آجر بهمنی نما

آجر بهمنی نما

آجر بهمنی نما

دسته بندی
آجر نما و دکوراتیو
تعداد ارائه دهنده ها
۸ ارائه دهنده

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری

filterفیلتر کردن پیشنهادات


آجر بهمنی نما

فروشندهمحلشماره تماس

۵

location

تهران

phone۰۲۱۷۷۸۹۶۶۲۵

۴

location

تهران

phone

******۰۹۱۹۵

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۶۶

۳

location

اصفهان

phone

******۰۹۱۳۳

۳

location

اراک

phone

******۰۹۱۸۳

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

phone

******۰۲۱۴۴

۳

location

تهران

phone

******۰۹۱۲۸

ابتدا
۱
انتها
معرفی کالا
نظرات کاربران

آجر بهمنی نما

آجر بهمنی از خاک رس و با رنگ های قرمز زرد تهیه میگردد . آجر بهمنی نوعی آجر ماشین صاف ، سوراخدار و سرخ است. آجر را به عنوان یکی از مصالح ساختمانی قدیمی و جز پر مصرف ترین و پر کاربردترین مصالح در صنعت ساختمان میتوان نام برد ، که آجر بهمنی یکی از انواع آن است . ضخامت آجر بهمنی 3 تا 5 سانتی متر است .

اجر بهمنی نما در تهران

فروش آجر بهمنی زرد رنگ با کیفیتی مرغوب در پخش مصالح ساختمانی هانی به صورت عمده بفروش می رسد.ساده ترین تعریفی که می توانیم از آجر بگوییم این است که آجر سنگ مصنوعی است که از پختن خاک رس با استخوان­بندی اصلی سنگ بدست می­آید و ابعاد و تعداد آن مطابق احتیاج ما، قابل تغییر می­باشد. مصرف آجر در ایران سابقه باستانی دارد و از زمان ساسانیان بناهایی بجا مانده است که در آنها استفاده شده. مانند طاق کسری در تیسفون شهر باستانی اقامتگاه زمستانی شاهان اشکانی (عراق امروز).

آیا آجر بهمنی برای نما مناسب است؟

به طور کلی سه کاربرد اصلی برای آجر بهمنی در نظر می‌گیرند:

v     نما سازی ساختمان

v     دیوار چینی

مزایا و معایب آجر بهمنی نما

§         مقاومت فشاری بالا

§         قابلیت دسترسی آسان

§         معایب آجر بهمنی

§         عایق نبودن

§         داشتن وزن زیاد

خرید آجر بهمنی نما

معمولا آجر بهمنی در سه رنگ قرمز، گلبهی و زرد تولید می شوند که بیشترین کاربرد آن مربوط به رنگ زرد است که از رس تهیه می شود. این آجرها در دو نوع سه طرف و چهار طرف نما تولید می شوند . برای داشتن بهترین انتخاب آجر با پخش مصالح ساختمانی هانی که به عنوان نماینده اصلی کارخانجات آجر از جمله اصفهان هستند در ارتباط باشید

اجر بهمني نما

استفاده از آجر در تمام دوران طول تاریخ همراه ما بوده و تا سال­های 1340نیز ادامه داشته و بناهای بسیار زیبایی در تهران  با آجر ساخته شده که نمونه های آن در خیابان فردوسی تهران هنوز موجود می باشد و اکنون به دلیل تراکم جمعیت و ساختن بناهای چندین طبقه استفاده از آجر در اسکلت اصلی ساختمان مقدور نیست و اسکلت آن را با فولاد یا بتن می­سازند از آجر بعنوان نماسازی استفاده می­کنند و یا در قسمتی از سالن  و سایر فضاها، آجر را به طور نمایان بکار می برند.

انواع آجر از نظر کیفیت

آجر با کیفیت مناسب برای مصارف داخلی (توکار) : این آجر برای مصارف معمولی در داخل ساختمان بکار می رود.

آجر با کیفیت معمولی: این نوع آجرها دارای دوامی کمتر از آجرهای با کیفیت ویژه ولیکن معمولاً در نماهای خارجی ساختمان دوام کافی را خواهد داشت.

 آجر با کیفیت ویژه : این نوع آجر در شرایط سخت و ویژه کاربرد دارد نظیر مناطقی که از آب اشباع شده یا یخ زدگی ممکن است رخ دهد نظیر : دیوارهای حائل، کانال های فاضلاب، فرش پیاده روها و غیره.

 درجه حرارت لازم برای پخت آجر بستگی به نوع خاک و تعداد عناصر معدنی موجود در خاک دارد. درجه حرارت مناسب بین 900 تا 1200 درجه می باشد.

 انواع آجر از نظر ظاهر

آجر توپر که در آن حجم سوراخ ها از 25 درصد حجم آجر (یا در حالت آجرهای پرسی، حجم فرورفتگی از 20 درصد آجر) تجاوز نمی کند. در این نوع آجر سوراخ ها کاملاً یا تقریباً از میان آجر عبور می کنند.

آجر سوراخ دار :

که در آن حجم سوراخ هائیکه از میان آجر می گذرد از 25% حجم آجر بیشتر باشد.

 آجر توخالی :

 که در آن حجم سوراخ هائیکه از میان آجر عبور می کنند از 25% حجم آن بیشتر است و هیچگونه محدودیتی در ابعاد سوراخ ها وجود ندارد.

آجر متخلخل :

که در آن حجم منافذ (سوراخ های بسته شده در یک انتها) بیش از 20% حجم آجر باشد. نکته مورد توجه این است که آجرهای متخلخل معمولاً با روش های پرسی تولید می شوند و آجرهای سوراخ دار و توخالی با استفاده از روش دکسترودر (برون رونده) ساخته می شوند.

آجر با شکل مخصوص :

که دارای شکل هندسی بغیر از مکعب مستطیل معمولی هستند.

اجر مخصوص ساخت و ساز

4 نوع آجر برای ساخت و ساز در کشور به کار می رود.

v     آجر ماسه سیمانی ( استفاده از آن دیگر منسوخ گردیده است)

v     آجر مصنوعی( متشکل از سیمان و مواد پلاستیکی)

v     آجر بر پایه خاک رس

v     آجرشیل بر پایه خاک سنگ( از آسیاب کانی های معدنی تولید می شود)

 میزان جذب آب اجر

میزان جذب آب درآجر شیل بر پایه سنگ در مقایسه با آجرها بر پایه خاک رس نصف هست .همین مزیت سبب جذب کمتر رطوبت در آجرهای شیل هست که سبب گردیده است کاربرد این نوع آجرها در مناطق شرجی و سردسیر فراگیر شود و اضافه می کند در این نوع آجرها به خاطر سایز بزرگ در قطع سرامیک به تایل هم شناخته می شوند.در این 4 گروه آجر ، آجر بر پایه خاک رس و آجر بر پایه خاک سنگ و کانی های معدنی پرکاربردترین انواع آجر در نمای بناها و ساختمان ها است .

مشخصات آجر نما بهمنی ، فشاری ، شامورتی ، زینک ، توفال

چنانچه بخواهیم بر اساس مصرف انواع آجرها را طبقه بندی کنیم می توان گفت سازندگان و معمارها در بناها و ساخت وسازها از آجرها در دوشاخه دکوراتیو ( نما و تزئینات) و استراکچر (سازه ای ،پارتیشن و دیوار) استفاده می کنند.

ماده اصلی تشکیل دهنده آجر خاک رس است که چنانچه در دمای 800تا 1200 درجه سانتی گراد در کوره ها پخت شود آجر تولید می شود که با توجه به نحوه تولید و کاربرد در بازار به 5 گروه شناخته می شوند:

v     آجر بهمنی (زرد ) و قذاقی (قرمز) در اندازه های 20در 10

v     آجرشاموتی (رنگی و موادی )

v     آجر فشاری (کاربرد در دیوارچینی )

v     آجر زینک (آجرهای دکوراتیو ،تزئینی که قطر آن ها نازک و ماکزیمم 23 میلی متر است)

v     آجر توفال ( 10 سوراخی معمولی که به آجر عراقی معروف است و در کاروانسراها ، مساجد و سفره خانه ها نمونه آن ها به کاررفته است)

موارد استفاده از آجر بهمنی نما

v     انواع نمای خارجی ساختمان با کاربری‌ های متفاوت

v     استفاده در نمای دیوارکشی محوطه

v     استفاده در نمای دیوارهای داخلی ساختمان

ویژگی‌ آجر بهمنی نما

ü      طول عمر بالا

ü      مقاوم در برابر حریق

ü      تنوع بالا در رنگ‌بندی

ü      مقاوم در برابر سرما و گرمای شدید

ü      قابلیت چیدنش‌های متنوع

ü      استحکام بالا در شرایط آب و هوایی

ü      مقاومت فشاری بالا

ü      اشغال کردن فضای کم به دلیل ضخامت کم

انواع آجر  ( آجر بهمنی نما ، آجر نیمه پلاک، آجر نسوز )

در این بخش نکاتی در مورد سه آجر آجر بهمنی نما ، آجر نیمه پلاک، آجر نسوز بررسی می‌شود:

آجرنمای ۱۰ سوراخ یا بهمنی

 این آجرها بیش تر در دیوارهای نما یا دیوارهای جداکننده و اصلی که نقش نما هم دارند بکار برده می‌ شوند. رنگ‌ های معمول آجرنمای بهمنی رنگ قرمز، گلبهی و زرد است. آجر بهمنی معمولا در ابعاد استاندارد ۵*۱۰*۵/۲۱ تولید می‌ شود .

آجرنیمه و آجر پلاک

از آجرنمای نیمه و آجر پلاک معمولا در جلوی تیغه چینی دیوار سفالی استفاده می‌ کنند تا نما ظاهر مناسب‌ تری پیدا کند. آجرهای نمای نیمه معمولا در ابعاد ۵*۶*۵/۲۱ و ۵/۵*۶*۵/۲۱ تولید می‌ شوند. آجرهای نمای پلاک که معروف به آجر سه سانتی هستند معمولا در ابعاد ۳*۵/۲*۲۰ ، ۴*۵/۲*۲۰ ، ۵*۵/۲*۲۰، ۵/۵*۵/۲*۲۰، ۵/۵*۵/۲*۲۲ و ۵/۶*۵/۲*۲۶ تولید می‌ شوند .

آجرنسوز

 از این نوع آجر بیش تر در نمای دیوارهای داخلی استفاده می شود. آجرنسوز در ابعاد گوناگونی تولید می‌ شود که معمول‌ ترین آن ها با طول و عرض ۵/۵*۲۶، ۷*۳۲، ۱۰*۱۰، ۲۰*۲۰، ۱۰*۴۰، ۶.۵*۲۶ عرضه می‌ شوند .

خرید سنگ مصنوعی آجر بهمنی نما

ابعاد:56×44 سانتیمتر

تعداد درمتر مربع:3عدد

محاسبه تعداد آجر بهمنی نما ۱۰ سوراخ

برای ساخت دیوارهای نمادار یا دیوارهایی که همزمان نقش جداکنندگی و نماسازی را در ساختمان ایفا می‌کنند، از آجرنمای ۱۰ سوراخ یا آجرنمای کامل که معمولاّ به ۳ رنگ زرد ، گلبهی و قرمز در بازار موجود است استفاده می‌شود، این نوع آجرنما در ساخت سوله، کارخانجات، دیوارهای اطراف شهرک ها و پادگانها کاربرد دارد.

آجر نما بهمنی (لفتون)

این آجرها نیز به طور استاندارد در ابعاد ۲۱٫۵×۱۰×۵ هستند. بسته به قطر دیوار، تعداد مورد نیاز آجرنما متفاوت خواهد بود. قطر دیوار بسته به نوع کاربرد آن ۱۰ ،۲۰، ۳۵ سانتی متر است. محاسبات آجرنمای ۱۰ سوراخ با محاسبات آجر فشاری هیچ تفاوتی ندارد.

انواع آجر بهمنی نما

v     آجر بهمنی معمولی

v     آجر بهمنی قالب کوچک

v     آجر سه طرف نما

آجر نما بهمنی قالب بزرگ و قالب کوچک جهت نما سازی دیوار محوطه، نماسازی سوله و ساختمان های بزرگ ورزشگاهی، کارخانه جات و همچنین نماسازی همزمان با اجرای دیوار چینی و استفاده از قالب کوچک جهت طاق ضربی ساختمان از آجر بهمنی نما و آجر بهمنی قرمز استفاده می‌شود.

نمای آجر بهمنی

اجر بهمنی درجه یک ، سه  طرف نما می باشد . اجر کار به عنوان آجر دیوار کشی استفاده می شود . بیشترین کاربرد آجر بهمنی ساخت سوله ، دیوار باغ ها ، دیوار پادگان ها ، دیوار اماکن تجاری ، نمای ساختمان های اسلیمی و … می باشد . آجر بهمنی مقاومت و طول عمر بالایی در برابر شرایط محیطی دارد .

محاسبه آجر بهمنی مورد نیاز در یک متر مربع

اگر بخواهیم آجر بهمنی استاندارد با ابعاد ۵٫۵ × ۱۰ × ۲۱٫۵ را صرفا به عنوان آجرنما استفاده کنیم در یک متر مربع به ۷۵ قالب اجر بهمنی نیاز داریم که دیواری با قطر ۱۰سانتی متر به ما تحویل خواهد داد .

اگر بخواهیم آجر ده سوراخ  با ابعاد ۵٫۵ × ۱۰ × ۲۱٫۵ را به عنوان آجرنما و آجر دیوار کشی استفاده کنیم در یک متر مربع به ۱۵۰ قالب اجر بهمنی  نیاز داریم که دیواری با قطر ۲۰  سانتی متر به ما تحویل خواهد داد .

اگر بخواهیم آجر ۱۰سوراخ  با ابعاد ۵٫۵ × ۱۰ × ۲۱٫۵ را به عنوان آجرنما و آجر دیوار کشی با مقاومت بالاتر استفاده کنیم در یک متر مربع به ۲۵۰ قالب اجر بهمنی  نیاز داریم که دیواری با قطر ۳۵ سانتی متر به ما تحویل خواهد داد .

فروش آجر بهمنی نما

امروزه آجرهای بهمنی در کارخانجات مختلفی تولید می شوند و به همین دلیل این آجرها در تنوع سایز بالایی تولید می شوند. این آجرها با توجه به نوع کوره ای که در آن ها پخت می شود دارای کیفیت های مختلفی هستند و در این میان معروفترین کوره های پخت آجر کوره های هوفمان و تونلی هستند. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر کیفیت آجر می توان به خاک مورد استفاده و همچنین نوع آسیاب اشاره کرد.

رنگ بندی آجر بهمنی نما

این آجرها بیشتر در رنگ های قرمز و زرد تولید می شوند و انتخاب این آجرها می بایستی براساس محل استفاده انجام شود تا بهترین انتخاب را با مناسب ترین قیمت داشته باشیم.

فروش انواع آجر بهمنی قرمز نما

آجر بهمنی قرمز نما در انواع مختلفی تولید می شوند و بسته به ابعاد و نوع با قیمت های متنوعی به فروش می رسند. آجرهای بهمنی قرمز رنگ نیز دارای تنوع رنگ و جنس هستند. در تولید این آجرها امروزه از دو ماده ی اولیه ی سنگ شیل و خاک ساوه استفاده می شود که همین امر باعث شده است تا علاوه بر رنگبندی در این آجر، کیفیت آن ها نیز متفاوت باشد. بیشترین حجم تولید شده از آجرهای بهمنی در سایز ۲۱*۱۰*۵٫۵ است و این در صورتی است که در سایزهای دیگر با مقدار بسیار کمتری این آجر تولید می شود.

اجر بهمني نما

آجر بهمنی نوعی آجر است که دارای مدل های مختلفی است و در صنایع مختلف استفاده میشود . این آجر در شهر های مختلف استان اصفهان و حتی سایر استان ها مثل یزد تولید میشود این نوع آجر در روستای لفتون برای نخستین بار تولید شده . میتوان روستای لفتون را زادگاه این آجر در نظر گرفت .

سابقه ایران در تولید آجر بهمنی نما

در ایران هر جا سنگ کم بوده و خاک خوب هم در دسترس بوده است آجر پزی و مصرف آجر سفال معمول شده است اندازه آجر سفال ایلامی حدود ۱۰×۳۸×۳۸ سانتی متر بوده پختن و مصرفآجرسفال در زمان ساسانیان گسترش یافته و در ساختمان های بزرگ مانند آتشکده ها به کار رفته است اندازه آجر سفال این دوره حدود ۴۴×۴۴×۷ تا ۸ بوده است و بعد های آن ۲۰×۲۰×۳ تا ۴ سانتی متر کاهش یافت .

انواع آجر بهمنی نما

آجر قرمز ده سوراخ ( آجر ده سوراخ قرمز ) 4 سانت سه طرف نما

آجر قرمز ده سوراخ ( آجر ده سوراخ قرمز ) 5 سانت سه طرف نما

آجر بهمنی قرمز ده سوراخ ( آجر قرمز ) سه طرف نما 5.5 سانت

آجر بهمنی قرمز ده سوراخ ( آجر قرمز ) سه طرف نما 6.5 سانت

آجر قرمز ( بهمنی قرمز ) سه طرف نما 7 سانت

آجر سفال ده سوراخ قرمز ( بهمنی قرمز ) سه طرف نما 4 سانت

آجر سفال ده سوراخ قرمز ( بهمنی قرمز ) سه طرف نما 5.5 سانت

آجر سفال ده سوراخ قرمز ( بهمنی قرمز ) سه طرف نما ۵ سانت

آجر سفال ده سوراخ قرمز ( بهمنی قرمز ) سه طرف نما 7 سانت

آجر بهمنی 5 سوراخ قرمز 4 سانتی

آجرنما 10 سوراخه 5-5 سانتی قرمز ( بهمنی – سفال )

آجرنما 10 سوراخه 5 سانتی قرمز ( بهمنی – سفال )

آجرنما 10 سوراخه 4 سانتی قرمز ( بهمنی – سفال )

انواع آجر بهمنی نما از نظر ظاهر

آجر توپر

آجر سوراخ دار

آجر متخلخل

آجر توخالی

آجر با ظاهر خاص

مزایا و معایب آجر نما بهمنی

مزایا آجر بهمنی نما: آجربهمنی به افزایش جرم حرارتی ساختمان کمک میکند که موجب راحتی در گرمای تابستان و سرمای زمستان میشود.،شکل تمیز آن باعث زیبایی نمای ساختمان میشود،به راحتی قابل دسترس است و این نوع آجر تحمل بار زیادی را دارد

معایب آجر بهمنی نما: این آجر عایق نیست،مقاومت کششی پایینی دارد،تمیز کردن سطوح این آجر کار سختی است و معمولا در مناطق لرزه ای استفاده نمیشود

 

امتیاز این مطلب:

امتیاز ۴.۰ از ۵ - از مجموع ۳ رای

نظرات کاربران

نام
نام خانوادگی
دیدگاه شما