آجر قزاقی

آجر قزاقی

دسته بندی

آجر نما

آجر قزاقی

دسته بندی
آجر نما
تعداد ارائه دهنده ها
۷ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
شهر
شهر را مشخص کنید

آجر قزاقی نما

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۵۴۴۰۶۰۱۲

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

۳

location

اصفهان

phone

******۰۹۱۳۳

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

۴

location

تهران

phone

******۰۲۱۲۲

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

آجر قزاقی نما

آجر قزاقی نما به انگلیسی Kazakh brick یکی از اجر های دکوراتیو مرسوم در سطح بازار است. ویژگی‌ها خاص این آجر در کنار زیبایی منحصر به فردی که به نمای ساختمان می‌بخشد و آسیب کمی که برای محیط زیست دارد باعث شده است که طراحان و معماران توجه بسیار زیادی به آجر قزاقی نما (دستی) نشان دهند. 

آجر قزاقی نما (دستی)

آجر قزاقی نما از خاک رس طبیعی تولید می شود که از مخلوط خاک رس با آب و عمل آوردن گل به دست آمده، پس از قالب ریزی در ابعاد دلخواه نسبت به گرمادهی آجر در کوره های مخصوص آجرپزی قلکی و دستی به واسطه حرارت بالای 1000 درجه سانتی گراد و استفاده از نفت کوره و گاز طبیعی، پخت آجر قزاقی نما (دستی) کامل گردیده و در 6 رنگ اصلی تولید می گردد.

آجر قزاقی چیست

اجر سنتی با نام دیگری در بازار معروف می باشد که عموما به آن آجر قزاقی یا آجر خشتی نیز میگویند. آجر قزاقی نما (دستی) از کهن ترین آجرهای سنتی ایران است. در زمان ورود قزاق ها به ایران ، قزاق ها سربازخانه هایشان را با نوعی آجر با ابعاد 5*10*20 می ساختند و بعد از آن این آجرها به آجر قزاقی معروف شد. 

نمای ساختمان با آجر قزاقی

استفاده از آجر قزاقی نما (دستی) کامل به عنوان نماسازی داخلی ساختمان و همچنین نماسازی بیرونی ساختمان، به دلیل ظرافت کار، زیبایی بیشتر و هزینه پایین نسبت به دیگر مصالح ساختمانی مورد استفاده برای نما سازی ساختمان، کاربرد بسیاری پیدا کرده است.

آجر نما دستی

آجر نما دستی ویژگی‌های مثبت بسیاری دارد. موارد زیر مزایای آجر قزاقی نما (دستی) را نشان می‌دهد:

ü     نزدن شوره

ü     نداشتن آلونک

ü     رنگ ثابت

ü     مقاومت در برابر یخبندان و آب

اجر قزاقی نما

اگر چه استفاده از آجر در طراحی های داخلی گران تر و هزینه برتر از مصالح جانبی دیگر است اما مزایایی نیز به دنبال دارد چون:

نگهداری آسان آجر قزاقی نما (دستی) بدون نیاز به تمیز کردن یا رنگ زدن. عایق سرمایشی و گرمای است و کاهش هزینه‌هایی ناشی از سرمایش و گرمایش را به دنبال دارد.

آجر قزاقي نما

با ورود قزاق ها به ایران، سربازخانه هایی ساخته شد که با آجرهایی در سایز5×10×20 بود. سپس این آجرها با نام آجرهای قزاقی رواج پیدا کرد.

 هر چند شواهد و مدارکی وجود دارند که ثابت میکند، آجرهای قزاقی قبل از ورود قزاق ها به ایران در این کشور وجود داشته اند. مانند آجرهای استفاده شده در پل دختر، آجرهای سنتی در زیگورات چغازنبیل و روستای ابیانه.  این شواهد نشان میدهند که آجر این نوع آجر نما از دیرباز در ایران وجود داشته است.

 با ورود قزاق ها واستفاده آنها از این سایز آجر، این نوع آجر با اسم آجر سنتی قزاقی متداول شد. آجر نما قزاقی برای نمای ساختمان، نمای داخلی و انواع بناها مخصوصا بناهای سنتی مانند رستوران یا کافه و منزل مورد استفاده قرار میگیرد.

اجر قزاقي نما

آجر سنتینام برده به روش دستی (مانند آجر دستی خشتی) تولید می شود بدین شکل که ابتدا خاکی مناسب و با کیفیت خوب را تهیه کرده، سپس آن را با آب مخلوط میکنیم.

 این مخلوط باید به گونه ای باشد که به صورت گلی یک دست در بیاید که گاها چند روز طول میکشد.

تولید آجر دستی نما

پس از طی این مرحله، افراد با پای خود به گل ورز میدهند. سپس گل آماده شده را در قالب هایی که از قبل آماده شده است میریزیم و بوسیله نخ برش، برش ایجاد میکنیم.

پس از این مرحله، خشتها را باید در آفتاب گذاشته تا خشک شوند. درنهایت خشتهای آماده ی روانه ی کوره می شوند. تا به صورت کامل پخته شوند. نتیجه ی این مرحله میتواند آجرهایی به رنگهای مختلفی از جمله زرد، حنایی، خاکی، طلایی، زرد روشن یا تیره، اخرایی و … باشد.

اجر دستی

آجر های قزاقی به صورت دستی ساخته میشود. بناهای ایرانی دارای قدمت بیش از هزار سال است و در آن ها از آجرهای قزاقی دست ساز و آجرهای سنتی  استفاده  میشده، آجر قزاقی نما (دستی) از لحاظ استحکام بسیار بالا میباشند زیرا به صورت دستی و با نظارت خاصی ساخته میشدند.نحوه ساخت این آجر بدین صورت میباشد که ابتدا خاک رس را به صورت گل در میاورند که به اصطلاح خاک گل گفته میشود سپس این خاک گل را در قالب های چوبی قرار میدهند و پس از خشک شدن آنها را در کوره قرار میدهند و رنگی که آجر قزاقی به خود میگیرد بستگی به مدت زمانی دارد که اجر در کوره قرار دارد و همچنین میزان دمای کوره هم در این امر تاثیر گذار میباشد.

قیمت آجر قزاقی نما

آجر قزاقی نما (دستی)  قیمت مناسبی برای بیمه کردن دارد. خانه‌هایی که در ساخت آن‌ها از آجر قزاقی استفاده شده نرخ بیمه ای پایین تری را نسبت به بقیه مصالح می‌پردازند. استفاده از آجر قزاقی نما به معنای سرمایه گذاری بلند مدت برای خانه است. خانه‌هایی که دارای آجر قزاقی هستند٬ ارزش بالای فروش مجدد دارند. خانه های آجری حداقل 6% بیش از خانه های دیگر ارزش گذاری می شود.

قیمت آجر دستی

قیمت آجر دستی در بازار با نوسانات بسیاری همراه است. با توجه به اینکه بیشترین نوسان قیمت آجر قزاقی دستی به دلیل حضور واسطه‌‎هاست، کاهش قیمت در گرو حذف دلالان بازار و ارتباط مستقیم با تولید کننده است. کارشناسان عمران مدرن امکان برقراری ارتباط با تولید کنندگان آجر قزاقی نما (دستی) در سراسر ایران را خواهند داشت و کمترین قیمت آجر دستی قزاقی را به شما ارائه خواهند داد.

لیست قیمت آجر قزاقی

برای استعلام لیست قیمت انواع آجر قزاقی با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید. نوسانات بازار باعث شده است که قیمت همواره دستخوش تغییراتی باشد و لازم است که استعلام قیمت به صورت روزانه از تولید کننده انجام شود.

انواع آجر قزاقی نما

آجر قزاقی نما، طرح پلاک

آجر قزاقی کف در چهاررنگ زرد.پوست پیازی.گلبه ای.قرمز

آجر سنتی کف فرش ، آجر قزاقی کف

آجر قزاقی نما طرح پلاک در چهار رنگ زرد.پوست پیازی.گلبه ای.قرمز

آجر قزاقی نما (دستی) طرح پلاک

آجر قزاقی نما نیمه در چهاررنگ زرد.پوست پیازی.گلبه ای.قرمز

آجر قزاقی نما نیمه

خرید آجر قزاقی نما

خرید آجر قزاقی نما (دستی) در سال‌های اخیر با استقبال گسترده‌ای روبرو شده است. در واقع مصالح آجر که از دیرباز در ایران به کار می‌رفته و در سال‌های اخیر به دلیل عملکرد لرزه‌ای ضعیف کنار گذاشته شده، مجدد به عنوان بهترین گزینه نما ساختمان میان طراحان و معماران مطرح شده است. یکی از دلایل این محبوبیت، قابلیت بازیافت آجر است. قابلیتی که امکان استفاده پایدار از آن را ایجاد می‌کند. در ادامه موارد متعددی مطرح می‌شود که استفاده از آجر قزاقی را در اولویت قرار خواهد داد.

نصب اجر دستی نما راحت است

آجر قزاقی نما (دستی) را می توان به راحتی و به سرعت توسط یک آجرچین مناسب روی دیوار نصب کرد.

آجر سنتی قزاقی

آجر قزاقی نما (دستی)  از زیبایی منطبق بر طبیعت انسان برخوردار هستند و با معماری جاری تطابق دارند. آجر سنتی قزاقی را می‌توان یکی از زیباترین و نوستالژیک‌ترین مصالح موجود در بازار دانست.

آجر قزاقی قیمت

آجر قزاقی قیمت بسیار مقرون به صرفه تر از مصالح روکار دیگر است.

آجر دستی عایق صوتی و حرارتی

آجر به مثابه یک مانع یا دیوار صوتی عمل کرده و در برابر امواج صوتی، مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. آجر می تواند در سیستم گرمایی ساختمان نقش داشته باشد. گرما یا سرمای اندکی وارد ساختمان های آجری عایق می شود، بدین ترتیب گرم شدن و سرد شدن ساختمان بیشتر زمان می برد و این نیاز کلی به سیستم گرمایش و سرمایش را کاهش می دهد.

دوام آجر قزاقی

دوام آجر بالغ بر صد و پنجاه سال است و طی این مدت یا نیاز به هیچگونه تعمیراتی ندارد و یا به تعمیرات کمی نیاز دارد.

آجر قزاقی نمایی هماهنگ با معماری ایرانی

آجر قزاقی نما (دستی) که در انواع سایز و بافت موجود هستند، به عنوان یک گزینه مناسب در معماری ایرانی محسوب می گردند.

فروش آجر قزاقی نما

در بعضی از کارخانجات آجر قزاقی قرمز در ابعاد 19/5*19/5*5/5 تولید می شود.تاریخچه آجر قزاقی نما (دستی) به دوره ساسانیان بر می گردد که با توجه به شواهد عینی از آن‌ها در بنا‌های عظیمی چون : طاق کسری ، پلهای دختر ، گنبد کاووس ، مسجد جامع اصفهان و یزد استفاده شده است.

مرکز فروش آجر قزاقی

مراکز فروش آجر قزاقی معمولا انواع آجر قزاقی نما کامل، آجر پلاک، آجر نیمه و آجر چهار گوش را در طرح های متنوع و در 6 رنگ ارائه می‌کنند. در ادامه هر کدام از انواع این آجرها مرور می‌شود.برای اطلاع از قیمت آجر قزاقی نما با کارشناسان عمران مدرن تماس بگیرید.

آجر قزاقی کامل

ستفاده از آجر کامل به عنوان نماسازی داخلی ساختمان و همچنین نماسازی بیرونی ساختمان، به دلیل ظرافت کار، زیبایی بیشتر و هزینه پایین نسبت به دیگر مصالح ساختمانی مورد استفاده برای نما سازی ساختمان، کاربرد بسیاری پیدا کرده است.

آجر قزاقی نما (دستی) کامل ، رنگ نارنجی ، ابعاد :  x10cm20

آجر قزاقی کامل ، رنگ قرمز اخرایی ، ابعاد:  x10cm20

آجر قزاقی کامل ، رنگ قرمز اخرایی ابعاد: x10cm20

آجر قزاقی کامل ، رنگ زرد ، ابعاد: x10cm20

آجر قزاقی کامل ، رنگ زرد : ابعاد: x10cm20

آجر قزاقی کامل ، رنگ پوست پیازی ، ابعاد: x10cm20

آجر قزاقی کامل ، پوست پیازی ، ابعاد: x10cm20

آجر قزاقی کامل ، رنگ قرمز ، ابعاد: x10cm20

آجر قزاقی کامل ، رنگ قرمز ، ابعاد: x10cm20

آجر قزاقی نیمه

آجر قزاقی از خاک رس طبیعی تولید می شود که از مخلوط خاک رس با آب و عمل آوردن گل به دست آمده، پس از قالب ریزی در ابعاد و در 6 رنگ اصلی تولید می گردد. استفاده از آجر نیمه به عنوان نما سازی داخلی ساختمان و همچنین نماسازی بیرونی ساختمان، به دلیل ظرافت و انعطافی که در هماهنگی ابعاد از خود نشان می‌دهد برای نما ایده آل است.

آجر قزاقی نیمه ، رنگ خاکی ، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ خاکی ، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ زرد ، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ زرد ، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ قرمز اخرایی، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ قرمز اخرایی، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ قرمز، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ قرمز، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ نارنجی، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ نارنجی، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ پوست پیازی، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی نیمه ، رنگ پوست پیازی ،  x5.5cm20

آجر قزاقی چهارگوش

آجر چهارگوش را از خاک رس مرغوب تهیه میکنند.که بیشتر در نماهای مدرن وگاهی سنتی کار میشود.می توان از ویژگی های مهم آجر خوب به نداشتن ناخالصی در خاک و داشتن رنگ طبیعی و ثابت آن اشاره نمود و این موارد در آجر های چهارگوش و تمامی محصولات آجرهای قزاقی تولیدات کیمیا کهن صدق می کند.آجر چهار گوش در نمای ساختمان،نمای داخلی یا دکوراسیون داخلی،دیوار پشتLCDو...مورد استفاده قرار میگیرد. آجر قزاقی مربعی در دو نوع معمولی و رستیک تولید می شود.نوع بند کشی اجر ها هم 4بند،2بند و بدون بند هم میتواند باشد.

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ خاکی ، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ زرد ، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ زرد ، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ قرمز اخرایی ، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ قرمز اخرایی ، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ قرمز ، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ قرمز ، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ نارنجی، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ نارنجی، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ پوست پیازی، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی چهارگوش ، رنگ پوست پیازی، ابعاد: x10cm10

آجر قزاقی پلاک

آجر پلاک دارای تنوع رنگی زیادی می باشد، لذا برای ساخت آن نیز از مواد اولیه مختلفی استفاده می شودکه معمولا از خاک رس طبسی و دیگر انواع خاک ها به همراه افزودنی های موثر استفاده می شود. نوع خاصی از آجر،آجر پلاک میباشد که برای زیبا سازی ساختمان بکار میرود. آجر قزاقی نما (دستی) پلاک بنا بر طرح معماری ممکن است در قسمتی از ساختمان و یا در کل نمای ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و موجب زیبایی نمای آن می شود

آجر قزاقی پلاک ، رنگ خاکی ، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی پلاک ، رنگ خاکی ، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی پلاک ، رنگ خاکی ، ابعا:د x7cm24

آجر قزاقی پلاک ، رنگ خاکی ، ابعاد x7cm24

آجر قزاقی پلاک ، رنگ زرد ، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی پلاک ، رنگ زرد ، ابعاد: x5.5cm20

آجر قزاقی پلاک ، رنگ زرد ، ابعاد: x7cm24

آجر قزاقی پلاک ، رنگ زرد ، ابعاد: x7cm24

آجر قزاقی پلاک ، رنگ قرمز اخرایی ، ابعاد:  20x5.5cm

آجر قزاقی پلاک ، رنگ قرمز اخرایی ، ابعاد: 20x5.5cm

آجر قزاقی نما (دستی) پلاک ، رنگ قرمز اخرایی ،  ابعاد: x7cm24

آجر قزاقی پلاک ، رنگ قرمز اخرایی، ابعاد: x7cm24

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما