ایرانیت

دسته بندی

پوشش بام

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

ایرانیت

دسته بندی
پوشش بام
تعداد ارائه دهنده ها
۴ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


ایرانیت


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

ایرانیت


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

آقای قاضوی
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


ایرانیت

ایرانیت به ورق هایی گفته می شود که برای پوشش سقف سوله، خانه و ... مورد استفاده قرار می گیرد. ورق ایرانیت بر روی هر سطحی قابل اجرا است. مقاومت بالایی در برابر رطوبت و شرایط آب و هوایی مختلف دارد. وزن سبک از دیگر ویژگی های این ورق ها می باشد. این ورق از قدیمی ترین پوشش های مورد استفاده در اجرای سقف محسوب می گردد.

 

ایرانیت

 ايرانيت

 

انواع ایرانیت

انواع ایرانیت را می توان به سیمانی ، پلاستیکی (فایبرگلاس) و فلزی (گالوانیزه) تقسیم بندی کرد. از نظر شکل ظاهری نیز به انواع موجی، ذوزنقه ای، سینوسی و ... دسته بندی می شوند. غالبا از ایرانیت فایبرگلاس در مناطقی بادخیز نیست و میزان بارش برف و باران شدید نیست استفاده می گردد. در مناطقی که رطوبت زیاد است می توان از ایرانیت گالوانیزه استفاده کرد. در ادامه به معرفی انواع ایرانیت پرداخته شده است.

 

ایرانیت فایبرگلاس

 تنوع رنگ ايرانيت فایبرگلاس

 

ایرانیت سیمانی

برای ساخت ایرانیت سیمانی از پنبه نسوز، آب و سیمان استفاده می شود. بدین منظور پنبه نسوز را به صورت تار درآورده و با نسبت معینی با آب و سیمان مخلوط می کنند. در گام بعدی ملات خمیری حاصله با استفاده از پره های دستگاه ورز داده می شود. پس از آن از غلتک عبور داده شده و در اندازه های معین برش زده می شوند.

 

ایرانیت سیمانی

 رنگ های ايرانيت سيماني

 

خودگیری و فعل و انفعالات سیمان، پس از خروج ورق ها از غلتک آغاز می شود. ایرانیت سیمانی باید تا رسیدن به مقاومت نهایی، مرطوب نگه داشته شود. باید توجه داشت که به هنگام جابجایی و نصب ورق ایرانیت سیمانی ضربه ای به آن وارد نشود. زیرا ايرانيت های سیمانی تا حدودی ترد و شکننده می باشند.

غالبا رنگ این ورق ها خاکستری روشن است. به ایرانیت سیمانی ، پنکوسیم نیز گفته می شود که خلاصه شده پنبه کوهی-سیمان ، است. این نوع، به صورت صاف و موج دار تولید می شود. مقاومت آن در برابر تابش نور خورشید بسیار بالاست و طول عمر بالایی دارد. وزن ایرانیت سیمانی نسبت به نوع فایبرگلاس بیشتر است.

 

ایرانیت سیمانی

 ايرانيت سيمانی

 

ایرانیت پلاستیکی (فایبرگلاس)

ایرانیت پلاستیکی که با عنوان ایرانیت فایبرگلاس نیز شناخته می شود، از مقاومت بالایی برخوردار است. این ايرانيت ها شفاف هستند. از ایرانیت پلاستیکی برای پوشش سقف و اجرای نورگیر استفاده می شود. به عبارت دیگر عمده کاربرد آنها در مکان هایی است که پوشش همراه با نور مورد نیاز باشد. در ساخت آلاچیق، گلخانه ها و ... می توان از این نوع ورق ایرانیت استفاده کرد.

اگرچه این ورق ها قابلیت عبور نور دارند، اما از جمله طلق های های ضدآفتاب محسوب می گردند. بدین معنی که در برابر تابش نور خورشید از مقاومت بالایی برخوردار هستند. ورق ایرانیت فایبرگلاس از الیاف شیشه و رزین ساخته می شود و استحکام بالایی دارد. ایرانیت پلاستیکی سبک است و وزن زیادی به سازه وارد نمی کند.

این ايرانيت ها در انواع ذوزنقه ای، سینوسی، موج ریز و ... تولید و عرضه می شوند. ایرانیت فایبرگلاس به صورت رولی و برش خورده وجود دارند. فروش ایرانیت پلاستیکی رولی ، در متراژ مختلف و با توجه به سفارش مشتری انجام می شود. ورق های برش خورده از همان نوع رولی است فقط با این تفاوت که در اندازه های معین عرضه می شوند. قیمت ایرانیت پلاستیکی بر اساس مترمربع تعیین می گردد.

 

ایرانیت فایبرگلاس

 رول های ایرانيت فایبرگلاس

 

ایرانیت فلزی (گالوانیزه)

ایرانیت فلزی یا گالوانیزه از فرو بردن فلز در دررون فلز مذاب روی ساخته می شود. گالوانیزه کردن ورق موجب افزایش مقاومت در برابر زنگ زدگی می شود. تنوع رنگی ایرانیت فلزی بالاست. قيمت ايرانيت فلزي رنگي وابسته به عواملی همچون قیمت فلز، قیمت رنگ کوره، کیفیت و ... می باشد.

ورق ایرانیت فلزی در برابر سرما، گرما و تغییرات آب و هوایی مقاوم است. این نوع ايرانيت از ایرانیت سیمانی سبک تر است. از ورق گالوانيزه بیشتر برای مناطق بارانی استفاده می شود. از دیگر مزایای ايرانيت گالوانيزه می توان به نصب سریع، هزینه تعمیر و نگهداری پایین و زیبایی اشاره کرد. قیمت ایرانیت فلزی با توجه به کیفیت کارخانه سازنده و ضخامت آن متفاوت است.

 

ایرانیت فلزی

 ايرانيت فلزی

 

قیمت ایرانیت

قیمت ایرانیت با توجه به نوع آن متفاوت است. تنوع در مواد اولیه، موجب تنوع در قیمت می شود. به طور مثال قیمت ایرانیت سیمانی با قيمت ايرانيت پلاستيكي متفاوت است. از دیگر عوامل تعیین کننده قیمت، کیفیت و ظاهر آن است. قیمت ایرانیت بر اساس مترمربع تعیین می گردد. در حال حاضر قیمت ایرانیت سیمانی ، به طور متوسط مترمربعی ۹۰۰۰۰ تومان می باشد.

 

قیمت ایرانیت سیمانی

 پوشش بام با ايرانيت

 

خرید ایرانیت

خرید ایرانیت باید با توجه به کاربری مورد نظر انجام شود. نوع آب و هوای منطقه و شدت وزش باد از دیگر عواملی است که در خرید ایرانیت باید مدنظر قرار گیرد. با توجه به محل استفاده، جذابیت و نمای ظاهری آن نیز حائز اهمیت است. برای خرید ایرانیت باید بالاترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت خریداری نمود.

نظرات کاربران