شیشه سکوریت در یزد

شیشه سکوریت در یزد

دسته بندی

شیشه ساختمانی

تعداد ارائه دهنده ها

۲ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت شیشه سکوریت در یزد به کیفیت، ضخامت، ابعاد، رنگ و ... وابسته است. با تغییر هر یک از این پارامتر قیمت خرید شیشه سکوریت در یزد نیز تغییر می یابد. از مهم ترین موارد در خرید شیشه سکوریت در یزد ، فاقد موج بودن و دارا بودن علامت استاندارد می باشد. عمران مدرن ارائه دهنده انواع شیشه سکوریت در یزد با بهترین کیفیت و بهینه ترین قیمت می باشد. امکان استعلام قیمت شیشه سکوریت در یزد ۱۴۰۲ به صورت آنلاین و بروز فراهم شده است.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

یزد x

jaccuzi_banner

شیشه سکوریت

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

یزد

پرشیا جام

پرشیا جام

۱

کرج

phone

******۰۲۶۳۶

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

شیشه سکوریت در یزد

شیشه سکوریت یکی از مقاوم ترین و مستحکم ترین انواع شیشه می باشد. مقاومت این شیشه ها در برابر ضربه و فشار بسیار بیشتر از شیشه های معمولی است. به طوری که شیشه سکوریتی با ضخامتی برابر با شیشه معمولی، مقاومتی ۴ تا ۱۰ برابر بیشتر از شیشه معمولی دارد. همچنین در صورت شکست، شیشه سکوریت به صورت پودری و قطعه های کوچک غیر برنده تبدیل می شود که در مقایسه با شیشه های معمولی خطر کمتری دارد.

دیگر تفاوت شیشه سکوریت و شیشه معمولی ، تحمل حرارتی آنها است. میزان تحمل حرارتی شیشه های سکوریت تا ۳۰۰ درجه سانتی گراد می باشد. این در حالی است که تحمل حرارتی شیشه های معمولی تا ۶۰ درجه سانتی گراد است. تاریخچه تولید این شیشه در دنیا به سال ۱۹۲۹ بر می گردد. در ایران نیز تولید این شیشه ها به حدود ۵۰ سال قبل باز می گردد. اولین کارخانه شیشه سکوریت در ایران، کارخانه میرال بود. بنابراین شیشه میرال اولین برند تولید کننده شیشه های سکوریت در ایران است. به همین دلیل گاهی شيشه سكوريت با عنوان شیشه میرال نیز شناخته می شود.

از جمله کاربردهای انواع شیشه سکوریت می توان به شیشه های دور دوشی، نمای شیشه ای ساختمان، پارتیشن، پله، جان پناه، استخر شیشه ای و درب های شیشه ای اشاره کرد.

 

شیشه سکوریت
شیشه سکوریت

 

قیمت شیشه سکوریت در یزد

قیمت شیشه سکوریت وابسته به عوامل متعددی است. با تغییر ابعاد، قیمت شیشه سکوریت نیز تغییر می یابد. ضخامت دیگر عامل موثر بر قیمت شیشه سکوریت است. این شیشه ها از نظر ماده اولیه تولید و رنگ دارای انواع مختلفی می باشند، بر این اساس نیز شيشه سكوريت قیمت متفاوتی خواهد داشت. به طور مثال، قیمت شیشه سکوریت ۱۰ میل برنز از شیشه سکوریت ۱۰ میل ساده بیشتر است. قیمت کوره کانوکشن بیشتر از کوره المنتال بوده و محصول تولیدی با این کوره از کیفیت و قیمت بالاتری برخوردار است.

نوع برش در تولید شيشه سكوريت تعیین کننده قیمت آن است. هزینه یراق آلات و نوسان بازار، بر محاسبه قیمت شیشه سکوریت تاثیرگذار می باشد. قیمت شیشه سکوریت به صورت مترمربع ارائه شده و هزینه جاسازی های غیر عادی به فاکتور اضافه می گردد. اگر چه قيمت شيشه سكوريت بیشتر از شیشه های معمولی است، اما به دلیل مزایای بیشمار طرفداران بسیاری دارد و خرید شیشه سکوریت مقرون به صرفه است.

 

محاسبه قیمت شیشه سکوریت
شيشه سكوريت سفید

 

قیمت شیشه سکوریت ۱۴۰۳ در یزد

قیمت شیشه سکوریت ۱۴۰۳ برنز فلوت، بیشتر از نوع سفید آن است. رنگ دودی آن از دو رنگ ذکر شده بیشتر می باشد. البته در برخی فروشگاه ها قیمت دو رنگ دودی و برنزی تقریبا با هم برابر می باشد. قیمت شیشه سکوریت ۱۴۰۳ سوپرکلیر ۱۰ میل از نوع سفید بیشتر و از دودی و برنز ارزان تر است. با توجه به افزایش تورم، قیمت شیشه سکوریت ۱۴۰۳ نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. برای محاسبه قیمت شیشه سکوریت باید قیمت هر مترمربع آن را در طول و عرض شیشه ضرب کرد.

 

خرید شیشه سکوریت در یزد

در هنگام خرید شیشه سکوریت باید توجه داشت که شیشه از رو به رو فاقد موج باشد و شیشه با علامت استاندارد تولید گردد. از دیگر موارد مهم در خرید شیشه سکوریت ، سفارش ابعاد مناسب و مورد نیاز است. با توجه به محیط و انتظاری که از شیشه سکوریت می رود، باید ضخامت مورد نیاز را سفارش داد، زیرا ضخامت بر روی میزان عایق بندی صوتی و حرارتی تاثیرگذار می باشد. همچنین باید جای دستگیره ها و قفل ها را برای سوراخکاری به طور دقیق مشخص کرد. زیرا پس از خرید شیشه سکوریت امکان سوراخکاری آن وجود ندارد. باید توجه داشت که محل سوارخکاری ها لب پر نشده باشد.

 

شیشه سکوریت قیمت
شیشه سکوریت دودی

 

در حال حاضر خرید شیشه سکوریت به صورت آنلاین و اینترنتی نیز امکان پذیر است. از مزایای خرید اینترنتی صرفه جویی در زمان و هزینه است. همچنین خرید شیشه سکوریت به صورت اینترنتی امکان مشاهده و مقایسه کیفیت و قیمت محصولات مختلف را فراهم نموده و به انتخاب بهترین گزینه برای خرید، کمک شایانی می نماید.

 

نحوه تولید شیشه سکوریتی در یزد

سکوریت کردن یک نوع فرایند حرارتی است. بدین صورت که ابتدا جام شیشه را تا دمای بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد حرارت می دهند. برای این منظور از دو نوع کوره المنتال و یا کانوکشن استفاده می گردد. در کوره المنتال، گرما با المنت به شیشه اعمال می شود. در کوره های کانوکشن گرما به کمک هوا القا می گردد. بعد از مراحل حرارت دهی و نرم شدن، بلافاصله به دو طرف شیشه هوای سرد دمیده می شود. به این ترتیب لایه های بیرونی سریع تر از لایه میانی خنک می شود. این امر موجب ایجاد تنش های دائمی و در نتیجه مستحکم شدن شیشه سکوریتی می گردد.

 

خرید شیشه سکوریت
تفاوت شکست شيشه سكوريت و شیشه معمولی

 

لازم به ذکر است که شیشه سکوریتی تولید شده توسط کوره کانوکشن از کیفیت بالاتری برخوردار است. باید توجه داشت که شیشه سکوریتی قابلیت اعمال تغییرات همچون سوراخ کاری، برش و ... را نداشته و همه این تغییرات باید قبل از سکوریت کردن در شیشه اعمال شود. برای تشخیص این نوع شیشه که با عنوان شیشه نشکن نیز شناخته می شود، از شیشه معمولی، راه های مختلفی وجود دارد. یکی از روش های شناخت این دو شیشه از هم، مقاوم بودن شیشه نشکن در برابر ضربه است. راه دیگر تشخیص این دو شیشه از هم، خراشیده نشدن شيشه سكوريت می باشد.

 

قیمت شیشه سکوریت
کاربرد شيشه سكوريت

 

انواع شیشه سکوریت در یزد

انواع شیشه سکوریت شامل کریستال، سوپر کلییر، شیت و ... می باشد. از نظر طرح شیشه سکوریت می توان آن را به انواع سندبلاست، رفلکس، ساتینا، مات و ... دسته بندی کرد. شيشه سکوریت سندبلاست به صورت مات است. در واقع سندبلاست کردن به فرآیندی گفته می شود که در آن با کمک پاشش ماسه سیلیس (و یا سرباره آهن و مس و ...) شیشه را مات می کنند. از شیشه سکوریت سندبلاست در مکان هایی که حفظ حریم خصوصی از اهمیت بالاتری برخوردار است استفاده می گردد. عمده کاربرد این نوع شیشه در پارتیشن های شیشه ای اداری و دور کابین حمام می باشد. از ویژگی های شیشه سندبلاست، امکان حک لوگو شرکت بر روی آن می باشد.

 

قیمت شیشه سکوریت
شيشه سكوريت سندبلاست

 

شیشه سکوریت رفلکس به نوعی، شیشه نشکن دکوراتیو است. استفاده از این شیشه ها، امکان دید به درون ساختمان را کاهش می دهد. به عبارتی این شیشه ها در طول روز ظاهری آینه مانند داشته و تصاویر را منعکس می کنند. به همین دلیل استفاده از آن در نماهای شیشه ای ساختمان افزایش یافته است.

 

طرح شیشه سکوریت
شيشه سكوريت رفلکس

 

شيشه سكوريت ساتینا در دسته شیشه سکوریت مات قرار می گیرد. شیشه های ساتینا به طور کلی مات بوده و هیچ فضای شفافی ندارند. این موضوع تفاوت بین شیشه سکوریت سندبلاست و ساتینا می باشد. علاوه بر این شیشه سکوریتی ساتینا نسبت به نوع سندبلاست، سطح نرم تری دارد. این مصالح از ترکیب شیشه با هیدروفلوئوریک اسید تولید می شود.

 

شیشه سکوریت مات
شيشه سكوريت ساتینا

 

شیشه سکوریت مات شامل ساتینا، سندبلاست و حتی رنگی می باشد. زیرا شیشه های سکوریت رنگی نیز قابلیت تولید به صورت مات را دارند. از نظر رنگ نیز انواع شیشه سکوریت شامل سبز، آبی، دودی، برنز، سفید، برفی و ... می باشد.

 

انواع شیشه سکوریت
شيشه سكوريت رنگی

 

روش تشخیص شیشه سکوریت در یزد

برای تشخیص شیشه سکوریتی از شیشه های معمولی راه های متفاوتی وجود دارد. یکی از این راه ها، نگاه کردن به شیشه با زاویه کمتر از ۵ درجه می باشد. در چنین زاویه ای، شیشه های سکوریت به صورت مواج دیده می شوند. همچنین می توان از عینک پلارید استفاده کرد. نگاه کردن به شيشه سكوريت با این عینک، دایره هایی را نمایش می دهد که نشان دهنده سکوریت بودن شیشه است. همچنین سطح این شیشه ها توسط اجسام سخت هم دچار خراشیدگی نمی شود. شیشه سکوریت با کیفیت نباید با گذشت زمان دچار تغییر رنگ شود.

 

مزایا در یزد

  • ایمنی بیشتر در هنگام شکست شیشه به دلیل تبدیل آن به قطعات ریز و بدون لبه تیز
  • استحکام بالا و امکان استفاده در پروژه های نیازمند به شیشه های مقاوم
  • دوام بالای شيشه سكوریت در شرایط آب و هوایی مختلف
  • راحت تر بودن جمع آوری قطعات شکسته شده شیشه
  • قابلیت تحمل حرارت بالا بدون ترک خوردگی

شیشه سکوریت در یزد در یزد، شیشه سکوریت در یزد در زارچ، شیشه سکوریت در یزد در ابرکوه، شیشه سکوریت در یزد در بهمن، شیشه سکوریت در یزد در اردکان، شیشه سکوریت در یزد در خرانق، شیشه سکوریت در یزد در عقدا، شیشه سکوریت در یزد در بافق، شیشه سکوریت در یزد در بهاباد، شیشه سکوریت در یزد در اسفیچ، شیشه سکوریت در یزد در تفت، شیشه سکوریت در یزد در گاریزات، شیشه سکوریت در یزد در نیر، شیشه سکوریت در یزد در خاتم، شیشه سکوریت در یزد در مروست، شیشه سکوریت در یزد در صدوق، شیشه سکوریت در یزد در خضر آباد، شیشه سکوریت در یزد در طبس، شیشه سکوریت در یزد در دستگردان، شیشه سکوریت در یزد در دیهوک، شیشه سکوریت در یزد در مهریز، شیشه سکوریت در یزد در میبد.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما