اجرای سقف آندولین

اجرای سقف آندولین

دسته بندی
اجرای پوشش سقف شیب دار
تعداد ارائه دهنده ها
۱۱ ارائه دهنده
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

خدمات مرتبط در عمران مدرن

اجرای سقف آندولین

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۳

location

کرج

******۰۹۱۲۱

۴

location

تهران

******۰۲۱۵۵

۳

location

تهران

******۰۲۱۸۸

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۶

۳

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۴

location

تهران

******۰۲۱۲۲

۴

location

تهران

******۰۹۱۲۹

۳

location

مشهد

******۰۹۱۵۰

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

اجرای سقف آندولین (آندوویلا)

آندولین یا آندوویلا نوعی پوشش سقف می باشد که در اجرای سقف های شیروانی و شیب دار مورد استفاده قرار می گیرد. پوشش آندوویلا ظاهری شبیه به سفال داشته و زیبایی فوق العاده ای به بام می بخشد. در اجرای سقف آندولین ، از تایل هایی استفاده می گردد که در ساخت آن از ترکیب مواد سلولزی و فیبری بازیافتی مورد تایید موسسه ICC-ESS ، بیتومن (نوعی قیر طبیعی) به همراه رزین و رنگدانه های طبیعی استفاده می شود. این تایل ها در فشار و حرارت بالا و با رعایت استانداردهای زیست محیطی تولید می گردند. تایل آندولین بدون آزبست بوده و تولید آن به صورتی است که حداقل مقدار کربن دی اکسید تولید می شود.

 

سقف آندولین

 سقف آندولین

 

از کاربردهای پوشش آندولین می توان به امکان اجرای آن در ساختمان های اداری و تجاری ، سقف های شیروانی و شیب دار ، سقف ویلا ، سقف سوله و ... اشاره نمود.

 

مراحل اجرای سقف آندولین

اولین مرحله از اجرای سقف آندولین ، انجام زیرسازی آن می باشد. پس از آن تایل های آندوویلا با رعایت همپوشانی لازم، اجرا می گردند. یکی از مهم ترین عوامل در اجرای سقف آندوویلا در نظر گرفتن جهت وزش باد می باشد. برای نصب ورق های آندولین ، از میخ گالوانیزه که کلاهک مخصوص یکپارچه ضد آب دارند، استفاده می شود. لازم به ذکر است که میخ ها نباید در لبه محل همپوشانی ورق ها از بالا و پایین کوبیده شوند.

اجرای تیزه و قرار دادن ناودانی به منظور هدایت آب باران و برف، نیز از دیگر مراحل الزامی اجرای سقف آندولین محسوب می گردد. تیزه در واقع همان محل خط الراس ورق ها می باشد. در آخرین مرحله نیز نما و پیشانی اجرا می شود. به طور کلی به دلیل سبکی وزن آندولین ، حمل و جابه جایی آن آسان بوده و سرعت نصب آن بالا می باشد.

 

اجرای سقف آندولین

 اجرای سقف آندولین

 

مزایای اجرای سقف آندولین

همان طور که پیشتر نیز ذکر گردید، در اجرای سقف آندولین از تایل های بدون آزبست استفاده می گردد. از آنجایی که آزبست نوعی ماده سمی و سرطان زا است، اجرای سقف آندوویلا ضرری برای سلامتی انسان نخواهد داشت. تایل های آندوویلا از تنوع رنگی خوبی برخوردار بوده و پاسخگوی سلایق مختلف می باشد. رنگ بندی این تایل ها شامل سفالی، قهوه ای با تونالیته، قرمز با تونالیته و سبز با تونالیته و ... می باشد. تایل های مورد استفاده در اجرای سقف آندولین ، سقف را از قارچ و کپک زدگی در امان نگه می دارند.

تایل های آندوویلا بسیار مقاوم تر از سفال بوده و از وزن کمتری (حدود ۴ کیلوگرم در هر مترمکعب) برخوردار می باشند. از دیگر مزایای اجرای سقف آندولین می توان به ضد آب و رطوبت بودن آن و کارایی بالا در شرایط جوی نامساعد اشاره نمود. به عبارتی برجستگی های آندولین به صورتی طراحی و تعیبه شده است که از نفوذ و برگشت آب باران و برف جلوگیری می نماید. به دلیل هندسه آندولین ، امکان تهویه هوا وجود دارد. گردش هوا، مانع از ایجاد عرق و رطوبت در سقف می گردد. این سقف عایق صوت بوده و از نفوذ صدای باران به درون ساختمان جلوگیری می کند.

 

اجرای سقف آندوویلا

 تنوع رنگ تایل های آندولین

 

هزینه اجرای سقف آندولین

هزینه اجرای سقف آندولین وابسته به عواملی همچون کیفیت تایل ها، حجم پروژه و اجرت نصاب می باشد. اما به طور کلی اجرای سقف آندوویلا به دلیل مزایای بیشمار آن مقرون به صرفه تر از سایر پوشش های مورد استفاده در اجرای سقف شیب دار همچون دکرا و شینگل، است. هزینه زیرسازی آن نیز کمتر از سقف هایی همچون آردواز و شینگل می باشد.

Powered by Froala Editor

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

دانیال

با سلام اجرای سقف آندولین همان سقف شیروانی است؟

قیامی

سلام منم تفاوت بین اجرای سقف آندولین و سقف شیروانی رو ندونستم؟

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما