بلوک پوکه معدنی

بلوک پوکه معدنی

دسته بندی

بلوک دیواری

بلوک پوکه معدنی

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۲ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک پوکه معدنی

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۸۳

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک پوکه معدنی

بلوک پوکه معدنی همان طور که از اسمش مشخص است پوکه است که از معدن استخراج می شود و همان خاکستر مواد آتشفشانی است،پوکه معدنی در نیمه شمالی کشور به وفور یافت میشودکه همین امر باعث قیمت مناسب آن است ،دو نوع از رایج ترین پوکه های معدنی ،پوکه معدنی قروه و پوکه معدنی است.

بلوک پوکه ای چیست

بلوک پوکه معدنی می باشد که از معدن (خاکستر مواد آتشفشانی) استخراج می گردد. بلوک پوکه ای چیست ؟ بلوک معدنی یکی از انواع رایج بلوکهای سبک می باشد که از مخلوط پوکه های معدنی، سیمان و آب در دستگاه های مخصوص ساخت بلوک تولید می گردد. این بلوکها از مزایایی مانند وزن کم، عایق بودن صوتی و حرارتی و مقاومت بالا برخوردار می باشند. بلوک های معدنی دارای کاربردهای گسترده ای در ساخت انواع دیوارها نظیر دیوارهای خارجی، جداکننده ها، دیوارهای عایق و ضد آتش ایفا می کنند. از آنجایی که نیروی زلزله وارد شده بر سازه رابطه مستقیم با وزن سازه دارد، با استفاده از این بلوکها نیروی مؤثر زلزله به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد.

مزیت بلوک پوکه ای چیست ؟

در اینجا قصد داریم برخی از ویژگی‌های بلوک پوکه معدنی را برای شما نام ببریم و توضیح مختصری درباره خصوصیات پوکه معدنی دهیم.

بلوک پوکه معدنی وزن بسیار کمی دارد و حمل و نقل آن نیز آسان است.

وجود تخلخل بسیار بالا یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بلوک پوکه معدنی است.

بلوک پوکه قابلیت سیم کشی و لوله کشی را دارد و با اصابت ضربه بطور کامل شکسته نمی‌شود.

بلوک پوکه معدنی به دلیل وجود تخلخل بسیار بالا عایق حرارت، صوت و سرما است.

بلوک پوکه معدنی را می‌توانید با هر نوع مواد و مصالحی ترکیب و سپس از آن استفاده کنید.

بلوک پوکه معدنی در برابر آتش کاملا مقاوم است.

مقایسه بلوک سیمانی و بلوک پوکه معدنی

در مقایسه بلوک های پوکه ای با بلوک های سیمانی به موارد زیر دست یافتیم:

بلوک های پوکه ای نسبت به بلوک های سیمانی عایق بهتری در مقابله با حرارت و صدا هستند از این رو در ساخت ساختمان ها بسیار پر کاربردتراند.

بلوک های پوکه ای وزن کمتری نسبت به سایر بلوک ها دارند به همین جهت است که در ساخت برج های بلند از آنها استفاده می شود.

در ساختمان سازی و همچنین ساخت و ساز های بزرگ از بلوک های پوکه ای جهت تسریع کارها استفاده می شود به تعبیری این بلوک ها (بلوک های پوکه ای) نسبت به بلوک های سیمانی سرعت کار را بالا می برند.

در نهایت اگر ساختمان احداث شده با بلوک های پوکه ای با حادثه آتش سوزی مواجه شود کمتر از بلوک های سیمانی با خطرات تخریب مواجه خواهد شد چرا که عایق بسیار خوبی در برابر گرما هستند.

چرا از پوکه معدنی در سقف ساختمان استفاده میشود ؟

یکی از اصلی ترین کاربردهای پوکه معدنی در ساختمان سازی می باشد. یکی از کاربردهای پوکه معدنی در ساختمان سازی کف سازی و شیب بندی طبقات ساختمان می باشد. به خاطر وزن بسیار سبک پوکه معدنی و در عین حال مقاومت بسیار زیاد آن، هم باعث می شود که وزن ساختمان بسیار کمتر از حالت معمول باشد و هم اینکه مقاومت آن بسیار افزایش می باید. علاوه بر این خواص پوکه معدنی یک عایق صوتی بسیار خوب می باشد که باعث کاهش ورود نویز به ساختمان می شود. همچنین یک عایق حرارتی نیز می باشد که مقاومت ساختمان را در برابر حریق افزایش می دهد.

 

استفاده از بلوک معدنی برای ساخت بلوک ساختمانی

یکی دیگر از کاربردهای پوکه معدنی که در صنعت ساخت مصالح ساختمانی بسیار کاربرد دارد، استفاده از پوکه معدنی برای ساخت بتن و بلوک های بتنی می باشد. با این کار هم وزن مصالح را به طرز چشمگیری کاهش داده می شود و در عین حال مقاومت آن ها نیز افزایش پیدا می کند.

مصالح ساختمانی مناسب تونل سازی

یکی از کاربردهای خوب پوکه معدنی استفاده از آن در تونل سازی می باشد. که باعث افزایش چشمگیر مقاومت و همچنین افزایش طول عمر تونل می گردد.

مصالح ساختمانی مناسب آبنما

در ساخت آبنما باید از مصالحی استفاده کنند که مقاومت بسیار بالایی داشته باشند و در اثر گذشت زمان سریعا دچار خوردگی نشوند، پوکه معدنی به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی گزینه بسیار مناسبی برای سخت آبنما می باشد.

طرح اختلاط بلوک سبک با پوکه

طرح اختلاط بلوک سبک با پوکه چطور محاسبه می‌شود؟ پوکه معدنی همان طور که از نامش پیداست پوکه ماده‌ای سبک و اسفنجی است. این ماده حاصل مواد مذاب سرد شده از تراوشات گدازه‌های آتشفشانی است.

طی سالیان متمادی در بسترهای زیرین خاک به صورت فشرده و کامپکت شده قرار دارد. با استخراج صحیح و علمی، پوکه معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جمله ویژگی‌های مهم پوکه معدنی که در صنایع مختلف به کار می‌روند:

چگالی کم

رسانایی ضعیف

خنثی بودن

غیرقابل احتراق بودن

سختی کم

قابلیت جذب

مقاومت بالا (نسبت به سایر اگراگات ها نظیر ورمیکولیت)

بلوک پوکه ای قیمت

پوکه‌های معدنی در حقیقت سنگ‌های آذرین متخلخل هستند. در واقع این پوکه‌ها از جنس سنگ‌پا هستند. تخلخل این نوع سنگ‌ها به دلیل خروج گاز از درون گدازه‌های شیشه‌ای است که به سرعت در حال سرد شدن هستند. از پوکه‌هایی که منشا آتش‌فشانی داشته می‌توان به پومیس و اسکوریا اشاره کرد. نمونه‌ای دیگر از پوکه‌های معدنی از جنس سنگ‌های آذرین هستند. گاهی نیز پوکه‌های معدنی در اثر رسوبات ایجاد میشوند مانند دیاتومیت‌ها. با توجه به موارد ذکر شده بلوک پوکه ای قیمت های متفاوتی دارد.

خرید بلوک پوکه معدنی از یران

شهر های زیر دارای پوکه های معدنی هستند:

دماوند

بستان آباد تبریز

قروه سنندج

شهر بابک در کرمان

سرعین در استان اردبیل

گناباد در استان خراسان رضوی

 

کیفیت پوکه‌های معدنی نسبت به میزان تخللشان، چگالی، فشار، دما و مدت زمانی که طول می‌کشد تا به سنگ تشکیل شود متفاوت است. رنگ این ماده معدنی سفید یا خاکستری مایل به سفید یا زرد است.

انواع پوکه معدنی بلوک ساختمانی

بادامی

نخودی

عدسی

ماسه‌ای

لازم یه ذکر است پوکه‌معدنی منطقه قروه از با کیفیت‌ترین و بهترین انواع پوکه‌های معدنی در ایران به حساب می‌آید.

بلوک پوکه صنعتی لیکا

بلوک سبک لیکا خانه بلوک از مخلوط این دو نوع پوکه به نسبت های مشخص به همراه سیمان عیار ۳۵۰ تولید می شود. بلوک پوکه معدنی و بلوک پوکه صنعتی خانه بلوک در سایز های( ۷*۲۰*۴۰ ) ،( ۱۰*۲۰*۴۰)،(۱۵*۲۰*۴۰) ، (۲۰*۲۰*۴۰) ،( ۱۵*۲۰*۵۰) عرضه میشود و همچنین به صورت سه جداره و چهارجداره عرضه میشود.

بلوک پوکه

مهم ترین مصالح ساختمانی در دیوار چینی بلوک است بنابراین وزن بلوک های استفاده شده

در ساختمان بسیار با اهمیت است از این رو هر چه بلوک های ساخته شده وزن کمتری داشته باشند

برای ساخت و ساز مناسب تراند از طرفی با سبک تر سازی ساختمان ها مقاومت و استحکام ساختمان ها متزلزل می شود بنابراین باید مقاومت بلوک ها را تقویت کرد.

ما در مقالات متعدد در مورد پوکه معدنی و ویژگی های منحصر به فرد آن صحبت کردیم و

در مورد وزن مخصوص پوکه معدنی و مقاومت بالای آن صحبت کردیم بنابراین ویژگی ها

برای ساخت بلوک های سبک از پوکه معدنی استفاده می شود.

بلوک پوکه ای

بلوک پوکه ای از دانه های پوکه معدنی خرد شده به جای ماسه سنگ بهره‌گیری شده است و در استفاده از آن محدودیت خاصی وجود ندارد. از بلوک‌ پوکه ای در هر جای ساختمان ( حصار اصلی،  تیغه حصار برای دسته بندی مکان و در سقف ساختمان به همراه تیرچه و بلوک) می توان استفاده کرد. همچنین در تیغه های داخلی ساختمان، در دیوارهای اصلی بنا و  بلوک سقفی در سقف ساختمانها نیز این نوع بلوک ها بکار گرفته میشوند. در واقع بلوک های سبک تفاوت ظاهری و ساختاری خاصی با بلوک معمولی ندارد.

طبق بررسی های انجام شده بلوک پومیس یا همان بلوک پوکه ای وزن کمتری نسبت به انواع سایر بلوک ها دارد. هر سانتی متر مکعب از پوکه معدنی فقط 0.25 گرم وزن دارد. وزن پایین بلوک‌های پومیس به حدی است که می‌توان در نقش های گوناگون بهره‌گیری کرد. انواع مختلف بلوک سیمانی در کارخانه های تولید میشود که نمونه های آنها در سایر شهرها کمتر دیده می شود .

کاربرد پوکه معدنی

لیست قیمت بلوک سبک

شیب بندی پشت بام‌ها

شیب بندی کف طبقات ساختمان‌ها

تولید بتن سبک

تولید بلوک سبک پوکه ای (لیکا)

بلوک سبک پوکه ای

یکی دیگر از انواع بلوک سبک که در ساختمان سازی ها از آن استفاده می‌شود بلوک سبک پوکه ای معدنی است. بلوک پوکه از ترکیب آب، پوکه معدنی و سیمان ساخته می‌شود. به دلیل وجود پوکه در این نوع بلوک نام آن را بلوک پوکه معدنی قرار دادند. بلوک پوکه معدنی دارای تخلخل بسیار بالایی است که این امر موجب شده تا این بلوک بازار فروش مصالح ساختمانی را در دست خود بگیرد.

قیمت بلوک پوکه ای

به طور کلی بلوک ها به دو دسته بلوک سیمانی سنگین و بلوک سبک (بلوک پوکه ای) تقسیم بندی می شوند. کارخانه ی تولیدی ناب بلوک، انواع بلوک های سبک را از پوکه سبک معدنی بصورت دانه بندی شده تولید کرده و با قیمت مناسب در ابعاد مختلف عرضه می کند. ابعاد بلوک سبک یا بلوک پوکه ای شامل بلوک 10*20*40، بلوک 15*20*40، بلوک 20*20*40، بلوک 7*20*40، بلوک 15*20*50 می باشد. موارد کاربرد و استفاده هر یک از ابعاد بلوک های سبک (بلوک پوکه ای) متفاوت و متناسب با نیاز مشتری می باشد. چون این بلوک ها وزن سبکتری نسبت به بلوک های سنگین سیمانی دارند می توان در موارد معینی از آن ها استفاده کرد. به عنوان مثال بلوک سیمانی سبک 15*20*40 و بلوک سیمانی سبک 15*20*50 و بلوک پوکه ای سبک 20*20*40 مناسب برای اجرای دیوارها و تیغه های آپارتمان ها می باشند. قیمت بلوک پوکه ای بر اساس نوع و کاربرد و ابعاد آن تعیین می شود.

نحوه ساخت بلوک پوکه ای

نحوه ساخت بلوک پوکه ای به این شرح است که ابتدا مواد اولیه ( پوکه، سیمان،آب،مواد افزودنی بتن) توسط ایستگاه توزین مصالح و باسکول اتوماتیک دیجیتالی اندازه گیری و بوسیله دو اسکرو به یک عدد میکسر با ظرفیت میکس جمعا پنجاه متر مکعب در ساعت انتقال پیدا می کند و بعد از اختلاط، توسط نوار نقاله به داخل دستگاه منتقل می شود و بعد از پر کردن قالب همراه با پنج ویبره و پرس ۲۰۰ تنی به صورت همزمان صورت می پذیرد. سپس بلوکهای تولید شده بر روی پالت های فلزی، توسط رباتهای جمع کن و لیفتراک به اتاق بخار منتقل شده و بعد از طی زمان ۱۲ ساعت به وسیله رباط های جمع کن بر روی پالت های فلزی و چوبی چیده شده و در نهایت ،بسته بندی و تسمه کشی صورت می پذیرد و پس از تایید بخش کنترل کیفیت ،تولیدات شماره گذاری و تاریخ خورده، سپس جهت دپو و بارگیری به باند محوطه انتقال پیدا می کند.

ملات پوکه سیمان

ملات پوکه سیمان معدنی می تواند در دیوارهای غیر باربر و به عنوان تیغه کاربرد دارد. این محصول قابلیت تولید به دو شکل ماسه بادی (سنگین) و پوکه معدنی (سبک) را دارد که بسته به سلیقه مشتریان متفاوت است. پایین بودن مدول کشسان این بلوک ها به عنوان اجزای پرکننده در ساختمان های مناطق زلزله خیز، موجب افزایش دوره نوسانی ساختمان و به دیگر سخن، کاهش نیروی زلزله وارد برساختمان می گردد. از مزایای شاخص بلوک های سبک دیواری می توان بها افزایش سرعت اجرا دیوارچینی، کاهش پرت مصالح مصرفی، کاهش وزن بار مرده ساختمان به میزان ۳۰ درصد، کاهش ملات مصرفی، اجرای روکار سریع با حذف ملات گچ و خاک اشاره نمود.

دستگاه تولید بلوک سبک پوکه ای

نحوه ساخت بلوک پوکه‌ای در کارخانجات تمام اتوماتیک بدین شرح است:

بنابراین نحوه تولید بلوک توسط دستگاه تولید بلوک سبک پوکه ای تمام اتوماتیک را به طور خلاصه توضیح می‌دهیم.

در ابتدا سیمان به همراه پوکه معدنی روی تسمه‌ی نقاله وارد می‌شود.

مقدار سیمان و پوکه معدنی توسط اپراتور تنظیم می شود.

این مواد وارد میکسر می‌شود.

بعد از مخلوط و یکنواخت شدن مواد به صورت خودکار به سمت دستگاه‌های تمام اتوماتیک ثابت وارد یا تزریق می‌شود.

بعد از پرس و ویبره بلوک، روی صفحات مخصوص قرا می گیرد.

صفحاتی که بلوک سبک را روی خود حمل می‌کنند، با کمک تسمه نقاله به یک آسانسور بیست طبقه منتقل می‌شوند.

با قرار گرفتن هر یک از صفحات در هر طبقه، آسانسور به طور خودکار یک طبقه به بالا انتقال می‌یابد.

بعد از اینکه ظرفیت آسانسور تکمیل شد، آسانسور را از دستگاه جدا کرده و به سالن بخار انتقال داده می‌شود.

بعد از آن آسانسور دیگری جای آسانسور قبلی قرار داده می‌شود.

مخلوط پوکه و سیمان

برای ساخت بلوک پوکه معدنی قبل از هر چیزی باید مواد اولیه ساخت بلوک را با یکدیگر مخلوط کنید.

سپس برای اینکه این مخلوط پوکه و سیمان صاف و یکدست شود آن را به درون دستگاه میکسر انتقال می‌دهند. بعد از اینکه مواد اولیه به خوبی با یکدیگر مخلوط شدند مواد اولیه را درون قالب‌های آماده می‌ریزند.

بعد از پر شدن قالب‌ها، آن‌ها را به دستگاه بخار انتقال می‌دهند تا بلوک پوکه معدنی خشک شود.

بعد از خروج بلوک‌های پوکه معدنی از دستگاه بخار آن‌ها را دسته بندی کرده و به مراکز فروش ارسال می‌کنند.

بلوک پوکه ای سبک

بلوک پوکه ای سبک ویژگی های خاصی دارد که همین ویژگی ها جزء مزایای آن نسبت به سایر بلوک های دیگر است. دیوار چیده شده توسط این بلوکها بعنوان دیوار عایق همگن حرارتی محسوب شده و شرایط آسایش را برای ساکنین در ففصول گرم و سرد سال تامین می نماید. این محصول قابلیت تولید به دو شکل ماسه بادی (سنگین) و پوکه معدنی (سبک) را دارد که بسته به سلیقه مشتریان متفاوت است. اجرای انواع ملات و اندودهای متداول با بلوکهای سبک معدنی به دلیل بافت زبر رویه بلوک و جذب آب مناسب آن به آسانی انجام می گیرد. همچنین نزدیکی ضریب انبساط حرارتی این بلوک با ملات و همچنین افت و خزش ناچیز آن، از ایجاد ترک در ملات و اندود در دراز مدت جلوگیری می کند.

پوکه معدنی

 به علت اینکه در ساخت این بلوک از پوکه معدنی استفاده می شود وزن این بلوک نسبت به سایر بلوک ها کمتر است این سبکی نقش بسیار مهمی در سبک سازی ساختمان ها دارد علاوه بر کمتر شدن وزن ساختمان در حین وقوع زلزله به علت سبکی ساختمان ،نیروی موثر زلزله بر ساختمان کاهش می یابد.

مقاومت بلوک پوکه

از ویژگی های بارز پوکه معدنی مقاومت بالای آن در برابر فشارهای خارجی است همین ویژگی را نیز می توان در بلوک های ساخته شده با پوکه معدنی مشاهده کرد. این بلوک ها را برای ساخت ساختمان های ضد زلزله استفاده می کنند.

بلوک پوکه عایق حرارتی

از آنجایی که پوکه معدنی از بقایای آتشفشان ها است و تحت شرایط دمایی و حرارت بالایی تشکیل می شود، این سنگ معدنی نسبت به حرارت مقاومت بالایی دارد، این ویژگی  در بلوک های ساخته شده با پوکه نیز وجود دارد و این بلوک ها در برابر حرارت ،گرما و سرما عایق اند همین ویژگی سبب شده که در ساختمان های ساخته  شده با این بلوک ها هزینه انرژی نیز به طرز چشمگیری کاهش یافته است.

عایق صوتی بلوک پوکه ای

 پوکه معدنی در بافت خود تخلخل و حفره های فراوان دارد همین ویژگی باعث شده که به عنوان عایق صوتی از آن استفاده شده . این ویژگی را نیز در بلوک های پوکه ای می توان دید ، این بلوک ها سبب افت سرعت صوت شده و ساختمان را در برابر صوت عایق کرده.

مقاومت بلوک پوکه ای در برابر آتش سوزی

بلوک های پوکه ای خاصیت مقاومت پوکه در برابر حرارت وآتش را دارند از این رو در تست مقاوم سنجی این بلوک ها آنها را در برابر حرارت بالا قرار داده و در صورتی که در مدت معینی در برابر این حرارت مقاومت کنند برای عرضه به بازار و تولید انبوده وارد خط تولید می شوند.

دستگاه تولید بلوک پوکه ای

دستگاه تولید بلوک پوکه ای با تنوع در مدلهای مختلف دارای کارآیی متاوتی هستند دستگاه بلوک زنی دستی با دو نوع دستگاه بلوک زنی تک فاز و  گیربکسی یا با نام دستگاه بلوک زنی دو موتوره حرکتی شناخته هستند و راندمان آنها در مدل دستگاه بلوک زنی تکفاز تک موتوره یا همان دستگاه بلوک زن معمولی از تولید روزانه ۵۰۰ الی ۶۰۰ عدد بلوک می باشد.

دستگاه بلوک زنی در مدلهای بالاتر دستگاه بلوک زن نیمه اتومات it600bمتحرک هستند و دستگاه بلوک زنی نیمه اتوماتیک اول مدل از دستگاه  نیمه پیشرفته و میکانیزه به حساب می آید و دستگاه نیمه اتومات با تولید روزانه ۲۰۰۰ عدد بلوک در روز می باشد,دستگاه بلوک زن نیمه اتومات دارای شیر هیدرولیک سه دسته است که سه حرکت است که قالب وسنبه و حرکت خود دستگاه را در کنترول اپراطور میدهد و ملات رسانی دستگاه نیمه اتوماتیک به صورت دستی  با فرغون انجام می شود و همچنین این دستگاه باید به صورت دستی پاره زده شود تا تمام ملات بر روی قالب پخش شود و همچنین دستگاه بلوک زنی نیمه اتوماتیک دارای فرمان دستی می باشد.

دستگاه بلوک زن it 800 bدستگاه بسیار کار آمد است و کارای بهینه ای دارد چرا که این دستگاه بلوک زن ملات کش دار بدون سیلو دارا ملات کش است که می تواند عمل پارو زدن را  به صورت هیدروک انجام دهد و همچنین نیاز به تراکتور را مانند دستگاه  باکت دار را حذف می کند این دستگاه  تمام مشخصات دستگاه بلوک زنی it 700 b را دارد فقط فاقد باکت ذخیره ملات است که به راحتی با فرغون ملات گیری شود.

وزن بلوک پوکه ای

از مهمترین خواص پوکه‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- پوکه‌ها نسبت به سایر مصالح ساختمانی همچون شن و ماسه وزن مخصوص بسیار کمی دارند.

در واقع وزن بلوک پوکه ای عموماً بین ۰٫۵ الی ۱ است که کوچک‌تر از این سایزها برابر وزن مخصوص آب می‌شود. به همین علت به راحتی بر روی سطح آب شناور می‌ماند.

وزن انواع بلوک پوکه معدنی به شرح زیر است:

بلوک های پوکه معدنی سه جداره بر اساس ابعاد بین 5.5 تا 8.5 کیلوگرم وزن دارد.

بلوک های پوکه معدنی دو جداره بر اساس ابعاد بتن 3.5 تا 9 کیلوگرم وزن دارد.

ابعاد بلوک پوکه معدنی

بلوک های سیمانی سبک پوکه ای در ابعاد و سایزهای مختلف تولید می شود و همچنین به دو صورت دو جداره و سه جداره و دارای حفره های مختلف ساخته می شود شکل بلوک های تولید شده ، ابعاد و اندازه آنها و ضخامت جداره های بلوک ها به نوع قالب استفاده شده در دستگاه های بلوک زنی در کارخانه بستگی دارد.ضخامت جداره های بلوک های سبک پوکه ای از 2.2 سانتی متر تا 3 سانتی متر متغیر می باشد و عرض آنها برای دیوار چینی تیغه های 10 و  15 و  20 سانتی متری به همین صورت تولید می شود. ارتفاع بلوک های نیز معمولاً در تمام آنها ثابت می باشد و تماماً 20 سانتی متر ارتفاع دارند. طول بلوک های سبک پوکه ای در دو اندازه 40 سانتی متری و 50 سانتی متری تولید می شود. به این ترتیب برای مثال بلوک 10×20×40 سبک پوکه ای به تریب دارای 10 سانتی متر عرض 20 سانتی متر ارتفاع و 40 سانتی متر طول دارد.

بلوک طرح لیکا معدنی

انتهای بلوک های سبک طرح لیکا یا همان سبک پوکه ای به دو صورت ساخته می شود نوع اول به صورت نر و مادگی می باشد و نوع دوم به صورت دو سر مادگی تولید می شود.

۲- پوکه‌ها در برابر حرارت مقاومت بسیاری دارند.

در واقع این ماده تا دمای ۷۶۰ درجه سانتی‌گراد هیچ تغییری در حجم و شکلش روی نمی‌دهد.

نقطه ذوب این ماده‌معدنی ۱۳۴۲ درجه سانتی‌گراد است.

۳- پوکه‌ها در برابر حرارت و یا صوت، عایق هستند.

مقایسه بلوک پوکه معدنی و صنعتی

پوکه‌های با کیفیت پوکه‌هایی هستند که دارای بیشترین درجه سختی به همراه کمترین چگالی باشند. عموماً پوکه‌های معدنی دارای کیفیت بیشتری هستند. همچنین گاهی قیمت آن‌ها از پوکه‌های صنعتی بیشتر است.

کاربرد بلوك پوکه ای چیست

نحوه کار کردن با بلوک پوکه معدنی به قدری آسان است که هر شخصی بدون داشتن مهارت و دانش قبلی می‌تواند توسط بلوک پوکه معدنی دیوار چینی کند.

برای دیوار چینی توسط بلوک پوکه معدنی در ابتدا مقداری ملات بر کف زمین بریزید.

بعد از ریختن ملات کافی بلوک‌ها را روی ملات قرار دهید.

به همین شکل یک لایه بتن و یک لایه بلوک پوکه معدنی قرار دهید تا دیوار چینی به پایان برسد.

موارد استفاده از بلوک پوکه معدنی

همانطور که در قسمت بالا ذکر شد از بلوک پوکه معدنی برای دیوار چینی استفاده می‌کنند. از بلوک پوکه معدنی در ساخت دیوارهای شرکت‌ها، ادارات، منازل، باغ‌ها، رستوران‌ها و… استفاده می‌کنند.

بلوك پوکه اي قیمت

قیمت بلوک پوکه معدنی بر اساس ابعاد و جداره تعیین می شود. بلوک های سه جداره گران تر است. ابعاد نیر در قیمت تاثیر دارد. انواع بلوک معدنی موجود در بازار به شرح زیر است:

بلوک 7×20×40 دو جداره

بلوک 10×20×40 دو جداره

بلوک 15×20×40 دو جداره

بلوک 15×20×50 دو جداره

بلوک 20×20×40 دو جداره

بلوک 10×20×40 سه جداره

بلوک 15×20×40 سه جداره

بلوک 17.5×20×40 سه جداره

بلوک 20×20×40 سه جداره

بلوک 15×20×50 سه جداره

دستگاه بلوک سبک پوکه ای

بلوک پوکه ای را از مخلوط سیمان،شن، ماسه و سنگ های معدنی سبک از جمله پوکه معدنی به همراه آب متراکم کرده و سپس در دستگاه بلوک سبک پوکه ای قرار داده  وتحت شرایط خاصی این بلوک سبک ساخته می شود.این بلوک ها در ابعاد مختلف ساخته شده و در بافت خود حفره های توپر و توخالی فراوانی دارند.

قیمت دستگاه بلوک سبک پوکه ای

به طور کلی دستگاه های بلوک زن به چهار دسته مختلف تقسیم می شوند که قیمت دستگاه بلوک سبک پوکه ای بر اساس شیوه کارکرد متفاوت است:

دستگاه بلوک زنی تمام اتوماتیک

دستگاه بلوک زن نیمه اتوماتیک

دستگاه بلوک زن تمام اتوماتیک تخم گذار

دستگاه بلوک زن دستی

نحوه کارکرد این دستگاه به این شکل است که در این دستگاه ها ابتدا موادی نظیر ماسه ، سیمان و پوکه باهم ترکیب میشوند و سپس درون سینی ریخته می شوند و بعد از آن مواد درون قالب ریخته میشوند تا فضاهای خالی پر شوند ، بعد از آن دستگاه ویبره روشن شده که این کار برای پرشدن فضاهای خالی است .

قیمت بلوک پوکه ای در رامسر

با توجه به نوسانات قیمت این روزها و درخواست بالای بلوک پوکه ای در رامسر و سایر شهرهای شمالی و مرطوب کشور، پیشنهاد میکنیم برای دریافت استقعلام قیمت بلوک پوکه در رامسر با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

بلوک پوکه معدنی قروه

ایران یکی از چهار کشور تولید کننده پوکه معدنی در جهان می باشد. و اما در خود ایران شهر قروه که یکی از شهرستان های استان کردستان می باشد، پایتخت پوکه معدنی در ایران می باشد. بلوک پوکه معدنی قروه از کیفیت بسیار بالا، وزن پایین و در عین حال مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

 

 

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما