بتن آماده غرب تهران

بتن آماده غرب تهران

تعداد ارایه دهنده : 1

بتن آماده غرب تهران

فروشندهشماره تماستحویلواحدقیمت(تومان)بروزرسانی

۵

phone

تماس بگیرید

-

بتن آماده غرب تهران

بتن آماده غرب تهران عیار ۳۵۰ به معنی استفاده از ۳۵۰ کیلوگرم سیمان در ۱ مترمکعب بتن است. در واقع عیار بتن نشان دهنده میزان مصرف سیمان در طرح اختلاط بتن است. این نوع بتن بیشترین کاربرد را در صنعت ساخت و ساز دارد و از این رو خریداران همواره به دنبال قیمت بتن آماده غرب تهران ۳۵۰ هستند. از بتن عیار ۳۵۰ می توان در ساخت و سازهای کوچک و معمولی، اجرای پی، ساخت دیوار پیش ساخته بتنی ، ساخت جاده و ... استفاده کرد.

بتن آماده غرب تهران در عیارهای مختلف تولید و عرضه می شود. معمول ترین آن بتن عیار ۳۵۰ است. بتن آماده غرب تهران در مکانی خارج از محل پروژه آماده شده و به محل اجرا انتقال می یابد. از مهم ترین مزایای استفاده از بتن آماده غرب تهران عیار ۳۵۰ ، بالا بودن کیفیت آن به دلیل ساخت در فضای کارخانه و بچینگ است. همچنین سرعت اجرای پروژه نیز افزایش می یابد. کیفیت بتن از نظر مقدار سیمان مصرفی، نسبت آب به سیمان، مقدار مواد مخلوط شده و ... در کارخانه و مطابق با استانداردها کنترل می شود.

 

بتن آماده عیار350
بتن آماده غرب تهران عیار ۳۵۰

 

قیمت بتن ۳۵۰

قیمت بتن آماده غرب تهران عیار ۳۵۰ توسط صنف تولیدکنندگان بتن آماده غرب تهران تعیین می گردد. به طور کلی با افزایش عیار بتن ، نرخ بتن آماده غرب تهران نیز افزایش می یابد. دلیل این امر نیاز به سیمان بیشتر در تولید بتن با عیار بالاتر است. در حال حاضر با توجه به نوسانات بازار و قیمت سیمان، قیمت بتن آماده غرب تهران عیار ۳۵۰ نیز متغیر است. همچنین قیمت بتن عیار ۳۵۰ در شهرهای مختلف و نقاط مختلف کشور با یکدیگر متفاوت است.

خرید بتن آماده غرب تهران عیار ۳۵۰ باید از نزدیک ترین کارخانه های تولید کننده بتن آماده غرب تهران انجام شود تا بتن در حین حمل و نقل و جابجایی دچار افت کیفیت نشود. همچنین مسافت کمتر حمل، کاهش هزینه های تامین بتن را در پی دارد.

 

بتن آماده عیار ۳۵۰
استفاده از بتن آماده غرب تهران در بتن ریزی حجیم

 

قیمت بتن آماده غرب تهران ۱۴۰۱

برآورد هزینه ها در یک پروژه از تعیین قیمت هر متر مکعب بتن آماده ۳۵۰ گرفته تا هزینه های تمام شده پس از بتن ریزی، از بخش هایی است که به شدت وابسته به میزان تجربه افراد خواهد بود. در حین اجرای پروژه جزئیاتی وجود دارد که در نظر گرفتن آن برای افراد تازه کار بسیار سخت است. جز آنکه چک لیست هایی دقیق در اختیار داشته باشید که نه فقط مسائل فنی را پوشش دهد بلکه وضعیت جغرافیایی و مناسبات کاری منطقه را نیز در نظر بگیرد. بتن در ساختمان سازی به دو صورت آماده و کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. بر این اساس، قیمت بتن آماده غرب تهران با بتن کارگاهی متفاوت خواهد بود.

تعیین قیمت بتن آماده تنها محدود به قیمت خرید خام آن نخواهد بود. از شیوه پرداخت و دستگاه میکسر گرفته تا عیار بتن انتخابی و تراکم آن بر روی قیمت تاثیر دارد و این تمام ماجرا نیست. جالب است بدانید، قیمت نفت، مستقیما بر روی قیمت متر مکعب بتن آماده غرب تهران تاثیر دارد و حتی قیمت فولاد ، تاثیرش بر قیمت هر تن بتن آماده غرب تهران ، نمایان خواهد شد. دلیل هم ساده است. جنس میکسرها فولاد است و همین امر بر روی قیمت هر متر مکعب بتن تاثیر دارد. تمام این موارد فنی و اقتصاد کلان در کنار مسائل جزئی مانند شرایط آب و هوایی، برنامه ریزی برای انتقال مصالح که حتی نیم ساعت معطلی کامیون می تواند هزینه بردار باشد و شیوه انتخاب نیروی کار همگی در نهایت بر قیمت بتن آماده تاثیر خواهد داشت.

 

کاربرد بتن آماده غرب تهران

 

خرید بتن آماده غرب تهران ۳۵۰

پیش از خرید بتن آماده غرب تهران ۳۵۰ باید حد مقاومت مورد نیاز بتن توسط طراح تعیین شود. میزان اسلامپ بتن باید مشخص گردد. برای تهیه بتن آماده غرب تهران ، باید اقدام به خرید از نزدیک ترین کارخانه نمود. زیرا مسافت بیشتر هم موجب افت کیفیت بتن شده و هم افزایش هزینه های مربوط به حمل و نقل را در پی دارد.

خرید بتن آماده غرب تهران ۳۵۰ به صورت حجمی (مترمکعب) انجام می شود. در واقع حجم مورد نیاز بتن از ضرب طول، عرض و ارتفاع مکان مورد نظر برای بتن ریزی، بدست می آید. پیش از ثبت سفارش خرید بتن آماده غرب تهران استاندارد ، از تولید کننده بخواهید که درصد کمی هوا به بتن اضافه کند. غالبا درصد هوای بتن چیزی حدود ۴ تا ۶ درصد حجم بتن آماده غرب تهران استاندارد می باشد. همچنین در برگ سفارش خرید بتن آماده غرب تهران باید حداکثر اندازه یا حد بالای ابعاد سنگدانه های درشت اعلام گردد.

در نقشه های سازه ای نوع بتن هر عضو باید توسط مهندس مشاور مشخص شده باشد. گاهی ممکن است در این بخش مهندسین مشاور سهل انگاری کرده باشند و یا در خواندن نقشه ها اشتباهی رخ داده باشد. در نتیجه خالی از لطف نیست که هنگام خريد بتن آماده غرب تهران به قسمتی از ساختمان که قرار است بتن ریزی انجام شود نیز اشاره کنید و از نظرات آن ها بهره مند شده و تصمیم نهایی را با نظر مشاور و ناظر اتخاذ کنید.

در برخی از قسمت های ساختمان، بتن ریزی بسیار سخت است و به تجهیزات و مواد افزودنی ویژه‌ای نیاز دارد. این در حالی است که برخی دیگر از قسمت‌های ساختمان در دسترس هستند و انجام بتن ریزی آنها سختی چندانی ندارد و با تجهیزات ساده می‌توان کار را به پایان رساند.

 

بتن ریزی

 

حال اگر در جریان خرید بتن آماده غرب تهران ۳۵۰ مشخص شود که بتن ریزی برای چه قسمتی در نظر گرفته شده است، علاوه بر اینکه مواد افزودنی و تجهیزات مورد نیاز آن تأمین می‌شود، باید کارخانه تولید بتن آماده غرب تهران را نسبت به میزان اختلاط آن آگاه کرد و از آنها خواست که بتن را با توجه به نیاز شما آماده کنند. اگر قصد دارید از مواد روان کننده در بتن خود استفاده کنید، از تولید کننده بخواهید که میزان اختلاط آن را بیشتر کند و شرایطی را فراهم آورد که بتن از لحاظ کیفیت و روانی در حد بسیار خوبی باشد. بهتر است این موارد را با کارخانه بتن مطرح کنید.

 

قیمت بتن ریزی با بتن 350

یکی از عوامل موثر بر قیمت بتن ریزی ، محل اجرای آن می باشد. قیمت بتن ریزی فونداسیون با سقف یا دیوار متفاوت می باشد. ضخامت بتون ریزی نیز بر روی هزینه آن موثر است، به طوری که با افزایش ضخامت، هزینه بتن ریزی نیز افزایش می یابد. غالبا با افزایش مساحت بتون ریزی از قیمت بتن ریزی کاسته می شود. وسایل و دستگاه بتون ریزی و همچنین فاصله حمل بتون تا محل پروژه از دیگر عوامل موثر بر قیمت تمام شده بتون ریزی می باشد. افزایش فاصله حمل موجب افزایش هزینه می گردد. علاوه بر موارد ذکر شده عیار بتون یکی دیگر از عوامل موثر بر هزینه بتن ریزی می باشد. با تغییر عیار بتون قیمت هر متر مکعب بتن ریزی نیز تغییر می یابد.

 

بتن ریزی سقف با بتن ۳۵۰

مطابق بند ۹-۷-۴-۹ مبحث نهم مقررات ملی ، مراحل بتن ریزی سقف باید در یک جهت و به طور متوالی انجام شود. محموله های بتون نباید در نقاط مختلف سطح و به صورت پراکنده ریخته و سپس پخش و تسطیح شوند. همچنین بتن نباید در یک محل و در حجم زیاد تخلیه و سپس به صورت افقی در طول قالب حرکت داده شود. با توجه به حجم بتن و روش های حمل و تخلیه ، عملیات باید به صورتی انجام شود که تا حد امکان از به وجود آمدن درز سرد دال ها جلوگیری گردد.

 

بتن ریزی سقف

 

در پروژه های با حجم بالا ، باید محل قطع بتن ریزی از پیش تعیین و در نقشه های اجرایی مشخص گردد. عملیات بتون ریزی باید تا محل درزهای اجرایی ادامه یابد. در صورتی که به دلیل بروز مشکلی، بتون ریزی متوقف گردد، به منظور از سر گیری عملیات، باید محل قطع بتون ریزی آماده شود. قیمت بتن ریزی سقف با قیمت بتن ریزی سایر قسمت های ساختمان متفاوت است. هزینه بتن ریزی سقف وابسته به عواملی همچون عیار بتن مصرفی، حجم بتن مورد نیاز، دستگاه بتن ریزی، حجم پروژه و … می باشد.

 

قیمت بتن ریزی سقف با بتن آماده غرب تهران ۳۵۰

 • در مورد بررسی قیمت بتن ریزی سقف لازم است آرماتوربندی تیرچه بلوک ها به پایان رسیده باشد. هزینه های آرماتور بندی جداگانه محاسبه می شود.
 • بین تیرچه بلوک ها معمولا با یونولیت پر می شود یا از بتن متخلخل سبک کمک گرفته می شود.
 • در سقف اطراف تیرچه و پل ها به آرماتور نیاز است.
 • قالب گذاری و شمع گذاری در مرحله بعدی انجام می شود. شمع‌گذاری باعث می شود تا سقف زیر وزن بتن فرو نریزد.
 • مرحله پیش از شروع به بتن ریزی ، بررسی طرح اختلاط بتن است.
 • لازم است شرایط جوی به دقت بررسی شود تا روی اسلامپ بتن تاثیر منفی نداشته باشد.
 • در برخی موارد بتن آماده غرب تهران ۳۵۰ خریداری می شود که باید با دستگاه های مناسبی به محل پروژه منتقل شود.
 • بتن پوششی از اجزای مهم سقف است که بخش اصلی تحمل بار فشاری را بر عهده دارد.
 • دست کم ضخامت ۵ سانتی متری برای این بتن در نظر گرفته می شود.
 • باید توجه داشته باشید که بتن پوششی سقف دست کم ۴ روز پس از اجرا باید مرطوب نگه داشته شود.
 • یک هفته تا دو هفته بسته به بزرگی دهانه و دمای هوا زمان می برد تا تخته ها و پایه های چوبی برداشته شود.
 • برای سقف نیز مانند کف در صورت نیاز به وسیله ماله پروانه ای یا تخته ماله اقدام به صاف کردن سطح بتن می کنند.

تا این مرحله قیمت بتن ریزی سقف به قیمت بتن و متراژ وابسته است. لازم است متراژ را بدانید و ضخامت را در نظر بگیرید. ضخامت بتن ریزی باید بیش از ۵ سانت باشد و از یک سوم ضخامت سقف کمتر باشد. میزان فشاری که بتن پاشنه سقف تحمل می کند ۵۰ کیلوگرم در هر سانتی متر مربع است.

برای برآورد دقیق هزینه بتن ریزی سقف سوله یا محوطه نیاز است تا نگاهی به مراحل انجام کار بیندازیم. نکته اینجاست که بروز اختلال و اشتباه حین کار به معنای افزایش هزینه بتن ریزی سقف است. بنابراین تیم حرفه ای با ضریب خطای کم می تواند تا حد زیادی از هزینه بتن ریزی سقف بکاهد.

 1. تا این مرحله هزینه های خرید بتن بر اساس متراژ و ضخامت مورد نظر، هزینه های افزودنی مورد نیاز برای بتن و دستگاه بتن ساز ، عمده هزینه های اجرای بتن سقف بود. در مراحل بعدی نیاز است تا به وسیله پمپ ، بتن را به محل پروژه منتقل کنید. هزینه های خرید و اجاره پمپ و هزینه تاور کرین ، بخش دوم هزینه هاست که باید در نظر گرفته شود.
 2. پمپ ابزاری است که بتن آماده غرب تهران شده را به محل پروژه می رساند.
 3. اگر ساختمان خیلی بلند باشد برای این کار نیاز است تاورکرین در اختیار داشته باشید.
 4. پس از بتن ریزی نیاز است تا کار صاف کردن و تراز کردن انجام شود. این کار به وسیله ماله دستی یا ماله پروانه ای صورت می پذیرد. قیمت اجرای بتن ماله پروانه ای یا نیروی کار را باید در نهایت به قیمت بتن ریزی سقف اضافه کرد.
 5. در نهایت برای آنکه بتن به کیفیت مورد نیاز برسد دستگاه ویبراتور لازم است. با این کار هوای اضافی داخل بتن خارج شده و کیفیت بتن به شرایط مطلوب می رسد.
 6. نکته مهم در مرحله بتن ریزی سقف ، کنترل مداوم تراز است.
 7. در صورتی که در حین بتن ریزی عملیات تراز کردن انجام نشود، در آینده عملیات صاف و تراز کردن دشوار خواهد شد.
 8. زمان اجرای تخته ماله باید دقت داشت که سطح بتن آسیب نبیند.

 

 

بتن آماده غرب تهران استاندارد

بتن آماده غرب تهران استاندارد (Standard Ready-Mix Concrete) به بتنی گفته می شود که مطابق با استانداردهای مشخصات بتن آماده غرب تهران ، مخلوط و تهیه می شود. امروزه به دلیل افزایش جمعیت و درنتیجه افزایش نیاز به ساخت و ساز، سرعت اجرا اهمیت بالایی یافته است. یکی از روش های دستیابی به این هدف، استفاده از بتن آماده غرب تهران استاندارد می باشد.

بتن آماده غرب تهران استاندارد نوعی از بتن است که در فضای کارخانه (یا کارگاه) تولید شده و با استفاده از ماشین آلات مخصوص حمل به محل اجرای پروژه انتقال می یابد. بتن آماده غرب تهران از ترکیب شن، ماسه، سیمان و آب با نسبت های مختلف، تولید می شود.

 

بتن آماده استاندارد
بتن آماده غرب تهران استاندارد

 

 

 

شرکت های بتن آماده غرب تهران ۱۴۰۱

این روزها قیمت هر متر مکعب بتن آماده غرب تهران نوسان مداوم را تجربه می کند. قیمت بتن امروز متاثر از عوامل متعددی است. از عوامل کلان اقتصادی تا شرایط خاص و ویژه‌ می تواند بر روی قیمت ها تاثیرگذار باشد. کافیست مدتی تولید به هر دلیلی متوقف شود. توقف تولید به معنای کاهش میزان بتن در بازار است. قیمت ها همواره متاثر از عرضه و تقاضاست. کمبود بتن در بازار باعث افزایش قیمت بتن امروز شده است. یکی از عوامل توقف تولید در روزهای گذشته کمبود برق است. حجم تولیدی کاهش چشم گیری داشته و قیمت متر مکعب بتن آماده غرب تهران افزایش پیدا کرده است. بررسی قیمت بتن امروز و مقایسه آن با روزهای گذشته نشان می دهد شیب افزایش قیمت ها کند شده است. پیش بینی می‌شود با تامین بتن کافی برای نیاز بازار، قیمت‌ هر متر مکعب بتن ۳۵۰ و همین طور سایر بتن های آماده تعادل نسبی پیدا کند. بتن آماده غرب تهران قیمت متفاوتی دارد. در این بخش به معرفی عواملی که در هنگام خرید بر قیمت هر متر مکعب بتن آماده تاثیرگذار است، پرداخته می شود. عواملی که از ساختار بتن نشئت می گیرد. بتن چیزی نیست به جز سنگدانه ریز یا همان ماسه، سنگ دانه درشت یا همان شن، سیمان و آب. تغییر در این ۴ جزء بعلاوه شیوه پرداخت بر قیمت بتن آماده غرب تهران تاثیر خواهد داشت.

 

 

 

بتن ریزی با ماشین آلات

 

 

 

اثر هزینه حمل بر قیمت بتن آماده غرب تهران

هزینه حمل بتن آماده غرب تهران ۳۵۰

زمانی که قصد انتخاب کامیون حمل بتن را دارید، این کامیون ۶ متر مکعب بتن را در خود جای می دهد. اگر نیاز شما کمتر از این میزان باشد، قسمت خالی کامیون همان هزینه هدر رفت شماست. استفاده از وسایل حمل بار مطابق با نیاز شما می تواند هزینه را کاهش دهد به شرط آنکه در دسترس باشد. کرایه میکسر را نیز به مجموع هزینه های حمل اضافه کنید. در صورتی که قصد کاهش قیمت بتن ریزی را تا پایان پروژه دارید سعی کنید تعداد دفعات بارگیری و انتقال بار را کاهش دهید و زمان تلف شده رانندگان را نیز کم کنید تا کمترین زمان معطلی وجود داشته باشد. هر ۱۰ دقیقه معطلی به معنای هزینه اضافی بر روی دست پیمانکار است.  

 

بتن ریزی با پمپ بتن هوایی

 

خرید بتن آماده غرب تهران

خرید مصالح ساختمانی یکی از مهمترین بخش های مدیریت هزینه ساخت و ساز است. در بعضی پروژه ها بخش جداگانه ای برای مدیریت خرید و زیرمجموعه های آن تشکیل می شود که اهمیت موضوع را آشکار می کند. چه پروژه بزرگ باشد و چه کوچک، هزینه مهمترین و یا حداقل یکی از مهترین جنبه های آن است. در نتیجه باید دقت فراوانی در قیمت مصالح و آنچه خریداری می شود داشت. خرید بتن آماده غرب تهران ۳۵۰ در ساختمان های بتن آرمه و یا اسکلت فلزی بخش زیادی از سرمایه را به خود اختصاص می دهد. ضمن اینکه کیفیت ساخت مستلزم بتن با کیفیت است.

 

 

بتن ریزی سقف با بتن آماده غرب تهران

 

خرید بتن آماده غرب تهران ارزان

از مواردی که در جریان خرید بتن آماده غرب تهران ۳۵۰ باید مد نظر قرار داد، قیمت محصولات شرکت‌های مختلف است. معمولاً کارخانه‌های تولید بتن آماده غرب تهران با توجه به فاکتورهای مختلفی که لحاظ می‌کنند، قیمت‌های متنوعی نیز برای آنها در نظر می گیرند. به همین دلیل می‌توان از طریق تماس تلفنی و یا سایت‌های اینترنتی از قیمت محصولات آنها مطلع شد و با توجه به بودجه پروژه خود برای خريد بتن آماده غرب تهران اقدام کرد. نکاتی که باید در قیمت فروش بتن آماده غرب تهران لحاظ گردد این است که مقاومت نهایی و کارایی تعیین کننده قیمت بتن است.

طرح اختلاط خاص یا افزایش میزان سیمان نیز قیمت بتن آماده غرب تهران را افزایش خواهد داد. نوع تخلیه بتن نیز بر قیمت بتن اثرگذار می باشد. به طوری که پمپ هوایی بتن گرانترین و تخلیه شوتی بتن ارزانترین می باشد. قیمت مصالح اولیه مانند سیمان، ماسه سنگ، آب، برق و مواد افزودنی شیمیایی تقریباً برای همه ثابت است. اما برخی از شرکت‌ها با توجه به شرایط خود تغییراتی در قیمت بتن آماده غرب تهران به وجود می‌آورند تا بتوانند مشتری بیشتری جذب کنند.

پس از تعیین قیمت بتن آماده غرب تهران 350 ، باید به سراغ قیمت حمل و نقل بتن بروید که در حجم های زیاد هزینه بالایی خواهد داشت. در نتیجه برای محاسبه مجموع قیمت های کارخانه های مختلف از بخش خرید بتن آماده غرب تهران استفاده کنید.

 

کارایی بتن

 

سفارش بتن آماده غرب تهران

در برگه سفارش خرید بتن آماده غرب تهران باید موارد زیر از سوی خریدار مشخص شده باشد که شامل موارد زیر است:

 • حداکثر ابعاد سنگدانه های درشت معین شود.
 • میزان روانی بتن آماده غرب تهران یا اسلامپ در خواستی در محل تحویل بتن تعیین گردد.
 • در صورتی که بتن با حجم و درصد معینی از حباب هوا سفارش داده شده باشد، باید در محل و قبل از تخلیه بتن در قالب بتن، نمونه برداری شده و مقدار حباب موجود در بتن اندازه گیری شود.
 • در صورت درخواست بتن سبک، باید جرم یا وزن مخصوص این نوع بتن آماده غرب تهران، در دو حالت سخت شده در هوای آزاد و سخت شده در گرمخانه تعیین شده باشد.
 • در نهایت خریدار باید تعداد دوران مخزن کامیون مخلوط کن حمل بتن از زمان شروع تخلیه را معین کند. در غیر این صورت تولید کننده بتن آماده غرب تهران موظف به تعیین تعداد دوران مخزن کامیون است. همچنین باید پیش از تحویل بتن به خریدار، تعداد دوران مخزن را به وی اعلام کند.

 

خرید اینترنتی بتن آماده غرب تهران

سفارش آنلاین بتن آماده غرب تهران 350 تنها برای سهولت در کار یا سرعت بیشتر نیست. شاید فکر کنید که با یک تلفن به شماره ای که از کارخانه بتن ذخیره کرده اید، نیازتان سریعتر رفع می شود. جستجوی اینترنتی برای انجام یک خرید خوب است. یعنی شما با جستجو در منابعی که به آنها اعتماد دارید، بهترین کارخانه را برای خرید بتن آماده غرب تهران طبق شرایط خاص پروژه تان انتخاب می کنید. در این حالت به جای مراجعه حضوری به چندین کارخانه و یا از قلم انداختن چندین گزینه بهتر، می توانید همه را با هم مقایسه کنید. وبسایت عمران مدرن این مهم را برای شما فراهم آورده است.

بعد از نهایی شدن انتخاب شما، با توجه به اینکه قطعا فاصله شما تا کارخانه بتن مورد نظرتان خیلی هم زیاد نیست، می توانید برای اطمینان خاطر به صورت حضوری نیز برای خرید بتن آماده غرب تهران ۳۵۰ مراجعه و عقد قرارداد کنید. یکی از نکاتی که تا حد زیادی صدق می کند این است که معمولا شرکت ها و کارخانه های بزرگ هستند که به دنبال بازاریابی اینترنتی می باشند.

 

قیمت بتن آماده امروز
پخش کردن بتن آماده غرب تهران

 

 

ماشین حمل بتن آماده غرب تهران

 

قیمت بتن آماده غرب تهران سال ۱۴۰۱

عیار بتن آماده غرب تهران از اولین عوامل موثر بر قیمت آن است. با کاهش عیار، قیمت بتن آماده غرب تهران استاندارد نیز کاهش می یابد. قیمت مصالح اولیه به ویژه سیمان ، تاثیر مستقیم بر قیمت بتن آماده غرب تهران استاندارد دارد. همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید، مسافت کارخانه بتن آماده غرب تهران 350 تا محل اجرای پروژه، بر روی هزینه های تمام شده تاثیرگذار است. در برآورد هزینه ها باید نوع تخلیه بتن را نیز مدنظر قرار داد. به طور مثال استفاده از پمپ هوایی بتن از گرانترین روش های تخلیه بتن و تخلیه شوتی بتن از ارزان ترین روش های بتن ریزی محسوب می شود.

استفاده از پمپ هوایی در بتن ریزی

 

در حال حاضر با توجه به عدم ثبات بازار و نوسان قیمت سیمان ، قیمت بتن آماده غرب تهران ۳۵۰ نیز متغیر است. با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه، قیمت بتن آماده غرب تهران سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ افزایش یافته است. شایان ذکر است که قیمت بتن آماده غرب تهران از شهری به شهر دیگر با یکدیگر متفاوت است.

به طور کلی می توان گفت که اگرچه نرخ بتن آماده غرب تهران استاندارد بیشتر از بتن معمولی است، اما با صرفه جویی که در سازماندهی کارگاه در بتن ریزی ، هزینه ناظر بتن و مقدار سیمان انجام می شود، این افزایش هزینه جبران می گردد.