سنگدال

سنگدال

توضیحات قیمت

قیمت سنگدال بتنی به ابعاد، سایز و تعداد میلگردهای مورد استفاده در ساخت، عیار بتن، ضخامت قطعه و ... وابسته می باشد. با افزایش ابعاد سنگدال بتني ، وزن قطعه بیشتر شده و به میلگردهای بیشتر و با سایز بزرگتری نیاز است. به طور کلی قیمت سنگدال بتنی با ابعاد بزرگتر، بیشتر می باشد.

سنگدال

دسته بندی
فرآورده های بتنی
تعداد ارائه دهنده ها
۱۰ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت سنگدال بتنی به ابعاد، سایز و تعداد میلگردهای مورد استفاده در ساخت، عیار بتن، ضخامت قطعه و ... وابسته می باشد. با افزایش ابعاد سنگدال بتني ، وزن قطعه بیشتر شده و به میلگردهای بیشتر و با سایز بزرگتری نیاز است. به طور کلی قیمت سنگدال بتنی با ابعاد بزرگتر، بیشتر می باشد.

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
شهر

filterفیلتر کردن پیشنهادات


سنگدال

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۸

۲

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۴

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۷۷

۴

location

کرج

phone

******۰۲۶۳۳

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

۳

location

تهران

phone

******۰۹۳۶۵

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

سنگدال

سنگدال نوعی سقف است که از بتن و فولاد به صورت یکپارچه ساخته می شود. از سنگدال بتنی یا همان دال بتنی در ساخت سقف، پل، درپوش جوی و کانال و ... استفاده می گردد. از جمله ویژگی های سنگدال بتني کمتر بودن ضخامت نسبت به طول و عرض آن می باشد. سنگدال بتنی پیش ساخته در کارخانه و تحت نظارت ساخته شده و سپس به محل پروژه انتقال داده می شود.

برای ساخت سنگدال بتنی در ابتدا بتن را درون قالب می ریزند. سپس شبکه میلگرد بافته شده را درون قالب قرار می دهند. در ادامه لایه دوم بتن ریخته شده و عملیات ویبره کردن انجام می شود. به صورتی که سطح قالب به طور کامل با بتن یکنواخت پر شود. پس از آن قلاب گذاری کرده و سطح بتن را ماله کشی می نمایند. لازم به ذکر است که قلاب گذاری به منظور افزایش سهولت در حمل و نقل و نصب قطعه انجام می شود.

 

سنگدال
سنگدال

 

قیمت سنگدال بتنی در تهران

قیمت سنگدال بتنی به نوع آن وابسته است. ضخامت، ابعاد و مصالح مصرفی انواع مختلف سنگ دال با یکدیگر متفاوت بوده و در نتیجه قیمت سنگدال بتنی متفاوت خواهد بود. سایز و وزن میلگرد و عیار سیمان تعیین کننده قيمت سنگدال بتني می باشد. با افزایش ابعاد و سایز، میلگردهای بیشتر و با سایز بزرگتری برای ساخت قطعه نیاز بوده و قیمت سنگدال بتنی افزایش می یابد.

 

خرید سنگدال

در خرید سنگدال ، کیفیت و مقاومت محصول از اهمیت بالایی برخوردار بوده و باید در درجه اول مورد توجه قرار گیرد. قیمت دیگر عامل مهم در خرید سنگدال بتني می باشد. خرید سنگ دال هم به صورت اینترنتی و هم به صورت حضوری امکان پذیر است. خرید آنلاین سنگدال بتنی علاوه بر صرفه جویی در زمان، امکان مشاهده و مقایسه انواع سنگ دال و قیمت آنها را فراهم می نماید.

 

سنگدال بتنی
کاربرد سنگ دال

 

انواع سنگدال بتنی

سنگدال ترافیکی، غیر ترافیکی و پیش ساخته از انواع سنگدال بتنی می باشند. در ادامه به معرفی هر یک از انواع سنگدال بتنی پرداخته شده است.

سنگدال پیش ساخته

همان طور که از نام آن بر می آید، این قطعات در ابعاد مشخص و یا سفارشی، از قبل ساخته شده و به محل پروژه انتقال داده می شوند. سنگدال بتني پیش ساخته به صورت پیش تنیده، ترافیکی و ... تولید می گردد. پیش تنیدگی موجب به حداقل رسیدن ترک های بتن می شود.

انواع پیش تنیده خود به دو دسته پیش تنیده پیش کشیده و پیش تنیده پس کشیده دسته بندی می شود. برای ساخت سنگ دال بتنی پیش تنیده پس کشیده، ابتدا تاندون ها را درون قالب گذاشته و سپس بتن ریزی انجام می شود. بعد از اینکه بتن کمی سفت شد، تاندون ها را می کشند. در ساخت سنگدال بتني پیش تنیده پیش کشیده ابتدا تاندون ها توسط جک هیدرولیکی کشیده شده و سپس بتن ریزی انجام می شود. پس از سفت شدن بتن، اتصال بین تاندون ها و جک هیدرولیکی را قطع کرده و نیروی پیش تنیدگی به بتن انتقال می یابد.

 

سنگدال بتني
سنگ دال پیش ساخته

 

سنگدال بتنی ترافیکی

سنگدال بتنی ترافیکی به سه دسته سنگدال ترافیکی سبک، سنگین و فوق سنگین تقسیم بندی می شود. از سنگدال ترافیکی سبک معمولا به عنوان درپوش و محل تردد انسان ها و یا وسایل نقلیه سبک همچون موتور و دوچرخه استفاده می گردد. سایز میلگردهای مورد استفاده در ساخت این نوع از سنگ دال بتنی ترافیکی کمتر از دو نوع دیگر  می باشد.

سنگدال ترافیک سنگین در معابر شهری، جایگاه های سوخت و ... مورد استفاده قرار می گیرد. نوع شبکه و ضخامت این دال بتنی به مواردی همچون میزان ترافیک محل اجرای پروژه وابسته است. همان طور که از نام سنگدال ترافیک فوق سنگین مشخص است، از آن در پروژه هایی که وسایل نقلیه سنگین عبور می کنند، استفاده می گردد. در این نوع می توان با اجرای شبکه دوبل، به تقویت شبکه پرداخت. به این معنا که دو ردیف شبکه آرماتور در آن استفاده شود.

 

سنگدال بتنی
سنگ دال ترافیکی

 

ابعاد سنگدال بتني

از متداول ترین ابعاد سنگدال بتنی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سنگدال بتنی ترافیکی ۱۵×۵۰×۸۰
 • سنگدال بتني ترافیکی ۱۵×۵۰×۹۰
 • سنگدال بتنی ترافیکی ۱۰×۵۰×۱۰۰
 • سنگدال بتني ترافیکی ۱۵×۵۰×۱۲۰
 • سنگدال بتنی ترافیکی ۱۵×۵۰×۱۰۰
 • سنگدال بتني ترافیکی ۱۵×۵۰×۱۵۰
 • سنگدال بتنی ترافیکی ۱۰×۵۰×۸۰
 • سنگدال بتني ترافیکی ۱۵×۶۰×۱۵۰
 • سنگدال بتنی ترافیکی ۱۵×۶۰×۱۳۰
 • سنگدال بتني پیش تنیده ۱۵×۶۰×۸۰
 • سنگدال بتنی پیش تنیده ۱۵×۶۰×۱۰۰
 • سنگدال بتني پیش تنیده ۱۵×۶۰×۱۳۰
 • سنگدال بتنی پیش تنیده ۱۵×۶۰×۱۲۰
 • سنگدال بتني پیش تنیده ۱۵×۶۰×۱۵۰

سنگ دال های بتنی پیش تنیده در ضخامت های بیشتر نیز تولید می گردند. با افزایش ابعاد، تعداد میلگردهای طولی و عرضی مورد استفاده در ساخت سنگدال بتنی و همین طور وزن قطعه افزایش می یابد. علاوه بر ابعاد ذکر شده، تولید سنگدال در ابعاد سفارشی نیز قابل انجام است.

 

سنگدال
استفاده از سنگ دال در ساختمان سازی

 

مزایای سنگدال بتني

سنگدال بتنی موجب افزایش سرعت اجرای پروژه می گردد. نصب آن آسان و سریع بوده و طول عمر بالایی دارد. استفاده از سنگدال بتني موجب صرفه جویی در مصالح می شود. مقاومت در برابر آتش از دیگر مزایای آن می باشد. همچنین کنترل کیفیت سنگدال بتني پیش ساخته راحت تر بوده و از کیفیت بالاتری هم برخوردار است.

سنگدال در تهران، سنگدال در تهران - آفتاب، سنگدال در تهران - بومهن، سنگدال در تهران - پردیس، سنگدال در تهران - کن، سنگدال در اسلام شهر، سنگدال در اسلام شهر - چهاردانگه، سنگدال در پاکدشت، سنگدال در پاکدشت - شریف آباد، سنگدال در دماوند، سنگدال در دماوند - رودهن، سنگدال در رباط کریم، سنگدال در رباط کریم - بوستان، سنگدال در رباط کریم - پرند، سنگدال در رباط کریم - صالح آباد، سنگدال در رباط کریم - گلستان، سنگدال در رباط کریم - نصیرآباد، سنگدال در ری، سنگدال در ری - حسن آباد، سنگدال در ری - خاوران، سنگدال در ری - کهریزک، سنگدال در شهریار، سنگدال در شهریار - اندیشه، سنگدال در فيروزکوه، سنگدال در فيروزکوه - ارجمند، سنگدال در قدس، سنگدال در لواسان، سنگدال در لواسان - فشم، سنگدال در ملارد، سنگدال در ملارد - صفا دشت، سنگدال در ورامین، سنگدال در ورامین - پیشوا، سنگدال در ورامین - جوادآباد، سنگدال در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما