بلوک سیپورکس

دسته بندی

بلوک دیواری

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

بلوک سیپورکس

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۶ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک سیپورکس


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

بلوک سیپورکس


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

هبلکس کویر
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


بلوک سیپورکس

بلوک سیپورکس در حقیقت همان بلوک هبلکس است . این بتن هم‌اکنون در اروپا و آمریکا به نام های تجاری HEBEL , YTONG یا Siporex ارائه می‌شود و در ساخت و ساز نیز بسیار از آن استفاده می‌شود. این بتن در صنعت ساختمان‌سازی به هبلکس یا همان سیپورکس و آران لکس معروف است.

بلوک سیپورکس به صورت اتوکلاو شده و غیر اتوکلاو شده به فروش میرسد اما مد نظر ما مدل اتوکلاو شده آن است . این بلوک ها دارای مقاومت بسیار بیشتری نسبتبه بلوک لیکا دارد . دلیل این مقامت هم چیزی جز استفاده از بهترین سیمان و اتوکلاو نمودن بلوک نیست . از جمله مزایای دیگر این بلوک ها عبارت است از :مقامت در برابر عبور صدا – مقامت در برابر ورود و خروج گرما و سرما – مقامت در برابر حرارت حتی حرارت ها بسیار بالا – وزن سبک که منجر بهمقاومت در برابر زلزله میشود – مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت هوا – مقاومت در برابر الکترسیته و همچنین این بلوک ها از تجمع حشرات مزاحم در کنار بلوک ها جلوگیری میکند .

سیپورکس

در مرحله­‌ی ابتدایی تولید بلوک سیپورکس، سیلیس (سیلیسیم دی اکسید یا سیلیس با فرمول شیمیایی SiO ، فراوان‌ترین ترکیب اکسیدی موجود در پوسته زمین) و آب را در دوغاب­‌های بزرگ مخلوط ، ساختاری گِل‌مانند را تولید می‌­کنند سپس آهک و سیمان خشک را به آن می­‌افزایند. غلظت ماده­‌ی حاصله باید مناسب باشد؛ نه خیلی خشک و نه رقیق. (همگی مواد مورد استفاده طبیعی و معدنی و تجدید پذیر هستند.)

مرحله­‌ی بعدی  تولید بلوک سیپورکس مرحله ‌ ی قالب  ‌گیری است. قالب­‌ها را تا نیمه از ماده، پر، و سپس هوادهی می­‌کنند. در این قسمت فعل و انفعالات شیمیاییِ به­‌وجود­آمده به تولید حباب­‌های هوا، درون ترکیب می­‌انجامد. در این مرحله لازم است با استفاده از تجهیزات و مراقبت‌های تخصصی ، از صعود حباب‌ها به سطح مایع جلوگیری شود. این فرآیند در دمای C°70  رخ می­‌دهد. سپس قالب­‌ها را برای برش در اندازه­‌های دلخواه، به بخش دیگری منتقل می‌­کنند.

دمای C ° 200 و فشار 12 اتمسفر، شرایط لازم و حیاتی در مرحله­‌ی سوم تولید بلوک­‌های سیپورکس است. با رعایت این عوامل و کنترل کیفیت ، محصولی ایمن، محکم و عایق تولید خواهد شد. در ادامه اتوکلاو صورت خواهد گرفت.

سیپورکس یا هبلکس چیست         

بلوک سیپورکس نام دیگری از بلوک سبک هبلکس است که در میان جوامع مختلف شناخته شده است . بلوک سبک بتنی هوادار اتوکلاو شده یا بتن هوادار اتوکلاوی همان بتن گازی سبک یا متخلخل می‌باشد. این نام برای بتن هوادار تولید شده در اروپا در نظر گرفته شده است. در سال ۱۹۲۴ میلادی توسط مهندس آرشیتکت سوئدی اختراع و به جامعه مهندسین معرفی گردید.

ساخت این محصول به روش اختلاط و پخت مواد اولیه انجام می‌گیرد. یک مهندس آرشیتکت سوئدی به نام Johan Axel Erikson پس از آزمایشهای متعدد، دریافت که اگر عمل آوری این مواد در حرارت و فشار زیاد انجام شود، یک محصول بتنی متخلخل با مقاومت بسیار بالا به دست می‌آید که به علت وجود حباب‌های گاز در آن، نوعی عایق خوب نیز محسوب می‌شود.

این محصول پس از تغییراتی در فرمولاسیون Autoclaved Aerated Concrete و به اختصار AAC نام گرفت.

در حدود ۱۹۴۳ آلمانی‌ها نیز از این تکنولوژی استفاده کرده و AAC را تحت نام‌های تجاری مختلف تولید کردند. همگام با سوئد و آلمان، انگلستان نیز خاکستر را جایگزین سیلیس کرده و مدت زیادی است که بلوک AAC تولید شده را در صنعت ساختمان استفاده می‌کنند.

در حال حاضر، با تغییرات کوچک در فرمولاسیون و فرآیند مربوط به AAC، تغییرات چشمگیری در ساختار آن فراهم آمده و این تغییرات موجب تقویت ویژگی‌های فیزیکی و مکانیکی AAC نیز شده است. در سال های اخیر بیش از ۴۵۰ تولیدکننده در ۴۱ کشور جهان بلوک AAC را تولید و به بازار عرضه می‌کنند.

سیپورکس مصالح ساختمانی

اگر نام بلوک هبلکس را شنیده باشید میتوان گفت بلوک سیپورکس همان بلوک هبلکس است با همان مواد ! فروش بلوک سیپورکس به دو صورت اتوکلاو شده و غیر اتو کلاو شده می باشد مقاومت بلوک سیپروکس نسبت به بلوک سبک لیکا از ویژگی ها و مزیت های بارز آن است  بلوک سیپورکس  مزایای زیادی دارد که از مهم ترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد :

ü      مقاومت بالای آن در برابر عبور دادن صدا

ü      مقاومت بالا در برابر وارد یا خارج شدن گرما

ü      مقاومت بالا در برابر  حرارت زیاد

ü      وزن بسیار سبک و داشتن مقاومت بالا در برابر زلزله

ü      مقاومت بسیار بالا در برابر رطوبت

ü      مقاومت بالا در برابر نیروی الکتریسیته

سیپورکس ساوجبلاغ

خبرها از راه اندازی دوباره ی تولیدی بلوک سیپورکس و آغاز به کار این شرکت بعد از 17 سال رکود با دو خط تولید محصولات بتن سبک با نام های تجاری سپورکس و ایتونگ و با تولید ۸ نوع محصول ساختمانی در شهرستان ساوجبلاغ خبر داد. کارخانه سیپورکس درگذشته به عنوان بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات سبک بتنی در کشور بود که با تغییر و بازسازی سیستم خطوط تولید بار دیگر این رتبه را به خود اختصاص داده است.

سیپورکس چیست

از لحاظ روش توليد مي‌توان انواع بتن سبك را به دو نوع بتن سبك‌دانه يا LAC و بتن متخلخل يا CLC تقسيم‌بندي نمود. بلوک سیپورکس در دسته انواع بتن گازی قرار میگیرید.

بتن سبك سلولي CLC با ايجاد تخلخل (حبابهاي گاز) در خمير سيمان بدست خواهد آمد. به اين منظور از دو روش استفاده مي‌شود. در يك روش توليد حباب توسط عوامل شيميايي و بر مبناي واكنش‌هاي شيميايي مانند واكنش پودر آلومينيوم با آهك صورت مي‌گيرد.

اين نوع از بتن‌هاي سبك را بتن سبك گازي گويند كه بلوک سبک هبلكس (Hebelex)، توتكس (Totex) و سيپوركس (Silic Pore Expansion   )جزو اين دسته از بتن‌هاي سبك مي‌باشند.

در نوع دوم حباب‌هاي گازي تحت عنوان كف به صورت مكانيكي و در تجهيزاتي به نام فوم ژنراتور (كف‌ساز) توليد و سپس به دوغاب سيمان و مصالح در ميكسر اضافه مي‌گردد. ممكن است توليد كف همزمان در ميكسر نيز انجام شود.

قیمت سیپورکس

قیمت بلوک سیپورکس در سایز ها مختلف هیچ تفاوتی ندارد یعنی اگر قیمت x برای سایز 10 باشد . قیمت سایز 20 نیز به مقدار x میباشد پس هیچ هزینه ندارد . اما برای سایز های سفارشی به دلیل تغیر خط برش و تغیرات مورد نیاز در تولید ممکن است قیمت ها تغیر پیدا کند. معمولا بلوک درجه یک قیمت بالاتری نسبت به بلوک های درجه دو دارد. بلوک درجه دو را با قیمت کمتری به فروش می رسد. و در قدم بعد باید متراژ مترمربع را به مترمکعب تبدیل کنید .

خرید بلوک سیپورکس

جهت خرید سیپورکس اولین قدم این است که یک کارخانه معتبر تولید سیپورکس یا همان هبلکس را پیدا کنیم این کارخانه باید ویژگی های خاصی داشته باشد. مثلا بلوک درجه یک را از بلوک های درجه دو جدا کند و هرکدام را با قیمت متفاوت به فروش برساند . (تفاوت بلوک درجه یک و دو در این است که بلوک درجه یک باید تمام بلوک ها دقیقا همان سایزی باشد.

شرکت سیپورکس

بلوک سبک AAC سیپورکس، تحت لیسانس شرکت آلمانی 7stein GmbH می باشد. شرکویت بلوک سیپورکس با رعایت استانداردهای صنعت ساخت و ساز اروپا و با بالاترین کیفیت ممکن، در امر واردات و صادرات محصولات و ارائه ی آن به تمامی نقاط ایران پیشرو است. همراهی با مشتریان تا تمامی عملیات اجرائی و ارائه گواهینامه اجرا با تایید شرکت آلمانی 7Stein GbmH از خدمات منحصر به فرد این شرکت می باشد.

قیمت بلوک سیپورکس

بلوک سیپورکس به صورت هرمترمعکب به فروش میرسد . اگر قصد دارید تا خودتان متراژ مترمربع را به مترمکعب تبدیل کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که  سایز بلوک که قصد سفارش دارید در تعین متراژ بسیار تاثیر گذار است . مثلا اگر شما 10 مترمربع دیوار چینی دارید اگر از بلوک با سایز 10 استفاده کنید نیاز دارید. تا یک مترمکعب بلوک خرید کنید اما اگر بخواهید با بلوک سایز 20 اجرا کنید شما باید 2 مترمکعب بلوک خرید کنید. پس نتیجه میگیریم که هرمترمکعب بلوک سایز 10 برابر با 10 مترمربع .  هرمترمکعب بلوک 15 برابر است با تقریبا 7.5 مترمربع دیوار و هر مترمکعب بلوک 20 برابر است با 5 مترمربع دیوار.

تفاوت بلوک هبلکس و سیپورکس

همانطور که گفته شد این دو نام مربوط به یک نوع از بلوک ساختمانی میباشد. که در اصل یک نوع بلوک با مواد اولیه یکسان  و روش ساخت ( روش تولید ) . یکسان میباشد پس بنابراین این نام ها فقط برند های تولیدی برای کارخانه جات سیپورکس (هبلکس ) است و برای فروش از نام های مختلف استفاده میکنند این بلوک ها دارای برند های مختلف میباشد.

