سنگ مرمر سفید امینی (مرمر سفید کرمان)

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

سنگ مرمر سفید امینی (مرمر سفید کرمان)

دسته بندی
پوشش‌کف، دیوار، سقف و نما
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


سنگ مرمر سفید امینی (مرمر سفید کرمان)


location

معرفی کالا


سنگ مرمر سفید امینی

انواع سنگ ساختمان به دلیل زیبایی، استحکام و دوام آن ها در برابر شرایط مختلف جوی در طیف وسیعی از کارهای ساخت و ساز استفاده می شود. با توجه به نوع کاربری و شرایط محیطی، از انواع مختلف سنگ های ساختمانی اعم از سنگ گرانیت، سنگ مرمر، سنگ مرمریت، سنگ کوارتزیت، سنگ آهک استفاده می شود. قیمت سنگ های ساختمانی با هم متفاوت می باشد؛ لذا توجه به هزینه هر کدام نیز در کنار ویژگی های فیزیکی، می تواند در انتخاب آن اثرگذار باشد. برای مثال قیمت سنگ گرانیت به طور نسبی گران و سنگ کوارتزیت نسبتا ارزان می باشد. باید توجه داشت که کیفیت هر کدام از سنگ های مورد نظر و محل تهیه آن می تواند در قیمت سنگ بسیار اثرگذار باشد و به همین دلیل طیف بسیار وسیعی از قیمت، در بازارهای سنگ وجود دارد.

سنگ مرمر سفید کرمان

در میان سنگ های ساختمانی، سنگ مرمر بسیار صیقل پذیر می باشد و می تواند سطح آیینه ای به خود بگیرد و با نورپردازی مناسب، نمای لوکس و جذاب را در بیننده القا نماید. سنگ مرمر همچنین دارای رنگ های متنوعی می باشد که از میان آن ها می توان به رنگ سفید، سبز، قرمز، زرد و خاکستری اشاره نمود که هر کدام با توجه به ناخالصی های موجود در سنگ آهک قبل از دگرگونی، دارای این رنگ ها و رگه ها می باشد. رنگ های متنوع این سنگ موجب شده تا با هر طراحی و سلیقه ای همراه شود و مورد اقبال طراحان دکوراسیون داخلی قرار گیرد.

سنگ مرمر از دگرگونی سنگ های آهکی به وجود می آید و دارای مقاومت متوسط می باشد اما در مقابل رطوبت و شرایط جوی آسیب پذیر است و به همین دلیل است که در دکوراسیون داخلی کاربرد دارد و به طور معمول در نمای خارجی ساختمان به کار نمی رود. نکته قابل ذکر در مورد این سنگ تفاوت آن با سنگ مرمریت است. سنگ مرمر از سنگ مرمریت بیشتر دگرگون شده و خواص متفاوتی با آن دارد. به همین دلیل این دو سنگ ساختمانی با هم بسیار متفاوت بوده و نباید با هم اشتباه گرفته شوند.

سنگ مرمر مروارید میمه

کاربرد سنگ مرمر

به دلیل ویژگی های ظاهری سنگ مرمر، استفاده از آن در لابی های لوکس هتل ها و بعضی رستوران ها، فضای ورودی و راه پله مجتمع های ساختمانی و همچنین در بناهای زیارتی و مساجد، مورد نظر طراحان قرار دارد.

اجرای سنگ مرمر

همانطور که ذکر شد سنگ مرمر نیز مانند سایر سنگ های ساختمانی در قطعات مختلف تولید و برش داده می شود. در سطوح کوچک مانند دیواره آشپزخانه، سنگ مرمر به صورت تایل اجرا می شود، در این حالت برای نصب ، از چسب کاشی یا ملات مناسب سنگ مرمر استفاده می شود. اما برای سطوح بزرگتر مانند کف ساختمان یا سالن های بزرگ، اسلب سنگ مرمر تهیه و نصب می گردد. نکته مهم در اجرا و نصب اسلب سنگ مرمر، یکپارچگی آن است. در گوشه دیواره ها و محل های دیگر بسته به نیاز، سنگ مرمر باید برش داده شود و به اندازه و ابعاد دلخواه برسد تا قابلیت نصب در محل مورد نظر را داشته باشد. به این منظور از دستگاه های برش سنگ مانند فرز برای کارهای کوچک و دستگاه های برش سنگ پیشرفته، در کارگاه های بزرگ تر استفاده می شود که قابلیت برش سنگ در ابعاد دلخواه با زوایای برش مختلف را دارا می باشند. اجرا باید به گونه ای باشد که شکاف بین اسلب سنگ به چشم نیاید و قطعات اجرا شده کاملا هم تراز و یکپارچه باشند. به این منظور پس از تسطیح محل نصب، با ملات مناسب سطح مورد نظر پوشانده می شود و سنگ مرمر با گیره در محل مورد نظر ثابت می گردد. پس از این مرحله، سنگ مدتی برای گیرش کافی ملات، با گیره نگهداری شده و پس از آن گیره ها آزاد می گردند.

نمونه اجرای سنگ مرمر برادران امینی

قیمت سنگ مرمر

قیمت سنگ مرمر بسته به کیفیت و محل تهیه آن بسیار می تواند متفاوت باشد.. قیمت گذاری سنگ مرمر بر اساس درجه ی کیفیت آن و ابعاد قطعات آن و همچنین محل تهیه آن، انجام می شود و به همین دلیل نیز تنوع قیمت آن بالا می باشد. قیمت سنگ مرمر به ازای هر متر مربع از حدود 35 هزار تومان تا 550 هزار تومان در مراکز فروش سنگ یافت می شود. در نهایت با در نظرگیری تمام این موارد و ابعاد پروژه و فاصله پروژه تا محل تأمین سنگ بایستی تصمیم گیری در خصوص انتخاب آن انجام شود.


نظرات کاربران