دیوار سبز اصفهان

دیوار سبز اصفهان

توضیحات قیمت

قیمت دیوار سبز در اصفهان به گیاهان، سایز پنل، نوع خاک، قطر و ابعاد دیوار بستگی دارد. ساخت دیوار سبز در اصفهان مصنوعی در کارگاه انجام شده و آماده فروش می باشد. هزینه اجرای دیوار سبز در اصفهان در انواع دیوار سبز در اصفهان طبیعی ، دیوار سبز در اصفهان خزه ای ، دیوار سبز در اصفهان مصنوعی ارزان ، دیوار سبز در اصفهان هیدروپونیک ، مدولار و ... در بهترین رنج قیمت، هم چنین طراحی دیوار سبز در اصفهان با به روز ترین روش ها توسط شرکت گرین وال ، از جمله خدمات عمران مدرن است.

دیوار سبز اصفهان

دسته بندی
اجرای فضای سبز و روف گاردن
تعداد ارائه دهنده ها
۱۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت دیوار سبز در اصفهان به گیاهان، سایز پنل، نوع خاک، قطر و ابعاد دیوار بستگی دارد. ساخت دیوار سبز در اصفهان مصنوعی در کارگاه انجام شده و آماده فروش می باشد. هزینه اجرای دیوار سبز در اصفهان در انواع دیوار سبز در اصفهان طبیعی ، دیوار سبز در اصفهان خزه ای ، دیوار سبز در اصفهان مصنوعی ارزان ، دیوار سبز در اصفهان هیدروپونیک ، مدولار و ... در بهترین رنج قیمت، هم چنین طراحی دیوار سبز در اصفهان با به روز ترین روش ها توسط شرکت گرین وال ، از جمله خدمات عمران مدرن است.

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

دیوار سبز

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

اصفهان

phone۰۹۲۲۶۶۳۴۶۷۲

۳

location

اصفهان

phone

******۰۹۱۰۳

۳

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۳

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۲

۴

location

اصفهان

phone

******۰۹۱۲۹

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۶

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۴

۵

location

اصفهان

phone

******۰۹۱۳۳

۴

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۶

۵

location

اصفهان

phone

******۰۹۱۳۴

۳

location

اصفهان

phone

******۰۹۳۷۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

دیوار سبز در اصفهان

با گسترش بی رویه شهرها و کمبود فضای سبز، اجرای دیوار سبز یا اجرای گرین وال در شهرهای مدرن به عنوان راهکاری برای افزایش پوشش گیاهی در ساختمان ها مطرح شد. گرین وال می تواند علاوه بر زیبایی و طراوت محیط جهت مطبوع کردن هوا، تعدیل دما و کاهش آلودگی صوتی استفاده شود. در همین راستا تقاضای نمای زنده سبز در پروژه های مختلف و حتی خانه های مسکونی رو به افزایش است. لازم به ذکر است که اجرای گرین وال طبیعی ، بسته به نوع سیستم آن جزئیات خاص خود را می طلبد، که در صورت عدم رعایت و نقص در اجرا می تواند خرابی هایی را با نفوذ رطوبت در فضاهای دیگر به بار بیاورد. برای بررسی قیمت دیوار سبز باید موارد مختلفی را در نظر داشت که در ادامه بررسی می شوند.

 

گلکاری روی دیوار
گرین وال

 

ساخت دیوار سبز در دو نوع دیوار سبز طبیعی و دیوار سبز مصنوعی انجام می شود. نصب و اجرای دیوار سبز مصنوعی ارزان ساده تر از مدل طبیعی آن می باشد و هزینه کمتری دارد. دیوار سبز مصنوعی به صورت پنل های آماده خرید و فروش می گردد. نصب این پنل ها بسیار ساده است. قیمت دیوار سبز با توجه به مصنوعی و طبیعی بودن گرین وال تغییر می کند. 

گرین وال سیستمی است که در کل یا بخشی از دیوار به روش های مختلف گیاه کاشته می شود. بسته به نوع سیستم اجرای دیوار سبز ، نگهداری و آبیاری آن نیز متفاوت خواهد بود. انواع سیستم ها توسط شرکت گرین وال قابل اجرا هستند. طراحی دیوار سبز با انواع گیاهان طبیعی و مدل های مصنوعی امکان پذیر است. یکی از سیستم های اجرا، دیوار سبز هیدروپونیک است که در بستری آب گیاهان را پرورش و نگهداری می کند. در ادامه بیشتر گرین وال هیروپونیک و سایر سیستم ها آشنا خواهید شد. در ادامه به بررسی انواع دیوار زنده و روش های اجرا و هزینه اجرای دیوار سبز پرداخته شده است. 

  در اصفهان

قیمت دیوار سبز  در اصفهان

قیمت دیوار سبز به عوامل متعددی بستگی دارد. هزینه اجرای دیوار سبز گاها همراه با خود دیوار سبز محاسبه و گاهی به صورت جدا محاسبه می گردد. عواملی مانند نوع گیاه به کار رفته در دیوار سبز ، سایز پنل های گیاهی ، قالب های خاک مصرفی، طبیعی و مصنوعی بودن، سسیتم آب رسانی، کامل یا ناقص بودن پوشش و … در برآورد قیمت گرین وال طبیعی موثر هستند. همچنین برای تعیین قیمت دیوار سبز باید به هزینه های اجرا و نصب نیز توجه داشت. هزینه های اجرای دیوار سبز می تواند با متراژ، متریال مصرفی و … تعیین شود. همچنین باید دستمزد مجری دیوار سبز را نیز در محاسبه قیمت دیوار سبز در نظر داشت. هم چنین هزینه اجرای دیوار سبز مصنوعی با معیار های متفاوتی سنجیده می شود که در ادامه بدان پرداخته شده است.

 

دیوار سبز مدولار
ایجاد طرح های مختلف برای انواع دیوار سبز

 

شرکت گرین وال

یکی از عواملی که بر قیمت دیوار سبز موثر است، دستمزد شرکت گرین وال است. شرکت گرین وال در زمینه طراحی واجرای دیوار سبز فعالیت می کند. انواع شرکت گرین وال بر اساس تجربه کاری و مهارتی که در اجرای دیوار سبز دارند، دستمزد های مختلفی نیز دریافت می کنند. از جمله مکان هایی که شرکت گرین وال دیوار زنده اجرا می کند می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • دیوارهای قدیمی یا جانبی بلند
 • دیوارهای پارکینگ ها، مراکز تجاری، مراکز صنعتی، فرهنگی و تفریحی
 • فضاهای داخلی اماکن عمومی
 • فضاهای داخلی ساختمان مسکونی، لابی و...

 

قیمت دیوار سبز مصنوعی

در زندگی روزمره بسیاری از افراد از لحاظ بصری نیاز به آن را دارند تا در قسمت های مختلف با فضاهای سبز روبرو شوند و از دیدن آن لذت ببرند. از این رو امروزه می توان با استفاده از دیوار سبز مصنوعی در قسمت های مختلف از محیط، فضای سبز را ایجاد کرد و حس طبیعت را در افراد القا نمود. از دیوار سبز مصنوعی بیشتر در محیط هایی که شرایط کاشت گیاهان طبیعی وجود ندارد، استفاده می شود. قیمت دیوار سبز مصنوعی با توجه به کیفیت گیاهان مصنوعی و طراحی دیوار سبز، اتصالات و تجهیزات تغییر می کند. قیمت دیوار سبز مصنوعی نیز تا حدی به اجرا و نصب آن وابسته است.

 

گرین وال طبیعی
استفاده از دیوار سبز برای انواع کاربری ها

 

دیوار سبز مصنوعی ارزان

امروزه دیوار سبز مصنوعی ارزان به جایگزین مناسبی برای دیوار سبز طبیعی برای پیمانکاران و صاحب خانه ها تبدیل شده است.از اصلی ترین راه های برون رفت از این بحران شبیه سازی فضای سبز و مهم ترین مصداق این شبیه سازی استفاده از دیوار سبز می باشد. از انجایی که نگهداری و مراقبت از دیوار سبز طبیعی کمی دشوار و نیاز به تخصص دارد تمایل افراد به استفاده از دیوار سبز مصنوعی ارزان بیش از پیش شده است. امروزه تعداد شرکت های ارائه دهنده دیوار سبز مصنوعی ارزان رو به گسترش است. بهترین و حرفه ای ترین ارائه دهنده های این کالا در سایت عمران مدرن آورده شده است، خرید دیوار سبز مصنوعی ارزان در سایت عمران مدرن امکان پذیر است.

 

قیمت دیوار سبز طبیعی در اصفهان

قیمت دیوار سبز طبیعی به نسبت قیمت دیوار سبز مصنوعی می تواند تا حدی بیشتر باشد. در تولید و ساخت دیوار سبز طبیعی از گیاهان پرورش یافته و گاها همیشه سبز استفاده می شود که هزینه های جانبی مانند هزینه خاک مرغوب، رسیدگی بالا و هزینه های نگهداری را نیز به هزینه اجرای دیوار سبز اضافه می کند. برای اجرای دیوار سبز طبیعی باید توجه داشت که دیوار در معرض دریافت کافی و مناسب نور خورشید باشد تا پژمرده نشده و بیشتر عمر کند. هم چنین یکی از دلایل بالاتر بودن قیمت دیوار سبز طبیعی نسبت به دیوار سبز مصنوعی ارزان ، هزینه های بالای تعویض و ترمیم آن است.

 

دیوار سبز طبیعی
دیوار  زنده طبیعی

 

انواع دیوار سبز در اصفهان

سیستم های مختلفی در اجرای دیوار سبز به کار گرفته می شود. می توان با نصب گلدان پیش ساخته یا کاشتن گیاه در میان دو لایه الیاف انجام داد. علاوه بر این می توان از سیستم تصفیه هوای ساختمان استفاده کرد. بر این اساس سیستم فعال و غیرفعال در اجرای گرین وال طبیعی مطرح است. قیمت دیوار سبز بر اساس نوع اجرا، محل اجرا و قیمت تجهیزات آن تغییر می کند.

 

دیوار سبز مصنوعی
انواع گرین وال

 

انواع گرین وال بر اساس محل دیوار در اصفهان

دیوار زنده در محل هایی مختلفی از ساختمان قابل اجراست. بسته به محل قرارگیری آن نوع ساختار و سیستم آن متفاوت خواهد بود. در حالت کلی اجرای گرین وال بر اساس محل قرارگیری به سه دسته کلی تقسیم می شود که در ادامه بدان ها اشاره شده است.

 • دیوار سبز داخلی
 • دیوار زنده خارجی
 • دیوار زنده هوشمند (قابل استفاده در محیط های داخلی)

 

تجهیزات اجرای دیوار سبز داخلی

تجهیزات اجرای دیوار سبز داخلی مانند خارجی است با این تفاوت که در آن می توان از گیاهان بدون خاک نیز استفاده کرد. بدین منظور از پانل های مخصوص گیاهان بدون خاک با سیستم اجرای گرین وال هیدروپونیک می توان استفاده کرد. عدم استفاده از خاک در این سیستم از ایجاد گرد و خاک در محیط داخل جلوگیری می کند. قیمت دیوار هیدروپونیک به قیمت تجهیزات اجرای آن نیز بستگی دارد.

 

طراحی دیوار سبز
تجهیزات دیوار سبز خارجی

 

تجهیزات اجرای دیوار سبز داخلی شامل موارد زیر می شود:

 • اسکلت دیواری مناسب جهت نصب پانل ها
 • سیستم آبرسانی شامل منبع آب، پمپ آب و اتصالات
 • سیستم خروجی آب اضافی برای مواقع بارندگی
 • خاک مناسب
 • گیاهان سازگار با آب و هوای خارج

 

ساخت دیوار سبز
تجهیزات دیوار زنده داخلی

 

تجهیزات اجرای دیوار سبز هوشمند

تجهیزات این سیستم از گران ترین انواع تجهیزات نمای سبز ساختمان می باشد. قیمت دیوار سبز اجرا شده با کمک تجهیزات هوشمند تفاوت چشمگیری با انواع دیگر خواهد داشت. به این دیوارها smart green wall گفته می شود. قیمت تجهیزات طراحی دیوار سبز و اجرای آن در تعیین قیمت گرین وال موثر است. تجهیزات مورد نیاز این سیستم عبارتند از:

 • مصالح عایق کاری
 • چارچوب یا فریم انتخاب شده
 • ریل های عمودی نصب پانل
 • سیستم مورد نیاز برای تثبیت آب و هوا
 • پمپ و منبع آب
 • حس گر منبع، حس گر رطوبت و حس گر دما
 • خطوط آبیاری
 • گلدان دیوار سبز هوشمند
 • گیاهان مناسب
 • سیستم کنترل و مدیریت (با سیم و بدون سیم)

 

نمای سبز ساختمان
تجهیزات دیوار سبز هوشمند

 

انواع گرین وال بر اساس ساختار در اصفهان

دیوار سبز از پانل هایی با پوشش گیاهی ساخته می شود که پیش از اجرا کاشته شده اند. این نوع دیوار با سازه سبکی به صورت عمود بر دیوار و یا با فاصله از دیوار ساختمان نصب می شود. از مزیت های این سیستم می توان به تنوع پوشش گیاهی و سرعت بالا در رسیدن به منظر مطلوب از لحاظ رشد گیاه اشاره کرد. سیستم دیوار زنده به دو نوع دیوار غیر فعال و فعال تقسیم می شود که در تعیین قیمت گرین وال نیز موثر هستند؛ در ادامه به بررسی آن ها پرداخته شده است.

 

طراحی دیوار سبز
دیوار زنده در فضای داخلی

 

پنل دیوار سبز غیرفعال

دیوار سبز غیرفعال از پانل های مربع یا مستطیل شکل مدولار تشکیل می شود. در این دیوارها امکان کاشت گیاه به صورت عمودی فراهم شده است. همان طور که گفته شد، پانل های مذکور توسط سازه های سبک به دیوار نصب می شود، اما جزئیات اجرایی پانل ها بسته به کارخانه تولیدی و جنس آنها اعم از پلی استایرن، پلی پروپیلن، سفال، استیل، آلومینیوم، نمد و یا بتن سبک متفاوت خواهد بود. در سیستم دیوار زنده بستر کاشت صرفا جهت نگهداری گیاه است و مواد غذایی توسط سیستم آبیاری به گیاه رسانده می شود. قیمت دیوار سبز پنل غیر فعال به جزئیات اجرایی و نوع مدولار آن بستگی دارد.

 

پنل دیوار سبز
پنل دیوار سبز غیرفعال

 

پنل دیوار سبز فعال

این سیستم، سیستم پیچیده تری نسبت به دیوار سبز غیرفعال دارد. گردش کار در این سیستم بدین صورت است که با تلفیق در سیستم تاسیسات گرمایش، سرمایش و تهویه ساختمان هوای فضای داخلی را تصفیه نموده و به صورت تنظیم کننده حرارتی عمل می کند. در این سیستم هوای تولید شده گیاهان از طریق هواکش درون سیستم کشیده شده و به داخل ساختمان هدایت می شود. در تصفیه هوای داخلی استفاده می شود. ریشه گیاهان میان دو لایه منسوج صنعتی قرار گرفته و از طریق آب غنی شده با مواد مغذی گیاه تغذیه می شود. قیمت دیوار سبز پنل فعال به نوع گیاه و سیستم تاسیسات بستگی دارد.

 

دیوار سبز طبیعی
دیوار سبز فعال

 

سیستم سطح سبز نوع ۱

این سیستم جز متنوع ترین سیستم ها در فضای داخلی ساختمان است که با استفاده از گلدان های استاندارد صنعتی، می توان گیاهانی را نگهداری کرد که در فصول و شرایط مختلف قابل تعویض هستند. در این سیستم از جعبه های پروپیلن استفاده می شود که برای هر اندازه ای از دیوار مناسب است. این جعبه ها پوشش ضدآب شیاردار و زبانه دار در سطح جلو و پشت دارند که آبیاری آنها از راه دور انجام می شود. مخازن آب در زیر یا بالای دیوار قرار داده شده که قابلیت پر شدن دستی یا هنگامی که منبع آب در دسترس است انجام شود. قیمت دیوار سبز نوع ۱ تا حدی به قیمت جعبه های نگهدارنده و جنس و تعداد آن ها وابسته است.

 

دیوار سبز مصنوعی
استفاده از دیوار سبز در فضای بسته

 

سیستم سطح سبز نوع ۲

این سیستم برای محیط هایی با تردد بالا مانند راهروها، کریدورها و فضای پذیرایی کاربرد دارد. این سیستم نیازی به اتصال به آب ندارد و قیمت دیوار سبز از نوع ۲ نیز به علت تجهیزات کمتر از نوع ۱ کمی به صرفه تر است اما در کل تفاوت چندانی ندارد. مخزن، پمپ و تایمر آبیاری در داخل کف سیستم گنجانده می شود که می تواند دستی پر شود. 

 

دیوار سبز مصنوعی
سیستم سطح سبز در کریدور

 

پنل دیوار سبز خزه ای

در این سیستم انواع گیاهان خزه ای در هم فرو رفته و متراکم در پانل ها کاشته می شود. بنابراین این سیستم از دیوار سبز می تواند به گونه ای کاشته شود که طرح هایی با کاشت گیاهان روی پانل ها به وجود آید.

 

دیوار سبز خزه ای
دیوار سبز خزه ای

 

انواع دیوار سبز بر اساس سیستم اجرایی در اصفهان

اجرای گرین وال بر اساس نوع سیستم آبیاری، نوع گیاهان مورد استفاده و قابلیت دیوار برای اجرای سیستم ها به انواع مختلفی تقسیم می شود که در ادامه به آن ها اشاره شده است. هر کدام از سیستم های اجرایی دیوار سبز در تعیین قیمت دیوار سبز و هزینه اجرای آن موثر بوده و باید پیش از سفارش و خرید دیوار سبز در مورد آن ها تحقیق نمود.

 

دیوار سبز طبیعی
استفاده از انواع گیاهان برای طراحی نمای زنده ساختمان

 

دیوار سبز نمد پلیمری

در این سیستم از یک پارچه نمدی با قابلیت زهکشی آب استفاده شده است. در این روش نمد به شکلی خاص تا می خورد و بر روی قاب زیرین قرار می گیرد. بدین ترتیب چند محفظه به صورت ردیفی ایجاد می شود که گیاه در غلاف اولیه قرار می گیرد. این روش مزیت های بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد. این روش، روشی نو در ساخت دیوار سبز است و گیاهان در این حالت قابلیت جابجایی دارند. همچنین شرایط زهکشی مناسب تری نسبت به بقیه سیستم ها دارد.

 

گلکاری روی دیوار
دیوار سبز نمد پلیمری

 

دیوار سبز هیدروپونیک

در این روش از سیستم دیوار سبز ، کشت گیاهان بر پایه آب است و از خاک استفاده نمی شود. تمامی مواد غذایی در این سیستم از طریق آب به گیاهان می رسد. از مزیت های دیوار سبز هیدروپونیک می توان به امکان تنوع بیشتر گیاهان، ضخامت کمتر، سبک بودن و قابلیت طراحی اشاره کرد. از اصلی ترین مزایای دیوار سبز هیدروپونیک کاهش مصرف آب است. آبیاری گرین وال هیدروپونیک کاملا هوشمند است و گیاهان هر روز ۴ مرتبه آبیاری می شوند، این در حالیست که میزان آبیاری با توجه به شرایط آب و هوایی متغیر است. سرعت رشد گیاهان در گرین وال هیدروپونیک نسبت به سایر روش ها ۴۰ درصد بیشتر است.

 

اجرای دیوار سبز
گرین وال هیدروپونیک

 

قیمت دیوار سبز هیدروپونیک

عوامل مختلفی مثل هزینه ایجاد بستر، سیستم آبیاری و پوشش گیاهی بر قیمت دیوار سبز هیدروپونیک تاثیرگذار است. از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت گرین وال ابعاد دیوار، طرح آن و ضخامت گیاهان میباشد. واضح است هرچه ابعاد دیوار بیشتر باشد قیمت دیوار سبز هیدروپونیک افزایش می یابد. گرین وال هیدروپونیک در ظاهر مانند دیوار سبز معمولی به نظر می رسد اما با استفاده از سیستم هوش مصنوعی اهداف بیشتری را ارائه می‌دهد.

 

نصب گرین وال هیدروپونیک

اجزا مورد نیاز برای ساخت دیوار سبز هیدروپونیک به شرح زیر می باشد.

 • چارچوب که دیوار روی آن نصب می شود.
 • مواد مغذی مورد نیاز گیاه که در سیستم آبیاری باید تزریق شود.
 • پمپ الکتریکی که برای انتقال و به گردش درآوردن جریان آب کاربرد دارد. از این راه مواد مغذی را به گیاهان منتقل می کنند.
 • پوسته نمدی که بستر اصلی رشد ریشه گیاه می باشد.

 

دیوار سبز هیدروپونیک
نمونه ای از سیستم اجرای هیدروپونیک

 

دیوار سبز کابلی

سیستم دیوار سبز کابلی از توپی هایی که کابل های فولادی از آن عبور داده شده است ساخته می شود. این توپی ها بر روی دیوار نصب می شود و جنس آنها فولاد ضد زنگ است. این سیستم قابلیت نصب در تمامی دیوارهای ساختمانی را دارد و مناسب گیاهان بالا رونده و پرشاخ و برگ است.

 

نمای زنده
نمای سبز کابلی

 

دیوار سبز شبکه ای

گرین وال مدولار دارای یک سازه بسیار سبک است که حائلی برای گیاهان بالارونده است که به ساختمان وصل می شود. این سیستم به دلیل اینکه از توری های انعطاف پذیر ساخته شده است نسبت به سیستم کابلی انعطاف بیشتری دارد و می توان طرح های متنوع تری را اجرا نمود. این سیستم نصب آسانی در مقایسه با سایر سیستم ها داشته و در نتیجه قیمت دیوار سبز شبکه ای نسبت به سایر سیستم ها از لحاظ اجرا پایین تر خواهد بود.

 

نمای سبز ساختمان
نمای سبز شبکه ای

 

دیوار سبز مدولار

در سیستم اجرای گرین وال مدولار از پانل یا داربست هایی جهت نگه داشتن گیاهان بالا رونده استفاده می شود. این داربست ها از جنس گالوانیزه است که فرم پذیری بالایی دارند. این دیوار سبز از دیوار اصلی ساختمان جداست و گیاهان به صورت جدا بر روی آن رشد می کنند

 

گرین وال
گرین وال مدولار

 

زیرسازی انواع دیوار سبز در اصفهان

هر کدام از سیستم هایی که در بالا معرفی گردید، روش های زیرسازی مختص خود را دارد که قیمت دیوار سبز را در رنج های متنوعی قرار می دهد. در ادامه مطلب به آن ها پرداخته شده است.

 

زیرسازی دیوار سبز کابلی

 • مرحله اول: در زیرسازی دیوار سبز کابلی ابتدا بر روی دیوار مورد نظر کابل های روکش داری که در مقابل حرارت مقاومت بالایی دارند نصب می کنند. این کابل ها توسط اسکوپ های استیل به یکدیگر متصل می شود. فاصله بین اسکوپ ها ۲۵ تا ۳۰ سانتی متر است و فواصل میان کابل ها حدود ۱۷ تا ۲۳ سانتیمتر باید باشد.

 

طراحی دیوار سبز
زیرسازی در دیوار سبز کابلی

 

 

 • مرحله دوم: پس از نصب کابل ها تجهیزاتی همچون فلاور باکس (باکس گل) بر روی سیستم کابلی نصب می شود. اگر از گیاهان رونده در باکس ها استفاده شود باید اولین ردیف حدود 4 متر از سطح زمین فاصله بگیرد تا گیاهان رونده فضایی برای آویزان شدن داشته باشند. جهت جمع آوری آب اضافی باکس ها سینی در زیر آنها قرار دارد که آب پس از فیلترینگ و لایه های مختلف زهکشی که داخل فلاورباکس قرار دارد، وارد سینی ها شده و در نهایت تبخیر می شود.
 • مرحله سوم: در پایان گیاهان مورد نظر در باکس ها کاشته می شود.

 

اجرای دیوار سبز
جزییات گرین وال کابلی

 

زیرسازی دیوار سبز مدولار

در زیرسازی گرین وال سیستم مدولار ابتدا پانل های پیش ساخته روی دیوار نصب شده و گیاهان مورد نظر در پانل ها کاشته می شود. در قسمت زیرین فلاور باکس های نصب شده سوراخ هایی قرار دارد تا آب اضافی آنها به طبقات زیر بریزد. ردیف آخر فلاورباکس نیازمند عایق بندی است که در نهایت، از طریق لوله کشی آب اضافی سیستم خارج می شود. قیمت دیوار سبز از نوع مدولار به نوع تجهیزات، کیفیت آن ها و ابعاد و تعدادشان بستگی دارد.

 

پنل دیوار سبز
زیرسازی گرین وال مدولار

 

زیرسازی دیوار سبز مدولار حجمی

در زیرسازی دیوار سبز مدولار حجمی ابتدا روی دیوار پروفیل آهنی نصب می شود تا فلاورباکس های مخصوص روی آن قرار بگیرد. در مرحله بعد لایه های مختلف زهکشی و فیلتر نصب می شود. به دلیل اینکه در این نوع از دیوار زنده از گیاهان متراکم استفاده می شود در نهایت قسمت های آهنی مشاهده نخواهد شد.

