بلوک فوق سبک

بلوک فوق سبک

دسته بندی

بلوک دیواری

بلوک فوق سبک

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۵ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک فوق سبک

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۴

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

۳

location

تهران

phone

******۰۲۵۳۳

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک فوق سبک

بلوک‌های ساختمان‌سازی انواع مختلف و متفاوتی دارند؛ آن‌قدر متنوع که دستیابی به جمع‌بندی کلی و کامل در مورد آنها ، تقریبا ممکن نیست. بلوک فوق سبک تنها یک نوع از این بلوک‌هاست. اگر به دنبال یک مقایسه‌ی کامل و مختصر ، به این صفحه رسیده‌اید؛ حتما می‌دانید که تقریبا هیچ توضیح و مقایسه‌ی روشن و منسجمی در این خصوص در سایر صفحات ارائه داده نشده است! نگران نباشید! درست آمده‌اید! ما در اینجا تمامی آنچه نیاز است در مورد بلوک‌ها بدانید را جمع‌آوری کرده‌ایم و در اختیار شما قرار داده ایم. با ما همراه باشید.

بتن فوق سبک سلولی ) بلوک clc  (

با ایجاد تخلخل ( تزریق حباب های گاز ) در خمیر سیمان به وجود می آید . برای تولید بتن clc دو روش وجود دارد .

1. تولید حباب توسط عوامل شیمیایی و بر مبنای واکنشهای شیمیایی ، بلوک گازی یا بلوک هبلکس aac ( بلوک گازی aac ) ، توتکس و سیپورکس جزو این دسته از بلوک فوق سبک گازی است .

2. حباب های گازی تحت عنوان کف تولید و به دوغاب اضافه سیمان و مصالح اضافه می گردد . پرلکس یکی از بلوک های زیر مجموعه ی این نوع ساختار است .

بلوک فوق سبک تو خالی

برای سبک ساختن بلوک‌ها در ابتدا افزودنی‌هایی در مراحل تهیه به آن اضافه نمودند، این افزودنی‌ها در دو نوع معدنی و صنعتی مورد استفاده قرار گرفتند. افزودنی‌های معدنی مانند پوکه‌های معدنی که بلوک حاصل از آن به بلوک‌های پوکه معدنی مرسوم است و بلوک‌های لیکا که حاصل افزودنی‌های صنعتی هستند . بلوک فوق سبک خود در دو نوع توپر و توخالی موجود است.

بلوک فوق سبک گازی

بلوک‌ فوق سبک گازی ، نوع دیگری از بلوک‌های سبک هستند که در دو نوع AAC و NAAC تولید می‌شوند. رمز سبکی این بلوک‌ها اینست که در هنگام تولید ، واکنش‌های شیمیایی در ساخت این بلوک‌ها صورت می‌گیرد که به تولید حباب‌های هوا منجر می‌شود و پس از پایان فرایند تولید، این حباب‌ها سبکی قابل توجهی برای بلوک به ارمغان می‌آورند.

تفاوت بلوک فوق سبک ACC  و NACC

تفاوت بلوک‌های AAC و NAAC در اتوکلاو شدن آنهاست. اتوکلاو  فرایندی است که طی آن بلوک در دستگاهی با دما وفشار نامتدوال قرار می‌گیرد و واکنش‌های مربوطه در چنین شرایط استانداردی اتفاق می‌افتد. بلوک‌های NAAC اتوکلاو نشده‌اند به همین جهت میزان مقاومت آنها به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

بلوک فوق سبک فوم بتن

CLC یا فوم بتن نوع دیگری از بلوک‌های سبک گازی است که از دوغاب ماسه‌بادی و در دو نوع پلی‌استایرنی و بدون پلی‌استایرن تولید می‌شود. این نوع از بلوک که نام دیگر آن پرلکس است دارای فاق و زبانه‌ی چفت‌شونده است. این بلوک‌ها عایق مناسب صوت و حرارت هستند اما مقاومت آنها کم است.

بلوک فوق سبک اتوکلاو

بتن سبک اتوکلاو شده یا AAC (هبلکس  در راستای دستیابی به مصالح ساختمانی خاص با قابلیت هایی نظیر سبکی ، عایق حرارتی خوب ، ساختار صلب و موثر ، حمل و نقل آسان. هبلکس نام تجاری است که برای بتن هوادهی شده اتوکلاوی تولیدی در اروپا قرار داده اند.

مزایای بلوک فوق سبک

·         سبک ولی مقاوم و با دوام

·         سرعت اجرای بالا

·         عایق حرارتی مناسب

·         مقاوم در برابر آتش

·         عایق صوتی

·         مقاوم در برابر یخ زدگی

·         مقاوم در برابر زلزله

·         حمل و نقل آسان

·         سهولت در اجرا

 

انواع بلوک فوق سبک

بلوک فوق سبک معمولی، نیمه سبک و فوق سبک از انواع بلوک فوق سبک می باشد که عموما همان مورد اول بیشترین استفاده و خواهان را دارد. بلوک نیمه سبک، مخلوط پوکه به اضافه ماسه در ملات سیمان و آب است. این نوع بلوک چون وزن سنگینی نسبت به بلوک های سبک معمولی به دلیل مصرف ماسه دارد، در داخل پروژه های ساختمانی کاربردی ندارد. نیمه سبک ها به دلیل قیمت نسبتا کم، بیشتر برای حصارکشی استفاده می شود.

خرید بلوک فوق سبک

درصد استفاده از پوکه معدنی با دانه بندی عدسی در ملات بلوک فوق سبک یا خیلی سبک زیادتر از بقیه مصالح می باشد. از لحاظ وزنی این محصول، بسیار سبک است و چون از پوکه مرغوب استفاده کرده است قیمت بالاتری دارد. ساختمان سازها زیاد راغب به استفاده از بلوک های فوق سبک ساختمانی نیستند. خریداران طالب ویژگی عایق صوتی و حرارتی بالا، معمولا به سراغ خرید این بلوک ها می روند.

انواع بلوک فوق سبک

بلوک فوق سبک که در بازار یافت می شوند و مورد تایید صنعت ساختمان سازی هستند دسته بندی های متفاوتی دارند. براساس معیار های مختلفی چون نوع، ترکیبات، عایق بودن یا کاربرد سنجیده و گروه بندی شده اند. بلوک های موجود در بازار مصالح ساختمانی هم طبق این دسته بندی ها به فروش و تولید میرسند. بلوک سیمانی سبک بطور خلاصه با نام های تجاری زیر تولید و عرضه می گردد:

·         بلوک ساختمانی سبک

·         بلوک پومیس

·         بلوک فوق سبک دیواری

·         بلوک معدنی

·         بلوکبتنی سبک

·         بلوک قروه

·         بلوک هبلکس

·         بلوک پوکه ای

·         بلوک اتوکلاو

·         بلوک غیر باربر

·         بلوک فوم دار

بلوک فوق سبک

بتن سبک به دو نوع بتن سبکدانه LAC و بتن متخلخل CLC تقسیم بندی میشود . بتن سبکدانه با جایگزینی مواد سبک طبیعی و یا صنعتی از قبیل پوکه های معدنی ، پرلیت و میکا و ... تولید میشود . در ادامه با بلوک های فوق سبک موجود در بازار آشنا می شوید.

بلوک فوق سبک چیست ؟

بلوک فوق سبک به بلوک‌هایی گفته می شود که چگالی آنها حداکثر ۱۷۰۰ کیلوگرم برمتر مکعب باشد. بلوک فوق سبک از سیمان، ماسه، آب و سبک دانه های طبیعی یا صنعتی ساخته می‌شود. در صورتیکه که این بلوک ساختمانی چگالی اش بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب باشد به آنها بلوک نیمه سبک گفته می‌شود. سبک دانه های طبیعی به عنوان پوکه معدنی نظیر پوکه بستان آباد و پوکه قروهو سبک دانه های صنعتی به صورت رس منبسط شده (لیکا) و سبک دانه ها که الزامات استاندارد ملی ایران را برآورده می سازد قابل استفاده می باشد.

مزایای بلوک فوق سبک سیمانی

وزن سبک

سرعت بالا در اجرای دیوارچینی

مقاوم در برابر آتش سوزی

سطح صاف و عدم نیاز به مصالح پوششی

از لحاظ قیمت نسبت به مصالح دیگر با صرفه تر است.

معایب:

کاهش استقامت بلوک در صورت مخلوط شدن با نمک و آهک

مزایای بلوک فوق سبک سیمانی - رسی

بلوک ساختمانی پوکه صنعتی یا بلوک لیکا از مخلوط سبک دانه با سیمان و آب به دست می‌آید. واژه لیکا از معنی دانه رس سبک منبسط شده گرفته شده است، وزن بلوک‌های بتنی دانه سبک اغلب کمتر از ۱۱۰۰ کیلو گرم بر متر مکعب است دانه های لیکا از انبساط خاک رس در کوره‌های گردان با حرارتی حدود ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد بدست می آیند. سبک دانه‌های لیکا ( پوکه صنعتی لیکا ) دارای شکل تقریبا گرد و سطح زبر و ناهموارند.

مزایا:

این بلوک ها پایه سیمانی داشته و اتصال سنگ نما یا آجر با ملات سیمان ، روی سطح این بلوک به راحتی انجام می‌گیرد. توصیه می شود جهت چسباندن سنگ نما، از چسب های مخصوص استفاده شود.

میزان جذب آب در بلوک‌های لیکا ، پایین تر از ۱۱ درصد می‌باشد.

به علت لایه هوای میانی بلوک‌های لیکا ، عبور تاسیسات برقی و مکانیکی از درون دیوار ها ساده می باشد.

مزایای بلوک فوق سبک سیمانی معدنی

بلوک ساختمانی پوکه معدنی همان طور که از نامش پیداست، پوکه ای است که از معدن استخراج می‌شود و همان خاکستر مواد آتشفشانی است، پوکه معدنی در نیمه شمالی کشور به وفور یافت می‌شود که همین امر باعث قیمت مناسب آن است، دو نوع از رایج ترین پوکه‌های معدنی، پوکه معدنی قروه و پوکه معدنی تبریز است بلوک‌های پوکه ای از مخلوط این دو نوع پوکه به نسبت‌های مشخص به همراه سیمان با عیار ۳۵۰ تولید می‌شود.

بلوک فوق سبک سیمانی ماسه ریزدانه

بلوک ساختمانی پرلکس از ترکیب فوم با سیمان و ماسه ریز دانه تشکیل می‌شود. اگر قصد دارید مصالح یا لوازم ساختمانی دیگری را جایگزین آجر نمائید می‌توانید از این بلوک استفاده کنید.

بسیاری از انواع ساختمان‌های کم ارتفاع از ساختمان‌های مسکونی گرفته تا ساختمان‌های تجاری و صنعتی با بلوک سیمانی ساخته می‌شوند. این نوع بلوک معمولا با استفاده از محصولاتی مانند سیمان پرتلند و اجزای مختلف دیگری مانند سنگ، کوارتز و آب ساخته می‌شود.

 

در واقع، بلوک فوق سبک سیمانی یکی دیگر از انواع بلوک است که چگالی آنها حداکثر ۱۷۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب می‌باشد و مواد تشکیل دهنده بلوک فوق سبک سیمان، ماسه، آب و دانه های سبک طبیعی یا صنعتی است.

 

بد نیست بدانید در تولید بلوک سیمانی اگر چگالی بلوک بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب باشد به آن بلوک نیمه سبک می‌گویند.

 

مزایای بلوک سیمانی

 

اگر بلوک سیمانی به طور صحیح و اصولی ساخته شود، برای فونداسیون (پی ساختمان) و دیوارهای طبقات زیرین مناسب است زیرا آنها از بتن خالص مستحکم‌تر هستند. با استفاده از این بلوک‌ها، دیوارهای تیغه در هر خانه‌ای می‌تواند خیلی سریع ساخته شده و بالا بیایند و برای مقاومت بیشتر می‌توان حفره‌های آنها را با میله‌های تقویت کننده فولادی و بتن پر کرد.

 

بلوک سیمانی در برابر موریانه‌ها و دماهای شدید مقاوم بوده و بسته به نوع و کیفیت ساختی که دارند می‌توانند تا حدودی عایق صدا باشند. همچنین، آنها در برابر سرما و گرما نیز عایق هستند و از اینرو قادرند مصرف انرژی خانه شما را کاهش دهند. علاوه بر موارد گفته شده، قیمت بلوک سیمانی یکی از مهم‌ترین مزایای آن است که بسیار مناسب و مقرون‌به‌صرفه است و استفاده از آن باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های ساخت و ساز می‌شود.

با انواع بلوک آشنا شوید

بلوک صنعتی از ترکیب سبک دانه‌های صنعتی با سیمان و آب ساخته می‌شود. این نوع بلوک‌ها دارای جرم حجمی کمتر از ۹۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب بوده و حداقل مقاومت آنها ۳۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می‌باشد. تفاوت بلوک‌های سبک صنعتی با بلوک‌های سیمانی معمولی این است که برای داشتن خواص عایق کاری بیشتر، ضخامت جداره بلوک‌های توخالی آنها بیشتر است (چیزی در حدود ۳ سانتی متر).

انواع بلوک صنعتی

بلوک فوق سبک لیکا و بلوک فوق سبک معدنی در دامه مرور می شود:

بلوک فوق سبک لیکا یا بلوک پوکه صنعتی از ترکیب سبک دانه، سیمان و آب تولید می‌شود. واژه لیکا Leca مخفف عبارت Lightweight expanded clay aggregate است که به معنای دانه رس سبک منبسط شده است. در ساخت این بلوک‌ها، ریزدانه های طبیعی را از بتن حذف کرده که به این ترتیب محصول نهایی سبک وزن بوده و نسبت به بتن نیمه سبک تخلخل بیشتری دارد. بلوک‌های سیمانی دانه سبک اغلب دارای وزن فضایی کمتر از ۱۱۰۰ کیلوگرم بر متر مکعب هستند.

بلوک فوق سبک معدنی

بلوک فوق سبک معدنی از مخلوط کردن آب، سیمان و پوکه معدنی تولید می‌شود. پوکه معدنی همان طور که از نامش پیداست، نوعی پوکه است که از معدن استخراج می‌شود و همان خاکستر مواد آتشفشانی می‌باشد. پوکه معدنی در بخش‌های شمالی کشور به میزان زیادی وجود دارد و به همین دلیل است که این نوع بلوک‌ها قیمت مناسبی دارند. پوکه معدنی قروه و پوکه معدنی تبریز دو نمونه از رایج‌ترین پوکه‌های معدنی موجود در ایران می‌باشند.

بلوک فوق سبک صنعتی که به آن بلوک پوکه‌ای نیز می‌گویند معمولا از ترکیب سیمان عیار ۳۵۰ و این دو نوع پوکه به میزان و نسبت‌های مشخص تولید می‌شوند. این نوع بلوک با توجه به نیاز شما و نوع دیواری که قصد ساخت آن را دارید، در ابعاد و سایزهای مختلف و در دو نوع سه جداره و چهارجداره تولید و به بازار عرضه می شوند.

از مزایای بلوک معدنی می‌توان به کاهش وزن ساختمان و عایق صوتی و حرارتی بودن آن اشاره کرد. این بلوک‌ها دارای دو نوع توپر و سوراخ دار هستند.

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما