بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی سبک

دسته بندی

بلوک دیواری

بلوک سیمانی سبک

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۸ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
شهر

filterفیلتر کردن پیشنهادات


بلوک سیمانی سبک

فروشندهمحلشماره تماس

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۵

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۲

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۳

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۴۶

۳

location

مشهد

phone

******۰۵۱۳۶

۳

location

اصفهان

phone

******۰۳۱۳۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی سبک به بلوک هایی گفته می شود که در ساخت آن از پوکه های طبیعی، معدنی، الیاف و ... استفاده می گردد. برخی از بلوک های سبک نیز از تزریق هوا به بتن آنها تولید می شوند. امروزه سبک سازی ساختمان برای افزایش استحکام سازه در برابر نیروی زلزله مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از بلوک سبک سیمانی ، یکی از روش های دستیابی به این هدف می باشد.

بر اساس مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان، جرم مخصوص خشک ظاهری بلوک سیمانی سبک باید کمتر از ۱۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب باشد. به بلوک های سیمانی که جرم مخصوص خشک ظاهری آنها بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب باشد، بلوک سیمانی نیمه سبک گفته می شود.

 

بلوک سیمانی سبک

 بلوک سیمانی سبک

 

انواع بلوک سیمانی سبک در تهران

این بلوک دارای انواع فوم دار، الیافی، اسفنجی، هبلکس، لیکا و ... می باشد. وزن بلوک سیمانی سبک با توجه به نوع آن متفاوت است. در ساخت بلوک های لیکا از سنگدانه های لیکا که وزن بسیار کمی دارند استفاده می شود. این بلوک علاوه بر سبک بودن دارای ویژگی هایی همچون مقاومت در برابر آتش و مواد شیمیایی، ضریب انتقال حرارتی پایین و مقاومت در برابر انبساط و انقباض می باشد. بلوک هبلکس نوعی بلوک سیمانی سبک است که به وسیله حباب های هوا متخلخل شده است. این بلوک ها قابلیت برش خوردن داشته و موجب تسهیل عملیات لوله گذاری و سیم کشی می شوند..

بر اساس نوع کاربرد نیز می توان این بلوک ها را به انواع دیواری و تیغه تقسیم بندی کرد. بلوک های سیمانی سبک معمولا در عرض های مختلفی همچون، ۷، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۵ و ۲۰ سانتی و در طول های ۴۰ و ۵۰ سانتی تولید می شوند.

 

قیمت بلوک سیمانی سبک

 بلوک هبلکس

 

بلوک سیمانی فوم دار

این بلوک ها از جداره های سبک سیمانی در طرفین و لایه فوم (پلی استایرن) کندسوز در وسط جداره ها ساخته می شوند. بلوک سیمانی سبک فوم دار دارای ویژگی هایی همچون کاهش آلودگی های صوتی، سبک بودن، مقاومت در برابر رطوبت، عایق حرارتی بودن و صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد.

از این بلوک ها در ساخت دیوارهای غیرباربر استفاده می گردد. بلوک سیمانی فوم دار را می توان به راحتی برش داد و در صورت نیاز به ابعاد کوچکتر، از آن استفاده کرد.

 

بلوک سبک سیمانی

 بلوک سیمانی فوم دار

 

بلوک سیمانی سبک اسفنجی

دلیل نام گذاری این بلوک ها، شکل ظاهری آنها است. بلوک اسفنجی یا CLC (Cellular Lightweight Concrete Block) میزان جذب آب پایین تری نسبت به سایر انواع دارد. بلوک سیمانی سبک اسفنجی که به بلوک سلولی نیز شناخته می شوند، نوعی بتن سبک متخلخل است. تخلخل بلوک CLC با استفاده از یک ماده افزودنی کف ساز و یا در اثر یک فرآیند شیمیایی که منجر به تشکیل گاز در بتن بدون فرآیند اتوکلاو می گردد، ایجاد می شود. این عمل حجیم شدن بلوک و کاهش وزن آن را در پی دارد.

از نظر رده مقاومت می توان آنها را به چهار دسته با مقاومت های ۲، ۲/۵، ۳/۵ و ۶/۵ مگاپاسکال تقسیم کرد. جرم حجمی بلوک سیمانی سبک اسفنجی بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب می باشد. این بلوک ها جزو سبک ترین نوع بلوک سیمانی هستند. بلوک اسفنجی خاصیت عایق بندی بالایی دارد. از دیگر ویژگی های این بلوک ساختمانی سبک می توان به ضد حریق بودن، مقاومت در برابر رطوبت، سازگاری با محیط زیست و سرعت بالای اجرا اشاره کرد. بلوک CLC قابلیت استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف را دارند.

 

بلوک سیمانی سبک

 بلوک اسفنجی

 

بلوک سبک سیمانی الیافی

این نوع بلوک ساختمانی سبک با استفاده از الیاف مخصوص همچون پلی پروپیلن، مسلح می شوند. الیاف مورد استفاده در ساخت آنها هم باعث سبک شدن و هم موجب افزایش استحکام بلوک می گردد. علاوه بر این، استفاده از الیاف، افزایش مقاومت برشی بلوک را در پی دارد.

 

مزایای بلوک سیمانی سبک

بلوک سبک سیمانی موجب کاهش مصرف سیمان می گردد. این امر کاهش اثرات مخرب محیط زیستی را در پی دارد. این بلوک سبب کاهش بار مرده ساختمان و بهبود عملکرد سازه در برابر زلزله می شود. مزیت دیگر استفاده از بلوک سیمانی سبک ، افزایش سرعت ساخت و ساز و سهولت استفاده از آن می باشد.

 

تولید بلوک سیمانی سبک

بلوک ساختمانی سبک سه جداره

 

قیمت بلوک سیمانی سبک

قیمت بلوک سیمانی سبک در درجه اول وابسته به نوع آن می باشد. این بلوک ها در انواع دوجداره و سه جداره تولید و عرضه می شوند که بر این اساس قیمت آنها با یکدیگر متفاوت است. به طور معمول، قیمت بلوک سبک سیمانی سه جداره بیشتر از نوع دو جداره آن می باشد. عامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت بلوک سیمانی سبک ، ابعاد آن است.

همچنین قیمت سیمان و پوکه های مورد استفاده در ساخت آن، نیز بر قیمت بلوک سبک سیمانی موثر است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت این بلوک می توان به برند تولیدی و درجه کیفی آن اشاره کرد. هر چه درجه کیفیت مصالح مصرفی در تولید بلوک سیمانی سبک بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

بلوک سیمانی سبک در تهران، بلوک سیمانی سبک در تهران - آفتاب، بلوک سیمانی سبک در تهران - بومهن، بلوک سیمانی سبک در تهران - پردیس، بلوک سیمانی سبک در تهران - کن، بلوک سیمانی سبک در اسلام شهر، بلوک سیمانی سبک در اسلام شهر - چهاردانگه، بلوک سیمانی سبک در پاکدشت، بلوک سیمانی سبک در پاکدشت - شریف آباد، بلوک سیمانی سبک در دماوند، بلوک سیمانی سبک در دماوند - رودهن، بلوک سیمانی سبک در رباط کریم، بلوک سیمانی سبک در رباط کریم - بوستان، بلوک سیمانی سبک در رباط کریم - پرند، بلوک سیمانی سبک در رباط کریم - صالح آباد، بلوک سیمانی سبک در رباط کریم - گلستان، بلوک سیمانی سبک در رباط کریم - نصیرآباد، بلوک سیمانی سبک در ری، بلوک سیمانی سبک در ری - حسن آباد، بلوک سیمانی سبک در ری - خاوران، بلوک سیمانی سبک در ری - کهریزک، بلوک سیمانی سبک در شهریار، بلوک سیمانی سبک در شهریار - اندیشه، بلوک سیمانی سبک در فيروزکوه، بلوک سیمانی سبک در فيروزکوه - ارجمند، بلوک سیمانی سبک در قدس، بلوک سیمانی سبک در لواسان، بلوک سیمانی سبک در لواسان - فشم، بلوک سیمانی سبک در ملارد، بلوک سیمانی سبک در ملارد - صفا دشت، بلوک سیمانی سبک در ورامین، بلوک سیمانی سبک در ورامین - پیشوا، بلوک سیمانی سبک در ورامین - جوادآباد، بلوک سیمانی سبک در ورامین - قرچک.

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما