بلوک پوکه معدنی

بلوک پوکه معدنی

دسته بندی

بلوک دیواری

تعداد ارائه دهنده ها

۱ ارائه دهنده

توضیحات قیمت

قیمت بلوک پوکه معدنی پیش از هر چیز به مرغوبیت و کیفیت پوکه های معدنی بستگی دارد. بلوک پوکه از مواد معدنی حاصل از گدازه های آتشفشانی ساخته می شود. عمران مدرن ارائه دهنده خدمات خرید و فروش بلوک پوکه معدنی در همه ابعاد و انواع است.
intro
comment
bookmark
share

filterفیلتر کردن پیشنهادات


شهر

شهر را مشخص کنید

heblex_banner

بلوک پوکه معدنی

فروشندهمحلشماره تماس
عمران مدرن

عمران مدرن

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا

نظرات کاربران

بلوک پوکه معدنی

بلوک پوکه معدنی از بهترین انواع بلوک سبک است که امروزه کاربرد زیادی در صنعت ساختمان سازی دارد. مواد اولیه بلوک پوکه معدنی به نسبت دیگر انواع بلوک سبک متفاوت بوده و روش تولید به خصوصی دارد. بلوک پوکه معدنی مقاومت و ماندگاری بسیار بالایی دارد و استفاده از آن بار مرده ساختمان را تا حد قابل توجهی کاهش می دهد. بلوک پوکه معدنی از مواد معدنی حاصل از گدازه های آتشفشانی ساخته می شود. چگالی پوکه معدنی بسیار پایین بوده و به همین دلیل روی آب شناور می مانند. از آن جایی که این محصول از خاکستر مناطق آتشفشانی به دست می آید، به وفور در شمال کشور یافت می شود.

 

بلوک پوکه معدنی
بلوک پوکه معدنی

 

قیمت بلوک پوکه معدنی

قیمت بلوک پوکه معدنی پیش از هر چیز به مرغوبیت و کیفیت پوکه های معدنی بستگی دارد. برای ساخت یک بلوک پوکه معدنی مقاوم و با کیفیت باید به سراغ بهترین انواع پوکه های معدنی رفت. برای تشخیص کیفیت پوکه معدنی باید دقت داشت که رنگ بسیار تیره ای دارد و سبک است. اگر در پوکه های معدنی ناخالصی وجود داشته باشد، قیمت بلوک پوکه معدنی کاهش می یابد و کیفیت آن نیز کمتر می شود. برای اطلاع از قیمت بلوک پوکه معدنی می توانید از عمران مدرن مشورت بگیرید.

 

بلوک پوکه معدنی
انواع بلوک پوکه معدنی

 

انواع بلوک پوکه معدنی

بلوک پوکه معدنی در انواع دو جداره و سه جداره، ته باز یا ته بسته تولید می شود. هم چنین این محصول ابعاد متفاوتی داشته و برای کاربری های مختلف در ابعاد گوناگونی به فروش می رسد. مثلا بلوک پوکه معدنی دیواری ابعاد یکسانی با بلوک پوکه معدنی تیغه ای ندارد. معمولا طول بلوک پوکه معدنی بین ۴۰ تا ۵۰ سانتی متر، عرض بلوک پوکه معدنی بین ۱۰ تا ۲۵ سانتی متر و ارتفاع آن نیز 20 سانتی متر است. ضخامت دیواره های بلوک پوکه معدنی تو خالی از بلوک های معمول بیشتر است. 

 

بلوک پوکه معدنی
بلوک پوکه معدنی توخالی

 

انواع بلوک پوکه معدنی تحت فشار بالا و با دستگاه های تمام اتوماتیک ساخته می شود و به همین دلیل مقاومت فشاری بالایی دارد و در برابر ضربه و سایش نیز بسیار مقاوت است. قیمت بلوک پوکه معدنی سه جداره و دو جداره به دلیل تفاوت ابعاد با یکدیگر متفاوت است. تنها نکته ای که در هنگام خرید بلوک پوکه معدنی باید در نظر داشته باشید، عدم امکان استفاده از آن ها در دیوارهای باربر است.

 

تولید بلوک پوکه معدنی

در ساخت و تولید بلوک پوکه معدنی از آب، سیمان و پوکه های معدنی استفاده می کنند. پوکه معدنی نوعی سنگ آتشفشانی است که به صورت مذاب از آتشفشان خارج شده و بعد از سرد شدن قابل استفاده برای تولید بلوک پوکه معدنی می باشد. بلوک پوکه معدنی داری دو نوع توپر و توخالی است.

 

بلوک پوکه معدنی
بلوک پوکه معدنی نر و ماده

 

 • نسبت درست مواد در تولید بلوک پوکه معدنی : یکی از مهم ترین نکات در ساخت بلوک پوکه معدنی ، رعایت نسبت مواد اولیه است که تاثیر بسیار زیادی بر کیفیت نهایی محصول و تعیین قیمت بلوک پوکه معدنی دارد.
 • ترکیب کامل مواد: دستگاه میکسر باید به طور کامل مواد را با یکدیگر ترکیب کند و نباید هیچگونه ناخالصی در این مرحله به مواد اضافه شود تا کیفیت آن ها حفظ شود.
 • ویبره کامل و صحیح بلوک پوکه معدنی : از مهم ترین نکات ویبره صحیح مواد و ملات داخل قالب است. ویبره اصولی و دقیق مقاومت محصول در آینده را تضمین می کند.
 • خروج بلوک پوکه معدنی از قالب: بعد از آن که بلوک های پوکه معدنی از قالب بیرون آورده شدند، لازم است تا زمان خشک شدن کامل آن ها صبر شود و از آن ها استفاده نشود.
 • مرطوب نگه داشتن بلوک ها: می توان تا ۲ الی ۳ روز هر چند ساعت یک بار بلوک پوکه معدنی را با آبپاش مرطوب نگه داشت تا مقاومت آن افزایش یابد.

 

بلوک پوکه معدنی
بلوک پوکه معدنی دو جداره

 

تشخیص بلوک پوکه معدنی مرغوب

برای تشخیص بلوک پوکه معدنی مرغوب از نامرغوب لازم است به یک سری نکات توجه داشته باشید. لبه های یک بلوک پوکه معدنی مرغوب باید کاملا محکم و مقاوم باشد. به عبارتی لب پر شدن یا خرد شدن گوشه های بلوک ها قابل پذیرش نیست و نشان از عدم مرغوبیت محصول دارد. رنگ یکدست و تیره بودن بلوک پوکه معدنی از دیگر ویژگی های مثبت این محصول است. دانه بندی درشت و زمخت نشانه کیفیت بالای بلوک است.

 

کاربرد بلوک پوکه معدنی

استفاده از بلوک پوکه معدنی در ساختمان سازی بسیار رایج است زیرا وزن بسیار کمی داشته و در کاهش وزن ساختمان نیز بسیار موثر است. بیشترین استفاده از بلوک پوکه معدنی در ساخت دیوار های حاشیه و تیغه های داخلی است. درست است که این بلوک ها وزن کمی داشته و استفاده از آن ها بسیار به صرفه است اما هم چنان برای اجرای دیوار های باربر بهتر است از بلوک های سنگین استفاده نمود. 

 

بلوک پوکه معدنی
بلوک پوکه ای سبک

 

از بلوک پوکه معدنی برای ساخت دیوار ها برای ساختمان هایی با کاربردی ها تجاری، مسکونی، صنعتی و کشاورزی می توان استفاده کرد و از این لحاظ هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. کار کردن با این بلوک ها و اجرای آن ها، نیاز به دانش یا مهارت خاصی نداشته و در کوتاه ترین زمان ممکن قابل اجرا است.

برای ساخت دیوار های حیاط یا باغ ها با کمک بلوک پوکه معدنی لازم نیست خیلی برای مرغوبیت آن ها حساسیت به خرج داد. خرید کیفیت پایین تر با قیمت بلوک پوکه معدنی کمتر برای ساخت دیوار های باغ یا حیاط مشکلی به وجود نمی آورد و به صرفه تر است.

یکی دیگر از کاربردهای بلوک پوکه معدنی در ساختمان سازی کف سازی و شیب بندی طبقات ساختمان می باشد. علاوه بر این خواص پوکه معدنی یک عایق صوتی بسیار خوب می باشد که باعث کاهش ورود نویز به ساختمان می شود. از دیگر کاربرد های خوب بلوک پوکه معدنی استفاده از آن در تونل سازی می باشد. که باعث افزایش چشمگیر مقاومت و همچنین افزایش طول عمر تونل می گردد.

 

بلوک پوکه معدنی
بلوک پوکه معدنی دانه درشت

 

ابعاد بلوک پوکه معدنی

بلوک پوکه معدنی در ابعاد و سایزهای مختلف تولید می شود و همچنین به دو صورت دو جداره و سه جداره و دارای حفره های مختلف ساخته می شود شکل بلوک های تولید شده ، ابعاد و اندازه آنها و ضخامت جداره های بلوک ها به نوع قالب استفاده شده در دستگاه های بلوک زنی در کارخانه بستگی دارد. ضخامت جداره های بلوک های سبک پوکه ای از ۲/۲ سانتی متر تا ۳ سانتی متر متغیر می باشد. ارتفاع بلوک های نیز معمولاً در تمام آن ها ثابت می باشد و تماماً ۲۰ سانتی متر ارتفاع دارند. طول بلوک پوکه معدنی در دو اندازه ۴۰ سانتی متری و ۵۰ سانتی متری تولید می شود. 

 

بلوک پوکه معدنی
بلوک پوکه ای معدنی

 

مزایای بلوک پوکه معدنی

 • قیمت بلوک پوکه معدنی نسبت به نوع صنعتی آن (لیکا) مناسب تر بوده و استفاده از آن در ساخت ساختمان بسیار به صرفه خواهد بود.
 • از مهم ترین مزایای بلوک پوکه معدنی خاصیت عایق حرارتی آن است. این بلوک ها عدم رسانایی گرمایی داشته و برای فضاهایی که به عایق کاری حرارتی نیاز دارند، بهترین گزینه می باشند. 
 • مقاومت در برابر حریق از دیگر ویژگی های بلوک پوکه معدنی است که این ویژگی نیز به عدم رسانایی آن بر می گردد.
 • بلوک پوکه معدنی در ابعاد مختلفی تولید می شود. این تنوع ابعاد دست مشتری را در انتخاب باز گذاشته و استفاده از این محصول را برای اجرای هر متراژ دیواری ساده می کند.

 

بلوک پوکه معدنی
پوکه معدنی

 

 • برای مناطق شرجی یا مرطوب بهتر است از بلوک پوکه معدنی در ساختمان های خود استفاده کنید زیرا این محصول قابلیت جذب رطوبت بالایی داشته و حتی جذب آب پیوند های ملکولی آن را قوی تر می کند.
 • تسریع روند ساخت دیوار ها و تیغه ها و کاهش هزینه های حمل و نقل و هزینه های اجرا از مهم ترین مزایای بلوک پوکه معدنی می باشد.
 • بلوک پوکه معدنی کارپذیری بالایی دارد، به این معنا که می توان به راحتی حتی بعد از ساخت دیوار نیز سیم کشی یا لوله کشی را به روی آن ها اجرا نمود.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما