بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی سبک

دسته بندی
بلوک دیواری
تعداد ارائه دهنده ها
۱ ارائه دهنده
توضیحات قیمت
قیمت بلوک سیمانی سبک به کیفیت مواد اولیه، مراحل ساخت و تولید بلوک سبک ، ابعاد و وزن بلوک ها وابسته است. انواع بلوک سیمانی سبک اسفنجی، الیاف دار، فوم دار و ... با مناسب ترین قیمت ها در عمران مدرن ارائه می شود. مهم ترین مزیت بلوک سبک سیمانی نسبت به سایر بلوک ها، صرفه جویی در هزینه ها و کاهش زمان اجرا می باشد.
intro
comment
bookmark
share
شهر
شهر را مشخص کنید

بلوک سیمانی سبک

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

بلوک سیمانی سبک

بلوک سیمانی سبک به بلوک هایی گفته می شود که در ساخت آن از پوکه های طبیعی، معدنی، الیاف و ... استفاده می گردد. برخی از بلوک های سبک نیز از تزریق هوا به بتن آنها تولید می شوند. امروزه سبک سازی ساختمان برای افزایش استحکام سازه در برابر نیروی زلزله مورد توجه قرار گرفته است. استفاده از بلوک سبک سیمانی ، یکی از روش های دستیابی به این هدف می باشد. بر اساس مبحث پنجم مقررات ملی ساختمان، جرم مخصوص خشک ظاهری بلوک سیمانی سبک باید کمتر از ۱۷۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب باشد. به بلوک های سیمانی که جرم مخصوص خشک ظاهری آنها بین ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب باشد، بلوک سیمانی نیمه سبک گفته می شود.

 

بلوک سیمانی سبک
بلوک سیمانی سبک

 

قیمت بلوک سیمانی سبک

قیمت بلوک سیمانی سبک در درجه اول وابسته به نوع آن می باشد. این بلوک ها در انواع دوجداره و سه جداره تولید و عرضه می شوند که بر این اساس قیمت آنها با یکدیگر متفاوت است. به طور معمول، قیمت بلوک سبک سیمانی سه جداره بیشتر از نوع دو جداره آن می باشد. عامل دیگر تاثیرگذار بر قیمت بلوک سیمانی سبک ، ابعاد آن است. همچنین قیمت سیمان و پوکه های مورد استفاده در ساخت آن، نیز بر قیمت بلوک سبک سیمانی موثر است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت این بلوک می توان به برند تولیدی و درجه کیفی آن اشاره کرد. هر چه درجه کیفیت مصالح مصرفی در تولید بلوک سیمانی سبک بیشتر باشد، قیمت آن نیز بیشتر خواهد بود.

 

بلوک سبک سیمانی
انواع بلوک سیمانی سبک چندجداره

 

در یک دسته بندی کلی قیمت بلوک سیمانی سبک به مراحل تولید و ساخت بلوک سیمانی سبک و کیفیت متریال اولیه آن، وزن بلوك سيماني سبك و انواع آن از لحاظ ابعاد و تعداد جداره ها بستگی دارد. از دیگر عوامل موثر بر قیمت بلوک سیمانی سبک می توان به هزینه های جابجایی و حمل آن تا محل اشاره نمود.پیش از خرید بلوک سبک سیمانی باید با مراحل تولید آن و نوع مواد اولیه مورد استفاده در ساخت بلوک سیمانی سبک آشنا شده و سپس بر اساس نیاز خود تصمیم به خرید هر کدام از انواع بلوک سیمانی سبک بگیرید.

 

انواع بلوک سیمانی سبک

بلوک سبک سیمانی دارای انواع فوم دار، الیافی، اسفنجی، هبلکس، لیکا و ... می باشد. وزن بلوک سیمانی سبک با توجه به نوع آن متفاوت است. در ساخت بلوک های سیمانی سبک از نوع لیکا از سنگدانه های لیکا که وزن بسیار کمی دارند استفاده می شود. این بلوک ساختمانی سبک علاوه بر سبک بودن دارای ویژگی هایی همچون مقاومت در برابر آتش و مواد شیمیایی، ضریب انتقال حرارتی پایین و مقاومت در برابر انبساط و انقباض می باشد.

 

بلوک ساختمانی سبک
دیوار ساخته شده با بلوک های سیمانی سبک

 

بلوک هبلکس یکی از انواع بلوک سیمانی سبک است که به وسیله حباب های هوا متخلخل شده است. این بلوک ها قابلیت برش خوردن داشته و موجب تسهیل عملیات لوله گذاری و سیم کشی می شوند. بر اساس نوع کاربرد نیز می توان این بلوک سبک سیمانی را به انواع دیواری و تیغه تقسیم بندی کرد. بلوک های سیمانی سبک معمولا در عرض های مختلفی همچون، ۷، ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۵ و ۲۰ سانتی و در طول های ۴۰ و ۵۰ سانتی تولید می شوند.

 

بلوک ساختمانی سبک
بلوک هبلکس

 

 

انواع بلوک سیمانی فوم دار

انواع بلوک سیمانی سبک فوم دار از جداره های سبک سیمانی در طرفین و لایه فوم (پلی استایرن) کندسوز در وسط جداره ها ساخته می شوند. از مزایای تولید بلوک سیمانی سبک فوم دار می توان به کاهش آلودگی های صوتی، سبک بودن، مقاومت در برابر رطوبت، عایق حرارتی بودن و صرفه جویی در مصرف انرژی اشاره کرد. بلوک سبک سیمانی برای ساخت دیوارهای غیرباربر مورد استفاده قرار می گیرد. بلوك سيماني سبك فوم دار را می توان به راحتی برش داد و در صورت نیاز به ابعاد کوچک تر، از آن استفاده کرد. در ساخت این نوع بلوک سیمانی سبک قیمت فوم ها نیز می تواند بر برآورد قیمت بلوک سیمانی سبک تاثیر گذار باشد.

 

بلوک سبک سیمانی
 بلوک سیمانی فوم دار

 

 

انواع بلوک سیمانی سبک اسفنجی

دلیل نام گذاری این بلوک ها، شکل ظاهری آنها است. بلوک اسفنجی یا CLC (Cellular Lightweight Concrete Block) میزان جذب آب پایین تری نسبت به سایر انواع دارد. بلوک سیمانی سبک اسفنجی که به بلوک سلولی نیز شناخته می شوند، نوعی بتن سبک متخلخل است. تخلخل بلوک CLC با استفاده از یک ماده افزودنی کف ساز و یا در اثر یک فرآیند شیمیایی که منجر به تشکیل گاز در بتن بدون فرآیند اتوکلاو می گردد، ایجاد می شود. این عمل حجیم شدن بلوک و کاهش وزن آن را در پی دارد.

 

بلوک سبک سیمانی
انواع بلوک های سیمانی سبک ساختمانی

 

بلوک سیمانی سبک اسفنجی از نظر رده مقاومت به چهار دسته با مقاومت های ۲، ۲/۵، ۳/۵ و ۶/۵ مگاپاسکال تقسیم می شود. جرم حجمی بلوک سیمانی سبک اسفنجی بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ کیلوگرم بر مترمکعب می باشد. وزن بلوک سیمانی سبک اسفنجی در مقایسه با دیگر انواع بلوک ها بسیار کمتر می باشد. بلوک ساختمانی سبک اسفنجی خاصیت عایق بندی بالایی دارد. از دیگر ویژگی های این بلوک ساختمانی سبک می توان به ضد حریق بودن، مقاومت در برابر رطوبت، سازگاری با محیط زیست و سرعت بالای اجرا اشاره کرد. بلوك سيماني سبك اسفنجی قابلیت استفاده در شرایط آب و هوایی مختلف را دارند.

 

بلوک سیمانی سبک
 بلوک اسفنجی

 

انواع بلوک سبک سیمانی الیافی

این نوع بلوک ساختمانی سبک با استفاده از الیاف مخصوص همچون پلی پروپیلن، مسلح می شوند. الیاف مورد استفاده در ساخت بلوک سیمانی سبک هم باعث سبک شدن و هم موجب افزایش استحکام بلوک می گردد. علاوه بر این، استفاده از الیاف، افزایش مقاومت برشی بلوک را در پی دارد.

 

 

تولید بلوک سیمانی سبک
بلوک ساختمانی سبک سه جداره

 

بلوک سیمانی سبم نر و ماده

بلوک های سیمانی سبک نر و ماده فاق و زبانه هایی دارند که در هم چفت و بست می شوند و مراحل اجرا را ساده تر می کنند. قیمت بلوک سیمانی سبک نر و ماده به دلیل قابلیت خاصی که دارد ممکن است کمی بیشتر از انواع ساده آن باشد.

 

بلوک سیمانی سبک
بلوک دوجداره زبانه دار

 

وزن بلوک سیمانی سبک

همان طور که از نام این محصول مشخص است بارزترین ویژگی آن، وزن پایین و سبک بودن است. کم بودن وزن بلوک سیمانی سبک علاوه بر کاهش هزینه های حمل و نقل تا محل پروژه، در کاهش زمان اجرای پروژه نیز بسیار موثر است. وزن مخصوص بلوک سیمانی سبک ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع می باشد که در کاهش بار مرده ساختمان بسیار تاثیرگذار است.

 

ابعاد بلوک سبک سیمانی

بلوک سیمانی سبک در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید و عرضه می شود. برای آشنایی بیشتر با انواع بلوک های سیمانی سبک و ابعاد آن ها می توانید جدول زیر را مطالعه نمایید.

 

نام بلوکتعداد جداره های بلوک سیمانی سبک

ابعاد بلوک سبک سیمانی

سانتی متر

بلوک 7 سانتی240*20*7
بلوک 10 سانتی240*20*10
بلوک 10 سانتی340*20*10
بلوک 10 سانتی3 نیمه40*20*10
بلوک 15 سانتی340*20*15
بلوک 15 سانتی3 نیمه40*20*15
بلوک 15 سانتی440*20*15
بلوک 15 سانتی4 نیمه40*20*15
بلوک 20 سانتی340*20*20
بلوک 20 سانتی440*20*20

 

مزایای بلوک سیمانی سبک

بلوک سبک سیمانی موجب کاهش مصرف سیمان می گردد. این امر کاهش اثرات مخرب محیط زیستی را در پی دارد. این بلوک سبب کاهش بار مرده ساختمان و بهبود عملکرد سازه در برابر زلزله می شود. مزیت دیگر استفاده از انواع بلوک سیمانی سبک ، افزایش سرعت ساخت و ساز و سهولت استفاده از آن می باشد. معمولا بلوک سیمانی سبک قیمت مناسبی داشته و کاملا صرفه اقتصادی دارد. از دیگر مزایای بلوک های سیمانی سبک می توان به مقاومت آن در برابر فشار  اشاره کرد. این بلوک ها به راحتی لب پر نمی شوند و در برابر ضربه مقاوم هستند.

  • اجرای آسان عملیات لوله کشی و برق کشی با کمک بلوک سبک سیمانی
  • عدم استفاده از سوخت های فسیلی در مراحل تولید بلوك سيماني سبك
  • افزایش قابل توجه سرعت اجرا
  • مناسب برای استفاده در مناطق زلزله خیز

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما