سیم مفتول ایران توری

دسته بندی

سیم مفتول

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

سیم مفتول ایران توری

دسته بندی
سیم مفتول
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


سیم مفتول ایران توری


phone

*******۰۹

location

تهران منطقه 17

قیمت:

نامشخص

سیم مفتول ایران توری


phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


سیم مفتول ایران توری

مفتول ها انواع مختلف و کاربرد های متنوعی دارند و این تفاوت ها به دلیل ویژگی های مختلفی است که این مفتول ها در طی فرآیند تولید کسب می کنند. در واقع به دلیل روش تهیه و تولید متفاوتی که مفتول ها دارند، هم ظاهر و هم رنگ آن ها فرق می کند و هم این که، می توان برای مصارف مختلفی از آن ها استفاده نمود.

دو نوع مفتول سفید و سیاه علاوه بر ظاهری متفاوت دارای کاربرد مختلفی هستند. مفتول سیاه که به آن مفتول پخته شده نیز می گویند، به عنوان مثال در فرآیند بتن ریزی کاربرد دارد. مفتول سفید را هم مفتول گالوانیزه گویند، که به دلیل نرم بودن در صنایع مختلفی کاربرد دارد. به عنوان مثال از آن در گل فروشی ها هم استفاده می شود. بنابراین هردو با نام های مختلفی شناخته می شوند.

در این جا ما به بررسی نحوه تولید، ویژگی ها و کاربردهای مفتول سیاه می پردازیم و در مقاله ای دیگر به بررسی سیم مفتول سفید، کاربردها و مصارف آن خواهیم پرداخت.

ویژگی های مفتول سیاه یا مفتول آرماتور بندی

در دمای بسیار بالای 900 درجه سانتی گراد، مفتول هایی از نوع سخت و صنعتی حرارت می بینند و تبدیل به مفتول سیاه می شوند. از دیگر شرایط محیطی برای تولید این محصول خلاء و گرما دیدن در کوره های آنیل است. به همین دلیل یکی از نام هایی که برای این نوع از مفتول ها به کار می رود، مفتول پخت شده یا مفتول سیاه آنیل شده نیز می باشد.

این نوع از مفتول ها از نظر ظاهر و خواص شیمیایی همان ویژگی های قبلی خود را حفظ می کنند و با حرارت دیدن تغییرات چندانی نمی کند.

اما از نظر فیزیکی این نوع از محصولات انعطاف پذیر و نرم می شوند تا بتوانند به راحتی انتظاراتی که از آن ها در کاربرد های مختلف صنعتی می رود را به بهترین شکل برآورده کنند.

قطر این نوع از مفتول ها از 5/0 تا 4 میلی متر است. شامل ابعادی با قطرهای 5/0 ، 1 میلی ، 2/1 میلی ، 5/1 میلی ، 2 میلی ، 5/2 میلی ، 3 میلی و 4 میلی متری

برای آرماتوربندی و به هم بستن میلگردهای آن از مفتول های سایز 5/1 استفاده می شود. کاربرد این نوع از محصولات از سایر ابعاد به مراتب بیشتر است.

اندازه 5/2 نیز برای این که قالب های فلزی را ببندند، کاربرد دارد. و دلیل این که به آن مفتول سیاه قالب بندی هم گفته می شود نیز این مورد است.

دو نمره ی 3 و 4 نیز به اندازه سایر موارد استفاده ندارد. این نوع از محصولات بیشتردر صنعت کشاورزی برای این که محصولات را بسته بندی کنند و نیز در نجاری و صنعت چوب کاربرد دارد.

این نوع از مفتول ها دارای انواع مختلفی هستند: دو نوع از مفتول ها شاملمفتول آرماتور بندیفابریک و مفتول آرماتوربندی تسمه یا غیر فابریک که این نوع دارای قیمت مناسب تری نسبت به نوع فابریک است.

علت این نام گذاری به دلیل نوع مواد اولیه متفاوتی است که در تولید آن ها استفاده می شود. برای ساخت نوع فابریک میله گردهای سایز 5/6 را استفاده می کنند. برای ساخت نوع دیگر از تسمه های فلزی استفاده می کنند.

ویژگی ها و معیارهای یک سیم مفتول خوب

اولین ویژگی میزان نرمی و انعطاف پذیری محصول می باشد که به نوع کوره و میزان توانایی حرارات دهی مناسب آن وابسته خواهد بود.

ویژگی دوم این محصول میزان وزن هر کلاف آن است که وزن های پایین تر مورد توجه و استفاده بیشتر خواهد بود. حلقه سیم های سیاه با نمره 5/2 میلی متر دارای اندازه 30 کیلوگرم به بالا هستند. مفتول های سیاه با اندازه قطر 5/1 دارای وزن 20 تا 25 کیلو گرم خواهند بود.

 

کاربرد مفتول آرماتور بندی یاARMATURE

شاید یکی از حساس ترین و سخت ترین مراحل ساخت یک ساختمان پی آن باشد. در این بین اگر پی هر ساختمانی محکم بنا شود، می توان به دوام و استحکام آن اطمینان داشت. معمولا زمانی که از پی ریزی ساختمان و ساخت و ساز سخن به میان می آید، کیفیت آهن آلاتی که برای آن باید استفاده شود یکی از بحث های مهم و اساسی خواهد بود. در این بین مفتول آرماتوربندی یا همان مفتول سیاه هم مصارف بسیاری در بتون ریزی دارد. سال هاست که استفاده از این محصول در فرآیند شناژ کاربرد دارد. از کاربردهای دیگر این محصول می توان به قالب بندی، مجسمه سازی، بسته بندی، ساخت انیمیشن اشاره نمود.

همان طور که بیان شد این نوع از مفتول ها کاربردهای متنوعی دارند که یکی از مهم ترین آن ها در صنعت ساختمان است.

برای این که یک ساختمان محکم داشته باشیم معمولا از میله گرد در کنار مفتول های آرماتور بندی برای نگهداری این میله گرد ها در کنار هم استفاده می شود.

برای این که این نوع از عملیات ها دقیق اتفاق بیفتد از طریق محاسبات ریاضی و مهندسی دقیق محل آن ها را مشخص می کند. این فرآیند هم در ستون ساختمان انجام می گیرد و هم در شناژ.

مفتول ها ابعاد مختلفی دارند که برای نگهداشتن میله گردها در کنار هم از نوع 1.5 میلی متری آن ها استفاده می شود.

 

انواع گره بندی ها توسط مفتول آرماتور بندی برای میله گرد

همان طور که بیان شد برای این که بتوان میله گردها را به خوبی در کنار هم قرار داد از مفتول های آرماتور بندی استفاده می شود. فرآیند گره بندی انواع مختلفی دارد که هر یک با دیگری متفاوت است.

گره لغزاننده یا گره سادهیا لغزان

در این روش میله گردهایی که در سقف و ستون ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند، به هم به شکل ساده بسته شده و در کنار هم محکم می شوند. این روش هم ساده بوده و هم از سایر روش ها بیشتر جا افتاده و استفاده می شود. این روش سریع نیز انجام می گیرد و اجرای فونداسیون و سقف (شبکه های افقی) را سریع و مطمئن می کند.

گره بندی پشت گردنی

برای بستن و اتصال خاموت ها ومیل گردها به هم در ستون ها و تیرها این روش استفاده می شود. این روش در گوشه ها کاربرد دارد.

تصویر بعدی نیز به شکل ساده و نحوه انجام گره ی گردنی را با دست نمایش می دهد:

گره بندی صلیبی

زمانی که مفتول ها یا میله گردها بسیار قطور و ضخیم هستند، این نوع از روش ها کاربرد دارد. در این حالت چون تعداد اتصال ها در این روش کم است برای این که در نتیجه سازه ای مستحکم داشته باشیم با مفتول میلگردها را به هم گره می زنند.

گره بندی اصطکاکی

برای این که از لغزش و حرکت در شبکه ها و صفحات عمودی مانند دیوارهای بتنی جلوگیری نمود از این روش استفاده می شود. در فرآیند گره بندی در صورتی که دو بار از مفتول آرماتوربندی استفاده شود به هر یک از نام های فوق کلمه ی دوبل نیز افزوده خواهد شد. مانند این که بگوییم دوبل ساده یا دوبل صلیبی.

مفتول آرماتور بندی در مجسمه سازی

یکی دیگر از کاربردهای این محصولات استفاده از آرماتورها به عنوان یک چارچوب است که در آن مجسمه قرار می گیرد. برای این که یک ساختار مناسب و مستحکم داشته باشیم تا مواد تشکیل دهنده و سازنده مجسمه در آن قرار گیرند، از این مفتول ها به عنوان چارچوب کمک گرفته می شود.

برای مجسمه سازی موادی که قرار است با آن کار انجام گیرد مانند رس یا موم روی سیم ها قرار داده می شوند و کار مجسمه سازی آغاز می شود. این نوع از مفتول ها را می توان طوری در مجسمه کار کرد که از دید افرادی که مجسمه را نظاره می کنند مخفی بماند. آرماتوری که برای مجسمه ها مورد استفاده قرار می گیرد، معمولا از سیم هایی از جنس آلومینیوم ساخته می شود که سیاه رنگ و سنگین هستند. اما قابلیت انعطاف، تغییر حالت و خم شدن را دارند.

 

مفتول آرماتور بندی در ساخت انیمیشن ها

در این صنعت از مفتول استفاده می شود تا بتوان بر پایه ی این مواد چهره یا بدن یک شخصیت را ایجاد نمود. در این روش نیز مانند کاربرد قبلی می توان ازمفتول آرماتور بندیاستفاده نمود.

 

آرماتور بند اتوماتیک و نحوه کار کردن با آن چگونه است

همان طور که در این مقاله عنوان شد یکی از کارهایی که مفتول ها در آن کاربرد دارند، صنعت ساختمان است. اما این کار معمولا برای افرادی که به آن ها آرماتوربند گفته می شود، ساده نخواهد بود. بنابراین این افراد باید برای کاهش زمان و افزایش دقت کار خود از آرماتوربند اتوماتیک استفاده می کنند. این تجهیزات به راحتی و با سرعت گره های مورد نظر را انجام می دهند. شما می توانید برای سفارش، خرید و آگاهی از لیست قیمت مفتول آرماتور بندی یا قیمت مفتول سیاه باایران توریتماس حاصل نمایید. همکاران این مجموعه به روزترین و مناسب ترین قیمت ها با بهترین کیفیت را به شما عرضه خواهند نمود.

Powered by Froala Editor

نظرات کاربران