دریچه بازدید چاه ارت

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

دریچه بازدید چاه ارت

دسته بندی
ملزومات چاه ارت
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


معرفی کالا


دریچه بازدید چاه ارت

در هر سیستم ارتینگ اجرا شده طبق استاندارد بایستی قابل بازدید و بازرسی در مدت زمان معین باشد. یکی از روش های ایجاد چنین شرایط استفاده از دریچه بازدید چاه ارت می باشد. این دریچه های بازرسی مطابق با استاندارد IEC 62561-5 طراحی و تولید شده اند.

 

 

دریچه بازدید چاه ارت به دلیل وجود شیارهایی در قطر دریچه، به طوری طراحی شده اند که می توان یک شینه مسی با ابعاد مشخص را در داخل آن قرار داد و خروجی های مورد نظر برای مصرف کننده ارت را فراهم نمود.

 

دریچه بازدید چاه ارت

دریچه بازدید چاه ارت

 

دریچه بازدید چاه ارت روی زمین قرار می گیرد و سیم ارتی که از یک طرف به صفحه مسی جوش خورده است. از سمت دیگر به شینه ارت داخل دریچه متصل شده و از آنجا به باکس برق ساختمان وصل می شود. بنابراین اگر ولتاژ اضافه در جریان سیستم های الکترونیکی ساختمان ایجاد گردد ابتدا به دریچه بازدید ارت رسیده و از طریق سیم مسی موجود به صفحه مسی و نهایتا زمین منتقل می گردد.

 

انواع دریچه چاه ارت

طبق استانداردهای موجود برقی باید تمام سیستم های زمین محلی جهت تست و اندازه گیری داشته باشند که این محل خاصیت قطع شوندگی داشته و به وسیله آن بتوان سیستم زمین را از تجهیزات جدا نمود و یا برای گرفتن انشعاب های دیگر از آن استفاده کرد ، این وظایف در سیستم ارتینگ به عهده دریچه تست و بازدید چاه ارت است. دریچه بازدید باید از لحاظ شیمیایی مقاوم بوده و از استحکام بالایی برخوردار باشد. بر همین اساس به طور معمول دریچه بازدید چاه ارت در سه نوع بتنی، پلاستیکی و با پوشش گالوانیزه قابل تهیه است.

دریچه بازدید ارت بتنی

دریچه بازدید ارت بتنی برای بارگذاری تا وزن 4500 کیلوگرم مناسب است. از این حوضچه به منظور محافظت از ارت و صاعقه برای نصب لوازم اتصال زمین به کار می‌گیرند. از آنجایی که دریچه ‌ها وظیفه حفاظت از میله ارت را دارند، به منظور بازرسی مورد استفاده قرار می‌گیرند. حوضچه‌های بتنی یک ارت بار را به صورت مورب در تکه های مشخص برای اتصالات متعدد نصب می‌کنند.

 

دریچه چاه ارت

حوضچه بتنی چاه ارت

 

دریچه چاه ارت پلاستیکی

به منظور خاتمه دادن ارت های بحرانی و حساس، سطح بالاتر از امنیت برای اطمینان از صحت آن‌ها در همه شرایط وجود دارد. همچنین، نگهداری از لوازم اتصال زمین طبق نیاز کاربران برای اطمینان از ایمنی شخصی و تجهیزات ارت بار در سطح ولتاژ های بالا توسط سیستم های حفاظت از صاعقه محافظت می‌شود. در رابطه با دریچه بازدید چاه ارت پلاستیکی باید به نکات زیر توجه کرد:

·       سطح نهایی باید با سطح بالای حوضچه فشرده شوند.

·       تمامی مسیرهای مجاور لبه حوضچه باید در جای مناسب قرار گیرند.

 

حوضچه چاه ارت

دریچه بازدید چاه ارت پلاستیکی

 

حوضچه ارت با پوشش گالوانیزه گرم

حوضچه بازدید ارت با پوشش گالوانیزه گرم را به منظور دسترسی سریع و تست اتصالات و میله‌های ارت به کار می‌گیرند. با راه اندازی این دریچه بازدید ارت ، بررسی عملکرد نهایی سیستم بسیار سریع و آسان‌تر می‌شود. جنس این دسته از حوضچه‌ها از ST37 با پوشش گالوانیزه گرم است که طبق استانداردهای 5-62561 IEC ارائه می‌شوند.

 

کاربرد دریچه بازدید چاه ارت

·       هیچ بخشی دچار خوردگی و زدگی نشود.

·       تمامی محافظ‌ها در شرایط مناسبی باشند.

·       اتصالات پتانسيل ساز به ميزان کافی موجود باشد.

·       فاصله ايمنی در تمامی قسمت‌ها رعايت شده باشد.

·       اتصال الکتريکی هادی‌های قابل رؤيت به صورت صحیح و با استاندارد انجام بگیرد.

 

قیمت دریچه بازدید چاه ارت 

 حوضچه چاه ارت گالوانیزه

قیمت دریچه بازدید چاه ارت

دریچه چاه ارت در اندازه ها و در جنس های مختلف قابل تهیه و ساخت است که در واقع کامل‌کننده سیستم ارتینگ می‌باشد و در مرحله آخر روی بخش بالایی چاه قرار می‌گیرد. متناسب با اندازه ساختمان و همچنین چاه ارت آن اندازه و نوع حوضچه تعیین می شود. بنابراین قیمت دریچه بازدید چاه ارت نیز بر همین اساس و اندازه پروژه مورد نظر متغیر است.

نظرات کاربران