اشخاص مختلف این بلوک ها را با نام های مختلف مثل هبلکس – سیپورکس – بلوک سبک – بلوک AAC – بلوک اتوکلاو شده – بلوک عایق – بلوک هبلکس – بلوک سیپورکس – بلوک سفید و غیره …. میشناسند. و از آن استفاده میکنند که این عمر باعث میشود تا افراد فکر کنند که این بلوک ها متفاوت است و برای انتخاب این بلوک دچار سردرگمی شوند و نتوانند انتخاب کنند که از کدام بلوک استفاده کننده . نتیجه کلی که میتوان گرفت این است که هبلکس و سیپورکس هر دو یک محصول است با نام های مختلف

مشخصات بلوک سیپورکس

بلوک سیپروکس در واقع نوعی بتن گازی است که بسته به جنس آهک و سلیس برای ساخت هر متر معکب از حدود۲۰۰ kg سیمان +۳۵۰kg  ماسه سیلسی ریز+۱۰۰kg  پودر آلومینیوم و مقداری از افزونه های دیگر. نسل جدید بلوک سیپورکس را بلوک هبلکس می گویند .بلوک های سیپورکس و هبلکس تنها تفاوتشان در نام و برندینگ آنها است و در تمام موارد مورد استفاده و ساختار دقیقا مشابه هم می باشند

معایب بلوک گازی

مضرات اصلی بلوک بدون هوا ( autoclaved ) - بلوک سیپورکس  - در زیر لیست شده‌است.

هزینه تولید برای هر واحد برای ACC بالاتر از بتن معمولی است.

تعداد تولید کننده محدود است. بنابراین، هزینه در مکان‌هایی بسیار دورتر از تولید کننده افزایش می‌یابد وباید مسافت زیادی را طی کند.

آن به اندازه بلوک معمولی قوی نیست.

تعداد کمی از پیمانکاران که با بتون بدون هوا ( autoclaved ) آشنا هستند.

ساخت با بلوک بدون هوا، - بلوک سیپورکس - ممکن است به مجوز ویژه‌ای نیاز داشته باشد.

قیمت دیوار سیپورکس

در نگاه اول شاید تهیه بلوک سیپورکس هزینه بیشتری نسبت به دیگر مصالح به دنبال داشته باشد اما باید نکاتی را در مورد این بلوک به شما بگوییم. این نوع بلوک به راحتی نصب می‌شود و زمان و نیروی کار کمتری برای استفاده از آن در ساخت و ساز نیاز است. از سوی دیگر بلوک سبک سیپورکس به راحتی قابل برش است و  توپر بودن و خراش پذیری آن سهولت در نصب در و پنجره و عملیات برق کشی و سیم کشی ساختمان را به دنبال دارد. در نتیجه همه این موارد، دستمزد کارگران کاهش می‌یابد و در مدت زمان کمتری کارهای اجرایی به اتمام می‌رسد.

بلوک سیمانی سیپورکس

بلوک سبک سیپورکس را می‌توان یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی در دنیا دانست چرا که مزایای آن می‌تواند هر ساختمان‌سازی را برای به کار بردن این نوع بلوک قانع کند. در اینجا مهم ترین مزایای  بلوک سبک سیپورکس را برای‌تان بیان می‌کنیم تا بیشتر با ویژگی‌های این بلوک پرطرفدار و مرغوب آشنا شوید:

این نوع بلوک یک عایق حرارتی عالی محسوب می شود و استفاده از آن تاثیر بسیار چشمگیری در کاهش مصرف انرژی را به دنبال خواهد داشت. بنابراین برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و در جهت رعايت مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، توصیه می‌شود از بلوک سیپورکس استفاده کنید.

بلوک سبک سیپورکس وزن بسیار پایینی دارد و میزان مصرف آهن‌آلات ، میلگرد و بتون در ساخت و ساز را نیز به کمترین حد ممکن می‌رساند. حذف گچ و خاک و ملات ماسه و سیمان در این بلوک‌ها، موجب شده تا بار مرده‌ ساختمان کاهش یابد. بنابراین مشخص است که استفاده از آن باعث کاهش وزن کلی ساختمان خواهد شد.

سبکی مصالح موجب افزایش مقاومت مصالح می‌شود؛ بنابراین با استفاده از این بلوک سبک سیپورکس، می‌توانید مقاومت ساختمان را در برابر زلزله افزایش دهید.

مزیت بلوک سبک سیپورکس

موارد زیر را می توان مزایای بلوک سیپورکس دانست:

ü      مقاومت در برابر جذب آب و رطوبت:

به دلیل اینکه بلوک سبک سیپورکس بسیار متخلخل است و منافذ زیادی دارد، شکاف‌های ریز و درزها به حداقل ممکن می‌رسند و همین مساله موجب مقاومت بلوک سیپورکس در برابر نفوذ باران و رطوبت می‌شود.

ü      عایق صدا:

سروصدای شهر مانند عبور وسایل نقلیه و عبور و مرور در خیابان، آرامش محیط داخلی ساختمان‌ها را بر هم می‌زند اما استفاده از بلوک سیپورکس به شما این اطمینان را می‌دهد که این آرامش هیچ وقت به هم نمی‌خورد. ساختار مولکولی و نحوه پخش حباب‌های هوا باعث شده تا سیپورکس یکی از مصالح خوب ساختمان برای عایق سازی در برابر صدا باشد. این بلوک‌ها مانند یک عایق صدا عمل می‌کنند و محیطی آرام را در داخل ساختمان به وجود می‌آورند.

ü      مقاومت در برابر آتش:

در ساخت بلوک‌های  سیپورکس از سیلیس استفاده می‌شود که دمای ذوب بسیار بالایی دارد. به کار بردن این ماده باعث شده تا محصول به دست آمده حرارت را به کندی انتقال دهد و به نوعی نسوز باشد و مقاومت خوبی در برابر آتش از خود نشان دهد.

 

ü      نفودناپذیر در برابر حشرات موذی:

نکته جالبی که در مورد این نوع بلوک‌ها وجود دارد این است که ترکیبات به کار رفته در آنها حشرات موذی مانند موریانه‌ها را دور نگه می‌دارد. بنابراین بلوک‌های سبک سیپورکس سدی در برابر حشرات موذی به حساب می‌آیند و خیال‌تان را از این جهت راحت می‌کنند.

ü      ماندگاری:

بلوک‌های سیپورک فاسد نمی‌شوند چرا که  بر پايه مواد غيرآلی هستند و امکان رشد کپک و يا ميکروارگانيزم‌های دیگر در بافت آن وجود ندارد.

ü      سازگاری با محيط زیست :

بر اساس بررسی‌های انجام شده، بلوک سیپورکس علاوه بر صرفه اقتصادی، آسیبی به محیط زیست وارد نمی‌کند و به دلیل عدم تولید زباله و مواد آلاینده و عدم استفاده از سوخت فسیلی در فرآیند تولید، ضرری برای محیط زیست ندارد. از این رو بلوک‌های سیپورکس را دوستدار محیط زیست و مصالحی پایدار می‌دانند.

خرید بلوک سیپورکس

بهترین انتخاب مصالح برای شما، مصالحی است که  هم نیازهای شما را برطرف کند و هم صرفه‌جویی اقتصادی را به همراه آورد و مزایایی غیر قابل چشم‌پوشی داشته باشد. سیپورکس همان بهترین انتخاب است چرا که باعث صرفه‌جویی در بسیاری از هزینه‌های جانبی می‌شود و استفاده از آن کیفیت ساختمان را تا حد بسیار زیادی بالا می‌برد.

بلوک کیبکس چیست

نام دیگری که برای بتن سبک به کار می برند و از برند آن گرفته شده همانند بلوک سیپورکس و هبلکس، بلوک کیبکس است. کیبکس نوعی بلوک سبک است که با فرمولی بسیار ساده ساخته میشود و میتواند در اندازه‌های متفاوت برای مصارف ساختمانی متفاوت استفاده شود. کارخانجات مورد تایید و معتبر، کیبکس یا همان بلوک هبلکس را از موادی همچون ماسه، سیمان، آهک، گچ و پودر آلمینویم و موادی دیگر برای هوادهی میسازند. از جمله ویژگی های بارز بلوک کیبکس نسبت به ساختمان های سنتی با آجرهای نسوز قدیمی این است که این بلوک بسیار مقاوم و آکوستیک بوده و نوعی عایق صوت است.

نظرات کاربران