تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز

تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز

دسته بندی

تابلو برق

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

بازه قیمت

از ۴۰۰۰۰۰۰ تومان تا ۲۰۰۰۰۰۰۰ تومان

توضیحات قیمت

قیمت تابلو برق اضطراری و چنج اور تحت تأثیر برند کلیدهای مورد استفاده و همچنین ظرفیت دیزل ژنراتور و سیستم UPS متغیر است. بنابراین پس از تعیین مقدار دقیق ظرفیت سیستم و کاربرد آن در مکان های مختلف برق اضطراری تابلو برق چنج آور مربوط در قیمت های مختلف تهیه می شود.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

اهواز x

lift_banner

تابلو برق اضطراری (چنج اور)

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

اهواز

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز

تابلو برق اضطراری (چنج اور) دیزل ژنراتور و یا UPS از تجهیزات بسیار کاربردی در ساختمان هایی چون بیمارستان ها و دیتاسنترها است که تداوم برقرسانی در آن ها اهمیت زیادی دارد. تابلو برق چنج اور به صورت اتوماتیک بین دو ورودی برق جابه جا می شود. در واقع در زمان قطع برق شهری و یا نوسان برق شبکه، جریان ساختمان از طریق تابلو برق اضطراری چنج اور توسط دیزل ژنراتورها و یا سیستم های UPS تأمین می شود. طراحی و ساخت تابلو برق اضطراری (چنج اور) متناسب با نوع سیستم مورد استفاده و همچنین تجهیزات مورد تغذیه انجام می گیرد. بنابراین در ادامه انواع تابلو برق های مورد بررسی قرار می گیرد.

تابلو برق اضطراری
تابلو برق اضطراری

قیمت تابلو چنج آور در اهواز

قیمت تابلو برق اضطراری و چنج آور تحت تأثیر برند کلیدهای مورد استفاده و همچنین ظرفیت دیزل ژنراتور و سیستم UPS متغیر است. بنابراین پس از تعیین مقدار دقیق ظرفیت سیستم برق اضطراری تابلو برق چنج اور اتوماتیک مربوط در قیمت های مختلف تهیه می شود.

انواع تابلو برق اضطراری در اهواز

به طور کلی تابلو برق چنج آور دیزل ژنراتور در سه مدل دستی، اتوماتیک و موازی برای حفظ تداوم برقرسانی در انواع ساختمان های تجاری، مسکونی و صنعتی قابل تهیه است. با خرید تابلو چنج اور اتوماتیک ، در زمان برق رفتگی سیستم برق اضطراری پشتیبان به صورت اتوماتیک وصل می شود. مدت زمان تاخیر متناسب با برند و نوع کلیدهای موجود در تابلو برق اضطراری چنج اور متغیر است.

تابلو برق چنج اور اتوماتیک در اهواز

تغییر منبع تغذیه سرخط های مختلف ساختمان به صورت اتوماتیک با استفاده از تابلو برق چنج اور امکان پذیر است. در این حالت با قطع برق شهری، تابلو برق اضطراری چنج آور به صورت اتوماتیک منبع تغذیه را از برق شهری به دیزل ژنراتور و یا سیستم UPS تغییر می دهد. در این حالت سیستم های حساس که بایستی به صورت دائم فعالیت کنند، به تابلو برق چنج اور متصل هستند تا در صورت بروز قطعی، سریعا بازیابی شوند. 

تابلو چنج اور دیزل ژنراتور
تابلو چنج اور دیزل ژنراتور

 

تابلو برق اضطراری دستی  در اهواز

تابلو برق اضطراری دستی، از ساده ترین و در عین حال قدیمی ترین نمونه ها است که برای کنترل منبع تغذیه برق مکان های مختلف کاربرد دارد. روشن و خاموش کردن دیزل ژنراتورها و یا سیستم های UPS در این حالت با استفاده از کلیدهای استارت و استاپ روی تابلو برق اضطراری انجام می شود. در چنین حالتی راه اندازی مجدد سیستم به دلیل عدم وجود تابلو برق چنج اور اتوماتیک همواره با تاخیر مواجه است. قیمت تابلو برق اضطراری دستی در مقایسه با چنج آور اتوماتیک مناسب تر است با این حال کارایی کمتری دارد.

تابلو چنج اور دیزل ژنراتور برق اضطراری در اهواز

مهمترین اجزای تابلو برق اضطراری چنج اور عبارتند از برد کنترلی، کنتاکتور، برکر، رله، باتری شارژ و ترانس جریان که برند و نوع آن ها در تعیین قیمت تابلو چنج آور تأثیر دارد. در ادامه اجزای تابلو برق اضطراری چنج اور مورد بررسی قرار می گیرند.

تابلو برق ATS دیزل ژنراتور
تابلو برق ATS دیزل ژنراتور

طراحی تابلو چنج اور و برد کنترلی

برد کنترلی مهم ترین جزء تابلو برق اضطراری چنج اور است که کنترل عملکرد اتوماتیک آن را برعهده دارد. به عبارتی می گفت که راه اندازی، کنترل و مانیتورینگ اتوماتیک دیزل ژنراتور  ها و سیستم های UPS توسط تابلو برق اضطراری چنج اور  انجام می شود. به صورت خلاصه وظایف این برد عبارتند از:

  • انتقال اتوماتیک بار بین منبع برق شهری و سیستم برق اضطراری
  • کنترل صحت عملکرد پارامترهای ژنراتور
  • کنترل تعداد سیستم های UPS و تعداد ژنراتورهای موازی موجود در مدار

کلیدهای تابلو برق اضطراری در اهواز

در تابلو برق اضطراری (چنج اور) دیزل ژنراتور و سیستم های برق اضطراری کلیدهای مختلف برای کنترل و حفاظت مورد استفاده قرار می گیرند.

تابلو برق UPS
تابلو برق UPS

 

  • کلید Emergency / Stop

این کلید معمولا بر روی بدنه تابلو چنج اور نصب می شود تا خاموش و یا روشن کردن دستی برق اضطراری در سریع ترین زمان و ساده ترین شکل ممکن انجام شود.

  • کنتاکتور و برکر

کنتاکتور کلید اصلی قطع و وصل اتوماتیک جریان برق در داخل تابلو برق است. به طوری که در این تابلو برق دو عدد کنتاکتور، یک عدد برای برق شهری و دیگری برای سیستم اضطراری استفاده می شود. همچنین به منظور محافظت از این کنتاکتورها به دو عدد برکر متناسب با جریان و ولتاژ تغذیه نیاز است. در واقع قسمت بالای کنتاکتورها باید توسط سیم به یکدیگر پل شده و در نهایت خروجی آن ها به بریکر بار یا محافظ بار وصل شود. در نتیجه در زمان قطع برق شهری، کنتاکتور برق شهری خاموش شده و کنتاکتور دیزل ژنراتور و یا سیستم UPS روشن می شود. لازم به ذکر است برای اطلاع از زمان وصل شدن برق شهری لازم است تا ورودی برق منبع قبل از کنتاکتور تابلو برق اضطراری (چنج اور) قرار بگیرد. 

طراحی تابلو برق چنج اور
طراحی انواع تابلو برق چنج اور

 

تابلو چنج اور دیزل ژنراتور و رله 

رله تجهیزی است که برای خاموش و یا روشن کردن دیزل ژنراتور مورد استفاده قرار می گیرد. به طور معمول دو عدد رله 12 ولت در طراحی تابلو برق اضطراری (چنج اور) دیزل ژنراتور استفاده می شود.

تابلو برق اضطراری و ترانس جریان 

به منظور نمونه گیری از جریان دیزل ژنراتور و سیستم های UPS از ترانس جریان استفاده می شود. محل قرارگیری ترانس جریان در ورودی کنتاکتور دیزل ژنراتور بوده تا رله بتواند میزان جریان را کنترل کند.

باتری شارژ تابلو

وجود یک عدد باتری برای شارژ باتری تابلو چنج اور دیزل ژنراتور ضرورت دارد. در این صورت باتری تابلو چنج اور ژنراتور همواره در حال شارژ بوده و مشکلی در این زمینه به وجود نمی آید.

طراحی تابلو برق چنج اور
طراحی انواع تابلو برق چنج اور

نقشه تابلو چنج اور دیزل ژنراتور در اهواز

یکی از نکات بسیار مهم در طراحی و سیم کشی تابلو چنج اور اتوماتیک برق اضطراری دیزل ژنراتور اتصال سیم ارت به سیم نول است. چرا که در صورت بروز هرگونه جریان نشتی، امکان برقدار شدن نول و در نتیجه آسیب دیدن برد کنترلی و دیگر تجهیزات تابلو برق وجود دارد. در نقشه تابلو برق اضطراری دیزل ژنراتور (چنج اور) ، سیم های افشان با سطح مقطع مناسب برای اتصال اجزای مختلف در نظر گرفته می شود. (در ازای هر 4 آمپر یک میلی متر به سطح مقطع سیم ها اضافه می شود.)

 توجه به نکات زیر در طراحی نقشه تابلو برق اضطراری (چنج اور) دیزل ژنراتور بسیار اهمیت دارد:

  • جانمایی دقیق تجهیزات از روی نقشه تابلو برق اضطراری دیزل ژنراتور
  • نام گذاری تجهیزات داخل تابلو با استفاده از پلاک های مخصوص
  • رعایت دقیق اندازه ها در زمان تهیه نقشه و مونتاژ تابلو برق اضطراری دیزل ژنراتور (چنج اور).

تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در اهواز، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در حمیدیه، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در آبادان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در اروندکنار، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در امیدیه، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در جایزان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در اندیکا، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در آبژدان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در چلو، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در اندیمشک، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در الوار گرمسیری، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در ایذه، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در دهدز، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در سوسن، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در باغ ملک، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در صیدون، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در میداود، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در باوی، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در ویس، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در بندر ماهشهر، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در بندر امام خمینی، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در بهبهان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در آغاجاری، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در تشان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در زیدون، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در خرمشهر، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در مینو، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در دزفول، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در چغامیش، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در سردشت، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در شهیون، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در دشت آزادگان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در بستان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در رامشیر، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در مشراگه، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در رامهرمز، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در شادگان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در خنافره، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در شوش، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در شاوور، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در فتح المبین، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در شوشتر، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در شعیبیه، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در گتوند، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در عقیلی، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در لالی، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در حتی، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در مسجدسلیمان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در گلگیر، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در هفتگل، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در رغیوه، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در هندیجان، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در چم خلف عیسی، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در هویزه، تابلو برق اضطراری (چنج اور) در اهواز در نیسان.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۳ از ۵ - از مجموع ۴ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما