استعلام قیمت
۰۲۱-۷۷۸۹۶۶۲۵
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content

بهترین بالابر ساختمانی

خرید بهترین بالابر ساختمانی
بهترین بالابر ساختمانی

بهترین بالابر ساختمانی دارای اجزای متنوعی است. حتما در هنگام خرید بالابر ساختمانی ویژگی ها و مشخصات فنی آن را مورد بررسی قرار دهید. بهترین بالابر ساختمانی از قطعات اصلی و فرعی با کیفیت تشکیل شده و ساختار مناسبی دارد.

الکتروموتورهای بهترین بالابر ساختمانی عمدتا به دو دسته تکفاز و سه فاز تقسیم بندی می شوند. موتورهای تکفاز که در بالابرهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند،  عمدتا از الکتروموتورهای چینی و الکو می باشند.

بالابرهای ساختمانی برای جابجایی مصالح از سیم بکسل استفاده می کنند. به طور کلی هر چه بالابر بزرگتر شود نمره سیم بکسل آن افزایش پیدا می کند.

به این ترتیب قیمت بالابر افزایش میابد. عمدتا بهترین بالابر ساختمانی ۲۵۰ تا ۵۰۰ کیلو از سیم بکسل نمره ۸ و در بالابرهای ساختمانی بزرگتر از سیم بکسل نمره ۱۰ استفاده می گردد.

قیمت بالابر ساختمانی نو

بدون شک قیمت بالابر ساختمانی نو بیش تر است اما ریسک کمتری دارد. با توجه به مستهلک شدن بسیاری از قطعات داخلی بالابر، معمولا نیاز به تعویض قطعات حتی در صورت سفارش بالابر کم کارکرد نیز وجود دارد.

به همین دلیل پیشنهاد می شود اگر قصد اجرای پروژه های متوسط و بزرگ را دارید، ریسک سفارش بالابر ساختمانی کارکرده را نکنید. حتی با وجود اینکه قیمت بالابر ساختمانی نو بیشتر است اما در نهایت با توجه به کاهش هزینه های تعمیرات و بالا بودن ایمنی دستگاه، از نظر اقتصادی به صرفه است. 

مشخصات فنی بهترین بالابر ساختمانی

برای بررسی مشخصات فنی بهترین بالابر ساختمانی ؛ همانطور که می دانید الکتروموتورها وظیفه اصلی را در جابجایی مصالح ساختمانی دارند.

جزء اول الکتروموتور است که بر اساس بار زیر ۳۵۰ کیلوگرم معمولا از موتور تک فاز و برای بیش از این بار از الکتروموتور سه فاز استفاده می کنند.

 علاوه بر موتور، یک جعبه نگهدارنده وجود دارد که بار در آن قرار می گیرد. گیربکس امکان کنترل سرعت و دور موتور را خواهد داد.

 قطعه بعدی سیم بکسل بار یا طناب هایی قوی از جنس فولاد است. پایه ها و لوله های متنوعی وجود دارد که برای قرارگیری بالابر مصالح ساختمانی روی سطح زمین مناسب است.

ریل مخصوصی برای نصب جعبه نگهدارنده وجود دارد که به صورت قطعه جداگانه نیز به فروش می رسد. وینچ یا قرقره مکانیزم بالا و پایین کردن بار را تسهیل می کند و کرپی و باکت برای حمل انواع سیمان و شن به کار می آید.

 دستگاه های پیشرفته بالابر مصالح ساختمانی از ریموت هایی بهره می‎برند که امکان انتقال بار از راه دور را فراهم می آورد.

بالابر مصالح قیمت
بالابر مصالح

بالابر ساختمانی جدید

در بالابر های ساختمانی جدید بحث ایمنی اهمیت بسزایی دارد.

برای خرید بالابر ساختمانی جدید اگر سری به بازار خرید بالابر ساختمانی بزنید با محصولات سه کشور روبرو خواهید شد. برندهای ایرانی، برندهای چینی و برندهای یوگوسلاوی، بهترین بالابر ساختمانی در ایران است. بدون شک الکتروموتورهای کشور یوگوسلاوی سرآمد است.

نکته مهم نصب بالابرهای ساختمانی است که باید با دقت و رعایت استانداردها انجام شود.

مهم ترین خطری که بالابر را تهدید می کند، امکان واژگونی است. بهتر است پایه بالابر ساختمانی به تیر ساختمان جوش داده شود. برای بالابر بالای ۵۰۰ کیلو گرم نیز نصب ترمز الزامی است.

بهترین بالابر ساختمانی کدام است؟

از آنجایی که طراحی بالابر ساختمانی ۳۰۰ کیلویی به گونه ای است که علاوه بر دارا بودن راندمان بالا، طول عمر زیادی داشته باشد، این بالابر به عنوان بهترین بالابر ساختمانی کوچک شناخته می شود.

 از طرفی این نوع بالابر، ایمنی بالایی داشته و خطرات بسیار کمی دارد.

به طور کلی بالابر ساختمانی ۳۰۰ کیلویی مصرف انرژی بسیار کمتری نسبت به سایر بالابرهای موجود در بازار دارد و قابلیت کار با برق تکفاز را دارا می باشد.

همچنین از آنجایی که موتور این نوع از بهترین بالابر ساختمانی تکفاز است، به طور مستقیم به برق شهری وصل می شود و به همین دلیل از محبوبیت بیشتری نسبت به انواع بالابر برخوردار است.

بالابر دست دوم خرید
بهترین بالابر مصالح ساختمانی

ویژگی های بهترین بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی را وسیله یا مکانیزمی گویند که از آن برای حمل، انتقال و جابجایی بار به ارتفاع های مختلف استفاده می کنند.

نیروی بالابر در دستگاه های مختلف توسط انواع مکانیزم ها ایجاد می گردد. در هر کدام از بالابرها عواملی مانند قدرت، ظرفیت، قیمت تمام شده، محیط کاری، ایمنی و نوع کاربرد نوع مکانیزم را مشخص می کند.

بهترین بالابر ساختمانی  شامل موارد ذیل می باشند :

۱-الکتروموتور

۲-گیربکس

۳-استراکچر

۴-کلید برق

۵-پولی

۶-سیم بکسل

۷-باکت

از بهترین بالابر ساختمانی و یا همان بالابر مصالح ساختمانی ، همانطور که از نامش معلوم است برای جابجایی مصالح در راستای عمودی در جهت های بالا و پایین می باشد..

در این نوع بالابر باکت حمل مصالح به سیمی متصل شده و با شروع کار الکتروموتور می توان عمل جا به جایی بین طبقات را انجام داد. نام دیگر بالابر ساختمانی ، بالابر مصالح یا بالابر کارگاهی می باشد.

قیمت بهترین بالابر ساختمانی

بدون شک قیمت بهترین بالابر ساختمانی نو بیش تر است اما ریسک کمتری دارد.

با توجه به مستهلک شدن بسیاری از قطعات داخلی بالابر، معمولا نیاز به تعویض قطعات حتی در صورت سفارش بالابر کم کارکرد نیز وجود دارد.

 به همین دلیل پیشنهاد می شود اگر قصد اجرای پروژه های متوسط و بزرگ را دارید، ریسک سفارش بالابر ساختمانی کارکرده را نکنید.

 حتی با وجود اینکه قیمت بهترین بالابر ساختمانی نو بیشتر است اما در نهایت با توجه به کاهش هزینه های تعمیرات و بالا بودن ایمنی دستگاه، از نظر اقتصادی به صرفه است.

موتور بهترین بالابر
بهترین بالابر ساختمانی

 ابعاد بهترین بالابر ساختمانی

ابعاد بهترین بالابر ساختمانی در گام اول بر اساس پایه آن تعیین می شود.

 پایه بزرگ دارای عرض پایین ۱۴۰ سانت و عرض بالای ۶۵ سانت است. ارتفاع ۲۲۰ سانت نیز برای بالابر در نظر گرفته می شود.

برای پایه های کوچکتر عرض پایین ۱۰۰ سانت است و عرض بالا ۶۰ سانت. ارتفاع نیز ۱۱۰ سانتی متر در نظر گرفته می شود.

ابعاد پایه بهترین بالابر ساختمانی و ریل آن در بالابر ۲۵۰ و ۵۰۰ یکسان است.

تفاوت بالابر های ساختمانی ۲۵۰ و ۵۰۰ در گیربکس و الکتروموتور است و جعبه بالابر مصالح که باید بتواند وزن بیشتری را در خود جای دهد.

بهترین مارک بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی تکفاز از جمله تجهیزات پرکاربرد در ساختمان ها است که در بسیاری از ساختمان ها دیده می شود.

به طور کلی بهترین بالابرهای ساختمانی وظیفه دارند اجسام و تجهیزات مورد استفاده در ساختمان ها را میان طبقات جابجا کنند،

 اما از آنجایی که عمده بار حمل شده در ساختمان های معمول وزنی بیشتر از ۲۵۰ کیلو ندارد، در اکثر ساختمان ها از بالابر ساختمانی تکفاز استفاده می گردد.

از آنجایی که طراحی بالابر ساختمانی ۳۰۰ کیلویی به گونه ای است که علاوه بر دارا بودن راندمان بالا، طول عمر زیادی داشته باشد،

این بالابر به عنوان بهترین بالابر مصالح ساختمانی کوچک شناخته می شود. از طرفی این نوع بالابر، ایمنی بالایی داشته و خطرات بسیار کمی دارد.

به طور کلی بالابر ساختمانی ۳۰۰ کیلویی مصرف انرژی بسیار کمتری نسبت به سایر بالابرهای موجود در بازار دارد و قابلیت کار با برق تکفاز را دارا می باشد، همچنین از آنجایی که موتور این نوع از بالابر ساختمانی تکفاز است،

بهترین بالابر ساختمانی
بالابر تک فاز

به طور مستقیم به برق شهری وصل می شود و به همین دلیل از محبوبیت بیشتری نسبت به انواع بالابر برخوردار است.

خرید بهترین مارک بالابر ساختمانی

بالابر ساختمانی تک فاز و سه فاز و یا بالابر حمل مصالح ساختمانی با بهترین الکتروموتور چینی و ایرانی از برندهای موتوژن ، مهر ژن ، الکو و . . .می باشد.

بهمترین قطعه بالابر ساختمانی موتور آن می باشد که شامل سه فاز و تکفاز است و با توجه به برقی که در اختیار شماست می توانید سه فاز یا تکفاز بودن آن را انتخاب کنید.

در جاهایی که برق شهری در اختیار نیست بهتر است از موتور برق استفاده کنید ، موتور قوی تر باعث افزایش قیمت بالابر ساختمانی شده و همین طور توانایی حمل بار در آن بیشتر است بهترین مارک بالابر ساختمانی آن است که انرژی مورد نظر شما را فراهم کند.

مشخصات فنی بهترین مارک بالابر ساختمانی

بالابر وسیله‌ای است برای بالا بردن اجسام با وزنی تعیین‌شده تا ارتفاع مشخص. بالابرها مخصوص حمل مصالح بوده و با نام‌های بالابر ساختمانی یا بالابر مصالح بر نیز عنوان می‌شود.

از مشخصات فنی بهترین مارک بالابر ساختمانی به موارد زیر می توان اشاره کرد :

  • قرقره بهترین مارک بالابر ساختمانی به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتواند سیم بکسل را به اندازه کافی بپیچاند و از پیچیده شدن سیم دور شفت گیربکس و بوجود آمدن حوادث جلوگیری نماید.
  • قلاب مورد استفاده در بهترین مارک بالابر ساختمانی ، مقاومت مناسب جهت بلند کردن بار را با توجه به ظرفیت بالابر داشته باشد.
  • سیم بکسل مورد استفاده در بهترین مارک بالابر ساختمانی متناسب با وزن بالابر باشد و از لحاظ کیفیت و مقاومت در سطح مناسب و استاندارد باشد.
بهترین بالابر ساختمانی دست دوم
پایه های بالابر ساختمانی
  • لوله ها و پایه های بهترین مارک بالابر ساختمانی که شاسی دستگاه را تشکیل می دهند ، مقاومت لازم جهت بار را داشته باشند.
  • کیفیت گیربکس مورد استفاده در بهترین مارک بالابر ساختمانی در سطح مطلوبی بوده و دنده های گیربکس از آلیاژ با کیفیت باشد تا ظرفیت مناسب را جهت حمل بار داشته باشد.
  • دارا بودن ریلی بلند که باعث ایجاد فاصله مناسب بالابر از ساختمان شده الزامی است تا از گیر کردن مصالح به بدنه ساختمان جلوگیری کرد.

انواع مارک بالابر ساختمانی

بالابر هابه طور کلی به دو دسته تقسیم میشوند.

۱- بالابرهای ساختمانی تکفاز

۲ – بالابرهای ساختمانی سه فاز

بالابر سه فاز خرید
بالابر سه فاز

نوع قرقره بهترین مارک بالابر ساختمانی

جابجایی مصالح در ارتفاع مختلف به ظرفیت و نوع قرقره بالابر ساختمانی بستگی دارد که می توان با در نظر گرفتن ظرفیت قرقره ارتفاع کار توسط بالابر را مشخص کرد.بهترین مارک بالابر ساختمانی دستگاهی است که بیشترین ارتفاع را تامین کند.

قیمت بالابر ساختمانی موتوژن

کیفیت بالابر ساختمانی موتوژن تک فاز در مقایسه با نمونه های چینی مناسب تر است و از نظر دوام و تامین قطعات و گارانتی شرایط بسیار بهتری را دارد.

الکتروموتور آن ۲۲۰ ولت شهری است که قدرت کافی برای حمل را خواهد داشت.

 ظرفیت الکتروموتور تک فاز موتوژن را حدود ۲۵۰ در نظر میگیرند البته با توجه به شرایط پروژه و ارتفاعی که قرار است جسم بالا برود این مقدار بیشتر خواهد بود و تا حدود ۴۰۰ کیلوگرم هم با این دستگاه بالا می رود.

 موتوژن مجموعه است دینام هایی قدرتمند و خوش ساخت ارائه می کند. خصوصا در زمینه تولید الکتروموتور تک فاز موتوژن سرآمد است.

الکتروموتورها ۳ اسب بخار است. به همین دلیل است که بار تا ۳۵۰ کیلوگرم را هم به راحتی منتقل می کند.

 قیمت بالابر ساختمانی موتوژن در مقایسه با سایر برندهای چینی کمتر و کیفیت آن بهتر است.

قیمت بالابر ساختمانی الکو

بالابر الکو  آسیا یا بالابر الکو اسلوونی ، دو برند محبوب این روزها بازار است.

بالابر ساختمانی الکو آسیا از شرکت آریا الکتروموتور سمنان به بازار عرضه شده است.

 خازن دینام آن بسیار مقاوم است و سیم پیچ ایده آل آن باعث شده است که الکتروموتوری با دوام قدرتمند داشته باشد.

 اگر با مشکل برق ضعیف در منطقه مواجه شدید، الکتروموتور الکو کار شما را راه می اندازد. تهیه بالابر الکو در مقایسه نمونه های خارجی انتخاب هوشمندانه ای است و کارایی بالایی دارد.

 قیمت بالابر ساختمانی الکو رنج متوسطی دارد و از نظر کیفیت ایده آل است.

قیمت بهترین مارک بالابر ساختمانی

برای انتخاب بهترین مارک بالابر ساختمانی شاسی را مناسب با ظرفیت دستگاه تولید می کنند هر چقدر ظرفیت حمل بالابر بیشتر شاسی آن بزرگتر و سایز قطعات شاسی ضخیم تر خواهد بود که هرچقدر متریال استفاده شده در ساخت شاسی بیشتر قیمت بالابر ساختمانی بیشتر میشود.

چه امتیازی می‌دهید؟

User Rating: 4.31 ( 1 votes)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonاستعلام قیمت