 

ساخت دیوار سبز
زیرسازی و آهن کشی گرین وال

 

مزایای دیوار سبز در اصفهان

مزایای دیوار سبز بستگی به نوع سیستم آن دارد. در حالت کلی از مزایای آن می توان به موارد زیر اشاره کرد. برخی سیستم ها مزیت های بیشتری نسبت به سایر سیستم دارد. بدیهی است در صورت استفاده از گیاهان مصنوعی شامل اکثر مزیت های اشاره شده نخواهد شد. هزینه اجرای دیوار سبز شاید در ابتدا زیاد باشد، اما ماندگاری بالایی داشته و قیمت دیوار سبز را توجیه می کند. هم چنین و در صورت خرید با کیفیت تجهیزات دیوار سبز ، سالیان سال زیبایی و طراوت را برای محیط به ارمغان می آورد.

 

اجرای دیوار سبز
خنک سازی هوا با اجرای گرین وال طبیعی

 

 • پاکیزگی آب و هوا
 • خنک سازی طبیعی هوا
 • ایجاد آرامش
 • ایجاد سایه
 • کاهش دما با شکست جریان های عمودیی هوا
 • زیبایی بصری
 • عایق حرارتی با به دام انداختن لایه ای از هوا
 • جذب آلاینده های هوا و رسوبات
 • جذب صوت و کاهش آلودگی صوتی
 • افزایش بازده انرژی

 

دیوار سبز طبیعی
انتخاب نمای سبز برای دیوار بالکن

 

عوامل موثر در انتخاب گیاهان برای اجرای گرین وال در اصفهان

برای طراحی دیوار سبز نیاز به انتخاب صحیح گیاهان است. دانستن نوع گیاه، کاربرد آن، مقدار نیاز به آب و نور و … همگی در طراحی دیوار سبز موثر هستند.  پیش از انتخاب گیاه دیوار سبز علاوه بر زیبایی و جلوه بصری به شرایط خاص هر گیاه برای رشد باید دقت کرد. در ادامه مطلب به عوامل مختلف تاثیرگذار بر طراحی دیوار سبز اشاره شده است:

 • دمای مناسب گیاه
 • نوع خاک بستر
 • میزان نور مورد نیاز گیاه
 • نیاز به هرس با توجه به میزان رشد

 

انواع گیاهان کاربردی در دیوار سبز در اصفهان

بسته به نوع و محل قرارگیری دیوار سبز می توان از گیاهان مختلفی استفاده کرد. گیاهان قابل استفاده در دیوار زنده با توجه به شرایط رشد خود به چند دسته کلی تقسیم می شوند که در ادامه به معرفی آن ها و بررسی قیمت دیوار سبز در هر مورد پرداخته شده است.

 

گلکاری روی دیوار
انواع گیاهان گرین وال

 

 

گیاهان رونده در دیوار سبز

گیاهان رونده از عموما سرعت رشد بالایی دارند، بنابراین گزینه مناسبی برای طراحی دیوار سبز است. این گیاهان به هرس و رسیدگی مداوم نیاز دارند؛ بنابراین در مورد قیمت دیوار سبز رونده باید گفت که در مجموع با بقیه انواع دیوار سبز تفاوتی نداشته و صرفا هزینه های نگهداری آن بیشتر خواهد بود. انواع گیاهان رونده عبارتند از :

 • گل یاس یا پیچ امین الدوله (میزان رشد تا ۱۰ متر)
 • گل ساعتی (میزان رشد تا ۹ متر)
 • پیچک نیلوفر (میزان رشد تا ۴ متر)
 • پیچ ساعتی

 

طراحی دیوار سبز
گیاهان رونده در نمای سبز ساختمان

 

گیاهان خزنده در دیوار سبز

گیاهان خزنده ریشه در خاک دارند و میزان شاخ و برگ زیادی روی دیوار پراکنده می کنند. گیاهان پاپیتال یکی از انواع گیاهان خزنده است نهایت تا سی سانتی متر رشد می کند. ولی گیاهان پیچ ساعتی نهایت تا ۸ متر رشد می کند. از آن جایی که هزینه اجرای دیوار سبز خزنده کمتر بوده و تقریبا خود رو می باشد، قیمت دیوار سبز از نوع خزنده نیز به صرفه تر و پایین تر است.

 

دیوار سبز خزه ای
گیاهان خزنده نمای سبز

 

گیاهان پوششی در دیوار سبز

گلکاری روی دیوار با گیاهان پوششی که به صورت عمودی و افقی رشد می کنند نیز صورت می گیرد. این گیاهان سراسر دیوار را پوشش می دهند. سرعت بالایی در رشد دارند و در برابر کمبود آب مقاوم هستند. از جمله گیاهان پوششی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چمن شبدری
 • سنجد تلخ
 • آویشن زینتی
 • برگ بو
 • لپتینلا
 • پریوش
 • لامیوم
 • گل مرواریدی عطری

 

دیوار سبز طبیعی
گیاهان پوششی در نمای سبز ساختمان

 

گیاهان سایه دوست در دیوار سبز

این گیاهان به نور کمتری برای رشد نیاز دارند. بنابراین بهتر است در طراحی دیوار سبز که میزان نور کمی دریافت می کند و یا در طول روز ساعات کمتری در معرض نور خورشید قرار دارد، استفاده کرد. قیمت دیوار سبز با طراحی از نوع گیاهان سایه دوست به نوع گیاه به کار رفته در آن بستگی دارد. از گیاهان سایه دوست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • یاس شیروانی
 • ماهونیا
 • پیچ ساعتی
 • سرخس
 • برگ عبایی
 • سنجد زینتی
 • سانسوریا
 • کاملیا
 • شمشاد توپی

 

خرید و فروش لوازم دیوار سبز در اصفهان

اگر مایل به ساخت دیوار سبز هستید، برای تهیه لوازم دیوار سبز می توانید به مراکز فروش لوازم دیوار سبز در شهر خود مراجعه کنید و یا به صورت مجازی به کارگاه ها و مغازه های فروش لوازم دیوار سبز سفارش داده و درب منزل خود تجهیزات را دریافت کنید. دقت داشته باشید طراحی دیوار سبز کار ساده ای نبوده و برای ساخت آن نیاز به تجربه و مهارت است. 

دیوار سبز در اصفهان، دیوار سبز در اصفهان - بن رود، دیوار سبز در اصفهان - بهارستان، دیوار سبز در اصفهان - جرقویه سفلی، دیوار سبز در اصفهان - جرقویه علیا، دیوار سبز در اصفهان - جلگه، دیوار سبز در اصفهان - سپاهان شهر، دیوار سبز در اصفهان - قهجاورستان، دیوار سبز در اصفهان - کوهپایه، دیوار سبز در آران و بیدگل، دیوار سبز در آران و بیدگل - کویرات، دیوار سبز در اردستان، دیوار سبز در اردستان - زواره، دیوار سبز در برخوار، دیوار سبز در برخوار - حبیب آباد، دیوار سبز در تیران و کرون، دیوار سبز در تیران و کرون - کرون، دیوار سبز در چادگان، دیوار سبز در چادگان - چنارود، دیوار سبز در خمینی شهر، دیوار سبز در خوانسار، دیوار سبز در خور و بیابانک، دیوار سبز در دهاقان، دیوار سبز در سمیرم، دیوار سبز در سمیرم - پادنا، دیوار سبز در شاهین شهر، دیوار سبز در شاهین شهر - میمه، دیوار سبز در شهرضا، دیوار سبز در فریدن، دیوار سبز در فریدن - بوئین و میاندشت، دیوار سبز در فریدونشهر، دیوار سبز در فلاورجان، دیوار سبز در فلاورجان - پیربکران، دیوار سبز در کاشان، دیوار سبز در کاشان - برزک، دیوار سبز در کاشان - قمصر، دیوار سبز در کاشان - نیاسر، دیوار سبز در گلپایگان، دیوار سبز در لنجان، دیوار سبز در لنجان - باغ بهادران، دیوار سبز در لنجان - فولادشهر، دیوار سبز در مبارکه، دیوار سبز در مبارکه - گرکن جنوبی، دیوار سبز در نائین، دیوار سبز در نائین - انارک، دیوار سبز در نجف آباد، دیوار سبز در نجف آباد - مهردشت، دیوار سبز در نطنز، دیوار سبز در نطنز - امام زاده.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

شاهین

سلام دیوار سبز در داخل ساختمان به نور خورشید نیاز نداری؟

حمیدی

دیوار سبز رو میشه با گیاه پتوس اجرا کرد؟

عمران مدرن

سلام بله یکی از گیاهان مناسب دیوار سبز پتوس است.

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما