکننده هستند. بنابراین نصب ایرانیت سیمانی باید با دقت بالایی انجام شود. در گذشته، در ساخت این ورق ها از آزبست استفاده می گردید که به دلیل سرطان زا بودن این ماده، در حال حاضر استفاده از آزبست برای تولید ایرانیت های سیمانی ممنوع شده است.

 

اجرای سقف ایرانیت
ایرانیت سیمانی

 

نصب ایرانیت پلاستیکی (فایبرگلاس)

یکی از روش های اجرای سقف ، نصب ایرانیت پلاستیکی است که با نام فایبرگلاس شناخته می شود. فایبرگلاس ماده پلاستیکی متشکل از ترکیب رزین های مختلف پلیمر با پشم شیشه می باشد. این ورق ها علاوه بر حالت موجی شکل ، در انواع ذوزنقه ای ، سینوسی و ... نیز تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند. از مهم ترین مزایای نصب ایرانیت فایبر گلاس وزن سبک آن می باشد. همچنین این پوشش ها در شرایط آب و هوایی مختلف از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.

ورق های ایرانیت فایبرگلاس ضمن قابلیت عبور نور ، در برابر تابش نور خورشید مقاومت بالایی دارند. در واقع عمده ترین محل های نصب ایرانیت پلاستیکی در مکان هایی همچون پاسیو ، گلخانه ، آلاچیق و ... است که به پوشش همراه با عبور نور نیاز دارند. به منظور نصب ایرانیت فایبر گلاس ، فریم زیرین آن باید شیب مناسبی داشته و فاصله بین آهن کشی ها نیز مناسب باشد. عدم اجرای درست این مراحل در نصب ایرانیت پلاستیکی سبب لق شدن جای پیچ ها و در نتیجه آبدهی سقف می گردد. فاصله آهن کشی برای نصب ایرانیت پلاستیکی نباید بیشتر از ۶۰ سانتی متر باشد.

 

ایرانیت فایبرگلاس
پوشش سقف شیب دار با نصب ایرانیت پلاستیکی

 

نصب ایرانیت گالوانیزه

ایرانیت های گالوانیزه به ورق های ایرانیتی گفته می شود که از فولاد و یک لایه پوشش از جنس فلز روی ساخته می شوند. این نوع از ایرانیت ها که با عنوان ایرانیت فلزی نیز شناخته می شوند تحت تاثیر عواملی همچون خراشیدگی ، پرس و... دچار زنگ زدگی نمی شوند. این امر از مهم ترین مزایای نصب ایرانیت فلزی گالوانیزه محسوب می گردد. همچنین نصب ایرانیت فلزی ، به دلیل تنوع رنگی این ورق ها، موجب افزایش زیبایی سقف می شود.

به منظور نصب سقف ایرانیت فلزی ، ابتدا ورق ها را با وسایل برش همچون دستگاه فرز، اره گردبر و یا قیچی مخصوص به صورت طولی برش می دهند. با توجه به نوع ورق ممکن است نیاز به ایجاد سوراخ بر روی لبه های ورق باشد. برخی از ورق های فلزی ایرانیت از ابتدا دارای سوراخ بوده و این عملیات از مراحل اجرای سقف ایرانیت فلزی حذف می گردد. ورق ها را به صورت اورلپ بر روی خرپای سقف قرار داده و با پبچ محکم می کنند. در نصب سقف ایرانیت فلزی ، در صورتی که سقف از دو طرف دارای شیب باشد، این عملیات در طرف دیگر نیز انجام می شود. در محل رسیدن پانل های دو طرف سقف، باید از درپوش استفاده شود.

ایرانیت فلزی
ایرانیت گالوانیزه

 

مراحل نصب ایرانیت

اولین مرحله در اجرای سقف شیب دار ، اجرای زیرساخت آن می باشد. بدین منظور می توان از زیرساخت های چوبی و یا فلزی استفاده نمود. باید توجه داشت که اجرای آنها باید به نحوی انجام شود که در برابر باد ، باران و طوفان مقاوم باشند. در ادامه به منظور اجرای سقف های شیب دار ، به اجرای پوشش اولیه سقف می پردازند. آخرین مرحله نیز اجرای پوشش نهایی سقف می باشد.

به منظور نصب ایرانیت ، این ورق ها را به صورت اورلپ بر روی یکدیگر قرار داده و با وسایل و تجهیزات بر روی سقف نصب می کنند. شایان ذکر است که یکی از عوامل موثر بر روی میزان هم پوشانی مورد نیاز ورق ها ، شکل آنها (سینوسی ، ذوزنقه ای و...) می باشد. 

 

اجرای سقف ایرانیت
نصب ایرانیت

 

مزایای نصب ایرانیت

مزایای نصب ایرانیت به شرح زیر می باشد:

  • قیمت ارزان نسبت به سایر پوشش های سقف
  • جلوگیری از نفوذ رطوبت هوا
  • مقاومت مناسب در شرایط آب و هوایی مختلف
  • تا حدودی عایق صوت بودن
  • فاقد آزبست (ورق های جدید تولید شده)

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

علی خدامرادیان

سلام بعد از اجرای سقف ایرانیت سیمانی اون رو رنگ بزنیم یا اصلا ایرانیت سیمانی رنگی داریم توی بازار!!! چون خود ایرانیت سیمانی ساده قشنگ نیست؟!!

شوشتری

نصب ایرانیت برای گلخانه چه نوعی مناسیه؟ ایرانت های پلاستیکی خیلی زود دچار آفتاب سوختگی میشن

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما