خانه پیش ساخته بتنی در قم

خانه پیش ساخته بتنی در قم

دسته بندی
فرآورده های بتنی
شماره تماس جهت خرید

۰۲۱-۵۴۴۰۶۰۱۲

توضیحات قیمت
قیمت خانه پیش ساخته بتنی در قم به دو فاکتور اصلی مصالح و نیروی کار بستگی دارد. قیمت خانه های پیش ساخته بتنی به متراژ، قیمت متریال اولیه و پیچیدگی طرح وابسته است. انواع ساختمان های پیش ساخته بتنی مانند خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس ، ویلاهای پیش ساخته بتنی و ... در عمران مدرن ارائه می شوند. لیست قیمت خانه پیش ساخته بتنی در قم ، بروز و آنلاین ارائه می گردد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
قم x

کالاهای مرتبط در عمران مدرن

خانه پیش ساخته بتنی

عمران مدرن

قیمت :

تومان

شماره تماس جهت خرید

۰۲۱-۰۱۹۱۰۵۳۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

خانه پیش ساخته بتنی در قم

 استفاده از خانه پیش ساخته بتنی ایده‌ی تازه‌ای نیست. سال‌ها است شیوه‌های متعددی برای ساخت سازه پیش ساخته بتنی آزمون و خطا شده و تا به امروز پیشنهادات متنوعی نیز برای ساخت خانه بتنی پیش ساخته ارائه شده اما واقعیت این است که مشتریان در اغلب نقاط جهان هنوز نمی توانند به سیستم ساختمانهای پیش ساخته بتنی اعتماد کنند. برای جلب اعتماد بیشتر لازم است تا تحقیقات دقیق‌ تر و جزئی‌ تری در زمینه ساخت خانه پیش ساخته بتنی مانند ویلا پیش ساخته بتنی ، خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس و … انجام شود و نتایج به زبان ساده در اختیار عموم قرار گیرد. 

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته بتنی

 

یکی از ایرادات مهم ساختمان های پیش ساخته بتنی ، بحث اتصالات است که در سال‌های اخیر پیشرفت‌ های بسیار زیادی در این زمینه رخ داده است. می توان ادعا کرد این روزها با توجه به بالا رفتن دستمزد نیروی کار، کمبود منابع تامین مصالح و بالا رفتن استانداردهای ساخت و ساز ، بدون شک قیمت خانه پیش ساخته بتنی در مقایسه با سیستم‌های قدیمی‌ تر ارزان تر تمام می‌ شود و در سال‌های آینده چاره‌ای جز جایگزینی این ویلاهای پیش ساخته بتنی به جای سیستم‌ های قدیمی وجود نخواهد داشت. 

 

قیمت ساختمان پیش ساخته بتنی در قم

قیمت خانه های پیش ساخته بتنی به دلیل نوسانات قیمت مصالح و تنوع دستمزد پیمانکاران و تولید کنندگان بسیار متغیر است. برای اطلاع از لیست قیمت خانه پیش ساخته بتنی می توانید با همکاران ما در عمران مدرن مشورت کنید. قیمت ساختمان پیش ساخته بتنی به عواملی همچون متراژ، نوع نقشه، پیچیدگی های سازه در مراحل طراحی و تولید آن، بستگی دارد. به عنوان مثال برای ساخت خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس نسبت به نوع معمولی به بودجه بیشتری نیاز است. 

 

ویلا بتنی پیش ساخته
ویلا پیش ساخته بتنی

 

دو فاکتور اصلی در ساخت خانه تامین مصالح و نیروی کار است. خانه پیش ساخت بتنی تعداد نیروی کار کمتری دارد. بر این اساس کشور آمریکا در استفاده از خانه‌ پیش ساخته بتنی پیشتاز است. حدود ۳۰ سال است که از ایده خانه هاي پيش ساخته بتني در این کشور استقبال می‌شود. دلیل این استقبال گران بودن نیروی کار در آمریکا است.

 

ساختمان بتنی پیش ساخته
قطعات خانه پیش ساخته بتنی به تفکیک

 

توسعه ساخت و ساز و کمبود نیروی کارگر ساختمانی ماهر معمولا شرایط را به نفع ایده های پیش ساخته می‌برد. در سال‌های اخیر کشورهای اروپایی نیز استقبال خوبی از خانه پیش ساخته بتنی داشتند. هر چه زمان بگذرد قیمت خانه پیش ساخته بتنی در مقایسه با سایر ایده‌ها ارزان تر تمام می‌شود. به همین دلیل است که کارشناسان ساخت خانه بتنی پیش ساخته پیش‌بینی می‌کنند که این ایده در سال‌های آینده طرفداران بیشتری پیدا میکند.

 

لیست قیمت خانه پیش ساخته بتنی

لیست قیمت خانه پیش ساخته بتنی با روش تیلت آپ کاهش می‌ یابد. در این روش اعضای بتنی سازه به صورت پنل‌هایی مجزا به صورت قطعات بسیار بزرگ و یکپارچه ساخته می‌شود. دیوارها و ستون‌ها و تمامی اجزا در شکل قطعاتی بزرگ با نام پنل های تیلت آپ تولید خواهد شد. در گام بعدی تولید خانه پیش ساخته بتنی ، باید تمامی قطعات به وسیله ماشین آلات سنگین و جرثقیل به دقت در جای خود قرار بگیرند. چنین رویکردی به معنای افزایش سرعت چند برابری و کاهش قابل توجه نیروی انسانی است.

 

خانه پیش ساخته بتنی
حمل قطعات با کمک ماشین آلات سنگین

 

دقت در ساخت هر قطعه به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند و چالش‌ های ساخت سازه پیش ساخته به مراتب کمتر است. در صورتی که تیم ‎‌های عمرانی مهارت کافی برای اجرای پروژه‌ های تلیت آپ پیدا کنند، قطعا قیمت خانه های پیش ساخته بتنی با این روش ارزان تر تمام می‌شود.

 

خانه پیش ساخته بتنی
فونداسیون پیش ساخته خانه پیش ساخته بتنی

 

خانه پیش ساخته بتنی سبک در قم

سال‌هاست که بتن بر اغلب پروژه‌ های ساخت و ساز در ایران سایه انداخته است. حجم تولید بالای سیمان و بتن در ایران باعث شده است تا دست سازندگان برای تامین مواد اولیه باز باشد. طی این مدت مهندسان کمتر به استفاده از سازه های پیش ساخت بتنی رغبت نشان دادند. بدون شک در سال‌های آینده، با بالا رفتن استانداردها و محدودیت‌های ایجاد شده، تمایل به استفاده از خانه پیش ساخته بتنی سبک دو چندان می‌شود. 

 

سازه بتنی پیش ساخته
سازه قطعات خانه های پیش ساخته

 

در ساخت خانه پیش ساخته بتنی سبک همان طور که از نامش مشخص است از بتن سبک استفاده می شود. بتن سبک بتنی متخلخل است که در تولید آن از حباب های هوا استفاده شده و علاوه بر تامین مقاومت بتن و بالا بردن استحکام آن وزن بتن را نیز کمتر کرده و سازه بتنی پیش ساخته سبک تری با آن ساخته می شود. قیمت ساختمان پیش ساخته بتنی سبک به دلیل استفاده از متریال به روز و کارآمدتری که دارد، ممکن است نسبت به نوع معمولی تا حدودی بیشتر باشد. 

 

ساختمان بتنی پیش ساخته
حمل و سرهم کردن خانه های پیش ساخته بتنی

 

قیمت خانه پیش ساخته بتنی سبک

مشتریان به انواع سازه های پیش ساخته بتنی در ایران دسترسی دارند. به تازگی ایده ساختمان های پیش ساخته بتنی و روش های تیلت آپ محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. به همین دلیل سازندگان، تیپ‌های متنوع‌تری از انواع خانه‌های کوچک و بزرگ و چند طبقه ارائه داند. قیمت خانه پیش ساخته بتنی سبک بر اساس پیچیدگی طرح و متراژ متفاوت است. همچنین در تعیین قیمت جزئیاتی مانند سیستم‌های گرمایش و سرمایش و لوله کشی و متریال سقف و نما و جنس درب و پنجره‌ها و ارتفاع سازه و بسیاری از عوامل دیگر نقش مهمی ایفا می‌کنند. پس از انتخاب طرح مورد نظر برای استعلام قیمت خانه پیش ساخته بتنی باید با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید. 

 

ویلا بتنی پیش ساخته
خانه های پیش ساخته

 

ویلای پیش ساخته بتنی در قم

ویلاهای پیش ساخته بتنی در زمان بسیار کوتاهی ساخته و نصب می‌شوند. در واقع بخش مهمی از اجزای خانه پیش ساخته بتنی توسط کارخانه‌ها از پیش تولید شده است به همین دلیل پس از سفارش زمان کوتاهی لازم است تا پروژه تکمیل و نصب شود. ویلا پیش ساخته بتنی ۲۵۰ متری به صورت شبکه‌ای طراحی می‌شود. هر شبکه سوئیتی کاربردی و زیباست. سازه‌ پیش ساخته بتنی ۲۵۰ متری معمولا دو طبقه است. آشپزخانه و سرویس بهداشتی و حمام در هر طبقه موجود است. در واقع می توان ۲۵۰ متر ویلا پیش ساخته بتنی را ۵ سوئیت ۵۰ متری کاملا مستقل و مجزا در نظر گرفت.

 

خانه پیش ساخته بتنی
ویلای دوبلکس پیش ساخته بتنی

 

قیمت ویلای پیش ساخته بتنی

قیمت ویلای پیش ساخته بتنی نیز مانند دیگر انواع ساختمان های پیش ساخته بتنی ، بر اساس نوع مصالح، نوسانات بازار و قیمت دستمزد کارگران تغییر می کند. ویلاهای پیش ساخته بتنی در انواع دوبلکس یا یک طبقه تولید می شود. قیمت ویلای پیش ساخته بتنی دوبلکس نسبت به انواع معمولی خانه پیش ساخته بتنی کمتر است. در ادامه به معرفی بیشتر خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس پرداخته می شود.

 

خانه بتنی پیش ساخته
کارخانه تولید قطعات خانه بتنی پیش ساخته

 

خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس در قم

ساخت خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس از حساسیت و ظرافت بیشتری برخوردار است. این نوع ساختمان اماده نصب به صورت دو طبقه در کارگاه تولید می شود و اتصالات آن که از مهم ترین مراحل است در محل اجرا می گردد. خانه های پیش ساخته بتنی دوبلکس به دلیل متراژ بالا و زیبایی ظاهری که دارند، طرفداران زیادی داشته و طبعا قیمت ویلای پیش ساخته بتنی دوبلکس نیز از نوع معمولی بیشتر خواهد بود.

 

ویلا بتنی پیش ساخته
نمونه ای از پلان و پرسپکتیو خانه دوبلکس پیش ساخته

 

ساخت خانه پیش ساخته بتنی در قم

برای ساخت هر نوع ساختمان پیش ساخته بتنی لازم است یک سری مراحل طی شوند. در ادامه به بررسی این مراحل برای ساخت خانه پیش ساخته بتنی پرداخته می شود.

 • اولین گام در ساخت خانه پیش ساخته بتنی بازدید از محل پروژه و نقشه برداری است. در این مرحله با توجه به نیاز مشتری و آنالیز سایت، تعداد قطعات و متراژ مورد نظر تعیین شده و برای آماده سازی قطعات و قالب گیری آن ها آماده می شوند.

 

خانه پیش ساخته بتنی
قالب گیری قطعات

 

 • دومین گام در ساخت ساختمانهای پیش ساخته بتنی طراحی سازه بر اساس نیاز مشتری می باشد. طراحی سازه می تواند شامل مرحله طراحی سه بعدی فضاهای داخلی، چینش قطعات و … باشد. در ادامه تصاویری از طراحی سه بعدی فضاهای داخلی یک خانه پیش ساخته بتنی را مشاهده می نمایید.

 

خانه بتنی پیش ساخته
رندر داخلی از فضاهای خانه بتنی پیش ساخته

 

خانه بتنی پیش ساخته
رندر داخلی از خانه پیش ساخته بتنی با کاربری اداری

 

 • سومین گام در ساخت سازه پیش ساخته بتنی ساخت قطعات پیش ساخت تحت نظارت دقیق در کارخانه است. قطعات پیش ساخته خانه های بتنی پیش ساخته باید با دقت تمام و تحت نظارت دقیق و محاسبات پیشرفته ساخته شوند. اتصالات قطعات و ابعاد آن ها نیز در این مرحله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در بخش های بعدی به طور مفصل به بررسی روند تولید قطعات پیش ساخته در کارخانه پرداخته شده است.

 

خانه پیش ساخته بتنی
قطعات بتنی با ابعاد گوناگون

 

 • چهارمین گام در ساخت خانه بتنی پیش ساخته انجام محاسبات مربوط به بارگیری و تخلیه بار تا محل پروژه می باشد. تخلیه بار در محل پروژه معمولا با تریلی ها و ماشین های سنگین حمل و نقل صورت می گیرد.

 

خانه پیش ساخته بتنی
جابجایی قطعات خانه پیش ساخته

 

 • پنجمین گام مرحله اجرا می باشد. در مرحله اجرا و نصب جزئیات و موارد مهمی باید رعایت شوند که در ادامه به بررسی آن ها پرداخته می شود.
 • ششمین گام آماده سازی بستر است. در این مرحله فونداسیون های پیش ساخته با محاسبات دقیق شیب زمین و تراز کردن مگر نصب و اجرا می شوند.

 

سازه بتنی پیش ساخته
آماده سازی بستر برای فونداسیون پیش ساخته

 

 • هفتمین مرحله نصب فونداسیون های پیش ساخته بوده که به صورت عرضی و طولی در محل نصب می شوند. نقشه فونداسیون ها از قبل تهیه شده است.

 

سازه بتنی پیش ساخته
نصب فونداسیون ها

 

اتصالات فونداسیون با کمک بولت و مهره انجام می شود.

 

 

 • هشتمین گام در ساخت ساختمان پیش ساخته بتنی نصب و اجرای تاسیسات مکانیکی و الکتریکی است. سوراخ های لوبیایی در کف و دیواره ها تعبیه شده است که سیم های تاسیسات برق و لوله ها از آن ها عبور می کنند.

 

خانه پیش ساخته بتنی
اجرای تاسیسات مکانیکی خانه های پیش ساخته

 

نمونه ای از تاسیسات اجرا شده در کف را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

 

خانه پیش ساخته بتنی
تاسیسات کف

 

 • نهمین گام در ساخت ساختمان پیش ساخته بتنی شامل نازک کاری بوده که آخرین مرحله آن گچکاری دیوار های خارجی و کفسازی و … می باشد.

 

کفسازی خانه بتنی پیش ساخته

 

 کناف کاری روی دیواره ها نیز در همین مرحله صورت می گیرد.

 

ویلا بتنی پیش ساخته
کناف کاری روی دیوار ها

 

 • دهمین مرحله یا آخرین گام ساخت نما است. نماکاری برای خانه های پیش ساخته بتنی از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا در زیبایی و جذابیت ظاهری بنا تاثیر به سزایی دارد. در این مرحله برای نرمه کشی از پودر های مخصوصی استفاده می کنند.

 

سازه بتنی پیش ساخته
نماسازی خانه بتنی پیش ساخته

 

کاربرد ساختمان پیش ساخته بتنی در قم

سیستم پیش ساخته بتنی برای کاربری های مختلفی مانند مسکونی، خدماتی، تفریحی و … می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. نکته ای که در ساخت خانه های پیش ساخته بتنی باید مورد توجه قرار بگیرد این است که قطعات پیش ساخته به تعداد بالا در کارخانه‌ها تولید می ‎شوند. در نتیجه استانداردهای دقیقی برای ساخت‌ آن ها در نظر گرفته می‌شود و ضریب خطا به حداقل ممکن می رسد. استفاده از سیستم‌ پیش ساخته بتنی به سازنده این امکان را می‌دهد که در هر شرایط آب و هوایی در کوتاه‌ ترین زمان ممکن ، خانه پیش ساخته بتنی مورد نیاز خود را بر پا کند.

 

ساختمان بتنی پیش ساخته
کاربری های مختلف ساختمان بتنی پیش ساخته

 

 • ویلایی: از جمله کاربرد های قطعات پیش ساخته بتنی استفاده از آن ها در ساخت ویلا ها می باشد. امکان ساخت انواع پلان ها با تنوع بالا و فضاسازی های جذاب به کمک این قطعات امکان پذیر است، به همین جهت ویلاهای پیش ساخته بتنی از محبوببیت بالایی برخوردار می باشند.

 

ویلا بتنی پیش ساخته
ویلاهای پیش ساخته بتنی متنوع

 

 • آپارتمانی : یکی دیگر از کاربرد های خانه های پیش ساخته بتنی در ساخت آپارتمان ها و یا شهرک های کوچک است.

 

ساختمان بتنی پیش ساخته
شهرک هایی با خانه های بتنی پیش ساخته

 

 • اسکان موقت : نصب سریع، حمل آسان و مقاومت بالا از جمله ویژگی هایی می باشد که خانه های پیش ساخته بتنی را تبدیل به گزینه مناسبی برای اسکان موقت می سازد. خانه های ۳۵ تا ۵۰ متری اسکان موقت با دارا بودن فضاهای آشپزخانه، پذیرایی، اتاق های خواب و … گزینه بسیار مناسبی هستند.

 

ساختمان بتنی پیش ساخته
نمونه ای از پلان خانه اسکان موقت

 

 • تجهیز کارگاهی یا اداری : از دیگر کاربرد های این قطعات ساخت طرح های تجهیز کارگاهی است. این تاسیسات می توانند بعد از استفاده و اتمام پروژه جمع آوری شده و در صورت نیاز دوباره مورد بهره برداری قرار بگیرند.

 

ساختمان بتنی پیش ساخته
اتاق های تجهیز کارگاهی پروژه های ساختمانی

 

مراحل ساخت قطعات ساختمان های پیش ساخته بتنی در قم

قطعات بتنی مورد استفاده در ساخت خانه پیش ساخته بتنی در گام اول باید ساخت و پرداخته شود. سپس به محل پروژه منتقل و در محل مونتاژ  و نصب شود. این قطعات بتنی مدولار به صورت مسلح و شامل رایزر عبور آب باران، حفره هایی برای عبور لوله های تاسیسات و … است. مقاومت این محصول در برابر زلزله تضمین شده بوده و از لحاظ زمان اجرا بسیار به صرفه است. 

 

سازه بتنی پیش ساخته
دیتیل های قطعات پیش ساخته بتنی

 

 • قالب گیری بتن Casting : قطعات پیش ساخته بتنی با ترکیب اختلاط کنترل شده در قالب‌هایی به شکل و اندازه مورد نیاز ریخته می‌شود. از ویبراتور برای از بتن بردن حفرات داخل بتن استفاده می‌شود تا فضای خالی داخل بتن را از بین ببرد.

 

سازه بتنی پیش ساخته
سازه مسلح قطعات پیش ساخته

 

 • عمل آوری بتن Curing : کیورینگ یا عمل آوری بتن قطعات پیش ساخته سازه بتنی پس از مرحله قالب گیری انجام می‌شود. اجزای داخل قالب خارج شده و به مخازن کیورینگ منتقل می‎شود. در این مرحله عمل آوری بتن به طور کامل انجام خواهد شد.
 • انتقال تا محل پروژه : پس از اتمام مرحله عمل آوری کامل بتن ، کامیون‌ها و تریلی‌ها برای انتقال قطعات به محل پروژه آماده هستند. برای این کار به نیرو کارگر ماهر و جرثقیل نیاز است.
 • نصب و مونتاژ : این مرحله از ساخت خانه پیش ساخته بتنی باید با نظارت دقیق مهندسان انجام شود. همه‌چیز دقیق طبق برنامه پیش رود در صورت بروز اختلال ، باید جزئیات ثبت و محاسبات مرتبط با تغییرات مجددا اعمال شود.

 

ساختمان بتنی پیش ساخته
انواع اتصالات قطعات

 

خرید خانه پیش ساخته بتنی  در قم

برای خرید خانه پیش ساخته بتنی می توانید به کارگاه ها و کارخانه های تولید فرآورده های بتنی مراجعه و از آن ها ساختمان پیش ساخته مورد نظرتان را خریداری کنید و یا به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت کرده و ویلا پیش ساخته بتنی را در محل تحویل بگیرید. هم چنین می توانید در طراحی نقشه و ابعاد آن، مانند ارتفاع سقف خانه پیش ساخته بتنی ، تعداد اتاق خواب ها، فرم کلی خانه و … نظر دهید تا در خرید خانه پیش ساخته بتنی بیشترین رضایت را داشته باشید.

 

اجزای خانه های بتنی پیش ساخته در قم

هر خانه بتنی پیش ساخته ای از اجزای مختلفی تشکیل شده است مانند کف، دیواره ها، سقف و … که هر کدام به شیوه ای مختلف تولید شده و اتصالات گوناگونی دارند. در ادامه با توضیحات دیوار خانه پیش ساخته بتنی آشنا می شوید.

 

سازه پیش ساخته بتنی

سازه پیش ساخته بتنی در واقع روشی از ساختمان سازی است که شامل مونتاژ اجزای یک سازه در محل کارگاه و حمل مجموعه کامل سازه تا سایتی که قرار است سازه نصب شود و در نهایت مونتاژ و کنترل کیفیت خواهد بود.

 

ساختمان پیش ساخته بتنی
فونداسیون خانه پیش ساخته بتنی

 

سازنده باید ترکیبی از طراحی دقیق و تجهیزات مدرن و کارایی بالا و روش‌های تولید کنترل شده و با کیفیت را در خدمت گیرد تا دو مرحله اساسی ساخت قطعات و نصب آن در موقعیت مکانی دیگر با موفقیت انجام شود و در نهایت خانه پیش ساخته بتنی تکمیل گردد. در واقع واژه سازه پیش ساخته بتنی به فرآیند صفر تا صدی ساخت یک سازه در کارگاه ها و غیر درجا را می گویند.

 

خانه های پیش ساخته
خانه های پیش ساخته 

 

دیوارهای ساختمان پیش ساخته بتنی

دیوارهای خانه پیش ساخته بتنی به صورت کاملا پیش ساخت از قطعات ۶ متری تهیه شده است. جانمایی درب و پنجره از پیش روی این دیوارها انجام می شود. کیفیت بتن و استحکام دیوارها به مراتب از دیوارهایی که به صورت درجا اجرا می‌شود بالاتر است.

 

خانه های پیش ساخته
جابجایی دیوارهای ساختمان پیش ساخته

 

درب و پنجره دو جداره و با کیفیت بالا روی هر دیوار نصب می گردد.

 

خانه پیش ساخته بتنی
نصب قاب پنجره به روی دیوار های خانه پیش ساخته

 

سیستم‌های گرمایشی برای سازه ۲۵۰ متری معمولا با شوفاژ تامین می‌شود. سیستم‌های سرمایشی خانه پیش ساخته بتنی نیز معمولا با کولر در هر سوئیت تامین می‌ شود. می توان این سازه ۲۵۰ متری را به عنوان یک مسافر خانه ۴ تا ۵ اتاقه استفاده کرد یا به عنوان یک عمارت ویلایی بزرگ و ارزان قیمت مورد استفاده قرار داد.

 

اتصالات ساختمانهای پیش ساخته بتنی در قم

در بخش‌های قبلی تلاش شد که در هر کدام از سیستم‌های ساخت خانه پیش ساخته بتنی نقاط آسیب پذیری اتصالات در نظر گرفته شود. در این بخش قصد داریم سه دسته بندی اصلی در مورد اتصالات خانه های پیش ساخته بتنی را مرور کنیم. به طور کلی سه شیوه دسته بندی برای اتصالات وجود دارد.

 

خانه پیش ساخته بتنی
حمل قطعات تا محل پروژه

 

۱-  تقسیم بندی از نظر پیوستگی میان اجزا شامل:

 • اتصالات تر در ساخت خانه پیش ساخته بتنی : در این شیوه اتصالات از بتن کمک گرفته می‌شود. میان میلگردها با بتن پر میشود تا اتصال با پیوستگی بیشتری انجام شود و عملکرد لرزه ای مناسب تری داشته باشد.
 • اتصالات خشک در ساخت خانه بتنی پیش ساخته : منظور از اتصالات خشک سازه های پیش ساخته بتنی در واقع همان جوشکاری و پیچ است.

 

اتصالات فونداسیون

 

۲- از نظر درجه گیرداری سه دسته کلی برای اتصالات میتوان در نظر گرفت:

 • اتصالات صلب خانه های پیش ساخته بتنی : مقاوم در برابر بار جانبی و قائم
 • اتصالات ساده خانه پیش ساخته بتنی : از اتصالات ساده نباید مقاومت چندانی را در برابر دوران تیر و ستون انتظار داشت. این اتصالات تنها توانایی انتقال نیروهای برش و محوری را خواهند داشت. اگر در قاب ها از اتصال ساده استفاده شود تنها برای بار ثقلی مورد استفاده قرار میگیرد.
 • اتصالات نیمه گیردار سازه های پیش ساخته ی بتنی : در این اتصالات میزان لنگر انتقالی کاهش خواهد داشت. برخلاف اتصالات صلب، دوران تیر و ستون در محل اتصال یکسان نیست. در آرماتورها یا وصله‌ها و مهاربندهای کششی ممکن است گسیختگی اتفاق بیفتند.

 

انواع خانه های پیش ساخته بتنی در قم

ساختمانهای پیش ساخته بتنی انواع مختلفی دارند. در ادامه به معرفی موردی خانه بتنی پیش ساخته پرداخته می شود.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته در مرحله اجرای قطعات

 

خانه پیش ساخته در مرحله اجرای نما

 

ساختمان های پیش ساخته بتنی سبک ۵۰ متری

شاید بتوان ارزان ترین تیپ سازه های پیش ساخته را در میان انواعی جستجو کرد که متراژ کم دارند. خانه های پیش ساخته بتنی ۵۰ متری معمولا به عنوان خانه باغ در کنار مزارع و خانه باغ‌ها ساخته می‌شود. یک دستشویی و حمام داده و اغلب یک اتاق خواب داخل آن تعبیه شده است. آشپزخانه اوپن کوچک در فضای پذیرایی بسیار ساده و کاربردی است. این نوع خانه پیش ساخته بتنی برای اقامت یک تا دو نفر در نظر گرفته شده است.

 

خانه پیش ساخته بتنی ارزان قیمت

معمولا از چنین خانه هایی به عنوان ویلاهای کوچک مناسب استراحت خانواده استفاده می ‎شود.از نظر سیستم‌ های گرمایش و سرمایش نیز تفاوتی با خانه‌های معمولی ندارد. یک بخاری می‌تواند خانه را به خوبی گرم کند. در نظر داشته باشید که دقت ساخت در خانه‌ پیش ساخته بتنی بسیار بالاست و دیوارها و پنجره‌ ها عایق مناسبی دارند و به راحتی فضای داخل خانه گرم و سرد می‎ شود. قیمت ساختمان پیش ساخته بتنی سبک ۵۰ متری معمولا ارزان است. سقف ها از ورق سبک گالوانیزه ساخته شده و درب و پنجره UPVC است. البته باید توجه داشته باشید که هزینه جزئیاتی مانند سیستم سرمایش باید از طرف مشتری تامین شود.

 

اتاقک پیش ساخته بتنی

اگر در زمان کوتاهی نیاز به اتاق کوچکی دارید که در زمین مورد نظرتان بی دردسر و سریع ساخته شود و هر زمان که بخواهیم اجزای آن دمونتاژ شده و باز شود و امکان فروش داشته باشد، ایده اتاقک پیش ساخته بتنی یا کلبه پیش ساخته بتونی بسیار جذاب است. این اتاقک‌ ها به آسانی حمل و نصب می شوند و مانند خانه پیش ساخته بتنی ثابت نیستند. برای اتاقک نگهبانی ، اتاق استراحت کشاورزان و حتی ا به عنوان یک مغازه کوچک کاربرد دارد. یک سرویس بهداشتی خیلی کوچک داخل اتاق تعبیه شده است. گرمایش آن با بخاری است. نصب و حمل این اتاقک ها بسیار راحت است و به آسانی امکان جابجایی دارد.

 

عکس خانه های پیش ساخته بتنی
اتاقک پیش ساخته بتنی

 

با توجه به توسعه سازه های پیش ساخته در چند سال گذشته می‌توان انتظار داشت که در سال‌های آینده بازار پررونقی از خرید و فروش خانه پیش ساخته بتنی دست دوم و حتی هر کدام از اجزای این سازه‌ها به وجود آیند. در مورد خرید خانه هاي پیش ساخته بتني محدودیت‌ هایی نیز وجود خواهد داشت. جانمایی سازه باید منطبق با محیط جدید باشد. دست شما برای هر گونه تغییر در ساختار سازه کاملا بسته است. انطباق لوله کشی و سیستم برق کشی و بسیاری از موارد دیگر از پیش باید در نظر گرفته شده باشد. باید دقت داشته باشید که حین دمونتاژ و جابجایی، اجزا آسیب نبیند و در صورت آسیب دیدگی ترمیم خانه بتنی پیش ساخته به درستی انجام شود.

 

خانه پیش ساخته بتنی دوبلکس عرضی در قم

این خانه های پیش ساخته با فناوری های جدید و به روز و با کمک بهترین مصالح در اختیار خریداران قرار می گیرد. در ادامه تصاویری از پلان و پرسپکتیو این ساختمان ها آورده شده است.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ویلایی دوبلکس عرضی

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته دوبلکس عرضی

 

خانه پیش ساخته بتنی دوبلکس طولی در قم

این خانه های پیش ساخته بر خلاف مدل عرضی، عمق بیشتری داشته و در متراژ های گوناگونی تولید می شود. در ادامه تصاویری از این خانه ها را مشاهده می نمایید.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ویلایی دوبلکس طولی

 

ساختمان پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته دوبلکس طولی

 

خانه پیش ساخته بتنی یک طبقه طولی در قم

خانه های پیش ساخته یک طبقه در متراژ های مختلفی تولید می شود. تعداد قطعات و متراژ آن ها تاثیر زیادی بر قیمت و چیدمان خانه های پیش ساخته بتنی دارد.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ۱۰ قطعه

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ۱۴ قطعه

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته ۸ قطعه

 

خانه پیش ساخته بتنی یک طبقه عرضی در قم

خانه های یک طبقه عرضی کشیدگی بیشتری داشته و نورگیری بهتری نیز دارند. در ادامه نمونه ای از خانه های پیش ساخته بتنی که در این دسته بندی جای می گیرند، آورده شده است.

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته یک طبقه عرضی ۱۰ قطعه

 

خانه پیش ساخته یک طبقه عرضی ۱۴ قطعه

 

خانه پیش ساخته بتنی
خانه پیش ساخته یک طبقه عرضی ۱۲ قطعه

 

طرح های تجهیز کارگاهی پیش ساخته بتنی  در قم

این طرح ها به جهت تجهیز کارگاه های ساختمانی آماده و به فروش می رسند. در جدول زیر متراژ و تعداد قطعات مورد استفاده برای هر کدام از انواع این طرح مورد بررسی قرار گرفته است.

                                                     متراژ خانه پیش ساخته بتنی                                                                                                                                                  

سانتی متر مربع 

         تعداد قطعات بتنی پیش ساخته                                   

 

۱۰۸

۱۵

۷۲

۱۰

۱۹۴.۴

۲۷

۱۴۴

۲۰

۱۴.۴

۲

۱۱۵.۲

۱۶

۳۶

۵

۲۸.۸

۴

۲۱.۶

۳

سیستم های سازه‌ای ساختمانهای پیش ساخته بتنی در قم

سیستم‌های متفاوتی برای ساخت ساختمانهای پیش ساخته بتنی اجرا می‌شود. این روش‌ ها را می توان با هم ترکیب کرد تا در نهایت بهینه‌ترین و کارامدترین سیستم‌ها به اجرا درآید. سیستم‌های مرسوم در ساخت خانه پیش ساخته بتنی شامل ۶ مورد زیر است.

 • سیستم قابی سازه پیش ساخته بتنی
 • سیستم سلولی سازه پیش ساخته بتنی
 • سیستم تیر و ستون خانه پیش ساخته بتنی
 • سیستم سقف و کف خانه های پیش ساخته بتنی
 • سیستم های دیوار باربر ساختمانهای پیش ساخته بتنی
 • سیستم های نماسازی سازه های پیش ساخته بتنی

 

ویلا بتنی پیش ساخته
نمونه ای از طراحی داخلی ویلای بتنی پیش ساخته

 

سیستم تیر و ستون خانه پیش ساخته بتنی سبک

ترکیبی از تیر و ستون برای ساخت خانه بتنی پیش ساخته نیاز است. بیشتر این تیرها شبیه به تیر مایل بام است. سیستم قاب اسکلتی مربوط به تیر و ستون دارای اتصالات متعددی است. باید بدانید که مهم‌ترین ضعف سازه های بتنی پیش ساخته در اتصالات است. در واقع آن چه طراح در نظر داشته در عمل اجرا نمی شود و یکپارچگی سازه به شدت لطمه می‌خورد. به همین دلیل است که هنوز مهندسان برای مناطق زلزله خیر نتوانستند به سازه‌های پیش ساخت اعتماد کنند. این اتصالات دردسرساز در زمینه تیر و ستون در ساخت خانه پیش ساخته بتنی شامل موارد زیر است.

 • اتصال تیر به ستون
 • اتصال تیر به تیر
 • اتصال ستون به ستون
 • اتصال ستون به فونداسیون

 

سیستم های سقف و کف ساختمانهای بتنی پیش ساخته

سیستم های سقف و کف وظیفه انتقال بار قائم به المان های سازه ای را دارند که تحت تنش بار قائم قرار میگیرند. بعلاوه در سازه های پیش ساخته بتنی سیستم های سقف و کف درواقع بخش معمی از پایدار سازی سازه را بر عهده دارد. در واقع کف و سقف بارهای افقی را نیز به کمک دیافراگم منتقل میکنند. در روش کف سازی در خانه پیش ساخته بتنی به شرح زیر است:

 • کفسازی مجوف
 • کفسازی با سپر دوبل

 

خانه پیش ساخته بتنی
طراحی داخلی یک ساختمان اداری پیش ساخته 

 

همانطور که در بخش قبل گفته شد، اتصالات نقش مهمی از پایداری سازه های پیش ساخته بتنی ایفا می‌کنند. در زمینه سیستم های سقف و کف خانه پیش ساخته بتنی با اتصالات زیر مواجه هستید.

 • اتصال دال به دال، برای درزهای طولی داخلی سازه
 • اتصال دال به دال برای تکیه‌گاه داخلی سازه
 • اتصال دال به لبه‌ی عضو ، برای لبه‌های طولی
 • اتصال دال به تکیه‌گاه در بخش انتهایی

 

ساختمان پیش ساخته بتنی
ساختمانهای بتنی پیش ساخته

 

سیستم های دیوار باربر خانه پیش ساخته بتنی

در خانه های بتنی پیش ساخته دیوارها را به دو دسته دیوار باربر و دیوار غیر باربر تقسیم‌ بندی می‌ کنند.

دیوار باربر برای تحمل بار اعضای زیر کاربرد دارد:

 • تحمل بار کفسازی‌های سازه بتنی پیش ساخته
 • تحمل بار سقف‌های سازه پیش ساخته بتنی
 • بار تیرهای ساختمان پیش ساخته بتنی

اتصالات سیستم دیواری خانه پیش ساخته بتنی نیز مانند اتصالات سایر سیستم های خانه هاي پیش ساخته بتني می تواند نقطه ضعف سازه باشد. اتصالات این دیوارها عبارتند از:

 • اتصال دیوار به دیوار درزهای قائم و افقی خارجی و داخلی
 • اتصال دیوارها به فونداسیون

 

خانه های پیش ساخته
سازه بتنی پیش ساخته

 

سیستم قاب ممان گیر سازه های بتنی پیش ساخته

در صورتی که از ترکیب اعضایی به شکل H یا L یا قاب پرتال استفاده شود می توان ادعا نمود که از سیتسم قاب ممان گیر بری سازه به کار رفته است. این سیستم خانه پیش ساخته بتنی در تامین پایداری سازه بسیار تعیین کننده است. اتصالات همگن در محل تقاطع تیرها و ستون ها به اعضای پایدار کننده کمک میکند که در نقطه عطف اتصالات ، نیازی به مقاومت خمشی نباشد. اتصالات میان تیر و ستون برای رسیدن به ظرفیت مقاوم طراحی می شوند.

 

سیستم سلولی مجوف ویلای پیش ساخته بتنی

مجوف به معنای تو خالی است و سیستم های سلولی مجوف خانه پیش ساخته بتنی معمولا از ترکیب اعضای توخالی بسته یا باز با مقاطع U شکل یا L شکل ایجاد می شود. استفاده از اعضای حجره‌ای شکل و سلولی برای هر بخش از سازه امری عادی و مرسوم است. در این سیستم از قطعات مکعب مستطیل تو خالی استفاده می شود که هر کدام می توانند کل یا بخشی مجزا را شامل شوند. تعداد اتصالات این سیستم کم است. بنابراین میزان آسیب پذیری سازه هایی با سیستم جعبه ای پایین تر است. ساخت خانه بتنی پیش ساخته موقتی با ارتفاع کم با چنین سیستمی به راحتی امکان پذیر است. وزن بالای قطعات خانه پیش ساخته بتنی ، مشکل این سیستم است. امکان استفاد مجدد از قطعات این سیستم وجود دارد.

 

ویلا پیش ساخته بتنی
انواع ویلا بتنی پیش ساخته

 

سیستم سازه بتنی پیش ساخته اسکلتی

قاب هایی شامل تیر و ستون در این سیستم به چشم میخورد. اتصالات سیستم اسکلتی به صورت گیردار یا مفصلی است. در اتصالات مفصلی حتما باید به بارهای جانبی دقت ویژه شود. زیر گروه‌ های این سیستم در ساخت خانه پیش ساخته بتنی به شرح زیر است.

 • خانه بتنی پیش ساخته اسکلتی با ستون یکپارچه
 • ساختمانهای پیش ساخته بتنی اسکلتی با ستون مجزا
 • سازه های بتنی پیش ساخته با قاب پرتال

 

انتخاب سیستم مناسب سازه بتنی پیش ساخت در قم

طراحان سازه به خوبی می دانند که برای رسیدن به رفتار سازه ای مناسب خانه پیش ساخته بتنی در برابر تنش های محیطی نیاز است یک یا چند سیستم سازه ای را همزمان به کار گیرند و با هم ترکیب کنند تا نتیجه ایده آل حاصل شود. نیاز است که تمامی نیروهای کششی و فشاری و برشی به دقت توسط طراح ثبت و مورد بررسی قرار گیرد. این روزها علاوه بر روش های گفته شده، از روش خرپای معادل نیز به وفور در ساخت سازه های بتنی پیش ساخته استفاده میکنند و این سیستم نتایج قابل قبولی داشته است.  

 

خانه پیش ساخته بتنی
ویلای بتنی پیش ساخته دو طبقه

 

مزایای ساختمان پیش ساخته بتنی در قم

 • صرفه جویی در هزینه ، مصالح ، زمان و نیروی کار
 • عدم نیاز به داربست
 • راه اندازی خدمات ساختمان مانند لوله‌کشی‌ها و برق بلافاصله بعد از نصب سازه خانه پیش ساخته بتنی
 • امکان اجرا در هر شرایط آب و هوایی
 • نظارت دقیق بر پروسه تولید قطعات و بالا رفتن کیفیت و استانداردهای ساخت
 • کاهش میزان دورریز و پسماند در محل
 • امکان دمونتاژ کردن سازه و استفاده مجدد از خانه پیش ساخته بتنی
 • حفظ دقیق شکل و ابعاد با کمترین ضریب خطا
 • امکان اجرای دقیق قطعات ظریف و با جزئیات

 

معایب خانه پیش ساخته بتنی در قم

 • جابجایی و حمل ممکن است باعث آسیب و شکستگی قطعات خانه بتنی پیش ساخته شود.
 • اتصالات نادقیق و ضعیف ممکن است یکپارچگی سازه را تهدید کند.
 • کوچکترین قصوری در مونتاژ ممکن است تمامی محاسبات طراحی را به هم بزند.
 • هزینه‌های حمل نسبتا بالاست.
 • نیاز به تجهیزات مونتاژ وجود دارد.
 • نیاز به نیروی کار ماهر در اجرای خانه پیش ساخته بتنی وجود دارد.

خانه پیش ساخته بتنی در قم، خانه پیش ساخته بتنی در جعفر آباد، خانه پیش ساخته بتنی در خلجستان، خانه پیش ساخته بتنی در سلفچگان، خانه پیش ساخته بتنی در نوفل لوشاتو.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۳.۲ از ۵ - از مجموع ۶ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما