آجر بهمنی

بازه قیمت

از ۰ تومان تا ۰ تومان

توضیحات قیمت

آجر بهمنی

دسته بندی
آجر دیوار چینی
تعداد ارائه دهنده ها
۶ ارائه دهنده
بازه قیمت
از ۰ تومان تا ۰ تومان
توضیحات قیمت

introمعرفی کالا
commentنظرات و سوالات
bookmarkافزودن به علاقه مندی
shareاشتراک گذاری
sortمرتب سازی بر اساس

filterفیلتر کردن پیشنهادات


آجر بهمنی


location

تهران منطقه 4 - علم و صنعت

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

اصفهان

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

اراک

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

phone

*******۰۹

location

تهران

قیمت:

نامشخص

آجر بهمنی


قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

جمال مصالح
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

shop

فروشنده

آجرچی
phone

*******۰۹

قیمت کل:

نامشخص

ابتدا
۱
انتها

معرفی کالا


آجر بهمنی

آجر بهمنی از حدود 80 سال پیش در ایران رواج پیدا کرد. اگر قرار باشد از آجر به عنوان نمای ساختمان استفاده شود، رنگ اهمیت پیدا می‌کند. برای استفاده در نماچینی آجرهایی به رنگ‌های زرد کمرنگ که به آن آجر سفید می‌گویند و زرد پررنگ که به آن آجر بهی می‌گویند و همچنین آجرهایی به رنگ قرمز روشن یا قرمز سیر در بازار وجود دارند. در حدود سالهای ۱۳۲۰ تا ۱۳۴۰ یک نوع آجر ابلق به رنگ‌های قرمز و زرد به نام آجر بهمنی به بازار عرضه شد. این آجر  بوسیله کوره آجرپزی به همین نام تهیه می‌گردید.

اجر بهمنی

آجر بهمنی دارای طیف وسیعی از کاربردها و استحکام بالایی برای سازه ها به ارمغان می آورد. آجر بهمنی را در بازار به نام آجرنما نیز شناخته می شود و برای آجر نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود. با اینکه امروزه به دلیل گسترش ساخت نمای سنگی، استفاده از نمای آجری به شدت کاهش یافته است، ولی دلیل این، به خاطر فواید نمای سنگی نیست، بلکه به دلیل جریان مدگرایی حاکم بر صنعت ساخت‌ و ساز است.

آجر بهمنی چیست؟

از جمله مصالح ساختمانی مهم در ساختمان سازی و نمای ساختمان ، آجر ها می باشند. از انواع آجرهای مصرفی آجر بهمنی است. آجر بهمنی را می توان در چند منظور استفاده کرد. مثلا در نمای ساختمان و همچنین در دیوار چینی از آن ها استفاده می کنند.

آجرهای بهمنی را معمولا در رنگ های گلبهی، قرمز و زرد تولید می کنند که رنگ زرد بیشترین کاربرد را دارد. آجر بهمنی از خاک رس تهیه می شود. این آجرها در دو نوع مختلف از سه و چهار طرف نما تولید می شوند .

خرید آجر بهمنی 

آجر بهمنی، بسته به رنگ آجر از خاک رس که آجر  زرد رنگ،  و یا خاک شیل یا پودر سنگ که آجر قرمز و یا ترکیبی از این دو خاک، که با توجه به میزان ترکیب خاک رس و شیل، آجر گلبهی به دست می آید که در دمای بسیار بالا یا حرارت بسیار بالا تولید می‌شود.

مشخصات آجر بهمنی

ضخامت آجر زبره یا آجر نما لفتون یا آجر بهمنی بسته منظورش ارتفاع آجر، یا قسمت سوراخ ها می باشد. رنگ آجر بهمنی بستگی به نحوه ی چیدمان و نحوه ی پخت آن در کوره دارد. علاوه بر این، وجود اکسید آهن در مواد اولیه ی آن، در رنگ آجر نیز بی تاثیر نیست.

آجر بهمنی ( لفتون یا زبره )

برای ساخت یک ساختمان، انواع مختلفی از آجرها بر اساس اهداف مشخصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. آجر بهمنی یکی از چندین نوع آجری است که در ایران از آن استفاده می شود. آجر بهمنی با نام های دیگری نیز شناخته می شود:

v     لفتون

v     زبره

v     سوراخ ‌دار

v     آجر بهمنی ماشینی

این روزها آجر بهمنی به صورت ماشینی تولید می شود و بر اساس مشخصات ظاهری و کاربردهایی که دارد به راحتی قابل شناسایی است.

مانند آجرهای دیگر، آجر بهمنی هم قدمت زیادی دارد که باعث شده است سال ها به عنوان یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار بگیرد. با اینکه بعد از وارد شدن سفال‌های ساختمانی به بازار از آجر بهمنی به ندرت در ساختمان‌ سازی استفاده می شود، ولی آجر لفتون سنگ بنای بسیاری از ساختمان‌های قدیمی را تشکیل داده‌ است.

اجر بهمنی با کیفیت

از قدیم در ایران تنها یک نوع آجر بهمنی تولید می شد، ولی در جهان به کشورهای اروپایی دو نوع از این آجر ساخته و به بازار عرضه می‌شوند:

آجر بهمنی کلاس A دارای مقاومت فشاری بیشتر از 125 N / mm² و جذب آب کمتر از 4.5٪ است.

آجر بهمنی کلاس B دارای مقاومت فشاری بیشتر از 75 N / mm² و جذب آب کمتر از 7٪ است.

 سفارش آجر بهمنی عمده

این آجر به خاطر تولید آن در شهرهای مختلف، دارای نام‌های گوناگونی نیزمی باشد. برای مثال، نام آجر لفتون از  روستای لفتون اصفهان گرفته شده است و یا آجر بهمنی که در شهرستانی به همین نام در اصفهان تولید می‌شود. اما به صورت کلی این آجرها با اسامی مختلف، همگی سوراخ‌ دار هستند.

اجر بهمنی اصفهان

آجر سوراخ‌ دار بهمنی اغلب در استان اصفهان تولید می‌شود. زیرا خاک رس موجود در اصفهان، از خالص ترین و بهترین نوع خاک رس در سراسر ایران است.

مشخصات آجر بهمنی

آجر بهمنی دارای سطح صاف است، سوراخ ‌دارد و کاملاً مستطیلی می باشد.

آجر بهمنی یا آجر ۱۰ سوراخه  با توجه  به اندازه آجر در بسته های ۱۰ تایی ۱۲ تایی . ۱۴ تایی و یا ۱۶ تایی بسته بندی میشود

همچنین آجر بهمنی بصورت فله، بسته بندی، فله روی پالت و یا بسته بندی روی پالت عرضه می گردد.

علاوه بر زیبایی و مناسب بودن برای نمای بیرونی ساختمان، آجر لفتون دارای مقاومت فشاری بالایی نیز می باشد.

در جاهایی که به مقاومت فشاری بالا و جذب آب کم نیاز است، آجرهای لفتون راه‌حل مناسبی را ارائه می‌دهند.

جنس آجر بهمنی تُرد و شکننده است، به همین دلیل قابل تیشه ‌داری (تیشه زدن برای تبدیل آجر به قطعات کوچک‌تر) نیستند.

این آجر اغلب در دو نوع، آجر توکار (طاق زنی و یا پشت کار) و آجرنما ساخته می‌شود.

وجود سوراخ‌ ها برای ایجاد خلاء، عایق‌ بندی و کمتر کردن وزن آجر به کار می‌رود.

عموماً به صورت فله‌ای، بسته‌بندی و یا پالت‌شده به بازار عرضه می‌شود، که در هر بسته 12 عدد آجر وجود دارد و در هر پالت در کارخانه‌های مختلف تعداد متغیری دارد.

سوراخ‌ها باید کاملاً عمودی باشند، این نشان از کیفیت بالای تولید این نوع آجر ساختمانی است.

کاربردهای آجر بهمنی

از قدیم به طور سنتی، آجر سوراخ دار برای نماهای بیرونی و دیوار چینی ها استفاده می شد ولی با این حال مهمترین کاربرد این آجر ها برای استفاده در پروژه های ساختمانی است که نیاز به آجری مقاوم در برابر رطوبت و یخ زدگی دارند.

همچنین برای استفاده در سازه‌هایی که دیوار نقش باربری دارند نیز کاربرد دارد.

اجر بهمنی کجا کاربرد دارد؟

دیوار چینی محوطه‌ها

حصار باغ‌ها

ویلاها

سوله‌ها

تراس‌ها

منهول فاضلاب

حیاط منازل

زدن سقف به کمک تیرآهن

آجر نما بهمنی

در صورتی که به نمای آجری علاقه مند هستید و به نظرتان نمای زیبایی به ساختمان خواهد داد، آجر بهمنی از مصالحی است که به آن نیاز دارید. از دیگر مزایای آجر بهمنی این است که نوع کلاس A  آن، به دلیل جذب آب کم، انتخاب بسیار مناسبی برای مناطق مرطوب می باشد.

مزایا آجر بهمنی

 استفاده از آجر بهمنی برای ساختمان باعث می شود که جرم حرارتی ساختمان بالا رود و باعث می شود در گرما و سرما انرژی کمتر هدر رود.

این مدل آجرها به طور معمول نیازی به نقاشی ندارد ولی برای آب بندی و جلوگیری از آسیب های ناشی از یخ زدگی می توان آن را رنگ کرد.

شکل و ظاهر منظم و شسته رفته ی این آجرها به ساختمان ظاهر زیباتری می دهد.

آجر بهمنی به دلیل مواد اولیه ای که دارد، در برابر آتش سوزی بسیار مقاوم است.

امکان ساخت ساختمان دائمی با آجر لفتون یا بهمنی امکان پذیر است.

این آجر استحکام و مقاومت فشاری بالایی دارد.

وجود سوراخ از یک سو به کاهش وزن دیوار و از سویی دیگر به یکپارچه ‌ای دیوار به علت عبور ملات کمک می‌کند.

به راحتی برای در پروژه و هر مکانی قابل دسترس است.

در برابر مواد شیمیایی مقاومت بالایی دارد.

تحمل بار زیادی دارد.

معایب آجر بهمنی

عایق نیست.

مقاومت کششی پایینی دارد.

تمیز کردن سطوح آجری کار سختی است.

در مناطق لرزه‌ای زیاد استفاده نمی‌شود.

آجر بهمنی درجه یک

آجر بهمنی از خاک رس تولید می شود. این آجرها در دو نوع مختلف از سه و چهار طرف نما ساخته می شوند. آجر های بهمنی را معمولا در رنگ های گلبهی، قرمز و زرد تولید و به بازار ارائه می کنند که رنگ زرد بیشترین کاربرد را دارد. آجر بهمنی از خاک رس ساخته می شود. این آجرها در دو نوع مختلف از سه و چهار طرف نما تولید می شوند.

آجر بهمني

روش نوین و باکیفیت امروزی، وسایل فنی زیاد و امکانات فراوانی را به دست معماران داده است که با وجود مدرن بودن، وسیله ای جهت شکفتن روح حساس و زیباشناس آن ها می باشد. البته فقط آجر وسیله شناخت این زیبایی روحی نیست و عناصر بسیاری نیز این عمل را به خوبی انجام می دهند اما فرق بین آن ها در این است که آجر قابلیت ایفای هر منظوری را دارد و باوجود گذشت قرون متمادی هنوز مدرن می باشد.

اجر بهمني

آجر بهمنی یکی از انواع آجرهای سفالی محسوب می شود که با توجه به مناسب بودن قیمت آن، بسیار مورد مصرف قرار می گیرد و در رنگ ها و ابعاد مختلف تولید و به فروش می رسد. البته قابل ذکر می باشد که ارزان بودن آن دال بر بی کیفیتی این محصول نیست و بیشتر برای دیوارچینی ها و مکان هایی که برای محصور کردن به کار می رود، از این آجرها استفاده می شود.

آجر سوراخ دار – بهمنی

به طور سنتی از آجر سوراخ‌ دار در نمای بیرونی و دیوار چینی مورد استفاده قرار می گیرد، ولی اساسی ترین کاربرد این مصالح ساختمانی برای پروژه‌ های ساختمانی است که نیاز به آجری بادوام برای مقاومت در برابر رطوبت و یخ‌ زدگی دارند. جهت استفاده در سازه‌هایی که دیوار نقش باربری دارند نیز کاربرد فراوانی دارد.

سفارش آجر بهمنی درجه یک

از این نوع آجر ها در دیوارچینی محوطه‌ ها، حصارباغ‌ ها، ویلا ها، سوله‌ ها، تراس‌ ها، منهول فاضلاب، حیاط منازل و زدن سقف به کمک تیرآهن استفاده می شود. پس اگر به نما آجری علاقه دارید و می‌خواهید که به ظاهر ساختمان زیبا به نظر برسد، آجر بهمنی همان مصالحی که انتظارش را خواهید داشت. به طور مثال، آجر کلاس A به علت جذب آب پایین، انتخابی مناسب برای مناطق مرطوب خواهد بود.

مزایای آجر بهمنی

شکل تمیز و به اصطلاح «شسته رُفته» این آجر، به نما ساختمان ظاهری زیبا می بخشد.

آجر بهمنی ماده‌ ای بسیار مقاوم در مقابل حرارت می باشد و در مقابل آتش‌ سوزی تا حد زیادی مقاوم می باشد.

با دقت به شرایط بسیار سرد و نیاز مبرم به مقاومت در برابر این آب و هوا، امکان ساخت ساختمان با آجر لفتون به صورت دائمی امکان پذیر می باشد.

وجود سوراخ از یک سو به کاهش وزن دیوار و از سویی دیگر به یکپارچه‌ ای دیوار به دلیل عبور ملات کمک می‌ کند.

این آجر استحکام و مقاومت فشاری بالایی دارد.

قیمت آجر بهمنی

در حال حاضر آجرهای بهمنی در کارخانجات مختلفی تولید می شوند و به همین علت این آجرها در تنوع سایز بالایی عرضه می شوند. این آجرها با توجه به نوع کوره ای که در آن ها پخت می شود دارای قیمت های مختلفی هستند و در این میان معروف ترین کوره های پخت آجر کوره های هوفمان و تونلی هستند. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت آجر می توان به خاک مورد استفاده و نیز نوع آسیاب اشاره کرد.

آجر بهمنی قیمت ارزان

سفارش آجر بهمنی درجه یک: علت رنگی بودن این آجرها مربوط به طریقه چیدن آجر در کوره و نحوه آتش دادن به آن و کنترل سطوحی که با آتش در تماس مستقیم می‌ باشد است یا مربوط به اکسید فلزاتی خواهد بود که در مواد اولیه آجر موجود هستند. برای اطلاع از قیمت فروش و سفارش آجر بهمنی درجه یک کافی است با بخش فروش عمران مدرن تماس بگیرید تا استعلام قیمت روز آجر بهمنی به شما اعلام شود.

قیمت آجر بهمنی

اجر بهمنی درجه یک ، سه  طرف نما می باشد . اجر کار به عنوان آجر دیوار کشی استفاده می شود . بیشترین کاربرد آجر بهمنی ساخت سوله ، دیوار باغ ها ، دیوار پادگان ها ، دیوار اماکن تجاری ، نمای ساختمان های اسلیمی و … می باشد . آجر بهمنی مقاومت و طول عمر بالایی در برابر شرایط محیطی دارد .

محاسبه آجر بهمنی مورد نیاز در یک متر مربع

اگر بخواهیم آجر بهمنی استاندارد با ابعاد ۵٫۵ × ۱۰ × ۲۱٫۵ را صرفا به عنوان آجرنما استفاده کنیم در یک متر مربع به ۷۵ قالب اجر بهمنی نیاز داریم که دیواری با قطر ۱۰سانتی متر به ما تحویل خواهد داد .

اگر بخواهیم آجر ده سوراخ  با ابعاد ۵٫۵ × ۱۰ × ۲۱٫۵ را به عنوان آجرنما و آجر دیوار کشی استفاده کنیم در یک متر مربع به ۱۵۰ قالب اجر بهمنی  نیاز داریم که دیواری با قطر ۲۰  سانتی متر به ما تحویل خواهد داد .

خرید آنلاین اجر بهمنی

اگر بخواهیم آجر ۱۰سوراخ  با ابعاد ۵٫۵ × ۱۰ × ۲۱٫۵ را به عنوان آجرنما و آجر دیوار کشی با مقاومت بالاتر استفاده کنیم در یک متر مربع به ۲۵۰ قالب اجر بهمنی  نیاز داریم که دیواری با قطر ۳۵ سانتی متر به ما تحویل خواهد داد .

ابعاد آجر بهمنی موجود در بازار

آجر بهمنی 10 سوراخ دارای ابعاد متنوعی است:

آجر بهمنی نمای 5 سانتی

آجر بهمنی 5.5 سانتی اکسترودی

آجر بهمنی نمای 7 سانتی

آجر بهمنی نمای 10 سانتی

آجر بهمنی قیمت

از این آجر در دیوارچینی محوطه‌ها، حصارباغ‌ها، ویلاها، سوله‌ها، تراس‌ها، منهول فاضلاب، حیاط منازل و زدن سقف به کمک تیرآهن استفاده می شود. پس اگر به نمای آجری علاقه دارید و می‌خواهید که به ظاهر ساختمان زیبا به نظر برسد، آجر بهمنی دقیقاً همان مصالحی که انتظارش را دارید. برای مثال، آجر بهمنی کلاس A به علت جذب آب پایین، انتخابی مناسب برای مناطق مرطوب است.

نظرات کاربران